Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 12:50
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 27.Bře.2008 - 15:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
Ahojky 8)
Jmenuji se Lucie a jsme doma 5 člená rodinka. První máma,táta, a dcerka. :D
Druhá skupinka naší rodinky jsou dva fretáci Zuzák a Kubíček :)
Zuzáka jsme koupily ve zverimexu jako holku :lol: ,ale po zjištění doma jsme zjistily že je to kluk jako buk:)
Kubíčka jsme získaly z pomocí vašeho fora zde u Vás :cheesy: a tím jsme Vám velice vděční(osoby,které mi pomohly v hledání sami ví komu muj dík patří) :mrgreen:
Zuzák je roční sameček..doma mu říkáme zuzanka, jelikož na své jméno slyší, už jsme mu ho nechtěli měnit :?
Je kastrovaný a pěkný lumpík.Ke kastraci jsme se rozhodli,když byl Zuzák v říji, všechno si značkoval a prděl nám doma že to bylo k nevydržení.Mysleli jsme si, že po kastraci se změní i jeho bláznivá povaha do všeho kousat a td. :| Kastrace zabrala Zuzák ji prošel moc dobře bez následků a zklidniloho to na tolik, že neměl chut si hrát a kousat až nám z toho bylo smutno :( Najednou nám chybělo to jeho kvokání a lítání po bytu....po té kastraci jen chvilku běhal a pak jen někde polehával,,začal se nudit. :( Tak jsme se rozhodly z Vaší pomocí sehnat mu kamaráda :)
Netrvalo to dlouho a po tydnu hledání jsme měli adoptovat fretáka Kubíčka, Nejlepší na tom bylo, že byl přímo z našeho bydliště :P Ale to nejhorší co pak nastalo, bylo to, že nám ho přivezli v autě, bez přepravky a bez nějaké jeho oblíbené hračky....Chuděrka malej, šel ouplně do nového domova, kde nebylo ani kousek jeho samého.Kubíček se velice dobře adaptoval ,první 3 dny nežral a pořád jen spinkal, mysleli jsme,jestli není nemocný.Jelikož Zuzák o proti němu je živější a hravější :? ,
Pravidelně jsme ho pouštěli z klece ven, aby chuděrka poznal že se nás nemusí bát :cheesy:
Po dvou dnech se rozkoukal i Zuzak se mu moc líbyl, ale jen přez klec...chvilku na sebe kvokali a pak nastäli Kubíčkovo válečné tanečky a párkrát Zuzáka prez klec chytnul za chloupky :cheesy: Zuzák je mirnější a klidnější co se týka družení jak s lidma tak i z jiným fretákem.Kubíček to má přímo na opak, ten s námi jako se členy rodiny byl ze začatku samozřejmě opatrnější,ale jak se rozkoukal, začal nás hryzat :frown: ..začali první boje v dominanci. :twisted: Zuzák ke Kubíčkovi byl jako mílijus, lízal mu čumák, ale parkrát Kubíček pootevřel tlamu a ukázal mu zoubky Zuzak se také začal bránit.
Dnes už jsou to dva týdny A Zuzák a Kubíček spolu stále bojují přez klec a nás jako rodinu bere Kubíček jak zásobárnu na pamlsky...občas při hře si kousne, ale napomenutí na to radši zapomene, jelikož ví, že by šel zpátky do klece :) ,
Zuzák už ví co muže a nemuže ale kamarád Kubíček z něj udělal zas toho lumpa,který nam chyběl :lol:
Kubíčka čeká také kastrace, tak jsem zvědavá, jak to zvládne, doufám že dobře,Jde nám hlavně o to, abychom je mohly konečně pustit k sobě,i když to bude mazec :) .mám z toho trochu obavy, ale oni se určitě srovnají sami.Myslím si to jelikoz Zuzák občas leze Kubíkovi na klec a Kubík ho občas chytne za packu,ale asi ne moc,jelikož Zuzák ani nepípne jen stále kvokaj,,někdy Zuzák zasyči, a Kubíček zacouvá.
Co se týká her,,mezi nimi je zlomyslné čím dál víc(musím se ted smát) :lol: Zuzák děla naschvály Kubíčkovi a Kubíček zas zuzákovi...pouštíme je občas oba a to že jednoho držíme v náručí a to nejlépe Kubíčka jelikož je děsnej pohodář a Zuzak běhá a hledá ho..pak mu vleze do jeho pelíšku a vytahá mu z něj všechny hračky a drze mu sežere aspon 3 granuke hahah..a Kubík zas dělá Zuzákovi, že mu vleze do pelechu a cpe se mu do vaku...a vykadí se mu do záchodu:).....Jsou to oba děsný lumpové,,,,:) :cheesy: ....Mohla bych takhle o nich psát hodiny,,tak budu postupem času podávat hlášení....Fota budou obou fretáku, ale také časem, aby jste viděli jak vlasně vypadají..oba jsou to tchoříci..a Kubíček je dvakrát tak vedší jak Zuzak a zuzák je zas hubenour, ale za to děsně rychlej :lol: .....
Tak zatim se mějte...a podrav všem Fretákům a fretičkám a jejich pečlivím majitelům :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 27.Bře.2008 - 16:11 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 27.Úno.2008 - 16:56
Příspěvky: 79
Bydliště: Česká Kamenice
Ahojky Zuzanko, krásný povídání.., musí bejt u vás teda pěkně veselo :D . Už se těšim na další a na fotečkýý :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 27.Bře.2008 - 16:39 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
No to je teda legrace :-) To kakání navzájem si do záchůdků u nás probíhalo také...Je vidět, že mají o sebe zájem...Už se těším na fotky a doufám, že se kluci potom snesou...Tak doufám, že nás nenecháš dlouho čekat :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 28.Bře.2008 - 12:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
Tak dnešní ráno 28.3. bylo opravdu vzrůšo :lol:
Ležim v posteli a čekám až mi zazvoní budík :) a v tom mi po hlavě proběhne Kubíček,,,koukam a divim se jak se dostal z klece ven :twisted:
tak ho nechám a říkám si pakse podívám....Kubíček zareagoval jak jsem se pohla...udělal klubíčko vedle mě pod peřinou a usnul... :wink: ,,byl tak roztomilej, že jse mi ho nechtělo ani budit,,,,,a pak přiběhla Zuzanka :lol: ..nooa ted bude boj,,ale ono nic Kubík usnul jak dřevo a zuzanka ho začala jemně okousavat a čistit mu kožíšek,,, :lol: škranbala do něj a pořád ho lízala po čumáku, ale Kubík nic jen se převalil na druhej bůček a pořád chrněl...v tu chvíly Zuzanka si mohla dělat co chce, bylo na ní vidět jak je ráda, že k němu mohla tak blízko..akurád se klepala radostí a tlouklo ji srdéčko jako zvon :cheesy: ......na konec se ji povedlo Kubíka probudit,,a schytala jsem to já :cry: jak jsem chtěla zuzanku z nej sundat ohnal se po mě :| .....noo vyskočila jsem z postela a šla zavřít Zuzanku,,at se kubíček probere......klec byla otevřená a za všechno mohla má dcera, která byla to ráno na záchodě a zavadila o karabinku..tak se Kubík protáhnul ven,,,a zuzanku asi osvobodil Kubíček jelikož tam máme takovou zástrčku...a aasi ji povytách jak sek ni dobýval..pak ho to asi přestalo bavit a přišel ke mě :mrgreen: .....Noo nejhezčí bylo z toho rána, že i když Kubíček spal a zuzanka ho laskyplně olizovala,pohled na dvě klubíčka,,,,byl užasný... :wink: .......začína víkend,,tak fotky mám už připravený,,tak doufám že PC budu mít už doma v pořádku,,,a konečně vám je ukážu,,,zatim se mějte :mrgreen:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 28.Bře.2008 - 14:43 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
No a takže byli puštění najdenou ve stejné místnosti a nic si neudělali???


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 30.Srp.2008 - 17:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
Zuzanko nenapínej a napiš jak to dopadlo! :evil:

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign