Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Bře.2024 - 17:40
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Kašel u fretky
OdeslatNapsal: 12.Led.2008 - 0:35 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Fretky mohou kašlat z několika příčin. Je třeba se zamyslet co se v nejposlednější době změnilo, nebo co fretka dělala. Fretka, může kašlat proto, že třeba vymetá prostory, kde se při úklidu nedostanete tak často nebo vůbec. Prach se jí nalepí na nos a ona tak vlastně kýchá. poznáte hlavně bezprostředně po té, co odnekud vyleze, nebo když kýchá třeba za gaučem. Z toho není třeba mít velké obavy.

Další příčinou kašlíní, může být že mění srst. Líná a chlupy se ji dostanou do krku, což ji dráždí ke kašli. V takovém případě pomůže zvýšené podávání Maltosy, například ve formě pasty (Malt-Soft, Malt-Soft Extra, ebi-vet,...). Toto bývá obvyklé a také není příliš důvod se strachovat, jen v případě že fretka najednou, z ničeho nic, se přestane vyprazdňovat, to pak může znamenat že se ji v žaludku nebo střevě vytvořila z chlupů zátka a je třeba toto řešit na veterině, říká se ji bezoár. Pokud nedojde k odstranění, fretka může zemřít. Tohle se ale až tak nestává uvádím, že to může být krajní možnost. Proto je doporučované v období línání podávat právě přípravky s Maltosou, která pomáhá uvolňovat chlupy z trávícího traktu. :wink:

Fretka se mohla nastydnout, například na procházce, kdy bylo chladno, sychravo, pokud není otužilá. Nebo byla v průvanu, na který jsou fretky citlivé. Fretka pak má záchvaty kašle. většinou doprovázené výtokem z nosu a očí, prostě rýma. To je pak čas navšívit veterináře. Pokud fretka ale jen trochu kašle a další problémy jinak nemá, může se ji nabídnout trošku medu tak na prst (3x denně), jitrocelový sirup, nebo sirup pro děti proti kašli. Je vhodné se o tom poradit s veterinárním lékařem. Chovatelé také doporučuji velmi slabý čaj, například heřmánek, nebo průduškový čaj, šípkový nebo s mateřídouškou.

A nakonec ta nejhorší příčina kašle, může být závažné onemocnění například srdce, kdy se v plicích tvoří voda a to způsobuje kašel. Nebo jiné onemocnění či poškození organizmu. Pokud fretka začne z ničeho nic kašlat, nelíná, ani není nastydlá, je dobré ji nechat vyšetřit odborněji. Bohužel se to netýká pouze starších fretek :( U starších je pravděpodobnost srdce, u výrazně mladých fretek zase jiné onemocnění.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kašel u fretky
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 12:14 
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Črc.2008 - 12:14
Příspěvky: 59
Chtěla bych se zeptat..memu fretakovi se stalo...ze si hrabal v zachodku,,,pak zacal kaslat....nebo po pani mu nekdy tece z nosu a oci...je to pricina nemoci..vydela jsem to u nej jednou..nebo kasle kdyz ji granulky...a asi jak hlta tak mu to zaskoci..a on kasle--.. :( :!:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kašel u fretky
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 12:23 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Connie: ano může to být z hltání, kdy mu prostě a jednoduše zaskočí a při tom hrabání, se nediv, ryje čumákem v záchodku, ze steliva je prach a z toho kašle... zkus si šňupnout nosem hlíny, zda se nezakuckáš ;-))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kašel u fretky
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 12:37 
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Črc.2008 - 12:14
Příspěvky: 59
a kdyz mu tece z nosu po vyspani a slzi oci...coz jsem videla jednou..muze to neco znamenat...tam kd jsem si ho poridila mi rekli ze je mu asi 3 mesice...nepoznala bys to...na kolik asi vypada..muj veterinar typoval 3-4mesic...


Přílohy:
P1010174sem.jpg
P1010174sem.jpg [ 60.07 KIB | Zobrazeno 7946 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kašel u fretky
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 12:45 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Connie: v tomhle tě zklamu nepoznala bych stáří fretky jen tak, ale možná ten 3-4 měsíc ano...a nemáš od něj očkovací průkaz? Tam přece musí být datum narození... Mnoooa pokud mu slzí očička a nos po vyspání..může to být lehounké nachlazení... měli jsme to taky, dali jsme jitrocelový sirup, do stříkačky, asi tak 2 ml a bylo po všem.. na noc.. a bylo...

Ale je krásnej, klučík :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kašel u fretky
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 12:48 
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Črc.2008 - 12:14
Příspěvky: 59
videla jsem to jednou...ted se mu to uz nestava....a ockovak mi jeste nedal...a tam kde jsem ho koupila nevedeli ani jeho datum narozeni....a da se mu dat i neco jineho krom jitroceloveho sirupu.. :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kašel u fretky
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 12:51 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
connie:no tak třeba trošičku medu na prst, jen tak na olíznutí, a nebo slaboučký průduškový čaj s ničím jiným nemám zkušenosti... a držet v teple mimo průvan, mohl to mít i z průvanu


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kašel u fretky
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 12:52 
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Črc.2008 - 12:14
Příspěvky: 59
to jo...dekuju... :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kašel u fretky
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 12:53 
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Črc.2008 - 12:14
Příspěvky: 59
a je jedno jaky med :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kašel u fretky
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 13:32 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Connie: no nejlépe domácí, ale jinak myslím že je jedno jestli lipový nebo míchaný nebo jiný


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Kašel u fretky
OdeslatNapsal: 14.Srp.2008 - 23:34 
 E-mail  Profil

Registrován: 14.Srp.2008 - 23:22
Příspěvky: 1
Naše freťule občas kašle ze spaní, ale jakmile jí probudíme nebo s ní pohneme, ihned to přestane. Dělá to když spinká na ručníku v pelíšku anebo v klokance-přenosné taštičce. Myslíte, že ho třeba může něco zašimrat na čumáčku? Nekašle často, ale párkrát už se to stalo... dík za radu


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kašel u fretky
OdeslatNapsal: 21.Srp.2008 - 19:20 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
A je to opravdu kaslani? Nejsou to jen sny? fretky vetsinou kaslou, pokud nekam strkaji cumak (jsou li zdrave), pri spani se to nestava, ale kdyz spi tak sebou cukaji a vydavaji pri tom obcas "stekave" zvuky - hlavne mlade fretule.. Tak jestli to neni ono?

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kašel u fretky
OdeslatNapsal: 8.Zář.2008 - 9:06 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
dewilka: eště mě napadá třeba "alergie" na prací prášek nebo aviváž jakou používáte na praní pelíšků... našim fretkám teď i vadilo, jak nám padaly do okna ty hnusy hnusné alergenické břízy.... my si vezmeme tablety na alergii, ale fretkám bych to necpala...
Já třeba peru fretčí věci v nasrouhaném mýdle (do pračky jako prášek) a v pohodě už... :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kašel u fretky
OdeslatNapsal: 9.Zář.2008 - 8:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Kamčul a jaké mýdlo? To by mě nenapadlo :lol: Naší kašlou jen z chlupů od psa, když jím vleze do krku a oni ho vykašlávájí a nebo již zmiňovaný kočkolit, když hrabou :cheesy:

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kašel u fretky
OdeslatNapsal: 10.Zář.2008 - 11:12 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Jakékoliv, mamka je nosí z práce dycky jak je fasují a tatík taky, tak jakékoliv mýdla, postrouhám nahrubo a dám do pračky...bacha pění jak potvora, já tak přepěnila naši novou pračku, málem mě mamina stáhla z kůže :D


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign