Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Bře.2024 - 19:14
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: OD KASTRACE NEPŘIBÍRÁ NA VÁZE...
OdeslatNapsal: 11.Říj.2011 - 12:28 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 18.Kvě.2010 - 10:35
Příspěvky: 20
Bydliště: Adamov
PROSÍM O POMOC....MÁM FRETČÍ SLEČNU STAROU ROK A PŮL.V ROCE BYLA KVŮLI TOMU, ŽE Jí NECHTĚLA ZKONČIT ŘÍJE VYKASTROVÁNA.NA VAŠE RADY NA VETERINĚ V BRNĚ. PŘEDTÍM JÍ UKOČNILI ŘÍJI INJEKČNĚ.PAPÁ VŠE CO JÍ DÁM...GRANULE-FRETČÍ, OVOCE, ZELENINU, MASÍČKO (KUŘECÍ) ALE NE A NE PŘIBRAT. BLÍŽÍ SE ZIMA A JÁ MÁM O NI ČÍMDÁL VĚTŠÍ STRACH. Dávám jí i pastu od gimpet-multivitamínovou, malt-soft a sýrovou...co je špatně???Zažil jste někdo něco podobného...budu ráda za každou radu.klidně i na e-mail:ELDA.O@seznam.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: OD KASTRACE NEPŘIBÍRÁ NA VÁZE...
OdeslatNapsal: 11.Říj.2011 - 15:54 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
-EJA- napsal:
PROSÍM O POMOC....MÁM FRETČÍ SLEČNU STAROU ROK A PŮL.V ROCE BYLA KVŮLI TOMU, ŽE Jí NECHTĚLA ZKONČIT ŘÍJE VYKASTROVÁNA.NA VAŠE RADY NA VETERINĚ V BRNĚ. PŘEDTÍM JÍ UKOČNILI ŘÍJI INJEKČNĚ.PAPÁ VŠE CO JÍ DÁM...GRANULE-FRETČÍ, OVOCE, ZELENINU, MASÍČKO (KUŘECÍ) ALE NE A NE PŘIBRAT. BLÍŽÍ SE ZIMA A JÁ MÁM O NI ČÍMDÁL VĚTŠÍ STRACH. Dávám jí i pastu od gimpet-multivitamínovou, malt-soft a sýrovou...co je špatně???Zažil jste někdo něco podobného...budu ráda za každou radu.klidně i na e-mail:ELDA.O@seznam.cz



Špatně není nic, fretky narozdíl od psů a koček po kastraci hubnou, takže jestli samička na zimu přibere, tak to bude jen nepatrně. Spíš počítej s tím, že ti ještě na jaro pohubne. Nám sameček po kastraci následující jaro zhubnul asi 500gramů a váhu si teď až na nepatrné změny drží, na zimu přibírá maximálně 50 gramů. Samička byla kastrovaná letos na jaře, zhubla zatím jen 80gramů a drží se, ale na zimu taky nepřibírá. Uvidíme příští jaro, jestli si tu váhu udrží, nebo ještě pohubne :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: OD KASTRACE NEPŘIBÍRÁ NA VÁZE...
OdeslatNapsal: 12.Říj.2011 - 15:59 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Mě na zimu přibírají i kastrované fretky..
Fretky po kastraci hubnou podle toho, v jakém období byly vykastrované.. Své kluky jsem většinou nechala kastrovat na začátku říje a tak nejsou tak poloviční, jako by tomu bylo až ke konci říje :) Holčičky mají v zimě dost podobnou váhu. Spíš to, že váží míň přisuzuju věku.
Samozdřejmě na jaro zhubli a teď zase pomalu nabírají na zimu..
Takže Eja na zimu určitě fretka přibírat začne.. U samiček je problém, že mají po kastraci většinou ještě falešku a to jim taky moc na váze nepřidá :-) Takže zima a kvalitní krmivo to určitě spraví 8)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: OD KASTRACE NEPŘIBÍRÁ NA VÁZE...
OdeslatNapsal: 12.Říj.2011 - 16:28 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
yasmin napsal:
Mě na zimu přibírají i kastrované fretky..
Fretky po kastraci hubnou podle toho, v jakém období byly vykastrované.. Své kluky jsem většinou nechala kastrovat na začátku říje a tak nejsou tak poloviční, jako by tomu bylo až ke konci říje :) Holčičky mají v zimě dost podobnou váhu. Spíš to, že váží míň přisuzuju věku.
Samozdřejmě na jaro zhubli a teď zase pomalu nabírají na zimu..
Takže Eja na zimu určitě fretka přibírat začne.. U samiček je problém, že mají po kastraci většinou ještě falešku a to jim taky moc na váze nepřidá :-) Takže zima a kvalitní krmivo to určitě spraví 8)


A přibírají ti kastrované fretky na zimu hodně? Nám teda nijak extra ne. Samička teda netuším, tu teprve čeká první zima po kastraci, ale samec když na zimu přibere, tak vážně ne moc :). Jinak krmíme Tasticem a masem, takže nepředpokládám, že by byl živen špatně, ale to, co zhubnul po kastraci, tak to si drží už druhým rokem, ne přesně, ale tak plus mínus :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: OD KASTRACE NEPŘIBÍRÁ NA VÁZE...
OdeslatNapsal: 12.Říj.2011 - 17:04 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Moji kluci mívali jako mladí přes dvě kila, Neo klidně i 2,5kg. Neo je kastrovaný loni a Silver až letos. Flávio má vasektomii.
Neo v zimě byl velkej jako vždy. Silver se po kastraci nezměnil - to co zhubl beru prostě jako letní váhu a teď už zase nabírají.
Ale já jsem prostě kluky kastrovala v zimě :-)
Až bude úplná sezóna můžu je zkusit zvážit :) Tady jsou fotky ze zimy: https://www.facebook.com/media/set/?set ... b47df413da

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: OD KASTRACE NEPŘIBÍRÁ NA VÁZE...
OdeslatNapsal: 12.Říj.2011 - 17:22 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Ty jo, dobří medvědi :D. Náš nejstarší se pořád drží kolem 1,3kg. Je to taková žížala naše :). Samička měla před kastrací asi 880 gramů, teď má nějakých 830 a už jí to asi zůstane. Nejmladšímu je půl roku a zatím má 1,95kg a pořád nabírá. Bude nejspíš po taťkovi macek :wink: . Uvidíme, co s ním udělá první říje a pak někdy časem kastrace :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: OD KASTRACE NEPŘIBÍRÁ NA VÁZE...
OdeslatNapsal: 14.Říj.2011 - 10:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Jo mě Chip na zimu taky přibírá a poslední rok ani ty zimní špeky nezhubnul :D


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign