Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 1.Kvě.2024 - 23:27
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak ji naučit na záchod
OdeslatNapsal: 21.Zář.2008 - 23:50 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
Forum je od toho, že každý řekne svůj názor at je jakýkoliv. Já jenom napsal, že s Mikešem nemám problém. Názor že Mikeš je děs-mi přijde prostý. Nikomu svůj názor nevnucuju ani nevyvracím-takže Petulko vysvětlovat mi nic nemusíš. Vzhledem k tomu že už mám několik let kočky a pár podestýlek jsem vyzkoušel, tak tvoji radu nepotřebuju. Někomu prostě vyhovuje to a někomu ono. Jediné za čím si stojím, pokud se ti fretka do podestýlky vyčurá, tak je uplně jedno jestli je to Zwerlit a nebo Mikeš. Smrdět čuránkama bude i tak a s podestýlky bude sračka.

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak ji naučit na záchod
OdeslatNapsal: 22.Zář.2008 - 3:09 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Souhlasím se všemi, kdo napsal, že každému vyhovuje něco jiného. :wink:
Souhlasím s názorem, že když podestýlku zvířátko užije (kočka/fretka), tak bezprostředně po vykonání potřeby je cítit. Ať už to je zverlit, Mikeš - písek, buničina nebo silikon.
Ale nesouhlasím s tím že by každá podestýlka byla po použití bláto.
I když já soudím jen podle zkušeností s fretkami. Kočky zatím nemám, takže nevím jestli je to větší nálož než od 4 fretek :)
Každopádně ze Zverlitu jsme bláto neměli NIKDY, zatímco po Mikešovi bylo bláto téměř VŽDY. Toť můj názor.

Dostali jsme na jedné výstavě Asan, no absolutně nám nevyhovuje. Možná by se dal použít při cestování že je lehký, ale ze zkušenosti vím, že je dost cítit. Tím že je lehký tak je všude.

Silikon. přesto že má být bezprašný, prach v něm byl. Navíc to že se nevybírá, ale pouze prohrabává a odebírají se jen bobky, mě nepřijde příliš sympatický. :P

Takže pro nás je jednoznačně nejlepší Zverlit. :wink:

To by byly naše zkušenosti, které ale nikomu nechceme vnucovat. :wink: :) 8)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak ji naučit na záchod
OdeslatNapsal: 22.Zář.2008 - 8:13 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Wilt007 - já sem ti neradila :lol: Jak jsem psala, každému vyhovuje něco jiného :lol: Každopádně sem se nechtěla rozepisovat proč mi Mikeš nevyhovuje, ale teda když je můj názor slovem děs PROSTÝ :lol: Tak tedy můžu popsat naše zkošenosti, když o to jde :lol: Koukám, že chlapi sou v tomhle skoro všichni stejný :lol: jednou napíše člověk že je s něčím nespokojený a hnedka je zle :lol: Jinak teda Wilte, promiň ale známý má taky kočku a používal Mikeše...Byl to děsnej smrad. Vážení velice se omlouvám, ale kočky prostě smrděj víc než fretky a Mikeš je prostě po noci, kdy se do něj 3 fretky vykakají a vyčůrají bláto a je to puch. Narozdíl od Zverlitu. Tím končím, jelikož zde je jak naučit na wc a ne debatní kroužek o tom, že já radím wiltovi...Ale sorry, ať si každej dělá co chce, jsou to Vaše zvířata. :roll: Já se o svá starám v nejlepším přesvědčení, stejně jako ty wilte, totˇmůj názor nic víc a nic míň a pokud je špatné, že s tebou opět nesouhlasím, tvůj problém. Víc můžem řešit v SZ. Kadopádně stejně jako nezměním názor na Whiskas (co žerou v přírodě divoké kočky??? Maso - myši apod.) není to maso nahrazené sojou...Takže HOW
PS: pokud ostatní k tomu něco budete mít, tak to posílejte přes SZ, jelikož zde se bavíme momentálně mimo mísu, většina vláken je zde už tak zakafaraná věcmi, které do tématu vůbec nepatří, že jsou skoro už na nic, myslím, že by to tu potřebovalo pormazat a nebo se přesuňme do vlákna zkušenosti s podestýlkami, co je o několik řádků níže...zde je odkaz...
viewtopic.php?f=13&t=111


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak ji naučit na záchod
OdeslatNapsal: 22.Zář.2008 - 12:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
Mě je to samozřejmě jedno. Není vždycky všechno jenom bílé a nebo černé. Nevím, ale já jsem zvyklí čistit hajzlíky denně. Takže se mi nestane, že bych Mikeše u koček měl 3 dny. Minimálně jednou denně, lopatičkou hrabalkou čistím podestýlku. Kočka dle mého názoru nesmrdí vůbec, hovínka možná ale ty smrdí i člověku že? To se hold chovatel musí rozmyslet jestli to zvířátko chce a nebo ne.
Petulko za nic se mi omlouvat nemusíš, ale kromě tebe sem chodí i lidé kteří teprve začínají-a hold mě osobně některé tvé názory zarážejí, neboj nejsi jediná :D A prostě na některé komentáře se chytá jednoduše a nelze neodepsat.
Příjde mi že někdy se tu ta fretkománie hodně přehání, ale to už je asi do jiného vlákna.
Jinak, ANO přiznávám jsem ješitný chlap, a jsem na to hrdý. Hezký den

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak ji naučit na záchod
OdeslatNapsal: 24.Zář.2008 - 13:21 
 E-mail  Profil

Registrován: 20.Zář.2008 - 10:41
Příspěvky: 10
Tak jsem dle vasich zkusenosti zkusil Zverlit, fretulce nevadi, ale kocka na nej nechce chodit... takze zuszavam u mikese :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak ji naučit na záchod
OdeslatNapsal: 24.Zář.2008 - 13:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
:wink: Mno tak zkus koupit Bio kats od Gimpet s tou zelenou trávou stelivo,, je jak pro kočky tak je super i pro fretky,,,Mikeš je opravdu děs, aspon z mé zkušenosti :o bláto, břečka a smrad,,,,...a může se stát, že by se moch fretulce přilepit kousek lepkavého Mikeše na zadeček,,a pak je to dost nepříjemne jak pro fretku tak i pro pánička odstranit zalepené chlupy od Mikeše :roll:

Ps: a přišla jsme na to, že i možná záleží na tom kolik toho steliva v záchudku maj,,,,když jsem tam dával malo, tak jsem zjistila, že to nehrudkuje, jelikož je ho tam prostě málo a tekutina se rozleje do všech stran až na dno,,tak tam sypu víc atekutina,,, se pěkně vsákne a stelivo hrudkuje skvěle,,,,,Mikeše jsem zrovna také používala ze začátku tak je možný než jsem přišla na to jak nato :lol: ,,tak se mi Mikeš zhnusil mno :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak ji naučit na záchod
OdeslatNapsal: 24.Zář.2008 - 14:10 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
A zalepené chlupy od Zwerlitu jdou odstranit lehce Zuzanko?

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak ji naučit na záchod
OdeslatNapsal: 24.Zář.2008 - 15:08 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
:P U Zverlitu a Bio kats pohoda nic :)..ale jak jsem dodávala, že to bylo asi tím, že měli toho kočkolitu prostě málo a nestačil hrudkovat :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak ji naučit na záchod
OdeslatNapsal: 24.Zář.2008 - 15:13 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Zalepené chlupy? Ještě že nás tohle nepotkalo. U zverlitu nemáme žádné problémy takového typu takže na tuto otázku nevím jak odpovědět, ale chlupy se nám nelepí.

Ovšem Mikeše jsem používala ze začátku cca 1/2 roku a teda zkoušela jsem ho používat různě a nikdy mě nenadchl. Většinou téměř vždy bylo na dně záchodku takové hnusné a děsně smradlavé bláto a to se mě u Zverlitu nikdy nestalo ani u BioKatsu. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak ji naučit na záchod
OdeslatNapsal: 25.Zář.2008 - 7:36 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Jo mě by taky zajímalo, co si wilte myslel těmi zalepenými chlupy? Jelikož teda u našich fretek nepozoruju, že by měly někde po těle nalepený Zverlit. Jediný, komu občas ulpí na těle, je Bělča, protože má ještě vulvičku trošku nateklou a ten "super" jemný Zverlit, jak oni to nazvývají se jí na tu buchtu přilepí, ale to se v pohodě opláchne...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak ji naučit na záchod
OdeslatNapsal: 25.Zář.2008 - 9:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
Myslel jsem to že když se kluci vyčurají, tak to dole mají mokrý a Zwerlit se zachytí na podvozku. A věřím, že tohle se stane ze sebelepší podestýlkou.

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak ji naučit na záchod
OdeslatNapsal: 6.Říj.2008 - 11:38 
 E-mail  Profil

Registrován: 25.Zář.2008 - 13:19
Příspěvky: 4
AHoj mám vážny problém, naša Potvora má teraz tri mesiace, spočiatku chodila na záchod teraz chodí na záchod a pod napáječku ale neviem prečo, v kleci alebo cez mreže kouše tak strašne že sa jej všetci boja, keď ju pustím tak len skúma pokoj a občas pride a oňuchá nohy keď ju chceme pohladit tak bud ujde alebo zautoči a niekedy kousne iba trochu ale inokedy zasa až do krvi ale skôr pred nami uťeká. Poraďťe mi prosim ako na ňu lebo sme s priateľkou už v koncoch, Domov sme ju priniesli keď mala dva mesiace a týžden a bola nevychovaná.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak ji naučit na záchod
OdeslatNapsal: 6.Říj.2008 - 12:53 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Mazlit mazlit a mazlit...A při tom uplácet uplácet a uplácet...Nic jiného na to není. Co nejvíc jí brát do ruky a chovat a věnovat se jí. Nechávat jí svévolně běhat po bytu jí neochočí. Fretku nemáte ochočenou, proto kouše...A v záchodku nechvát pomočený písek a sem tam dát nějakej bobík.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak ji naučit na záchod
OdeslatNapsal: 6.Říj.2008 - 13:49 
 E-mail  Profil

Registrován: 25.Zář.2008 - 13:19
Příspěvky: 4
To s tym zachodom robim ale skus sa mazlit s niecim comu ide len o to ukusnut ti pol ruky jo a kupil som pamlsky pre fretky a ona ich vobec nechce


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak ji naučit na záchod
OdeslatNapsal: 6.Říj.2008 - 14:06 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Zkus spíš nějakou multivitamínovou pastu - od firmy Gimpet a nebo Maltasoftku - ale dávat v malých dávkách! Matasoftka je proti chlupům ve střevech, projímá...Já sem nakoupila tolik mlsek a něco se dokonce i vyhodilo, taky to moc nechtěly. Nebo papriku, okurek, jablíčko...


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign