Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Dub.2024 - 0:35
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Chiquitta malej satánek:)
OdeslatNapsal: 5.Lis.2009 - 12:31 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Říj.2009 - 19:21
Příspěvky: 3
Bydliště: Pardubice
Ahojky všem, jmenuji se Chiquitta, ale v poslední době mi páníčkové říkají spíš satánku (a já pořád netuším proč 8)) a budou mi tři měsíce. Když mi panička četla příspěvky Vás ostatních, rozhodla jsem se taky se Vám tu představit :lol: .

Narodila jsem se ve vesničce nedaleko Opavy a součastní páníčci si pro mě přijeli z Pardubic když mi bylo 8 týdnů. První, co jsem od nich slyšela bylo: Ahoj Chiquittko (tak se teď asi budu jmenovat) , tak jsem se jim za odměnu hned po... do přepravky :P , to měli radost.

Teď už mi teda budou skoro tři měsíce, takže toho mám tolik, co Vám musím říct.

Prvním mým velkým úspěchem bylo, když jsem se naučila chodit na záchůdek v kleci. A protože jsem vážně moc chytrá, stačilo mi ukázat jen jednou a pak už to šlo samo :lol: No teda netvrdím, že se mi to podaří vždycky, párkrát to dám i někam jinak (dost často pod pánečkovo houpací křeslo, to vážně nemám ráda, ale teď už to není taková sranda, když mi tam dali další záchůdek :( ).

Nejdřív jsem bydlela v kleci pro králíky, páníček mi tam udělal pěkný rohový domeček ze sololitu, ale jakmile jsem přišla na to, že klec v mých zoubkách dělá pořádnej vyrvál a ten se pánečkům moc nelíbí, začali se dít divné věci. Páneček na balkoně něco řezal, brousil, no prostě kutil a světe div se, já dostala novou vilu :mrgreen: Na podlaze kachličky, prostorný domeček s odklápěcí střechou a nejlepší na tom všem bylo, že vepředu a nahoře je klecovina a ta je lepší než ta v té staré kleci - dělá totiž mnohem větší hluk :) Dlouho mi ta radost ale nevydrela, protože těm dvounožcům to z nějakého důvodu vadilo (hlavně v noci) a tak jsem dopředu dostala nový koberec (i to jsem si do té doby myslela, že patří na zem, no asi jsem nějaká divná) jako překážku. Pěkně mě to naštvalo. Ale protože i já jsem zvíře inteligentní a navíc vyzbrojené ostrými drápky, radost dvojnožců netrvala dlouho. A tak se stalo, že jsem místo koberce dostala lino:( To už je na mě moc tvrdý oříšek, ale já se nedám a něco vymyslím:)

Teda sem se z toho nějak unavila, jdu odpočívat, ale brzy se vrátím:)
Zdravím všechny kvok, kvok


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chiquitta malej satánek:)
OdeslatNapsal: 5.Lis.2009 - 14:50 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Vítej mezi námi Chiquittko. Teda, to je děs napsat takové jméno, asi Tě překřtím na Čikitku :-D Můžu, ne? ;-) Tak jen vyváděj lumpárny, ať se taky s paničkou zasmějeme. U nás už je takový ten důchodcovský klídek :-) Ale sem tam se taky zadaří (třeba když jsem zavřela paničku v koupelně, to byla bžunda :lol: )

Tak papááá a těšíme se na nové zážitky ;-)

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chiquitta malej satánek:)
OdeslatNapsal: 6.Lis.2009 - 13:46 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Říj.2009 - 19:21
Příspěvky: 3
Bydliště: Pardubice
Tak jsem tu z5, abych se s Vámi podělila o mé první tři měsíce života :D

Dnes to bude trochu zaujaté, budu se zde věnovat svým hračkám.
Začít bych asi měla od těch oblíbených- paničky a páníčka- s těma je totiž největší sranda. Když jsem ještě měla mléčné zoubky, tak jim vbec nevadilo, že je lovím, koušu do rukou a všedu jinde. Panička má totiž celkem malé prstíky a ty se tak skvěle koušou :P Na druhou stranu s páníčkem to taky není k zahození- nejraději mu lezu do trička a "pečuju mu o srst" přičemž ho nezapomenu párkrát pěkně kouknout, což se mu teda moc nelíbí. Navíc páníček si z výletu přivezl novinku- říká tomu čikiprův (prej se to píše jinak, říká panička, ale co já vím jak?), a teda jako mají být odolné vůči mě. Zkoušela jsem to hodněkrát a asi to vážně funguje, protože najednou mu už nevadí, že ho koušu do noh a ještě se u toho směje (a pak, že já jsem satánek :evil: ). S paničkou je větší sranda, ta nosí dlouhé rukávy a ty se tak dobře koušou a navíc když ji kousnu do ruky, udělám ten pohled jako že já nic (prostě jsem se netrefila do rukávu, ne?) a ona mi to hned sežere 8) , no není to ráj?
Když už ty dvojnožce přestalo bavit, jak do nich neustále koušu, pořídili mi "kamarádku" ponožku vycpanou. To je do teď moje nejlepší kamarádka i přesto, že jí dávám dost zabrat. Ale zase se mnou je všude, spí se mnou v domečku i pod topením, jsme nerozlučná dvojka (teda do doby, než neprojdu někudy, kam se ona nevejde- asi by měla zhubnout :lol: )
Další mojí oblíbenou hračkou jsou balonky s rolničkou, nejvíc když lítají rourou (mám ji stočenou pod konferenčním stolkem) tak, že vylítnou druhou stranou. Dáváme si soutěž, kdo bude rychlejší a já zatím vedu, balonek nemá šanci.
Taky nesmím zapomenout na vysavač, tak roura mě vážně fascinuje a pohled na točící se bordel v nádobce je taky celkem srandoví, pak je tu páníčkův stůl a hlavně jeho pořadače na papíry, to je výzva :P . Pak je tu ještě taková ta velké bílá věc co se v dvounožci stříkají vodou, prej vana nebo tak nějak, ta mě taky baví a to hlavně ojídání sprchy. No a tokových věcí je tu kupa- křesla, postele, knihovnička (žádná kniha to nepřežije), lednice, skříně...
Když do mé blízkosti dají dvojnožci nějaký batoh, tak ho samozřejmě celý prolezu a taky nezapomenu prozkoumat obal- a to neuhodnete, co jsem našla na paniččině staném batohu- plyš. medvídka. Takovou konkurenci nesnesu, musel pryč...
... takže teď spí se mnou ve vile, ale lehké to nemá, kdykoliv mám pocit, že jsem odstrkovaná, tak ho vezmu a přímo před paničkou ho začnu cupovat. Jenže jí se to asi líbí nebo co, protože minule mi přinesla další plyšáky- ovečku (té taky dávám zabrat, ale ještě žije), kuře (to si nechávám v záloze) a lva(ten mi hlídá vchod do vily). Každý z nich má svou funkci. Nejlepší je, když je můžu pěkně roztahat po celém bytě na přesně strategická místa tak, aby se o ně dvounožci přerazili hned, jak vejdou do dveří :twisted: .

Teda to psaní mě tak inspirovalo, že jsem si vzpoměla, že jsou zase všichni plyšmeni nalezlý u mě ve vile a je čas, abych je strategicky rozmístila, za chvíli se vrátí páníček 8)

Tak zas příště
Kvok, kvok Chiquitta

A pokud se chcete pokochat fotkama, panička je prý dala sem: http://zuzankaf.rajce.idnes.cz/Chiquita/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chiquitta malej satánek:)
OdeslatNapsal: 6.Lis.2009 - 14:28 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 7.Dub.2009 - 13:07
Příspěvky: 320
Bydliště: Slovensko Kopčany ( kúsok od Hodonína)
Už dlho som sa takto nezasmiala :lol: Vítam ťa tu malý satánku alias Chiquittko :wink: Ten satánek ti ale sedí ,tak to má byť ....si proste dokonalá freťulka :wink: Teším sa na ďalšie tvoje príbehy 8) Jejda ,skoro som zabudla ! :shock: Si moc krásna freťulka podľa foteček čo tam panička dala a máš aj parádnu vilu :wink: 8) :)

_________________
FERDÍK a KIKINKA & FREDÁNEK a JESSIENKA
http://adrianavalachovicova.rajce.idnes.cz/
http://fretihafi.estranky.cz/
http://www.youtube.com/user/adina936


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign