Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 13:19
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: ja a moje fretky
OdeslatNapsal: 9.Kvě.2009 - 10:43 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Profil

Registrován: 19.Úno.2008 - 17:01
Příspěvky: 62
Bydliště: RuzomberokSR
tak, neviem co by som tu napisala, dobre, tak sa vam predstavime.
Tarja je moja vobec prva fretulka predtim som fretku nazivo videla len par krat! takze som vobec nevedela do coho idem. uz dlho som si chce kupit fretku, jedneho krasneho dna sme sli do liptovskeho mikulasa kupit do zverimmexu proso pre andulky a tam mali 5 malich fretuliek vsetky boli tchorovitej farby len jedna bola albinka. tak som isla domou s fretkou nazvala som ju Tarja podla Tarja Turunen -vybornej opernej spevacky, byvala clenka Nightwish( ta nova spevacka od nightwish je o nicom spieva hrozne...alebo oproti tarji ani nespieva)
Chovala som ju samu bez kontaktu s inimi fretkami a vlastne ani s ludmi a koli tomu hryzie ostatnich len tak pre zabavu. ale mna by stale len oblizovala a hrala sa so mnou... zdala sa mi osamela a chcela som mat mlade tak som zohnala fretaka.
Rexik bol z Bratislavi taky tipicky Blavak z panelaku ... ked som ho priniesla do krasnej a divej prirody velkej fatry a chodskyh vrchov kukal zhrozene po mne ze preco je tu vsetko zelene...asi mu neurobil dobre cisty vzduch Liptovsky a tak hned ako som si ho priniesla ochorel, bolo to snm vazne ale na koniec sa z toho dostal a stal sa sneho hotovi zalesak:-)
S tarjkou sa velmi nedohodli kazdy siel svojou valstnou cestou potom mala tarjka 5 malickych
3 samci 2 samice
Z odchovu som si nechala jednu samicu, Rexik s nou vychadzal vyborne a aj tarajka sa upokojila a zili sme si ako stasna rodinku s takym krasnym happy end-om
Prisla dalsia jar a samice zacali mat ruju tak som Rexika dala do inej klietky -starsej nepouzivanej -chcela som urobit klietku special pre neho ale on ma predbehol , podarilo sa mu nijako divne odsunut dosku - asi povolila srobka- a ked som prisla zo skoli domou fretak bol fuc - neviem kde mohol ist ked ja som mala jedine rujne samice siroko daleko a mozno ho niekto aj ukradol no neviem. Celi tyzden som chodila hore dole po dedine po vsetkych zahumenkach a nikde nic.
Dufam ze ho ukradli - predsa len je to lepsie ako keby sa tulal- chudacik moj vzdy budem na teba spominat :cry: prezili sme si toho dost cukricek môj dufam ze tam kde si teraz je ti dobre :cry:
dopisala som lebo mam mokru klavesnicu od slz


Přílohy:
P1010032.JPG
P1010032.JPG [ 35.5 KIB | Zobrazeno 1703 krát ]

_________________
ferrets attack more people than grizzly bear
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ja a moje fretky
OdeslatNapsal: 19.Kvě.2009 - 17:46 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Profil

Registrován: 19.Úno.2008 - 17:01
Příspěvky: 62
Bydliště: RuzomberokSR
ako som davala na net inzeraty ze sa statil Rexik napisal mi jeden pan z Rk ze ma doma 2 a pol roka stareho fretaka ze ho chce darovat dajakemu skusenejsiemu chovatelovi
ja este otrasena zo strati rexika najprv napisala ze asi nie... ale potom ked som sa tak zamyslela, chcela som uplne mladeho fretacika farby bud Champage alebo ciernooku bielu ale asi najviac sa mi pacil farby sillvermit
potom mi napisal ze on nema na neho cas a ze ak si ho niekto nezobere tak ze ho da bud do utulku alebo utratit :roll:
tak som sa definitivne rozhodla ze si ho zoberem bola som tam a trosku vyhukane :shock: som kukakala na neho preco nema podsadu kremovu ale bielu :wink: ako som ho priniesla a ukazala samiciam tie sa o neho okamzite zacali zaujimat no on o ne este viac
myslela som ze samice ho nebudu chciet zobrat medzi seba ale akonahle som ho polozila do klietky tak sa k nemu pchali oblizovali ho ... Tarju chytil za krk iba raz aj to ho potom zacala Redbull hryst. fretak je strasne mali a samice strasne velke takze bedzi nimi nie je nijaky velky rozdiel :lol: chudak fretak ked sa do neho pustia obe sili su vyrovnane
trochu sa bojim o jeho zuby oproty mojim babam ich ma vyrazne akoby spinavejsie ked ho pojdeme dat ockovat veterinar sa mu na ne pozrie
po bokoch hlavy ma troch mazu ale par krat ho okupem a bude z neho fesak
Dufam ze Rexik to nebere ako zradu odomna aj od báb ze sme si takto rychlo zohnali noveho
a mozno ok sa niekde tula zaciti ho a bude novacika chcet dobit a domlatit coby Rexik urcite vyyhral ...
no musim mu vymisliet meno v ockovacom preukaze mal Drobec (fretakov drobcov je hodne)
ked uz mam Tarju a Redbull musim vymisliet nieco zaujimave mozno ho nazvem Nemo ....

_________________
ferrets attack more people than grizzly bear


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign