Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 13:17
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Dorotka a Veronika
OdeslatNapsal: 15.Črc.2008 - 1:31 
 E-mail  Profil

Registrován: 15.Črc.2008 - 0:57
Příspěvky: 1
8) Cez víkend sme sa aj my dopracovali k deckami vytúženým fretkám. Majú 8 týždňou a po pravde všetky tie fámy o tom, že fretky sú tie najnevhodnejšie zvieratká do bytu sú absolútne keci. Pretože naše fretky sú nevhodné naprosto kdekoľvek :D Pustiť ich von, to radšej opatrovať štrkáče. No čo dodať, človek by ich najradšej roztrhol :D

Pôvodne sme počítali s tým, že si domov privezieme len jednu fretku. Od toho sa odvíjalo aj riešenie klietky a prepravky. Cestovali sme vlakom a bolo pomerne teplo, čo pre fretky určite nebolo to pravé orechové.
Nakoniec sme si však viezli fretky 2. Po prehlásení, že druhá fretka sa nechá utratiť, sme zmenili názor na kapacitu svojho nafukovacieho bytu (človek by bol prekvapený čo všetko sa doňho zmestí)a prijali sme do daru aj Veronikynu sestričku Dorotku.

Cestou domou sav prepravke tlačili, bolo im teplo, vo vlaku bol frmol a vyzerali dosť nevrlo. Po vyčerpávajúcej 7 hodinovej ceste som rozospatá a vrcholne znechutená uložila fretky na miesto a zaľahla o polnoci do postele. (po ceste vo vlaku boli smädné - z napájačky piť nechceli. Z misky si síce dali, pretože sme boli pripravený aj na tento variant, zato mi však celkom slušne dotrhali ruku a tak im 1 miska vody musela na cestu domov stačiť :oops: )

Cez dierky na prepravke granulky papkali pekne. Nepohrýzli ani cez mriežky a dokonca olizovali ruky. Akonáhle sa však otvorila prepravka, už to bolo o niečom inom. Vyvalili sa s nej ako veľká voda a Dorka ma ďafla za ruku - ostala tam zavesená kým sme ju neprivreli do prepravky, pretože po vypáčení čeľuste sa zahryzla znova a o to bolestivejšie na iné miesto. (teraz už dokonale chápem čo to znamená, keď sa fretka mstí) Veronika na tom nebola o nič lepšie... sebavedome vyštartovala k prvej nohe ktorú uvidela a takisto sa do nej zavesila. Keďže fretky boli veľmi sebavedomé a nevedeli sme si s nimi poradiť, nato ich už zavrieť do prepravky (klietka mi prišla ako vopred nemožná alternatíva)snažili sme sa čo najrýchlejšie vypratať izbu v rátan epsa, ktorý už škrabal na dvere :lol:
Zmorený a zúfalý sme si sadli na podlahu (stoličky boli rpíliš ďaleko) a v tom mi v hlave skrsol nápad. Uvidela som na zemi krabicu s topánkami. Vzala som si papierové víko a s ním sa mi podarilo dostať fretku do prepravky. Samozrejme to považovala za veľkú švandu a po pár sekundách odrážania fretky víkom som už nestíhala :mrgreen: Nakoniec sa však rozhodla nasledovať ho do klietky, kde sme ju čapli. Mršky dostali napapať. Granulky sme im nasypali rovno do klietky. EŠte by to chcelo poradiť nejakú fintu na čistenie klietky :)

Prvý deň bol teda úspešne za nami. :P Na ďalší sa strašne teším... dokonca nemôžem zaspať. Ak sa podarí, časom pripojím aj nejaké fotky našich 2 vrahov Dorotky a Veroniky.

Tak to je o nás zatiaľ všetko. Pokúsime sa ich uplatiť nejakým melónom :) Aj keď na pastu si zatiaľ netrúfam.. verím, že to časom bude už len lepšie a lepšie no a že po kŕmení nebudem končiť stabilne na chirurgií... raz za čas stačí 8)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Dorotka a Veronika
OdeslatNapsal: 15.Črc.2008 - 7:44 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 0:50
Příspěvky: 43
Bydliště: Nitra
Aika vitaj medzi nami.
zaujímavé čítanie, akoby som v ňom seba videla, ked som si doniesla svoju prvú fretku. taký malý uhryzanec to bol. všetci sme mali pred tým krpatým čudom rešpekt a nemali sme veľa odvahy tú piraňu chytať holými rukami
držíme vám všetky palčeky aby sa baby rýchlo udomácnili, a zistili, že vaše ručičky sú dobré na hranie, na prinášanie maškrtiek... a nie na ničenie.
nám to trvalo niekoľko týždňov, no potom sa zo dňa na deň z nej stala milučká freťulka nehryzavá. najviac som si ju brala na ruky ked už bola ospalá a už nevládala toľko hrýzť a časom sa naučila nekrvaviť moje packy. :wink:

_________________
http://picasaweb.google.cz/amberanr


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign