Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Bře.2024 - 23:08
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 18.Kvě.2009 - 19:32 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
Tak to asi bylo asi tim zachodem. Od té doby, co jsem jí tam dala ten velkej záchod, tak chodí jen tam a hromádky žádné. Tak jsem štastná jak blecha. Říje krásně ustupuje po té inkeci a malá se hodně zklidnila a je taková pohodovější. Ten záchod, který tam měla před tím jsem nechala v pokoji, kdyby teda se rozhodla hodit bobek a né do rohu. Dneska mě ale dostala, šla na ten záchduek a hodila to tam. Takže chvála a pamlsek nebylo málo:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 1.Lis.2009 - 21:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 8.Srp.2009 - 13:57
Příspěvky: 236
Taky musím říct, že jsme trojúhelníkový záchod odstavili. Koupili jsme nový u Frodíka, obdélníkový a větší. No a je klid. Hovínka v záchodku, prostě pohodička :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: zase ten zááchodeeek
OdeslatNapsal: 19.Lis.2009 - 22:37 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 27.Črc.2009 - 11:07
Příspěvky: 29
Mám samečka freťačkaaa ma skoro 6.mesicuu a zlobi se zachudkeem...V kleci ma zachudek v rohu a treba se tam jednou vykadí a jednou vedle zachodku a porad to opakuje.Jedno prostě hodi do zachodku a jedno do rohu.Nevím co mam uz delat zkousela jsem ocet, nepomohl pak jsem mu z toho rohu zkusila udělat pelíšek, taky nepomohlo...Poraďte co mám dělat...Děkujíí...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zase ten zááchodeeek
OdeslatNapsal: 20.Lis.2009 - 11:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 8.Srp.2009 - 13:57
Příspěvky: 236
Nám pomohla výměna záchodku za větší, teď freťák chodí v kleci neomylně do záchodku. Měli jsme taky rohový, teď máme pořádný obdélníkový a je to pohoda.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 20.Lis.2009 - 14:09 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Jistě je to malý záchod, ten rohový, jak jsem vypozoroval je pro samce prakticky nepoužitelný, chodili do něj jen malou chvlku jako mláďata, potom ho úplně ignorovali.
Až jsme zakoupili velký obdélník Flapi u Frodíka, nemají s chozením na záchod problém, jen výjimečně se stane, že udělají bobek jinde, jen v zápalu hry, když se zapomenou, nebo to nestihnou z jiné místnosti a i z té jsou schopni si obyčejně dojít.

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 20.Lis.2009 - 15:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
No ale je rohovy a rohovy :) Ten male co ma 30cm je fakt na nic.. Ale velka nora, nebo trixie jsou ok, moji samci do nich chodi v pohode.. 8)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 20.Lis.2009 - 16:04 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 27.Črc.2009 - 11:07
Příspěvky: 29
No já mám velkej zachood stal asi 400Kč, ale stejně do něj nejde vždycky a to mu dávám i ty pamlsky...Nevíte někdo co mám dělat...díkyy


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 21.Lis.2009 - 18:10 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Fretka není cvičená opice a ve svý podstatě nikomu nechodí žádná na wc na 100 %. I když, co zabrousím v paměti, Megina vedle nekadí. Běluš z 85 % a Kimi z 90 % chodí na ten záchod.Jediný, co mužeš udělat, tak fretku pořád sledovat, co dělá, jakmile uvidíš, že se šteluje na WC a nebude v záchodku, poběžíš k němu a na ten záchod ho přeneseš. Jakmile vykoná potřebu, pochválíš, odměníš. Nic jiného se dělat nedá...Jak s miminkem na nočníček...
a cena není všechno...To že stál 400 neznamená, že vyhovuje fretce. Některé radši obdélníkové, některé trojúhelníkové. Je třeba vyzkoušet všechny typy a zvolit pro dospělou fretku tu největší rozměr.

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 21.Lis.2009 - 18:51 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 27.Črc.2009 - 11:07
Příspěvky: 29
Dobřee děkuji...Matýsek tam měl takovou desku, ale teď sme mu konečně koupili lino a zatím se tam nevikadil tak doufám, že bude chodit jen na záchood... :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 22.Lis.2009 - 14:00 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Někteří doporučují na místo dát nějaký hadr - když nechces, aby tam chodil a nebo pelíšek (alespoň dočasně tam prostě udělat nějakou překážku, abys mu to místo znepříjemnila. Já jsme volila na taková místa všude záchodek...neměla jsme na to nervy :lol:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 22.Lis.2009 - 15:53 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 8.Srp.2009 - 13:57
Příspěvky: 236
Nejhorší jsou ale ta místa, kde záchodek z technických důvodů nelze umístit. Konktrétní případ. Na chodbě máme krásný roh, hned u něj jsou dveře na náš záchodek. Pokud do toho rohu umístím fretčí záchodek, dveře na náš záchodek se otvírat nedají. Takže záchodek je kousek vedle, aby se daly dveře otvírat. A ejhel, vzniká problém, záchodek prázdný, v tohu hromádka :evil: to mě může vzít čert. Na tý chodbě jsou ty dveře snad všechny situovaný u rohu. Ať už se jedná o záchod, koupelnu, či sklep. A on ten syčák na tu chodbu se tak rád chodí venčit. Ještě má koutek pod stolem s počítačem, kam rád bobkoval, ale to snad už bude pasé.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 22.Lis.2009 - 22:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
janina napsal:
Nejhorší jsou ale ta místa, kde záchodek z technických důvodů nelze umístit. Konktrétní případ. Na chodbě máme krásný roh, hned u něj jsou dveře na náš záchodek. Pokud do toho rohu umístím fretčí záchodek, dveře na náš záchodek se otvírat nedají. Takže záchodek je kousek vedle, aby se daly dveře otvírat. A ejhel, vzniká problém, záchodek prázdný, v tohu hromádka :evil: to mě může vzít čert. Na tý chodbě jsou ty dveře snad všechny situovaný u rohu. Ať už se jedná o záchod, koupelnu, či sklep. A on ten syčák na tu chodbu se tak rád chodí venčit. Ještě má koutek pod stolem s počítačem, kam rád bobkoval, ale to snad už bude pasé.

U nás si freťule vybrali na záchod místo v rohu pokoje pod postelí a ještě za trubkama od topení - horší místo už nebylo :lol: :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 22.Lis.2009 - 23:01 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Jistě, tyhle místa miluji :lol: :lol: my tu máme dveře do pokoje, kam nám pravidelně chodějí do rohu kálet... :P Jakmile někdo odejde a záchodek je pouze o 5 cm posunutý a ony se dostanou do té škvírky, je tam zákonitě hovňous :mrgreen: :lol:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 8.Čer.2010 - 21:27 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Kvě.2010 - 10:02
Příspěvky: 12
Já mám taky problém - sedmitýdenní freťák mi chodí na záchod jen jednou za uherák, nebo když ho tam dám - jinak je to všude okolo. Vyzkoušel jsem snad všechno, doma (u lidí od kterých je) byl zvyklý taky na rohový a nepřijde mi, že by sedmitýdenní špunt byl velkej na tenhle záchod. Dával jsem do všech rohů něco, ael nezastavilo ho to...
Nejdřív mi zbýval jeden roh volný - s předchozí fretkou s tím nikdy nebyl problém - v kleci mi bobek vedle hodil jen párkrát - spočítal bych to na prstech jedné ruky - a to byl ze zverimexu :wink: ! A tenhle špunt ze zveráče není a s**e kde může. Ale jakmile se probudí a já si ho hned vezmu do ruky a chvilku si s ním hraju a najednou ho bafnu, dám do klece, tak si dojde na záchod a čeká na pochvalu. Když přijdu domů, vidím tu po****ou klec a začnu se vztekat, tak ladně vstane, s čumákem nahoru se přišourá na záchod a hodí tam bobek, jakoby říkal: "Uklidni se, vidíš, že to umím.." Zkoušel jsem přesouvat záchod tam kde to dělal nejčastěji a jediný výsledek byly bobky na původním místě záchodu. POdělal si i deku, misku.. Ocet mu taky nedělá problém, známá mi doporučila odpuzovací sprej na kočky - taky bez účinku. A ještě na mě ta potvora kouká, jako kdybych se vztekal bezdůvodně, ale já na to vážně nejsem zvyklý...
A teď, babo, raď! :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 8.Čer.2010 - 22:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Nám freťák taky zamlada chodil přesně do druhýho rohu než byl rohovej záchod. A po přesunutí zas do druhýho. A taky se tam pohodlně vešel. Ocet a podobně taky nezabíral, a jak už tu bylo párkrát řečeno vše vyřešil to obdélníkovej záchod. Od tý doby nebyl problém


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign