Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 22:20
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Mia a Cherie
OdeslatNapsal: 16.Čer.2009 - 16:59 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Dub.2009 - 13:56
Příspěvky: 24
Mia


Takže po přečtení některých deníčků jsem se rozhodla,že založím svým dvěma fretečkám taky deníček 8)
Letos na jaře jsem se rozhodla,že si chci domů pořídit nějaké to zvířátko...po dlouhém přemýšlení a uvážení všech pro a proti jsem se rozhodla pro fretečku. Jediný problém,který jsem ještě potřebovala zdolat byl přítel...ten s tímto nápadem a k mému nadšení,hned souhlasil.
Takže začli přípravy. U truhláře jsme nechali udělat fošny,nakoupilo se pletivo a lišty,lino a pár dalších věciček a začala se montovat volierka,trvalo to cca 14 dní a volierka byla kompletně sestavená..Takže dokoupilo se vybaveníčko a už nám chyběla jenom fretečka. Takže jsem rozhodila inzerátky,po dalších čtrnácti dnech se mi ozval pán,domluvili jsme se na termínu a než jsem se nadála tak jsme si do Vlašimi jeli pro fretečku.
Takže se k nám dostala Mia..narodila se 6.2.2009..o rodičích bohužel nic moc nevím :roll: pan chovatel o nich ani moc nechtěl mluvit,jediné co jsem z něj dostala bylo datum narození,což taky mohl jen tak vypotit. :roll:
První dny byla hoodně kousavá..ale není se čemu divit,až postupem času jsem se dozvěděla,v jakých podmínkách žila..zavřená někde ve velkochovu,bez pohlazení :roll: S přítelem jsme se jí začali bát,jelikož nám dávala pořád sodu..když jsme jí vykrákali kůži,tak se ještě víc rozdivočila a když jsme jí zavřeli do volierky tak se jí to sice nelíbilo,ale šla chrupkat a vždycky udělala truc bobek vedle bedýnky :roll:
Já jsem si řekla,že čím víc bude zavřená,tím víc bude kousavá a nezvykne si na nás..takže i přes všechny kousance a naschvály jsem jí dál pouštěla po bytě a snažila jsem se jí trošku klidnit...po dvou měsících můžu říct,že na ní platí fuj a dokonce většinou poslechne i na zavolání.Takže bych řekla že je to vážně úspěch...sice je to pořád třeštiprdlo,ale už tolik nekouše a naschvály dělá jen občas..jediné co jí teda pořád baví je demolování závěsné hamaky :mrgreen: ví že to panička spraví,takže má opět co demolovat...takže to by bylo něco málo o naší první potvůrce :)

_________________
Nika a freťulky Mia a Cherie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mia a Cherie
OdeslatNapsal: 16.Čer.2009 - 17:16 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Dub.2009 - 13:56
Příspěvky: 24
Cherie


Rozhodla jsem se,že se musíme trošku rozrůst :) o dvou freťulích tu všichni píšou,že je s nima mnohem větší legrace než jen s jednou a tak jsme si v sobotu 13.6 přivezli albínku Cherie narodila se 25.4.2009...je to mimochodem miminko freťulky Terezky od Fretecky1 z obce Rohy u Velkého Meziříčí.. více fotek na http://www.fretecka1.webnode.cz :arrow: Terezka :arrow: odchov freťátek...
Cherie..je to takovej roztomilej plyšáček...první dva dny ale plakala,stýskalo se jí po mamince...teď si ovšem zakňourá taky,když se jí něco nelíbí tak to dá vážně patřičně najevo...
Seznamování s Miou nedopadlo podle mého očekávání...Cherinka za ní lezla jako ocásek,protože si myslela,že je to nejspíš mamina :wink: ...Mia měla Cherie za plyšovou myš,nejdříve si jí snažila zatáhnout za volierku,ale do toho jsem zasáhla :mrgreen: ...a když se jí to nepodařilo tak začla Cherie cupovat :roll: . Cherince to ovšem bylo jedno,hlavně že byla u ,,mámy" :|
Jinak jí u nás chutná a na záchůdek chodí taky poctivě...
S přítelem jsme z ní úplně poprděný,jak je maličká a hlavně nikdy jsme u Mii nezažili že by nám usnula v náručí,ale Cherinka to je jiné dílko :) ta usne i za pochodu :mrgreen:

_________________
Nika a freťulky Mia a Cherie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mia a Cherie
OdeslatNapsal: 16.Čer.2009 - 17:45 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 30.Čer.2008 - 11:17
Příspěvky: 286
Bydliště: Prachatice
Moc krásná holčička 8)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mia a Cherie
OdeslatNapsal: 16.Čer.2009 - 17:57 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 20.Črc.2008 - 19:33
Příspěvky: 293
Bydliště: Třebíč,obec Rohy
No Moni moc hezky jsi začala deníček,Mia a Cherie mají určitě radost jak jsi nám je krásně popsala :P .
Jinak moc pozdravujeme naši dcerušku(ted' už teda vaši :wink: ) a posíláme jí moc pozdravů z domova! :P

_________________
stránky Naší fretčí smečky: http://www.fretecka1.webnode.cz
stránky Našich Teddy králíčků: http://www.nasiteddykralicci.webnode.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mia a Cherie
OdeslatNapsal: 16.Čer.2009 - 18:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Jéé. Vítám tu slečny :mrgreen: a jestli se nepletu a koukám dobře, jste ze Svobody.. to je co by kamenem dohodil. My jsme z Trutnova :wink: a vzpomínám, že mi na stránky tchořenek někdo psal ze Svobody, že bude pořizovat druhou holčičku... nebyli jste to Vy?? :oops: moc se těšíme jestli nás vytáhnete na procházku :mrgreen:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mia a Cherie
OdeslatNapsal: 17.Čer.2009 - 10:42 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Dub.2009 - 13:56
Příspěvky: 24
Jéé paráda,toliko ohlasů jsem nečekala :oops:

fretecka1 : no to víte Miru,musela jsem se s holkama pochlubit :mrgreen: a pozdravy samozřejmě vyřídím :)

oldmamut : jojo jsme ze Svobody nad Úpou..a na ty stránky jsem samozřejmě psala taky já :oops: :mrgreen: no musela jsem zjistit,jak to tady u nás v okrese vypadá s veterinární péčí...psa zmákne každej,ale freťulka je přece jenom jiný kafíno :wink: :mrgreen:

_________________
Nika a freťulky Mia a Cherie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mia a Cherie
OdeslatNapsal: 17.Čer.2009 - 10:51 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Dub.2009 - 13:56
Příspěvky: 24
Dneska jsem první den v práci,takže to Cherie bude muset nějak zmáknout sama :roll: nejraději bych si jí brala s sebou,ale nejde to a navíc ať si holka zvyká :mrgreen:
Dnes mě probudila okolo čtvrté...brečela a vztekala se že se jí nikdo nevěnuje..tak jsem si jí chtě nechtě vzala do postele abych se alespoň trochu do té rachoty vychrupkala..Cherie usnula hned,ale já jsem čučela do stropu minimálně hodinu než jsem zabrala :roll: když mi zazvonil budík tak sice otevřela očka a rozhlédla se aby zkontrolovala situaci :lol: ale pak sebo opět pleskla na polštář a dál si spokojeně chrupala..tak jsem jí zákeřně vyexpedovala do pelechu :twisted: :lol:
Mia jí má pořád za objekt ke kousání a tahání,ale řekla bych,že už není tak agresivní :oops:
Pár kousanců taky schytám,ale to jen když je od sebe odděluju :mrgreen:
Tak snad se co nejdříve ozvu zase :mrgreen: net nemám doma,ale co není...to bude :lol:

_________________
Nika a freťulky Mia a Cherie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mia a Cherie
OdeslatNapsal: 18.Čer.2009 - 12:30 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Dub.2009 - 13:56
Příspěvky: 24
Tak se opět hlásím :lol: musím se pochlubit,protože mám doma holky šikovný :mrgreen: včera zlomily rekord...protože spolu bez kousanců a násilí vydrželi cca půl hodinky :mrgreen: pak Miu chytil rapl a opět si Cherinku chtěla někam uklidit.Cherie se to nějak nelíbilo,tak ječela...Mia z toho byla nějaká přepadlá,že takovej malej tvoreček dokáže vytáhnout takhle silný tóny :lol: tak jsem jí pro jistotu zavřela,protože si začínala hrát opět na dravce...samozřejmě co se Cherie vyběhala a usnula mi v náručí :oops: 8) tak jsem vypustila Miu,taky se parádně vylumpačila a uchrápla u mně na gauči...což jsem ještě nikdy nezažila...při přenosu do volierky jenom mrkla,jestli je všechno O.K...zkontrolovala jestli jí v bydlíku nic nechybí a schovala se do zavěšenýho rukávu a chrupkala dál.
Dneska po ránu jsem holky pustila společně,ale byly venku jen půl hodinky,protože jsem lehce zaspala do práce,takže jsem pospíchala...taky tu chvilku daly bez kousanců,dala jsem jim za odměnu malt-softku :wink: parádně se obě oblizovaly :)
Tak jsem zvědavá jak se k sobě budou chovat až je navečír po práci pustim společně...snad se přestanou ožírat a začnou spolu dělat lumpárny :mrgreen: už je taky na čase :lol:

_________________
Nika a freťulky Mia a Cherie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mia a Cherie
OdeslatNapsal: 25.Čer.2009 - 9:03 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Dub.2009 - 13:56
Příspěvky: 24
Tak jsem tu opět s novinkama :) freťule si na sebe celkem slušně zvykají.Už je pouštím společně,což je teda paráda :lol: Mia se teda parkrát po Cherie ještě ožene,ale už si z toho nedělám hlavu...ani se jí nedivím..Cherie je její druhej ocásek,kam se Mia hne,tam musí být Cherie taky :lol: a Mia se holt nechce nechat omezovat :mrgreen: takže jsem fakt moc ráda,že holky takhle pokročili :mrgreen: ve volieře jsou teda zatím ještě odděleně..dát je dohromady ještě nemám odvahu :oops:
A hlavně...Cherie papká zatím ještě masíčko takže když by byly spolu,tak by jí to Mia všechno sežrala a na svoje granulky by se vyprdla :twisted: :mrgreen:
Samozřejmě maso taky dostává,ale ne jako hlavní chod,spíš jako mlsku :wink:
Jinak u nás proběhlo koupání :lol: Mia šla první na řadu,koupání už má několikrát za sebou a asi tomu nikdy nepřijde na chuť :) vůbec se jí to nelíbí,snaží se mi utíkat,ale holt jednou za měsíc to musí vytrpět :mrgreen: takže po koupeli se mnou celý den nemluvila :| njn..pro krásu se musí trpět,když by se mi nedostala do květináče co mám na balkoně,tak by se koupání úspěšně vyhnula :mrgreen:
Cherinka tak to je boreček :mrgreen: myslím,že to bylo její první koupání a takhle spokojenou freťulku jsem neviděla..cachtala se ve vodě a pak mi ukázala,že i takovej prcek už dokáže pár tempíček :mrgreen: ze šamponování už teda nebyla tak odvařená a sušení to už se jí vůbec nelíbilo :mrgreen: njn...úspěšně mi totiž očůrala dveře od bytu a to takovým způsobem,že jsem nevěděla jestli se mám smát a nebo jí okřiknout :mrgreen: zadníma nožkama se úspěšně opřela o koženkové polstrování,takže měla prdelku opřenou o dveře a parádně si počůrala bříško :roll: :lol:
Můžu říct,že od té doby co máme dvě freťulky,tak jsem se ještě nestačila nudit :mrgreen: a to je co říct,dřív jsem se nudívala dost často a teď na to není nějak časík :mrgreen:
Když přijdu z práce tak vidím jak obě divošky visí na pletivu a čekají až je panička milostivě pustí z jejich brlohů,běda když si náhodou potřebuju odskočit,nebo uklidit nákup,to je hned kraválu...musí mi samozřejmě naznačit,že jsou přece tadýýý :mrgreen: a že už čekají :mrgreen: tak co mi to tak dlouho trvá :mrgreen: když je vypustím,tak se mi bytem prožene torpédo a hned těsně v závěsu druhé :mrgreen: no mazec..a co teprve když něco stojí v cestě..to je potom řečí :mrgreen:
Jejej...asi se dám na psaní :lol: to je zase román :mrgreen:

_________________
Nika a freťulky Mia a Cherie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mia a Cherie
OdeslatNapsal: 25.Čer.2009 - 9:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Ahojík!
Krásné počteníčko!! :D S tím koupáním je to u nás úplně stejné!! :lol: .teda to bych chtěla vidět jak tak čurá :P ,pejsky jsem už viděla ale fretku ještě né :cheesy: To musel být zážitek..sice to uklízení potom asi né tak suprovní jako když začala čůrat :lol: .my máme sice jednu fretulku,zato je to atomovka sama o sobě a ještě v kombinaci s našíma holkama je to nářez.tak se ani nedivím že nemáš oddychu :) .Já když dojdu s nákupem tak je tam Podzule celá vlezená a šmejdí co by odnésla. :mrgreen: Jestli ti tak bude čurkávat tak udělej fotečku a honem sem sní!! Jinak román je to super!Už se těším na další!! :P

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mia a Cherie
OdeslatNapsal: 25.Čer.2009 - 9:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Nika až se udělá pěkně a budete chtít, tak se ozvěte. Ráda ty Vaše roťandy poznám osobně :wink: Toňulka je teď teda po kastraci, takže musí mít chvíli klidu, ale ono než se umoudří to počasí :roll:
Pozdravuj od nás holčičky :mrgreen:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mia a Cherie
OdeslatNapsal: 25.Čer.2009 - 11:47 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Dub.2009 - 13:56
Příspěvky: 24
Navis : děkuju,snažím se to moc neprotahovat,ale jsem holt ukecaná ženská :lol: :oops:
Fotečku nevím jestli stihnu udělat,ale budu se snažit..je to hroznej fofr :lol:

Oldmamutka: tak držím palečky a holčiny pacinky ať se Toník dá brzy do kupy. S tou prochajdou počítám :mrgreen: ale bude to ještě trvat..sice Miu mám nějakej ten časík už doma,ale od začátku jsme plánovali druhou freťulku,takže jsem se ptala jednoho veta jak s očkováním a ten mi řekl,že to k němu mám docela z ruky a tak ať počkám až budu mít obě holky,až se taky trochu otrkaj a pak že mám přijet s oběma ,aspoň nebudu muset lítat s každou zvlášť :mrgreen: takže druhý týden v červenci pofrčíme očkovat..a než budem mít všechno přeočkování...tak bych tu prochajdu viděla tak na září :lol: :roll: :mrgreen: njn,nedá se nic dělat :twisted: :cheesy:

_________________
Nika a freťulky Mia a Cherie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mia a Cherie
OdeslatNapsal: 30.Čer.2009 - 11:16 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Dub.2009 - 13:56
Příspěvky: 24
Tak a jsou tu zase nějaké novinky 8)

Jelikož jsem teď čtyři dny trávila v rachotě,tak se mi o smraďošky staral přítelák..a co se nestalo..Cherie v těchto dnech obývá vrchní patro volierky,k zemi je to celkem vejška a Cherinka je náš známý sebevrah..já už mám praxi v chytání,ale přítel ještě ne :x takže Cherie jako obvykle radostně vyskočila z volierky,přítelák to nečekal :frown: takže jí nechytil a Cherinka má teď naraženou levou přední pacinku :evil: :cry: má to od neděle a dneska když jsem jí pouštěla tak to vypadá,že už to bude dobré,pajdala už jenom drobet,ale přítel si to teda brutálně odnesl :oops: co je to za chlapa když ani nedokáže uhlídat jednu malou freťulku :?: :!: :frown:
Jinak jak jsem psala,že holčiny můžu pouštět spolu,tak už to není pravda...Mia mrňouse pořád terorizuje a teď už teda nevím co s nima.Zkoušela jsem vyměňovat pelech a to hned ze začátku,dávala jsem je k sobě,jen když byly obě napapkaný,chvíli to fungovalo ale teď je to zase problém :roll: už to vypadalo,že budu moct odstranit přepážku ve volierce :mrgreen: a teď zas nic :frown:
Holky jedny bláznivý :twisted: :mrgreen:
Jinak s Miou jsem byla na procházce,nemohla jsem odolat krásnýmu počasí a protáhla jsem jí pěkně po kopcích,asi 3,5h jsme courali..když jsme dorazili domů,chtěla jsem holky pustit spolu,protože Mia byla totálně vyčerpaná :mrgreen: ale bohužel..Mia usnula na gauči,a ani Cheriino dloubání čumákem jí neprobudilo :mrgreen: ale úspěch..vydrželi spolu asi 3 hodinky,pak se Mia probudila a zdrhla mi do volierky a tam dál pokračovala v chrupkání :mrgreen:

_________________
Nika a freťulky Mia a Cherie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mia a Cherie
OdeslatNapsal: 14.Črc.2009 - 11:57 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Dub.2009 - 13:56
Příspěvky: 24
Takže se po dlouhé odmlce zase hlásíme :lol:
holčiny zase drobet povyrostli,napsala bych i aktuální váhu,leč se nám záhadným způsobem porouchala váha :roll: nevim co na tom kdo vážil,ale šoupnu tam jednu fretku a ejhle objeví se error...tak tam šoupnu druhou a to samé...tak teda nevím :frown:
A co je u nás nového???Holčiny od neděle mají odstraněnou přepážku ve volieře,takže už spolu sdílí bydlení..je to paráda.Lítají spolu po bytě jak torpéda a dělají všude bordel :lol: ale jsem ráda,že spolu konečně začli vycházet a nesnaží se brutálně ožírat...i když Mia to na Cherie pořád zkouší,ale ta už si to nenechá líbit a oplácí jí to stejnou mincí :mrgreen: a když se teda nerafají navzájem,tak zkouší co panička vydrží...obě se mi sápou po nohavicích a jejich cesta končí úspěšným skokem do kapuce :mrgreen: no legrace..takže zatím papa :mrgreen:

_________________
Nika a freťulky Mia a Cherie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mia a Cherie
OdeslatNapsal: 23.Črc.2009 - 13:25 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Dub.2009 - 13:56
Příspěvky: 24
Tak jsem tu opět s novinkama :mrgreen:
Včera jsem měla v plánu jet se smraďoškama k vetovi,aby je prohlídl a šoupnul jim očkování 8) ...bohužel od pondělí beru antibiotika :roll: :cry: takže se očkování opět přesouvá na neurčito.. :(
Jinak freťulím se daří pořád výborně,dostávají mlsky,dobré granulky a na přilepšenou masíčko a občas nějakou tu zeleninku. :wink:
Mia začíná mít nějaký tulivý období :mrgreen: když jí pustím,tak sice chvíli lítá jako smyslů zbavená :cheesy: ale po chvíli se jde radši pomuchlat,než aby pořád dováděla :) teď jí teda nemuchlám,aby taky nebyla nemocinkaná :( se Cherinkou vychází skvěle,chrupká s ní v pelíšku a když dostanou nášup masíčka,tak nechá nejdřív nadlábnout prcka a pak dodlabe zbytky :P :mrgreen: samozřejmě není o nic ošizená,když vidím kolik jí toho prcek zase sezob,tak jí ještě přidám :wink:
Cherie tak tak roste jako z vody,mazlikovat se už nechce tak jako když byla maličká :( což mně teda mrzí,ale má spoustu jiných starostí :mrgreen: je to pěkná potvora...když je ve volierce tak si způsobně chodí na záchůdek,ale když je puštěná po bytě,tak je to pěkný čuně :x kamkoliv postavím záchůdek,tam jí to není dost dobrý a chodí všude po bytě značkovat rohy :evil: a nevybírá si místnosti,kde je lino,ale vyčuraně chodí jen na koberce,kde se s úklidem musí panička potrápit :roll: takže Cherince opět nastává vojna,ale holčička nějak nechce pochopit proč se panička tak rozčiluje..vždyť udělala takovej pěknej bobísek v rožku :mrgreen:
Můžu jí vynadat,lupnout,zavřít do volierky,strčit jí k tomu čumák a říct fuj...chvíli se tváří jako že už to nikdy neudělá,ale po chviličce jí vidím zas jak si šteluje prdelku do rohu a než k ní doběhnu je dokonáno :lol: potom přijde zase provinilej pohled,šmajchlování k paničce a zase dovádění :roll: :wink: tak co s ní mám dělat?Záchůdek jsem přesouvala z rožku do rožku a k ničemu...asi nechám všude položit lino :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jinak obě dvě jsou zlatíčka,ani jsem nečekala,že budu tak hrozně šťastná že je mám :oops: :mrgreen: a budu se snažit sem hodit nějaký fotečky :wink:

_________________
Nika a freťulky Mia a Cherie


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign