Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 16:10
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: zvrací
OdeslatNapsal: 28.Srp.2010 - 0:07 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
vodu, nebo i slabý černý čaj, bych jí nutila stříkačkou.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zvrací
OdeslatNapsal: 28.Srp.2010 - 1:02 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
čokoláda je pro některá zvířata toxická. Může zabít i psa a to docela malé množství. Někde o tom byl docela zajímavý článek.

Zkus ji z granulí udělat řídkou kaši, kterou dostaneš do stříkažky a vnutit ji to násilím. Já takhle napodzim zachránila svou fretku. Jen díky tomu přežila. Ale to měla virózu a nechtěla jíst kvůli zarudlému krku.

Ale může jít opravdu i o ucpané střevo. Mohla něco nevhodného sníst. Z toho se také zvrací. A pokud se problém neřeší, fretka uhyne.

Vím že problém měla i fretka, která snědla jen hloupý malý špuntík z vatové tyčinky. Muselo se to řešit operativně.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zvrací
OdeslatNapsal: 28.Srp.2010 - 9:26 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Pít musí, pokud nepije, nacpat vodu (já bych zkusila raděj heřmánkovo - fenyklový -nebo aspoň z jedné složky čaj, který uklidňuje žaludek, aby to zase nevyblinkala) s glukopurem (nebo fruktopurem) stříkačkou. Mezi cukrem, s glukopurem (fruktopurem) rozdíl je, cukr je o dost složitější, je jinak "poskládaný" a jeho trávení, ačkoli je rychlé oproti třeba bíkovině, tak je o dost složitější, než u jednoduchého ovocného cukru. A pro zvířata je celkově ovocný cukr o hodně zdravější. A když je zvíře nemocné (nebo malinké), je potřeba, aby se při získání energie nevysilovalo.

Nám náš první freťák umřel taky na ucpání střev, než se na to přišlo, že je nemocný od toho (neblinkal, jen nechtěl jíst a byl apatický), tak už byl tak slabý, že nepřežil operaci (navíc už byl docela starý). Už je to dost let zpátky, to se toho o léčení fretek ještě moc nevědělo.

K té čokoládě, dost mě to zajímalo kvůli jednomu našemu psovi, který se po čokoládě mohl utlouct, tak jsem chtěla vědět, jak moc vážné to je, kdyby třeba někdy nějakou ukradl. A naštěstí to není tak vážné, jak se dost často tvrdí, čokoláda pro ně není zdravá, může být i toxická (ale ne ve všech případech, záleží na množství opravdové čokolády v tabulce "čokolády"), a je to tak, že aby pes umřel, tak by mrňavý pes velikosti (nebo spíš váhy) yorksheera musel sežrat celou velkou tabulku cca 75% čokolády (nebo odpovídající množství nějaké míň %), ale pokud se na to přijde včas, tak ještě po sežrání je možnost s tím něco dělat.
Čímž netvrdím, že se má zvířatům dávat každý den čokoláda, ale neviděla bych to tak černě, že by třeba velký pes nemohl občas dostat kousek tatranky s čokoládovou polevou, nebo podobně.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zvrací
OdeslatNapsal: 28.Srp.2010 - 9:31 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2010 - 17:38
Příspěvky: 77
glukopur je neco uplne jineho nez cukr.
Glukopur je jednoduchy monosacharid, který poskytne velice rychlou energii a nespotřebuje moc te zvireci energie na svuj rozklad a tak to zvire nevysyluje. je to hroznovy cukr.
Cukr co je v cukčence tak to je polysacharid a myslim ze je ze 3 monosacharidu a nez ho telo rozstpi tak ho to dost vysyluje a trva ten rozklad dlouho a neni tam takovy energeticky zisk.

mimojine to co popisujes muze byt cizý těleso a to pak chce fakt nejakeho dobreho veta a vcelku rychle. ne každy vet bude chtit operovat fretku s touto diagnozou a ješte o vikendu.spis bych mela strach z dehydratace, takze alespon infuze pokud to neresit hned.

_________________
Pokud si myslíte, že vidíte nějaké chyby v mnou psaném textu. Tak se pravděpodobně nemýlíte, ale bohužel já je nevidím. http://cs.wikipedia.org/wiki/Dyslexie http://cs.wikipedia.org/wiki/Dysortografie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zvrací
OdeslatNapsal: 29.Srp.2010 - 16:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
žabka: Čokoláda obsahuje metylxantiny, kofein a alkaloid theobromin. Čím tmavší čokoláda tím horší, určitě bych nedávala vůbec. Nejvíc to samozřejmě ohrožuje nemocný nebo starý psy, malý psy a štěňata když je fena březí nebo štěňata který ještě sajou mléko. Než tohle riskovat tak radši vůbec a ani kousek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zvrací
OdeslatNapsal: 3.Říj.2010 - 1:39 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Thais_ napsal:
Čokoláda obsahuje metylxantiny, kofein a alkaloid theobromin.
Theobromin není alkaloid, ale metylxantin, kofein rovněž tak. Kofeinu čokoláda osahuje minimum.
Thais_ napsal:
Čím tmavší čokoláda tím horší, určitě bych nedávala vůbec. Nejvíc to samozřejmě ohrožuje nemocný nebo starý psy, malý psy a štěňata když je fena březí nebo štěňata který ještě sajou mléko. Než tohle riskovat tak radši vůbec a ani kousek
S tím jedině souhlasím. Existuje ale i speciální "čokoláda" pro psy, ale nevím, co obsahuje, tak nemůžu doporučit ani nedoporučit... U zvířat ještě vysoký obsah cukru zároveň s tukem může způsobit zánět slinivky, na to taky pozor. Je to ještě významnější než celý theobromin, znám případ, kdy na to pes umřel (nízkoprocentní čokoláda, hodně cukru a hodně tuku).

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zvrací
OdeslatNapsal: 1.Zář.2011 - 10:32 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Kvě.2010 - 14:34
Příspěvky: 6
Ahoj, potřebuju poradit. Naše roční fretka přibližně jednou za 14 dní zvrací. Vůbec netušim čím to může být..Vždycky se nají (ona se často spíš hrozně přejí :? ) , pak se napije a všechno vyzvrací. Ale chvíli jde znovu nacpat granulema a všechno je v pohodě. Jinak je pořád veselá a hraje si..no nezdá se mi že by jí bylo nějak špatně. Teď po očkování se nám pozvracela za týden asi dvakrát. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Díky!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zvrací
OdeslatNapsal: 5.Zář.2011 - 16:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 15.Kvě.2011 - 16:46
Příspěvky: 30
Bydliště: kousek od Benešova u Prahy
Ahoj, dneska jsem zjistila, že mi můj rok a něco starý sameček Matýsek poblinkává.
Byl asi týden mimo domov(u samičky), ale byla u něj jen jednou. Domů jsme dorazili před pár hodinami a já slyšela, jak
,,kašle,,. Pak jsem uviděla tu spoušt. Okolo domečku měl samé hromádky zvratků. Na záchod chodí normálně.
Hravej je taky. Jen mu začal silně línat ocas-asi z té říje. Nejspíš budeme stejný případ jako dotaz nad námi.
Tohle téma jsem si pročetla, ale nijak moudrá z něj nejsem. Můžu mu dávat kapsičky, rybu, nebo spíše jen ty granule?
Nebo rovnou na veterinu? Pokud se to bude opakovat, nejspíš pojedeme k veterinářce. Ale i tak děkuji za odpovědi.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign