Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Bře.2024 - 16:02
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Prosím poraďte- veterinář tápe ...
OdeslatNapsal: 27.Dub.2011 - 21:16 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Čer.2009 - 16:58
Příspěvky: 4
Dobrý den,
již několik let chováme fretky stejně jako mnoho našich známých.
Nyní máme nádherného pětiletého kluka, který doposud neměl problémy, krom silné alergické reakce na očkování, když mu byl rok.

Zhruba před čtyřmi měsíci se mu v oblasti mezi lopatkami udělal útvar, který vypadal z počátku jako rudí "štípanec", který se ovšem poměrně rychle zvětšoval. Zajeli jsme proto co nejdříve k našemu veterináři, který usoudil, že to nic nebude. Dal nám ale přeci jen antibiotickou vodičku pomocí, které se vše vyhojilo a náš malý chlupáč byl v pořádku :D
Bohužel zhruba před 2,5 měsíci se mu ten "neškodný štípanec" vrátil, stejně jako mi k veterináři. Ten nám oznámil, že to vypadá jako alergická reakce.... proto jsme změnili krmení, prací přípravky... (a ne pouze u jeho věcí, ale i u nás.... chtěli jsme a samozřejmě stále chceme pro něho udělat maximum). Bohužel žádného efektu, resp. zázraku jsme se nedočkali. Proto jsme se opětovně vrátili k veterináři, který se zděšením konstatoval, že je již na chirurgický zákrok ! Zkusili jsme poslední možnost - dal nám antibiotickou mast APHLEGMIN- bohužel ani ta nepomáhá :(

nyní již doslova podlitý rozrůstající "bolák", přecházející od světle růžové až po světle fialovou ! barvu, je již dobrého 1,5 cm velký, a my stále netušíme od čeho. Bohužel včetně našeho veterináře, který se radil i s kolegy :cry:
Vyzkoušeli jsme již snad opravdu vše. Od chirurgického zákroku nás všichni zrazují, že by to mohlo mít ještě horší a dalekosáhlejší následky (anestéze, pooperační komplikace....)

je to skutečný člen naší rodiny ... a udělali bychom pro něho cokoli ...

Prosím nedokázal by nám někdo poradit? nesetkal jste se již někdo s podobnými problémy?

Velice DĚKUJI


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosím poraďte- veterinář tápe ...
OdeslatNapsal: 27.Dub.2011 - 22:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Moje Fló je pres rok a pul po operaci a celou dobu je na Prednisonu.
Do nedavna mela pod predni tlapkou vred. Zacalo to malym stroupkem. Cas od casu to zmizelo, ale pak se to znova otevrelo a krvacelo.. :( Nepomahalo nic - betadina, oplachy bylinkama, aloe :( nakonec jsem dostala od kamaradky iruxol. Po tom se to sice zatahlo, ale do dvou az tri tydnu se to zase otevrelo. Nakonec to melo velikost dvoukoruny :(
I pres Flouinky spatny zdravotni stav to veterinarka operativne odstranila. A ja jsem moc rada, protoze ke konci, vzdy kdyz se to otevrelo, tak mi bylo jen do place.

Takze pokud ma fretacek neco podobneho, nechala bych to odstranit.
Pokud je to boulicka, pak bych to take nechala ostranit a nechala bych udelat rozbor, jestli to neni rakovinotvorne..
Pripadne zajedte k lepsimu veterinari.

Foto vredu tesne pred odstranenim


Přílohy:
DSCN2088res.jpg
DSCN2088res.jpg [ 136.55 KIB | Zobrazeno 1793 krát ]

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek
Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign