Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 27.Dub.2024 - 6:17
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 4.Kvě.2010 - 19:39 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Dub.2010 - 12:56
Příspěvky: 8
Chjo, to je smutné :( Ale držíme palečky, nevzdávejte to.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 5.Kvě.2010 - 9:55 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Dub.2010 - 15:43
Příspěvky: 21
Tak mam další informace, dneska ráno jsem tam volal, kvůli výsledkům krve, bylo to dost odborných informací, ale asi takhle: z nějakého důvodu má chudokrevnost, také jeden "druh" bílých krvinek "převažuje" nad druhým, chybí jí nějaká bílkovina, nějaká se objevila i v moči, takže to bude asi ta, co chybí ... vet říkala, že se musí teď ještě počkat na výsledky těch esterogenů a to bude až začátkem příštího tejdne :( Říkala taky že to "trochu" sedí na nějaký druh leukémie, ale že nemá zvětšené uzliny, takže spíš ne ... pak říkala něco o tom, že až budou ty estrogeny, tak podle toho se rozhodne, co dál a že by to možná šlo léčit (snížit svědivost) kortikoidama ... ale co třeba ta voda na plicích ? asi je to všechno spojené, takže by na to pomohli ty kortikoidy ? no nezbejvá mi nic jinýho než se řídít pokynama veta ...
... ach jo, zatím to musí chudáček zase vydržet další skoro tejden ... nemůžu už poslouchat jak se drbe a pořád dusí, je mi jí tak líto :(
... nevíte proč nedostala něco rovnou? asi je důležité počkat na ty estrogeny, co?

...nevim co mam dělat, tak jí aspoň dávam častějc fretčí pamlsky, abych jí udělal radost a dovoluju jí i zakázané věci, třeba zahrabat si v květináči :) ... nevim jestli jí nemůžu zatím nějak ulevit, ale nenapadá mě jak :(

... ach jo :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 5.Kvě.2010 - 10:01 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
dávat jí něco jen tak na slepo když není jasné, o co jde je blbost - bud jí to nezabere a nebo by jí to mohlo i ublížit, případně by pak nemusela zabrat následná léčba, až bude jasné o co jde, s takovou jste mohli zůstat u předešlého veta.. co se týče kašlání, tak se zkus optat na nějaé ty léky na odvodnění případně i na to srdíčko, nejspíš kašle hlavně kvůli vodě na plicích, ne kvůli drbání a svědění.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 5.Kvě.2010 - 10:18 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Dub.2010 - 15:43
Příspěvky: 21
ŽoFiRo napsal:
s takovou jste mohli zůstat u předešlého veta..

Tohle jsem trochu nepochopil ...
... ja si vubec nestezuju na nového VETa, prave naopak ... je naprosto perfektni a chapu to, ze nemuze nic dostat, nez se zjisti co to je, jen je mi ji lito
... na odvodneni by pak taky asi dostala, vet mluvila o diuretikach ...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 5.Kvě.2010 - 10:30 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
to jen že ses ptal, proč nedostala něco na svědění už ted, tak jsem psala, že to jste mohli rovnou testovat s předchozím vetem co zabere a co ne a nepídit se po skutečné příčině.. :wink: každopádně ten týden už to nějak vydrží.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 5.Kvě.2010 - 10:35 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Dub.2010 - 15:43
Příspěvky: 21
Aha takhle to bylo myšleno :-) ... no snad jo, snad to pro ni nebudou naky muka.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 5.Kvě.2010 - 11:44 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Klidně to může být jen ledvina. nemusí jít zákonitě vždycky o nadledvinu. U nás to je právě ledvina a jiné příznaky, které by poukazovaly na nadlevinu nemá. Prostě jsem si jednoho dne všimla, že mě nějak nesedí její bříško. Měla jednu stranu větší, takže jsme šli k vetovi na sono. Ukzázalo se, že ledvina je zvětšená a nepracuje správně. Je plná tekutiny a práci vykazuje pouze na okrajích. Zatím to jen pravidelně sledujeme. Jinak jí a chová se naprosto normálně, jen měla zvětšený ten bok.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 5.Kvě.2010 - 12:00 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Teda, já nestíhám... Nejsem z toho vůbec chytrá. Ledviny, hormony, zvětšené srdce a voda na plicích, leukémie... Ta vaše fretečka je jako chodící skriptum z patologie :(

Držím palečky, aby z toho vylezla jedna (nebo jen několik velmi málo) komplexních diagnóz na základě kterých bude zahájena úspěšná léčba.

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 5.Kvě.2010 - 13:13 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Dub.2010 - 15:43
Příspěvky: 21
khaki napsal:
Teda, já nestíhám... Nejsem z toho vůbec chytrá. Ledviny, hormony, zvětšené srdce a voda na plicích, leukémie... Ta vaše fretečka je jako chodící skriptum z patologie :(

Držím palečky, aby z toho vylezla jedna (nebo jen několik velmi málo) komplexních diagnóz na základě kterých bude zahájena úspěšná léčba.


Já právě taky nechápu, přijde mi to jako by jí zničehož nic najednou selhal celej organismus, ale na druhou stranu ... ono to může bejt jen jedna věc a díky ní, selhává to ostatní, takže se musí přijít na příčinu a pak nasadit léčbu ... hlavní je, že je zatim čilá a žere, i když ji musí bejt to svědění pěkně nepříjemný, vypadá to, že to zatim nevzdává.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 5.Kvě.2010 - 21:16 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 22:06
Příspěvky: 154
Bydliště: Nýřany
My taky samozřejmě držíme palečky :!: :!: :!: :!:
Jinak co se týče RPvet, taky tam chodíme a jsem naprosto spokojená, chce to čas a vydržet na výsledky :wink:
Ono to dopadne dobře.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 7.Kvě.2010 - 13:28 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Dub.2010 - 15:43
Příspěvky: 21
Tak, už jsou výsledky ... jedná se o vaječníkovou tkáň ... testy na estrogen byly pozitivní ... takže na výběr byly dvě možnosti, buď operace a nebo implantování speciálního "čipu, válečku" pod kůži, kterej bude pomáhat (asi uvolňovat nějaký hormony) ... ten čip se musí implantovat každých půl roku a stojí 1500 :( - no ale na operaci jsem jí vzhledem k jejímu věku a stavu dát nechtěl a bylo mi to i doporučeno, že čip bude lepší, takže jsem zvolil čip ... peněz je to dost a celkem už to bylo dost, ale nedá se nic dělat, hlavně aby jí to pomohlo ... jinak dále bude mít ledvinnou dietu, která se prý v ČR neprodává, takže asi bude jíst speciální kočičí konzervy ... neznáte nějaké krmivo pro ledvinnou dietu speciálně pro fretky? Objednání ze zahraničí (USA) neni absolutně problém, mám s tím výborné zkušenosti ... takže bych koupil přímo pro fretky, kdybych věděl co ...

Jinak chtěl jsem se zeptat na srovnání cen, předem řikam, že je mi jasný, že VETové jsou drahý všude a chápu to, jenom chci mít nějaký srovnání ...

- První prohlídka a diagnóza, zavedení fretečky do systému: 435 Kč
- RTG, sono, přispání fretečky, odběr srsti, kůže, krve a zjištění výsledků: 1720 Kč
- Výsledky estrogenů: cca 500 Kč
- zavedení "čipu" 1500 Kč + asi něco za práci předpokládam


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 8.Kvě.2010 - 19:55 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Dub.2010 - 15:43
Příspěvky: 21
Ta bude ječet, už při B12 injekci ječela a to nebude proti tomu nic :) Ale musí to bejt


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 10.Kvě.2010 - 21:36 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
A dávali ti někdy B12 injekčně?? bolí to jako sviň, ani se jí nedivím :lol: :lol:
Každopádně k těm cenám, mám doma kardiomyopatku, v Brně jsme dávali za kompletní vyšetření u jedné fretky 4860 Kč
což zahrnuje:
1 x stolice - vyšetření na ECE,(mix od všech 3 fretek) stěry uší - od 3 fretek
rozbor moči a krve od 1 fretky, narkoza (inhalační), echo a sono srdce, RTG, sono nadledvinek a celkovou prohlídku - oči, tělo (uzlinky atd..) - musela bych hledat účtenku, co přece kolik stálo...Co si pamatuji, tak jen inhalační narkoza byla něco kolem 800 Kč

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign