Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 18:17
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Yunie
OdeslatNapsal: 20.Úno.2008 - 19:46 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 19.Úno.2008 - 22:44
Příspěvky: 5
Mám doma malou bestii...

Pro svoji malou fretečku jsem si jela 200kilometrů přes celou republiku. Paní, co mi ji prodávala mi ukázala krabici s freťátky, já se natáhla, že si je podrbu a něco bestiálního se mi hned zakouslo do prstu. A od té doby mám Yunie.
Hned v autě mě stihla první infarktová záležitost: "Ta fretka je mrtvá!" ječela jsem když jsem nadzvedla bezvládné chlupaté tělíčko. Tak jsme zastavili, chvíli na to koukali a nevěděli, co dělat. Načež mý mímo otevřelo oko: jako, že co vyvádíme, protáhlo se, zívlo a spokojeně se vykadilo do dečky.
A potom? Co vám budu povídat, přišlo, to přesně to, co potká asi každého nového majitele fretky: záchodek je dobrý leda tak na rytí v písečku, ale ne na kakání, z misky se dá jíst jedině tak, že se z ní všechno jídlo vyhází, roznosí po klícce a pak když už trochu zahnívá s chutí zblajzne, klec je dobrá leda na trhání,lomcování a utíkání...fretečka se obohatila o další zkušenosti typu: ty pohyblivé objekty se dají honit a kousat, v noci se nespí, v noci se hraje s míčkem, který má rolničku, nejlépe několik hodin, je výhodné číhat za dveřmi od záchoda, s momentem překvapení a dostatečnou rychlostí se totiž dá dostat do stupaček, kam nikdo jiný nemůže, atd. atd.
Teď je mé fretečce něco přes 6 měsíců je to sice furt bestie, ale taky je to mazel celé rodiny...tak jsem zvědavá, až na ni přijde ta puberta, protože se mi zdá, že jsme zrovna ve fázi "Když už si myslíte, že se fretka uklidnila, chodí na záchůdek na správné místo a skoro nekouše".


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 3.Bře.2008 - 14:14 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Ahoj, moc jsme se pobavili když jsme četli tvůj příspěvek...Jako by jsme četli zážitky z našeho domova...Jinak tě můžu uklidnit, máte před pubertou ;-) Tedy spíš skoro jste už v ní :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 7.Bře.2008 - 19:02 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 27.Úno.2008 - 16:56
Příspěvky: 79
Bydliště: Česká Kamenice
Ahojky, tak co je nového? Taky čekáme pubertičku, tak sme zvědaví jak to zvládáte :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Yunie
OdeslatNapsal: 10.Bře.2008 - 9:50 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 10.Led.2008 - 15:42
Příspěvky: 92
My ji taky čekáme... ovšem někdy mám pocit,že jsme v ní pořád. :oops: :twisted:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Yunie
OdeslatNapsal: 30.Bře.2008 - 14:22 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 19.Úno.2008 - 22:44
Příspěvky: 5
Tak na naši Yunie přišla první říje...a stalo se něco, co nikdo nečekal...naše poskakujíccí, řádící a všude šmejdící fretčí slečna se k nám tulí...něžně hryzne do nohy a čeká na drbání...pak mi schodí tašku ze židle a odtahá všechny věci, co tam mám do kuchyně za linku...specialita jsou boty...ale jenom ty moje!!!...všechny ostatní boty jsou v předsíni hezky vyrovnané do řádečku a moje boty jsou roztahané po bytě...a roztrhané od zoubků, jak se Yuna snažila prorvat moji kozačku pěti centimerovou škvírkou ve skříni...
...teď na ní musím dohlížet, aby bylo všechno v pořádku...četla jsem, že fretky říji špatně snáší ...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Yunie
OdeslatNapsal: 23.Dub.2008 - 9:25 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
:lol: Ahojky Baaraa: moc jsem s epobavila...to je přesný popis našeho jednoho samečka Zuzíka,,ten je taky v pubertě asi pořád už má po kastarci, ale jeho vylomeniny stojí za to :lol: , i když se rozčiluji, a nadávám, tak mě to na druhou stranu děsně baví, a hlavně jsme ráda že se má k životu...hraje si skáče, vymejšlí porád co by zničil...od postele se dotal ke krabicím a ted začal mi léz do polička z kořením,,,,dnes ráno nej jsem se oblékla a vylezla s koupelny na prahu u dveří jsme našla pytlík s oregánem o kousek dál pytlík z kari a po dalším průzkumu to byl apaprika sladká a nakonec majoránka :lol: ,,noo prostě byl tak štastný že zas něco moch rozházet, že mě rozsmál když vykouk z podpostele a měl celý čumák od majoránky :) ......
Máme ještě jednoho sämečka, a ten je děsný lenoch celý den spí a probouzí se jen večer, co bychom dali za to kdyby řádil jako Zuzík.....včera se mi ho podařilo tak rozdráždit, že měl i tu tendenci poposkočit a kvoknout :lol: jupííííí to bylo radosti

Každopadně ještě že ty fretule tu pubertu maj,, je s nima stejně největší psina ne?????:) :lol:


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign