Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Dub.2024 - 18:58
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Matty
OdeslatNapsal: 16.Dub.2010 - 11:42 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 15.Říj.2009 - 17:02
Příspěvky: 72
Bydliště: Liberec
Tak jsme doma...hurá :) Matty je překvapivě docela čilej po narkóze..dokonce snědl i pár granulek.
Má chudáček vyholenou nožičku, protože mu brali krev. A bříško nastříkaný něčím stříbrným :-D
Doktor mu chtěl dát kolem krku límec, ale nakonec to nedopadlo neboť i ten nejmenší byl Mattymu velkej :-D
Sestřička říkala, že když mu dávali první injekci před tim než mu brali krev, že se hrozně vztekal a strašně vřískal a lidi v čekárně si prej mysleli, že tam maj opičku :-D
Tak doufám, že všechno bude nadále ok, budu Vás potom informovat a přidám fotku bříška.
Díky všem co nám drželi tlapky :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Matty
OdeslatNapsal: 18.Dub.2010 - 13:07 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 15.Říj.2009 - 17:02
Příspěvky: 72
Bydliště: Liberec
takže jsem druhý den po kastraci. matty řádí jako obvykle takže pohoda :-D Má modřinu, ale vypadá to, že ho to vůbec nebolí. Vypadá, že se to hojí dobře. Přidávám né moc kvalitní foto ráno před operací a dnešní foto...


Přílohy:
Poznámka: Kouličky :-D
102_0488.JPG
102_0488.JPG [ 110.13 KIB | Zobrazeno 2327 krát ]
Poznámka: Pravá přední tlapka vyholená, na bříšku stehy a modřinky :(
102_0495.JPG
102_0495.JPG [ 120.78 KIB | Zobrazeno 2330 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Matty
OdeslatNapsal: 18.Dub.2010 - 13:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
podlitiny jsou normální, během 2-3 dnů zmizí.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Matty
OdeslatNapsal: 20.Dub.2010 - 18:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 15.Říj.2009 - 17:02
Příspěvky: 72
Bydliště: Liberec
Tak dnes jsem Mattymu pořídila vábničku (takovej ten klacek s peřím na koci). A překvapivě to má úspěch. Konečně hračka, která ho unaví a navíc mě to moc sil nestojí a konečně kouše taky do něčeho jinýho než do mě :-D. Taky jsme koupili dentální sušenky, o ktrerých jsem byla přesvědčená, že nad nimi ohrne nos...a světe div se ono mu to chutná :). Že by ta kastrace dělala takové divy :-D :-D Jinak co se toho týče, podlitiny už jsou fuč, nádherně se to hojí. A první velká změna, kterou jsem zpozorovala je, že přestal čůrat mimo záchodek...což je skvělé :). Tak doufám, že to i nadále bude taková paráda :-D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Matty
OdeslatNapsal: 26.Čer.2010 - 13:26 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 15.Říj.2009 - 17:02
Příspěvky: 72
Bydliště: Liberec
Nazdárek fretčí přátelé :)
Zjistil jsem, že moje panička můj deníček velmi zanedbává :roll: a tak jsem se rozhodl převzít to do vlastních tlapek ;-)
abyste věděli jak se mi daří.
Taakže včera jsem byl s paničkou na zahrádce trhat lesní jahody. Já je sice nerad, ale ven jsem šel rád.
Abych pravdu řekl, vůbec mě to nebavilo a tak jsem hledal nějakou lepší zábavu. Tak si tak čuchám mezi těma jahodníkama a najednou jsem něco objevil. Bylo to divný, takový mokrý a slizský a hejbalo se to....nikdy před tim jsem to neviděl :shock: .
Tak jsem si řek, že to ochutnám :) Nj to jsem ještě netušil, že to faaaakt není dobrý neb příšerně hořký. v tu chvíli panička vykrikla ježiši neolizuj toho slimáka fuuuj. tak už aspoń vim co to bylo. Pak mě panička popadla a vzala mě domů abych ten hnus zapil :-D .

Dnes jsem byli znovu trhat ty jahody. Ten slimák tam na mě nepočkat, tak jsem se vydal hledat jinýho. Ačkoli je to fakt hnusný nevim proč nějak mě to přitahuje :-D . Bohužel slimáka jsem nenašel....tak jsem musel vymyslet nějakou lumpárnu abych se nějak zabavil. Rozhod jsem se, že převrhnu paničce misku s jahodama :twisted: . No nadšená zrovna asi nebyla...úkol splněn :-D . Ale jelikož opakovaný vtip už není vtipem jak říkají lidé, vymyslel jsem ještě něco jiného... Rozhod jsem se, že budu zahradníkem a tak jsem šel přesadit kanadské borůvky, jelikož jsem měl pocit, že je to hrozně potřeba .
Prošmejdil jsem zahradu křížem krážem, potkal jsem kocoura v křoví a zapózoval na pár fotografií a potom jsem šli domů :) .

Jo a brzo budu mít nové bydlení.....panička to chystá jako překvapení, ale já všechno vim :-D tak pšššššt

Tak pac a zdar všem fretkám a freťákům Váš Matty :mrgreen:


Přílohy:
102_0840.JPG
102_0840.JPG [ 252.23 KIB | Zobrazeno 2252 krát ]
Poznámka: Joo tak tady jsem pózoval :-P
102_0844.JPG
102_0844.JPG [ 251.11 KIB | Zobrazeno 2265 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Matty
OdeslatNapsal: 26.Čer.2010 - 14:30 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Mě Chip taky ve chvilce nepozornosti ochutnával slimáka. Ale jemu očividně moooc chutnal :lol: Fuj


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Matty
OdeslatNapsal: 26.Čer.2010 - 16:20 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 15.Říj.2009 - 17:02
Příspěvky: 72
Bydliště: Liberec
Tak tady ještě přikládám pár fotgrafií, abyste věděli jak si žiju :) .


Přílohy:
Poznámka: Reklama na Coca-colu :-D
102_0819.JPG
102_0819.JPG [ 59.28 KIB | Zobrazeno 2249 krát ]
102_0807.JPG
102_0807.JPG [ 93.04 KIB | Zobrazeno 2254 krát ]
Poznámka: Jedna vězeňská :-D
102_0798.JPG
102_0798.JPG [ 63.35 KIB | Zobrazeno 2255 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Matty
OdeslatNapsal: 9.Srp.2010 - 18:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 15.Říj.2009 - 17:02
Příspěvky: 72
Bydliště: Liberec
Ahojda freťandy a freťáci :)
Tak jsem tu zas abych vám sdělil jak se mi daří!
22.7. jsem měl narozeniny...taaakže u ž mi je rok a jsem velkej kluk, ačkoliv moje panička mi stále říká miminko :-D
Jelikož v té době byla panička na dovolené ještě jsme to neoslavili :(
Zjistil jsem však, že mi dnes objednala novou klec....můj obří dárek :mrgreen:
Už se moooc těším na nové pelíšky a především na prolejzací trubky.
Vlastně jeden dárek jsem dostal..lítací talíř :-P to je panečku vynález :shock:
Už jsem jeden měl, ale rozbil se, tak mi panička z dovolené přivezlý nový. I když není tak oňufanej a smradlavej jako ten starý, je fajn.
A stim smrádkem to se napraví :-D

Váš kamarád Matty


Přílohy:
Poznámka: Můj nový létající talíř :)
102_0952.JPG
102_0952.JPG [ 113.61 KIB | Zobrazeno 2217 krát ]
Poznámka: :)
102_0946.JPG
102_0946.JPG [ 69.64 KIB | Zobrazeno 2215 krát ]
Poznámka: Nekvalitní, ale roztomilá :)
102_0919.JPG
102_0919.JPG [ 135.57 KIB | Zobrazeno 2212 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Matty
OdeslatNapsal: 31.Srp.2010 - 18:55 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 15.Říj.2009 - 17:02
Příspěvky: 72
Bydliště: Liberec
Ahoj přátelé :)

Tak dnes jsem dostal obrovský nádherný dárek. Panička mi pořídila klec Furret etra large...je to úplný palác :)
Zprvu jsem byl trochu nesvůj, když jsem zjistil, že miska na jídlo nejde převrhnout tak jako obvykle.....ale netrvalo dlouho a vymyslel jsem jinou lumpárnu, kterou bych potěšil paničku :mrgreen:
Nejprve jsem vyhrabal záchodek, pak jsem hrabal tak dlouho až se mi ho podařilo vyháknout od stěny a nakonec jsem ho převrhl a vysypal :twisted: I přesto všechno mi panička ještě koupila ve zverimexu nový míček :-D
A taky jsem dostal svůj první dopis :) Je to sice pozvánka na očkování, z čehož nejsem zrovna nadšen, ale je moc hezká.

Na závěr pár fotografií mého nového příbytku a samo taky mě :-P

Zdar všem fretkám a freťákům a taktéž jejich pánečkům :)


Přílohy:
Poznámka: Aaaaa tady vyhrabávám WC :-D
102_1040.JPG
102_1040.JPG [ 114.73 KIB | Zobrazeno 2184 krát ]
Poznámka: Takhle se u nás spí
102_1047.JPG
102_1047.JPG [ 130.46 KIB | Zobrazeno 2187 krát ]
Poznámka: V rouře :)
102_1054.JPG
102_1054.JPG [ 118.65 KIB | Zobrazeno 2208 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Matty
OdeslatNapsal: 9.Zář.2010 - 18:14 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
no jo, já bych taky hrabala, když je ten záchůdek tak malý, na těch fotkách to vypadá, že se tam sotva vejde :lol: :lol:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Matty
OdeslatNapsal: 9.Zář.2010 - 18:26 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 15.Říj.2009 - 17:02
Příspěvky: 72
Bydliště: Liberec
Jj je hodně malý, ale chtěli jsme to zkusit :)
Každopádně teď tam máme ten přidělávací od Marshallu, měli jsme ho i ve staré kleci a je perfektní až na to, že ten plastový šroub nevyržel ani týden :-D teď to máme přidělané aranžovacím drátem, ten vydrží vše :-D
Ještě bych trochu vytkla ten hamak co byl ke kleci. Uprostřed něj je jakási bílá chlupatina a jak v tom Matty hrabe tak jsou ty chuchvalce z to všude :roll:

Ale jinak ta klec je perfektní, takový fretčí palác :mrgreen:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Matty
OdeslatNapsal: 9.Zář.2010 - 20:41 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
No já jsem holkám koupila jednu hamaku na zimu, aby jim nebyla doma zima a ty kozy z toho to rouno nebo co to je vyčesaly...je to myslím tohle
http://pro-fretky.cz/pelisky/zavesne/za ... fretky.php
je fajn, je pěkně teplá, takhle v tomhle období, když se netopí, tak je do baráku super :lol: kdyby to nezničily :roll:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Matty
OdeslatNapsal: 9.Zář.2010 - 20:52 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 15.Říj.2009 - 17:02
Příspěvky: 72
Bydliště: Liberec
Nj jsou to malé "potvůrky", co můžou to zničí :-D Matty teď zas rozsápal molitanovej pelíšek. Tak dlouho v tom hrabal až ten potah roztrhl a teď z toho čučí ten molitan.
Já teď hamaky zkouším šít, tu co teď máme bych nekoupila(byla součástí klece), právě kvůli té bílé chlupaté látce, neboť mám předešlé zkušenosti s hamakou living world, která je z té vnitřní strany celá z tohohle materiálu a krom toho, že byl všude po bytě tak se do toho zahakoval drápkama a nemohl se z toho pak dostat :( Lepší je materiál co nemá dlouhý vlas.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Matty
OdeslatNapsal: 13.Zář.2010 - 22:59 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Srp.2010 - 0:13
Příspěvky: 23
Ahoj, gratuluju ti k takovému freťíkovi. My jsme na tom podobně, jen s tím rozdílem, že chlupáčovi jsou 2,5 měsíce :D ..nicméně energie má dost. Chtěl bych se jen zeptat ohledně té kastrace, jak to probíhalo a jestli nebyly žádné komplikace, i když na to má zatím ještě čas, tak je potřeba to promyslet dopředu :). A jestli třeba méňě zapáchá :).
Dík moc a přeju hodně trpělivosti :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Matty
OdeslatNapsal: 13.Zář.2010 - 23:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 15.Říj.2009 - 17:02
Příspěvky: 72
Bydliště: Liberec
Ahoj :)
Co se týče kastrace, byli jsme na ní tuším kolem 8 měsíce možná i dýl už přesně ani nevím :-D
V osm ráno jsem ho dovezla na veterinu a v jedenáct už jsem si ho vezla domů.
Po narkóze byl unavenej takže většinu dne prospal, pak akorát dostal ještě prášek proti bolesti do jídla a druhej den už zas lítal jak čmarda :).
Př kastraci mu zčásti vyholili bříško a přední nohu kam mu dali injekci.
Asi týden měl lehce podlitiny, ale to je běžné.
Akorát jsem dávala bacha na stehy, aby si to třeba někde nezatrhl o ten uzlík, ktreje z toho čučel.
Co se týče smradu...pach smrdutého říjného samce se změnil zase na tu půvdní hladinu.
Neřekla bych, že přestal smrdět...každé zvíře nějak smrdí...ale někomu to vadí víc a někomu méně :)
Například moje matka si neustále stěžuje, že je Mattyho hrozně cítit, ale když u nás byla návštěva tak si vůbec nestěžovali a všichni z Mattyho byli úplně pryč :) holt někdo je "cipmrlich" a někdo neee :-D
Trpělivost je každopádně potřeba, takže díky...a hodně zdaru s kastrací a výchovou málého ďáblíka :lol:


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign