Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Dub.2024 - 11:50
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Zvracení
OdeslatNapsal: 12.Zář.2012 - 6:29 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Srp.2011 - 22:22
Příspěvky: 14
v neděli mi můj 1,5 roku starý samec začal silně zvracet během pár minut cca 10x... na nic jsem tedy nečekal a vyrazil na pohotovost, kde dostal injekci s antibiotiky a "něčím" proti zvracení + nařízenou dietu v pondělí bylo vše v pořádku - byl bez jídla až večer dostal vařené kuřecí maso... myslím že ho i trochu snědl... včera jsme měli jít na kontrolu takže jsem mu ráno namočil nějaké granule a dal mu je... po příjezdu z práce odpoledne zase všude nazvraceno... paní doktorka mu teda znova dala injekci se stejným složením + iontový nápoj + prášky na žaludek které mám dávat ode dneška... po návratu jsem mu teda znovu udělal kuřecí a dal mu ho tentokrát se ho vůbec nedotkl jen po příjezdu zalezl do hamaky a spal nereagoval na skoro žádné podněty, na které normálně - zašustění pytlíku, projdutí kolem klece, otevření dvířek klece. Na radu dostal večer ještě probican ten snědl bez problémů a nezvracel. V pondělí byl na záchodku dvakrát a hodil tam bobeček tak poloviny délky než normálně, v neděli večer před odjezdem k veterináři se vykadil uprostřed místnosti ale velikost bobku odpovídala značkovacímu.

Granule jsou v pořádku jí je i samice která je teď tedy v jiné kleci... značku jsme neměnily... s paštičkama mám smůlu odmítají oba jíst cokoliv jiného než granule + dobroty (pasty všeho druhu, sušené kuřecí, vitaminove tablety pro kočky, okurka, paprika, rajče) nebo kuřecí vývar s tím že tam musí být ta mastná voda, kterou samozřejmě teď nedostává...

Nemá někdo nějaké rady co mu ještě zkusit dávat? Než se tedy vydám pro konzervu a budu mu ji muset tlačit do krku přes stříkačku?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zvracení
OdeslatNapsal: 12.Zář.2012 - 11:10 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
Moji konzervy take nejedi a ani varene maso a vyvary.Jestli nema rad konzervy tak bych ho do nich nenutila.Jestli neco budes muset davat nasilim tak bych zkusila macene granulky co ma rad a u nas taky funguji koteci vitaminove vlocky s kotecim mlekem to maji moc radi.Popripadne calopetku.Drzim palce.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zvracení
OdeslatNapsal: 14.Zář.2012 - 22:05 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Srp.2011 - 22:22
Příspěvky: 14
Včera jsme byli na kontrole nezvracel nejedl (byl jen na kuřecím vývaru maso nechal vodu vypil).. dal si jen pastu po které byl i bobeček.. takže dostal něco na podporu chuti k jídlu a večer jsem mu zkusil dát sušené kuřecí které si dal a bez zvracení, to samé dnes ráno a zase bez zvracení, takže jsem se dle plánu zastavil u veta vyrovnat účet s tím že teď už je to ok a začnu ho pomalu zase zvykat na jídlo... samici jsem k němu dal už včera a asi i proto si něco vzal. Po mém návratu zase snědl kus kuřecího a vše vypadalo OK asi před 20 minutami už sám zkusil granule z toho sem měl radost z toho že se 5 minut na to zeblil zase jak alík ne... Nevím jesli to něco znamená ale ikdyž dostává pastu jí ji jinak než dříve dřív hltal teď jen olizuje po maličkejch kouskách a občas si hodně malý kousek jakoby odnese... to samé s kuřecím já z toho mám pocit jakoby se mu blbě kousalo dlouho to žužlá aby to zvládl sníst a třepe s tím a pomáhá si packou... možná je to blbost ale nemůže mít něco se zubama? Myšleno tak že to co mu dávám a udrží to v žaludku je vše měkké ale granule jsou tvrdé takže když do nich kousne tak že by se možná to zní blbě bolestí pozvracel? Nebo je to tím že tu granulku nerozkouše tak aby byla malá dost na to a má něco v krku? Zítra ráno zase vyrážím hned po otevíračce k veterináři...

Ještě postřeh když mu dávám prášek na žaludek je o větší boj než obvykle nejdřív vůbec nechce otevřít pusu (s pastou to nemá cenu ikdyž je to v ní nadrcené ví že see na něj šije bouda a nevezme si) a když mu ji otevřu "násilím" začne silně slintat a dělá se mu až pěna u pusy...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zvracení
OdeslatNapsal: 14.Zář.2012 - 22:35 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
záleží na tom, co za tablety "na žaludek" dostává, třeba degan na zklidnění žaludku a proti zvracení je hořkej jako svině, takže by nebylo čemu se divit, že slintá a má pěnu u huby. stejně tak pokud se nadrtí do pasty - pasta bude hořká stejně jako tableta, takže když už, doporučuju dávat tablety v pastě v celku - vymáčknout trochu pasty, zarazit do toho tabletku a fretovi pak do držky vymačkat pasty víc..
že kouše opatrně, jí po kouskách a případně si hrabe packama do tlamy svědčí o nechutenství, aby zvracel od bolesti zubů mi příjde hodně nepravděpodobný.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zvracení
OdeslatNapsal: 15.Zář.2012 - 18:05 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Srp.2011 - 22:22
Příspěvky: 14
Takže jsem dostali další dávku antibiotik a prednison... odpoledne se jeho stav zhoršil takže jsem už přistoupil na krmení ze stříkačky které se mi očividně nedaří plive to ven... teď sedí nehnutě nad miskou s vodou a kouká do ní... je víc apatickej než byl předtím skoro se nehybe... na další dávku jdeme ráno, ale očividně to vůbec nepomáhá


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zvracení
OdeslatNapsal: 15.Zář.2012 - 21:00 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
A čo máš v striekačke,nie náhodou rekonvalescenčnú kašu?U nás to nasilu nejde,ale z malej lyžičky mi ju marod zlízol sám,skús aspoň trochu,obsahuje všetky potrebné živiny a zasýti ho,ak sa ti podarí,aby do seba dostal aspoň trošku..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zvracení
OdeslatNapsal: 16.Zář.2012 - 5:09 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Srp.2011 - 22:22
Příspěvky: 14
Dietní paštiku

Rozmackane namocene granule s probicanem

už do něj nedostanu ani gimpet pastu ani probican
btw teplota v komečníku cca 37

tak se povedlo :-) dostal jsem do nej pul strikacky rozmocenych granuli ted cekam jesli se nepoblinka a dam mu po prijezdu od doktora zase


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zvracení
OdeslatNapsal: 17.Zář.2012 - 7:37 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Srp.2011 - 22:22
Příspěvky: 14
V noci opět problém jídlo plive přestal pít a začal se motat. snažím se mu pomalu kapat vodu do pusy ale prská ji...

Seznam léků:
15.9 Noroclav, Degan, Prednisolon
16.9 Noroclav, Degan
17.9 Noroclav, Prednisolon, B12

Dopoledne bych měl mít auto ze servisu a na radu místního veta jedu do HK na vetkliniku


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zvracení
OdeslatNapsal: 18.Zář.2012 - 18:16 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Srp.2011 - 22:22
Příspěvky: 14
Tak po serii vyšetření je odhad pana doktora na Hyperadrenokorticismus :-(
Dnes se povedlo odebrat dost krve na rozbor a podle výsledků, které budou zítra se začne s "léčbou" Pregnylem


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zvracení
OdeslatNapsal: 25.Zář.2012 - 11:09 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
dle čeho vet usoudil, že jde o problém s naldevinama? a opravdu ho chce léčit pregnilem?! pak bych hnad mazala jinám..
jednak mi k onemocnění nadledvin nesedí příznaky a průběh nemoci a druhak pregnil je hormon, používá se u samic na ukončení říje, ale rozhodně neřeší jakýkoliv problém s nadledvinama. může se použít u kastrovaných samic, které i přesto začali říjit - pokud říje po pregnilu neustoupí, pak je velká pravděpodobnost že říjný otok vulvy způsobují nadledviny, pokud otok ustoupí, pak pravděpodobně byla špatně provedená kastrace a zůstal jí kousek vaječníku, ale onemocnění jako takový to rozhodně nijak neřeší. jinak na toto onemocnení trpí spíš fretky středního a vyšššího věku, než ty mladé a pokud má tvůj samec olysalý ocas a soudí tak z toho onemocnění nadledvin, tak holé ocasy mají v tuto dobu všichni /nebo většina/ říjných samců a často se v tuhle dobu objevuje i u kastrátů...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zvracení
OdeslatNapsal: 25.Zář.2012 - 12:08 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Srp.2011 - 22:22
Příspěvky: 14
Kortyzol byl v norme...
Presto dostal Pregnyl.. hele popravdě jsem o tom slyšel poprvé a dost jsem se divil že jsem o tom nikde nic nenašel po internetu... druhý den byl hned ráno jak rybička.. v pátek začal jíst kuřecí od neděle dlabe opět granule... zítra jdeme na další dávku... žaludek má v pohodě sám pije a už nezvrací...

Jinak olysalej samec nebyl nikde.. ani jsem to nepozoroval proto mě to tak zmátlo... druhej den byl ale jak říkám ok takže nejspíš zásah

Jinak dostal několikrát výživu injekčně, kapačku, a i teď mu dávám denně calopet pastu v menším množství aby začal nabírat... shodil váhově na 850g z 1,6kg co měl normálně...


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign