Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 13:18
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Kája , Maty a Já
OdeslatNapsal: 3.Čer.2008 - 23:02 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 2.Čer.2008 - 23:05
Příspěvky: 23
Bydliště: Krnov
Kája (narozen cca březen 2007 )- Vždy se mi tito tvorečkové líbili a fascinovali ,,, Mám kamarádku ve zverimexu a z ničeho nic se mi 25.09.2007 ozvala ať se stavím že má pro mě překvápko :) věděla že o fretce sním už dlouho ,,došel jsem a dala mi do ruky Fretku koukal jsem jak Puk :lol: pak se mě zeptala jestli ji chci :oops: Byla krásná řekl jsem že ano, ale musím první zajistit prostředí pro ni a ona že ji vezme na chvilku ke svojí samičce a mezi tim se zařídím ,, dal jsem jí Jméno Sára :-D no a nakonec se mi z půlroční samičky vyklubal Půlroční Kastrovaný sameček :oops: vážně to nikdo nepoznal :oops: ,, Tak a je z ní Tedy Sameček Kája - mám ho od září 2007 ( tehdy mu bylo CCA půl roku ,,takže narozen byl asi někdy v březnu 2007 ) , byl poloviční velikosti než je teď a takový vyhublík Maličký :roll: zlehka zkoušel co si ke mně smí dovolit a pokusoval do prstů na Noze,ale narazil a už ví že nesmí,,hodně se mi za tu dobu zklidnil ale pořád je to živé moc aktivní kvítko co nedá žádné skulince a Lumpárně pokoj..

Matýsek (narozen 08.05.2005 )- Asi po pěti měsících suprových zážitků s Kájou, mi 16.03. 2008 Opět ta kamarádka volala se stejným problémem :( ,že ji paní donesla 3. letého Matýska , páč její dcera porodila prcka ,že prý by se o něj nemohli postarat, tak ať ho někomu dá , :| , Když jsem na něj kouk a v hlavě jsem si vybavil mého prvního Freťáka (Káju) jež byl doma ! No úděsný pohled , :cry: ,,byl strašně maličký a vyhubloučký a má tři roky?? :o Vzal jsem si ho, hrozně zapáchal, což jsem u Káji,popravdě, ještě nezažil ,a od té doby co mám Matýska doma ,tak se ten zápach už taky neobjevil :) . Ale každopadně jsem ho vzal do náručí a hned jsem se do něj zamiloval, byl úžasný ,,je to suprový mazlík, sám si vyleze na krk a tulí se ,což Kája nedělá je to ještě miminko ,co je strašně zvědavé a neposedné , prostě byl to super zážitek ,, :mrgreen:

Seznáméní - Vzal jsem si Matýska teda ke Kájovi Domů a nebyl vůbec žádný problém, oba se vzájemně krásně přivítali :mrgreen: a teď jeden bez druhého ani ránu . :lol: Byl jsem moc mile potěšen . Kája není sám ,má teď staršího Brášku a já dalšího Mazlíka... :oops: Když jsem ho dostal byl celý hodně sytě žlutý, myslel jsem, že je to nějaká jiná odruda barvy ,tak mě to teď udivuje ,je teď uplně bílý , pač u Káji to nebylo , :o ,Teď jsou oba stříbrní a krom velikosti ,téměř žadný rozdíl. Vypadají na tom jednom vodítku, když jsme na procházce úžasně . Káju mám asi 8 měsíců a Matýska asi třetí , u obou se moc zvedla nálada, co jsou spolu furt vyvádějí blbosti , kutí jak si se mnou hrát a mě to teď dělá velkou radost, že jsou oba tak hraví a tak spokojení , :oops: Jsem Za ně za Oba moc Rád a hlavně jsem za ně moc vděčný . Kdo to neokusí,prostě neví :mrgreen: Jejich společné koupání ,společné hrátky a šarvátky. A když k vám po tom co se vzájemně unaví ,dojdou lehnou si na vás a vy snima koukate na telku a mazlíte se :) No je to něco moc krásného !!!!!§


Přílohy:
Poznámka: A tohle je můj Matýsek
Matýsek.jpg
Matýsek.jpg [ 15.65 KIB | Zobrazeno 3416 krát ]
Poznámka: Prostě můj Kája
Kája.jpg
Kája.jpg [ 16.96 KIB | Zobrazeno 3424 krát ]


Naposledy upravil fitmiky dne 4.Čer.2008 - 20:52, celkově upraveno 16
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kája , Maty a Já
OdeslatNapsal: 3.Čer.2008 - 23:21 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 2.Čer.2008 - 23:05
Příspěvky: 23
Bydliště: Krnov
O tom že jsou tyhle stránky, jsem se dozvěděl až včera a příjde mi to super :oops: Tak ,teď doufám a myslím že tu budu častěji, a že by šlo vás pár poté ,třeba i osobně potkat a ukázat si mazlíky :)


Naposledy upravil fitmiky dne 4.Čer.2008 - 19:43, celkově upraveno 2

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kája , Maty a Já
OdeslatNapsal: 4.Čer.2008 - 0:49 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 2.Čer.2008 - 23:05
Příspěvky: 23
Bydliště: Krnov
V ten den, jež jsem dostal Matýska, museli oba hned do vany a myslím že se jim to líbilo !! Ostatě na fotce to jde vidět :lol:


Přílohy:
Poznámka: první společné koupání
~Maty a Kája po prvním shledání při prvím koupání.jpg
~Maty a Kája po prvním shledání při prvím koupání.jpg [ 52.44 KIB | Zobrazeno 3641 krát ]


Naposledy upravil fitmiky dne 4.Čer.2008 - 19:45, celkově upraveno 1
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kája , Maty a Já
OdeslatNapsal: 4.Čer.2008 - 0:51 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 2.Čer.2008 - 23:05
Příspěvky: 23
Bydliště: Krnov
Po pár dnech seznámení ,se nám spolu i Krásně spinká , Máme se rádi a nedáme na sebe dopustit :)


Přílohy:
Poznámka: Tak je to u nás často :)
~Maty a Kája Spinkají ,,jsou sladcí Upr..jpg
~Maty a Kája Spinkají ,,jsou sladcí Upr..jpg [ 57.52 KIB | Zobrazeno 3632 krát ]


Naposledy upravil fitmiky dne 4.Čer.2008 - 19:45, celkově upraveno 1
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kája , Maty a Já
OdeslatNapsal: 4.Čer.2008 - 0:53 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 2.Čer.2008 - 23:05
Příspěvky: 23
Bydliště: Krnov
To jsme se rozhodli, že to zkusíme na jednom vodítku a upřímně docela to frčelo :-D


Přílohy:
Poznámka: poprvé na společném vodítku
~Maty a Kája poprvé společně na jednom vodítku Upr..jpg
~Maty a Kája poprvé společně na jednom vodítku Upr..jpg [ 104.8 KIB | Zobrazeno 3624 krát ]


Naposledy upravil fitmiky dne 4.Čer.2008 - 19:46, celkově upraveno 1
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kája , Maty a Já
OdeslatNapsal: 4.Čer.2008 - 0:54 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 2.Čer.2008 - 23:05
Příspěvky: 23
Bydliště: Krnov
Milujeme vodičku a baví nás i bublinky :mrgreen:


Přílohy:
Poznámka: Opět při koupeli
~Maty a Kája již otřelý Plavci Upr..jpg
~Maty a Kája již otřelý Plavci Upr..jpg [ 62.34 KIB | Zobrazeno 3621 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kája , Maty a Já
OdeslatNapsal: 4.Čer.2008 - 1:00 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 2.Čer.2008 - 23:05
Příspěvky: 23
Bydliště: Krnov
Myslím ,že si z těch fotek, si lze všimnout že co se týče Matyho, docela se mu obměnil kožíšek ,Když jsem jej dostal, byl Upa žlutý a teď po žluté není ani známka :-) ,, Tak jsem zvědav, jestli to bylo tim, že se o něj předchozí Majitelka starala jen jakoby :frown: , a nebo to bude můj maličký chameleonek a bude měnit kožíšek se střídáním ročních období :) ...


Naposledy upravil fitmiky dne 4.Čer.2008 - 19:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kája , Maty a Já
OdeslatNapsal: 4.Čer.2008 - 8:22 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Týýý jo, taky bez sebe neudělají krok jako ty naše dvě :-) Jinak s tou srstí, je to vším :-) Podle mého názoru...Samci se zbarvují do žluta v říji - jak již bylo kdesi psáno...Ale dá se to trošku samozřejmě umýt, potom, když freťák srst vymění, tak to zmizí (po říji...) Známí mají stříbrného freťáka, když si ho brali od lidí, co ho odkládali, byl taky do žluta a teď? Nádhera...


Jen k té kastraci, jak je to možné, že ho tak brzy kastrovali :-( Vždyt to se nesmí, ještě nebyl chuďátko dospělý :-( A jsi si opravdu jistý, že je bez kouliček??? :|


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kája , Maty a Já
OdeslatNapsal: 4.Čer.2008 - 9:26 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
No včera jsem tu psala, ale pak jsem si to nějak zblbla a smázlo se to, takže se mě to už znovu psát nechtělo vzhledem k pozdním hodinám :oops:

Tak to napíšu teď. Ják už psala Žofiro vedle, tak to skutečně byl jen kožní maz a nejspíš špína. O žádného chameleóna opravdu nejde :wink: A při tvé péči jistě nebude tak zažloutlý jako byl ze života před tím. :wink: :)

Oba jsou tchořovití a skoro jako bráchové :wink: :) pěkní. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kája , Maty a Já
OdeslatNapsal: 4.Čer.2008 - 9:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
:wink: Mnot o je krásááááá:)..Naší klucí bez sebe taky nedají ránu, jen co se týká bašty tak se straní jeden druhýmu,,jelikož granulky jinak zachránit nejdou, když je mají v klícce che :) Každopádně tvá slova mohu jen potvrdit jsou to krásná a inteligentní svéhlavá zvířátka, kdo to nezažije neví :wink: :mrgreen:
Přeji hodně štěstí a zdraví Oboum lumpíkům a podrbání za ouškem :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kája , Maty a Já
OdeslatNapsal: 4.Čer.2008 - 12:41 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 2.Čer.2008 - 23:05
Příspěvky: 23
Bydliště: Krnov
Děkujeme za příjemné reakce :cheesy: , A ano, vážně si myslím že kdo nevyzkouší .neví !! Nehledě na to, že spousta známých vždy tvrdila, že fretky strašně smrdí, že mají špatné zkušenosti.Maty,ano když jsem jej dostal hodně zapáchal , ale od té doby se mu to ještě nepovedlo,!takhle zapáchat !Jen když byl v říji a měl jsem u sebe samičku ,tak ano to značkoval ,tam to šlo znát :roll: , Ale jinak, kdo došel ke mě na návštěvu, jen koukal a říkal že to není možné, jak mám v jedné místnosti dva tchoříky a vůbec nejsou cítit ?? (Používám AirWick:) ) :-O Kdyby neviděli klícku ,tak ani neví :-D Jen odpovídám ´´Stačí se starat , když maš psa a nekoupeš ho taky smrdí ´´ :mrgreen: , Oba mi věčně voněj po Jahůdkách :-D .Na procházce lidi čuchaj, kde je smrádek a on není nikde :cheesy: To vždycky krásně potěší :-D , a jejich živost a hravost je nekonečná což je super moc :P

A co se týče té Kastrace ano ,vím že dělat se to nemá ale s tím já nic nenadělám :( Kór když byl tak maličký :( a ano vážně kouličky nemá , nenašli jsme je s kamaradkou ,poté ani veterinář ! Ten sám koukal ,kdo mu to mohl jako tak malému mláděti udělat :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kája , Maty a Já
OdeslatNapsal: 5.Čer.2008 - 9:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
:lol: Che po jahůdkách to jsou má slova chi chi,,naší klucí jsou taky moc vonavá zvířátka,,,,a je fakt, že i když nám tenkrát přivezly Kubíčka taky smrděl jak ten tchoř, ale po kastraci a dobré péči je zněj mazliví vonaví mijášek :wink:
Je to prostě paráda mít doma takovou kupu dětí néééé :lol:
Já ty zvířata stejně MILUJU :oops: :mrgreen:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kája , Maty a Já
OdeslatNapsal: 5.Čer.2008 - 11:35 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 2.Čer.2008 - 23:05
Příspěvky: 23
Bydliště: Krnov
Jj to jsme na tom stejně, já ty svoje dva Jahoďáky taky žeru :lol: Před chvílí jsme došli z Procházky a oba jsou krásně vyřízení :oops: Lehli si k napajedlu ,bumbali v leže a usli u toho :lol: je to mazec


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kája , Maty a Já
OdeslatNapsal: 10.Čer.2008 - 13:20 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 21:03
Příspěvky: 160
Bydliště: Fiľakovo,Slovensko
Ahoj, júú ty máš ale fešných chlapcov :wink:

Bohužial aj moj Quilas je viac žltý ako krémový :? Ale je v ruji, takže s tým nič nenarobím, a aj mu už vyplzol chvostík :cry:

Chcem ešte pochváliť tvoje fotočky, prosím ta v akom programe ich upravuješ? Vizerá to velmi pekne :wink:

_________________
Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kája , Maty a Já
OdeslatNapsal: 10.Čer.2008 - 22:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Ahojky, jj máš moc krásně upravované foto, by mě taky zajímal program :shock: :cheesy:

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign