Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Bře.2024 - 1:15
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Velký šok aneb freťák Shocky
OdeslatNapsal: 26.Črc.2009 - 17:03 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 12.Črc.2009 - 20:00
Příspěvky: 19
Jednoho pěkného dne jsem doma uklízela a najednou mi volá kamarád. Že prý si koupil fretku, neplánovaně ji přinesl domů, ale rodiče ji doma nechtějí... :( tak jsem mu řekla ať ji donese, že prozatim může zůstat u nás a potom se uvidí... když přišel, nesl malou chlupatou kouličku, které jsem mezitím připravila provizorní klec. Tak a od této chvíle jsem se zamilovala do jednoho z nejkrásnějších zvířat chovaných doma - fretky. Dostal jméno Shocky (šok). Na netu jsme pozjišťovali nejdůležitější info, zašli do obchodu koupit krmení a podestýlku, zbytek vybavení se našel doma, protože za sebou mám už několik zvířat (jako všechny vesnické holky posedlé zvířaty :? ) Další den jsem připravila Shockymu větší klec, se záchůdkem, hamakou a "skluzavkou". Hned po zabydlení jsme zjistila nemilou věc - blechy. No super, zrovna když nám pes lítá po celým baráku :lol: Takže jsem začla nějakým vyčesáváním a jak bylo více času, šup do vany a po dvouch dnech nastříkání Frontlinem + vydezinfikování celého příbytku a okolí. Tak to bysme měli :wink:

_________________
Lussie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Velký šok aneb freťák Shocky
OdeslatNapsal: 26.Črc.2009 - 17:16 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Páni :-) gratuluji k přírůstku, ať dělá jen radost a vítej mezi námi :-)

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Velký šok aneb freťák Shocky
OdeslatNapsal: 26.Črc.2009 - 17:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
jeeeeeeeeeeeeeeej, no vitaj Shocky medzi nami :lol: dúfame, že ťa blšky čoskoro opustia :wink:

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Velký šok aneb freťák Shocky
OdeslatNapsal: 27.Črc.2009 - 21:01 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 12.Črc.2009 - 20:00
Příspěvky: 19
tak jsem si pozjišťovala další informace a přišla na to, kdy se mu chce na zachudek... to ho pak odkážu do klece a počkám než vykoná potřebu... dočasně než pořidim nějaké další záchodky do pokojů. Jinak je to super zvířátko, který proleze co všechno může, pořád odněkud padá (až se někdy dost bojim) a furt chce něco kousat. :twisted: Ale jakmile to s kousáním přežene, tak šup do klece, kde si asi půl hodiny stěžuje, načež se odebere ke spánku... A potom se musi chodit po špičkách :lol: Máme v plánu koupání, tak uvidíme :wink:

_________________
Lussie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Velký šok aneb freťák Shocky
OdeslatNapsal: 9.Srp.2009 - 14:24 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
držíme palce :wink: len tak ďalej

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Velký šok aneb freťák Shocky
OdeslatNapsal: 17.Srp.2009 - 8:50 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 12.Črc.2009 - 20:00
Příspěvky: 19
tak Shocky má za sebou koupání,což se nejdříve bál tekoucí vody,ale potom řádil jak ďáblík :twisted: nejvíc se mu líbilo když mohl běhat po koupelně a všude možně se utírat,samozřejmě ručník přichystaný pro něj ignoroval :) také jsme byly už několikrát venku,sice jen na zahradě,ale i tak se prolítal,prolezl co mohl, pomohl našemu psovi vyhrabat jakýsi keřík, načež se uvelebil do díry a chtěl se odebrat do říše snů... :D po neúspěchu se rozhodl prozkoumat skalku a jakmile zjistil že je strašná sranda když zaleze pod nějaký větší keř a zamotá se do něj, využíval této příležitosti docela často :evil: jinak po každé vycházce mi usnul v náruči :wink:

_________________
Lussie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Velký šok aneb freťák Shocky
OdeslatNapsal: 25.Zář.2009 - 20:30 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 12.Črc.2009 - 20:00
Příspěvky: 19
přináším zprávy z domova :)
Shockymu jsme nenašli adoptivního majitele, i když se pár lidiček ozvalo,ale nakonec z toho sešlo. Mamka si na něho tak zvykla,že už ho ani pryč dát nechce. :shock: Každý den ho dává tak na dvě hoďky ven - vynalezla takový patent, kde může běhat připnutý na vodítku sem a tam po zahradě, hrabat kde se mu zlíbí a prostě prozkoumávat okolí. To vždycky potom chrápe celej večer. :wink:
Máme za sebou očkování proti vzteklině, do klece přibyl nový záchudek a přešli jsme z krmení pro koťata na Totally Ferret Baby,což mu více chutná a pěkně nám roste a sílí. Vypadá to, že nastalo období puberty, tak si začíná zkoušet co může a co ne... a někdy je to fakt síla :frown:

_________________
Lussie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Velký šok aneb freťák Shocky
OdeslatNapsal: 26.Zář.2009 - 10:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Takže u vás nakonec zůstává? Tak to je bezva konec :wink: Držíme tlapky na přečkání puberty, máte se nač těšit :cheesy:

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Velký šok aneb freťák Shocky
OdeslatNapsal: 26.Zář.2009 - 13:10 
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Srp.2009 - 15:14
Příspěvky: 34
Jé, takže zůstává? :) To je paráda. Já jsem taky do těchto tchoříků zamilovaná. Už si neumím představit, že jsem žila bez fretky... Mno, ale to jsme ještě před pubertou :twisted:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Velký šok aneb freťák Shocky
OdeslatNapsal: 4.Říj.2009 - 12:58 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 12.Črc.2009 - 20:00
Příspěvky: 19
Tak Shocky nám pořád roste, sice pořád zkouší co může,ale už je to lepší. Občas se mi sice zahryzne docela brutálně do ruky,ale co už :twisted: Když potkáme někoho se psem na vycházce,tak mu vždycky říkám "nemusíte si ho brát na vodítko, to není pes" :) samozřejmě že ho mám v náruči, přičemž pejsci obvykle nám obejdou,očmuchají a dál si nevšímají. Už jsem zkoušela i kombinaci vycházka fretka + pes,což se neosvědčilo, pes valil dopředu a fretka se plazila vzadu :roll: Chystá se pro něj venkovní voliéra, možná přibyde i nějaká kamarádka, to se ještě uvidí :wink: Připojuji dvě fotky, jak vypadají jeho každodenní vycházky po zahradě. Zrovna před chvílí jsem ho schovávala domů, byl asi dvě hodiny na zahradě, takže teď spokojeně odchrupuje v pelíšku.


Přílohy:
Kopie - P9280337.JPG
Kopie - P9280337.JPG [ 50.73 KIB | Zobrazeno 1731 krát ]
Poznámka: na vycházce
Kopie - P9280325.JPG
Kopie - P9280325.JPG [ 46.71 KIB | Zobrazeno 1732 krát ]

_________________
Lussie
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Velký šok aneb freťák Shocky
OdeslatNapsal: 27.Lis.2009 - 23:16 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 12.Črc.2009 - 20:00
Příspěvky: 19
další zprávy... pořád žijeme, Shocky už pěkně vyrostl :shock: zjistili jsme, že v naší vesničce má jedna slečna také fretky a rovnou tři kluky, takže občas zajdeme na návštěvu... Jinak se Shocky hodně zklidnil a "zmoudřel" 8) což teda ještě není v pubertě...

_________________
Lussie


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign