Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 12:09
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jessienka
OdeslatNapsal: 4.Zář.2008 - 14:21 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 20.Srp.2008 - 13:05
Příspěvky: 77
Bydliště: Kuřim
Tak to si potom musíme dát nějak vědět, abychom se tam našli. Ráda bych si o fretulích s někým povykládala i osobně ikdyž pokec tady na fóru je hrozně fajn :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jessienka
OdeslatNapsal: 4.Zář.2008 - 15:20 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
nemáš icq? já mám svoje v profilu, tak si mužem napsat na icq a vyměnit mobil :D

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jessienka
OdeslatNapsal: 6.Zář.2008 - 10:40 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 20.Srp.2008 - 13:05
Příspěvky: 77
Bydliště: Kuřim
Tak jsem zase tu a úplně na prášky. Včera přijela bábi ze Slovenska a dotáhla si ještě pětičlennou rodinku, je jich plnej barák a já musím chodit spát k sestřence :( hlavně nemůžu pustit Jessie, protože by bybce lítala po posteli, to mi neva vůbec, ale znáte to, fretkaři to vidí trošku jinak :( jsem zvyklá, že je pořád v pokoji se mnou, takže jsem značně rozhozená. Už, abych ji mohla pustit, jinak mě raní :cry:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jessienka
OdeslatNapsal: 7.Zář.2008 - 10:09 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 20.Srp.2008 - 13:05
Příspěvky: 77
Bydliště: Kuřim
Tak Jessienka už zase lítá po pokoji, je jak když do ní střelí, ty dva dny jsou na ní vidět :D, ale možná to bylo k něčemu dobré, protože Jessie už tolik nekouše. Chudinka, tak jestli se za ta dva dny vytrestala .... těžko říct :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jessienka
OdeslatNapsal: 7.Zář.2008 - 16:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
:cheesy: No se jí nediv, když měla vetřelce v pokoji a ona musela koukat skrz mžíže, jak jí tam všechno osahávají, lenoší na "její" posteli, chodí po "její" podlaze atd . :lol:

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jessienka
OdeslatNapsal: 7.Zář.2008 - 18:56 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 20.Srp.2008 - 13:05
Příspěvky: 77
Bydliště: Kuřim
Já se jí nedivím, přes mříže na to nekoukala, protože v pokoji ji nemám. Ale musela být prostě zavřená, dneska už se ale v klidu proběhla. Teď jsem ji zavřela za trest, protože šílene kouše. Ruce mám samý škrábanec nebo kousanec. vím, že to chce trpělivost, než se to odnaučí, ale občas jsem už z ní celkem na prášky :roll:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jessienka
OdeslatNapsal: 7.Zář.2008 - 19:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
Jenny tak tojsme na tom stejně. Já už mám taky ruce jak fičus.

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jessienka
OdeslatNapsal: 8.Zář.2008 - 21:30 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 20.Srp.2008 - 13:05
Příspěvky: 77
Bydliště: Kuřim
Ahoj, jsem zase tady s novými poznatky z dneška :D Po ceste ze školy jsem šla Jessie koupit paštičku Menu a koupila jsem si knížku o fretkách od Petry Nerandžičové. Něco málo přečetla, hlavně ohledně výchovy a toho úděsného kousání.Chvíli jsem koukala do knížky, chvíli po Jessie. Autorce jsem po chvíli dala za pravdu, že ty slinější stisky jsou vynucování pozornosti a taky právem. Jessie sice lítá, blbne, ale že bych se s ní přímo já hodiny honila a drancovala se s ní, to ne. Dnešní odpoledne jsem tudíž strávila víceméně na čtyřech, s Jessie jsme si posílaly míček s rolničkou, zápasily jsme spolu,... užily jsme si obě hodně sranda a já kousanců, ale musím říct, že to stálo za to. Za kousnutí jsem ji netrestala zavřením do kotce, ale jen jsem si s ní prostě přestala hrát. Sedla jsem na židli a nohy hodila nahoru a nevšímala si jí. Celou dobu seděla u židle a koukala na mě a čekala, až za ní půjdu dolů :D Dneska jsme si k sobě našly obrovský kus cesty, poznala jsem to i na sobě i na ní. Takové pouto, jaké se vytváří mezi mnou a Jessie jsem snad neviděla ani u psa s člověkem. Možná, že u psa je to téměř samozřejmost, kdežto u fretky to chce spoustu práce, ale myslím, že výsledek opravdu bude stát za to. Teď si užívám hlavně ten dobrý pocit :) Celý den Jessie chodil vzorně na záchod, ani jeden pokus vedle. K večeru už se po mě fre´tule doslova sápala, abych s ní šla řádit. Ale je to opravdu náročné, jak časově tak fyzicky :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jessienka
OdeslatNapsal: 8.Zář.2008 - 22:42 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
Ahoj Jenny,
rozumím, taky na to přicházím. Fretka prostě potřebuje čas aby si zvykla. Potřebuje se vyřádit, taky si sní pokud možno hraju. Je to lepší než ji nechat ladem. Když si ji nevšímám, vše okusuje včetně mě. :D

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jessienka
OdeslatNapsal: 9.Zář.2008 - 13:37 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 20.Srp.2008 - 13:05
Příspěvky: 77
Bydliště: Kuřim
wilt007: přesně tak, to kousání je totiž ještě horší, když jen sedím v pokojíku a dělám něco jinačího. Lepší pro nás je, když jdu prostě na čtyři a blbnu s Jessinou na zemi, jednak po chvilce hraní a několika okřiknutích přestanou být stisky tak silné a nakonec je z toho jen neviné oždíbávání. A při pořádném kousanci je pro ni největší trest, když si s ní přestanu hrát a nevšímám si jí. To pak sedí, kouká na mě a čeká, kdy se "odfouknu" :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jessienka
OdeslatNapsal: 12.Lis.2008 - 18:03 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 20.Srp.2008 - 13:05
Příspěvky: 77
Bydliště: Kuřim
Po dloouhé době píšu něco málo Jessie do deníčku. Zrovna chrní za vakem na pěřiny, ale vzhledem k tomu že už tři dny sedím doma na pekáči kvůli močovýmu měchýři, Jessie je tím nejlepším společníkem, jinak bych se tu bez ní asi už zbláznila. Když jsem zavřená doma, přivádí mě to k šílenství. Ještě, že ji mám, aspoň je s kým komunikovat, je asi jediná na koho mám těch posledních pár dní náladu :cry: prostě miláček 8)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jessienka
OdeslatNapsal: 12.Lis.2008 - 18:23 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
To je hodná Jessinka, že ti dělá společnost :-) Tak se hlavně brzy uzdrav :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jessienka
OdeslatNapsal: 23.Lis.2008 - 23:25 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 20.Srp.2008 - 13:05
Příspěvky: 77
Bydliště: Kuřim
Tak jsem zase tady s novinkami z poslední doby, lépe řečeno z dnešního dopoledne. Netýká se to Jessie, ale fretek obecně. Dnes jsem byla s přítelem a jeho tatínkem na burze plazů a čirou náhodou tam byla na prodej i freťulka. Pohlaví jsem teda nezjistila, ale byl to albín a v totálně zuboženém stavu :( odřené tlapky, prořídlá srst, ušní svrab a silná podvíživa. Freťulky mi bylo opravdu líto a musím říct, že přítel mě musel držet pevně na židli, abych ji nevzala s sebou domů, přestože jsem na ni neměla vůbec nic. Bylo mi jí tak líto, viděla jsem, že ten chlupáček opravdu potřebuje pomoc :( Když už bylo definitivní, že si ji odvézt prostě nemůžu, tak jsem se tam aspoň rozčílila, jak někdo může dopustit, aby bylo zvíře takhle zubožené :( Přítel mi následně odpoledne sdělil, že za ni chtěli 350Kč, což mě naštvalo ještě víc, jak může někdo, kdo se věnuje zvířatům, byť úplně jinému druhu, chtít peníze za něco takového. Spíš by ještě měli dobrému člověku k fretce ty peníze přidat, aby jí z toho alespoň částečně zaplatil veterinární ošetření, které bylo v tomto případě přímo urgentní :( Přestože fretkám nerozumím zdaleka tak, jako některé chovatelky odsud, byla bych ochotná pro to zvíře udělat maximum. Z tohoto zážitku jsem aspoň dospěla k závěru, že pokud budu pořizovat další freťulku, budu se pídit především po takto zubožených zvířatech, která potřebují nejen dobrý nový domov a hlavně pomoc. Zdravá zvířátka přecejen najdou nového majitele snáz :( Mrzí mě, že jsem toho nemohla udělat víc :( a celý den na tu chudinku/chudáčka myslím :( Doufám, že nakonec mu přecejen někdo pomůže a příště až pojedu na burzu, pro jistotu beru s sebou přepravku nebo cestovní tašku pro Jessie...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jessienka
OdeslatNapsal: 25.Pro.2008 - 1:18 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 20.Srp.2008 - 13:05
Příspěvky: 77
Bydliště: Kuřim
Přijde mi to jako chvilka, co jsem si přivezla domů malou chlupatou a šíííleně kousací nudličku domů. A už mi z Jessie vyrostl krásný umazlený medvídek a jsou tu první společné Vánoce. Jessinka dostala spoustu dárečků, hračky, dobroty, nové vodítko, pelíšek a hlavně mám velkou radost z její nové tašky na výlety. Ale třešinka na dortu přijde po Novém roce, kdy přivezu novou kamarádku pro mě i pro Jessie. Už se na ni moooc těšíme :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jessienka
OdeslatNapsal: 25.Pro.2008 - 13:42 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Jenny tak to gratulujeme, snad budete mít z nového přírůstku takovou radost, jako my z těch našich :-)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign