Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 25.Dub.2024 - 15:11
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zánět střev
OdeslatNapsal: 17.Zář.2011 - 22:47 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 18.Led.2008 - 11:39
Příspěvky: 24
Viky napsal:
Parazitika jsme měli poprvé a naposledy před rokem a půl. Třeba budete mít pravdu a nebude to tak horké. Kéžby. Naše freťulky nikdy neměly prokázané parazity. Loni jsme na radu paní doktorky nechaly odčervit pouze preventivně.
Dávali jsme totiž dělat rozbor takovým odborníkům, kteří vždy tvrdili, že bobíky
obsahovaly bakterie, které jsou běžně ve stolici. Vždy si napsali fakturu okolo
1.000,- Kč, ale nikdy neudělali co se od nich chtělo. Viktorka totiž většinou z jara
měla ve stolici asi 1.5 cm dlouhý bílý útvar tak jsme požadovali rozbor na parazity
a cože je to v té stolici. Loni když jsem opět dostala písemně nález a fakturu
na cca 1.000 Kč tak to už jsem nerozdýchala a volala jsem doktorovi co to bylo za útvar ve stolici, že sice chtějí tolik peněz ale stále jsem se za tři roky nedozvěděla co to bylo v té stolici. On mi řekl, že jsme měli upozornit na to, že
chceme udělat makroskopické vyšetření, jinak vše rozmixují a z toho on to pak nepozná. Tak já na to, že nejsem odborník a té paní jsme řekli česky co požadujeme. Ona asi zaškrtala v žádance vše co tam bylo krom toho co jsme skutečně potřebovali. Nicméně nám nabídl, abychom to tam znova přinesli ale už jsem tento útvar nenašla až zase letos a to jsme to dali k této poslední paní doktorce, kde jim dělá rozbory nějaká slečna z fakulty na smlouvu za 100,- Kč a ta zjistila, že parazity žádné nemá a ten útvar je odlupující se sliznice ze stěny střívka podle čehož právě doktorka určila ten chronický zánět ve střívku.



Dlouhý bílý útvar ve stolici by mohla být tasemnice. U fretky sem se s ní nesetkala (ale neni to nemožné), kdysi u mého psa ano.
Pokud máš možnost, svéřila bych fretku v tomto případě VFU Brno (MVDr. Hauptnam u kterého ste už byli)
Držim palce.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zánět střev
OdeslatNapsal: 19.Zář.2011 - 8:35 
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Zář.2011 - 12:10
Příspěvky: 9
Tak jsme byli u dr. Krále. Zjistil velký zánět močového měchýře a ten velký útvar
byl zřejmě ten močový měchýř. Nasazeny antibiotika injekčně + směs vit. B.
Následoval odběr krve, potvrzen zánět a dehydratace, chybějící minerály pan doktor
doplnil injekčně speciálně namíchaným iontovým kokteilem. Viktorka se zlepšila ;-))),
musím to zaklepat.
V sobotu 10. 9. 2011 onemocněl i náš freťáček. Z ničeho nic začal narážet levou stranou do nábytku vypadalo to jako kdyby ho trefilo. Nereagoval na zavolání, jakoby nevnímal. Jenom dezorientovaně pobíhal po místnosti a mlátil se o vše co mu přišlo do cesty. Druhý den
ráno bych řekla, že již neviděl ani na jedno oko a ztrácel rovnováhu. Byl celkově ztuhlý.
V pondělí jsme se domluvili s doktorem, že v úterý přijedeme na 17 hod. Okolo 16 hod už
freťáček ležel visela mu hlavička, už se ani nepohnul a začal chrčet už jsme mysleli, že je to konec. Inj. stříkačkou jsme do něho vpravili vodu to pomohlo začal vnímat.
Pan doktor zjistil rozsáhlý zánět zřejmě až v mozku. Nasazeny antibiotika + vitamíny
skupiny B. Pomohlo to. Odběr krve potvrdil velký zánět a chybějící minerály takže namíchal také ionty. Léčba zabrala. V úterý tj. zítra jedeme k panu doktorovi s oběma fretičkama na další injekce.
Freťáček se ale v neděli zhoršil. Dostal horečku opět se nepostavil na pacinky. Pětidenní antibiotika už asi přestávala zabírat. Dostal antibiotika v injekci na pohotovosti v Budějovicích + vitamíny B. Oči reagují, zřejmě postiženo centrum vidění v mozku.
Nastalo zlepšení. Dnes jdeme na další injekci a zítra jedem do Prahy dle dohody s panem doktorem Králem.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign