Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 25.Dub.2024 - 17:27
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Nádor na slinivce břišní a karcinom žaludku
OdeslatNapsal: 10.Lis.2011 - 21:58 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Dub.2010 - 19:17
Příspěvky: 13
Dneska jsme s Mistynkou od veterináře s diagnózou karcinom žaludku a nádor na slinivce břišní :((( Bobek drsně zvrací, ne pořád, ale co 4 dny a zhubla cca 200 gramů za poslední 2 měsíce. Naše možnosti jsou otevřít, vzít vzorek a zjistit, jestli už probíhají metastáze s rizikem, že fretka vyšetření nepřežije. Pokud ano nasadí jí prednison a prodloužím jí život v řádech týdnů či měsíců... Co byste dělali na mém místě? Máte s tímto onemocněním nějakou zkušenost? Stojí za to jí operovat, když jí moc času nezbývá?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nádor na slinivce břišní a karcinom žaludku
OdeslatNapsal: 10.Lis.2011 - 23:42 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
záleží na tom, jestli se to dá operovat a tedy by jí to mohlo pomoct, pak bych to určitě zvažovala. pokud jde jen o odběr vzorku a zjištění, jestli metastazuje, už bych jí operací asi netrápila :( prednison je možný nasadit i bez toho. možnost chemoterapie vám nenabízeli?

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nádor na slinivce břišní a karcinom žaludku
OdeslatNapsal: 11.Lis.2011 - 13:21 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Dub.2010 - 19:17
Příspěvky: 13
Chtějí ji otevřít jen pro odběr vzorku a zjištění, jestli probíhají metastáze, má tam těch nálezů několik a jeden útvar je velikosti cca 2,5 cm dle mého odhadu, viděla jsem snímky z rentgenu. U sona jsem bohužel nebyla. Možnost chemoterapie mi nenabízeli, myslím, že se mi snažili naznačit, že v tomto stádiu je to bezpředmětné. Rozhodla jsem se jí neotvírat a nechat ji v klidu dožít. Na svou diagnózu je velice aktivní, člověk by ani nevěřil, že může být nemocná, když pominu to, že je pohublá a občas zvrací. Bylo nám doporučeno nasadit dietu - vysoce kvalitní krmivo, vitamínové pasty a syrové kuřecí maso, a dostane prášky, abychom předešli zvracení. Budu se jí snažit ten zbytek života co nejvíce zpříjemnit a až uvidím, že se začíná trápit, nechám ji odejít... Smutné, leč co se dá dělat...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nádor na slinivce břišní a karcinom žaludku
OdeslatNapsal: 16.Lis.2011 - 12:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Rozhodla ses dobre.. Kdyby mi nekdo rekl, ze ji chce otvirat pro vzorak, pak bych do toho taky nesla.. Jak pise Zofiro prednison ji muzou nasadit tak jako tak..

Flo mela gastrointestinalni lymfom. Mela zvetsene brisko a na sonu byl neurcity nalez, tak jsme se rozhodli ji otevrit a zjistit co to je a pripadne tomu nejak pomoci. Mela dve cysty na zaludku. Jedna sla vysat, druha bohuzel ne. Z rozboru se zjistilo, ze to je lymfom. Dostala prednison napřed 3x denně, pak 2x, chodila na chemoterapii a zivot se ji prodlouzil o rok a pul. Ke konci jejiho zivota jsem uz citila, ze to neni dobre, ze to zacina byt trapeni a nechtela jsem aby to doslo k bolestem a tak jsem se rozhodla ji nechat uspat. Podle prohmatu uz mela v brisku dalsi "hrudky" - nejspis nadory..
Kdybych mohla, sla bych do toho znovu i za tu cenu.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nádor na slinivce břišní a karcinom žaludku
OdeslatNapsal: 16.Lis.2011 - 20:28 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Dub.2010 - 19:17
Příspěvky: 13
Děkuju Yasminko, no probírala jsem s nimi všechny možnosti. I o prednisonu jsme mluvili, řekli mi, že by jí to mohlo i prodloužit život. Když jsem se zeptala o jak dlouho, tak řekli v řádech týdnů :( Rozhodla jsem se to nechat tak... Můžu ale říct, že když teď dostává léky proti zvracení, nezvrací a léky proti bolesti taky zabírají, je na dietce a dostává masíčko, docela si šmakuje :) Je aktivní a hravá, při chuti až někdy zapomínám, že je nemocná.... Tak snad si ji ještě nějakou dobu užiju!


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign