Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Bře.2024 - 14:56
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Chov
OdeslatNapsal: 14.Led.2008 - 19:28 
 E-mail  Profil

Registrován: 14.Led.2008 - 19:22
Příspěvky: 1
Bydliště: Hustopeče
Ahojte, jsem začátečník v chovu fretek. Mám samičku a samečka a na jaře by měla zabřeznout. Zajímá mě, jestli je musím od sebe rozdělit v případě početí mládat. Nebo můžou zůstat pořád spolu. Děkuji za odpověd


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14.Led.2008 - 19:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Ahoj, no asi bys mela zacit studovat vsechno mozny onfo co jde, pokud chces odchovat..
Samicku pred porodem je dobre oddelit - nektere na samce utoci a brani si mlade, jine samce adoptuji,ale hlavni je, aby mela klid..
Pak navic, je budes muset oddelit, pokud prijde dalsi rije tento rok.
Na dobu kdy budes mladata odchovavat si priprav dost casu - mladatka od tri tydnu musis prikrmovat 4 - 5x denne!
Takze zacni studovat, at nic neprosvihnes :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14.Led.2008 - 21:22 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Je dobré se na odchov připravit, kdyby nastaly nějaké komplikace. I když převažují porody bez komplikací, kdy samička zvládne často vše sama, může se stát něco nečekaného. Opravdu je lepší samce od samičky oddělit. Skoro do posledního dne březosti mohou být spolu, ale jen za předpokladu, že ji samec neobtěžuje taháním a kousáním. To by ji mohlo stresovat. Samičku v době březosti musíš krmit výživnými granulemi a klidně i na přilepšenou masem. Bude mít chutě, jako každá březí samička :wink: Před předpokládaným termínem porodu, by už měla mít připravenou samostatnou klec. Krátce před porodem bývá nervózní a často běhá na záchod, aniž by tam cokoliv udělala. Pokud začne rodit a nepůjde jí to, bude třeba, aby ji pomohl veterinář. Pauza mězi rozením mláďátek by neměla být větší než 2 hodiny. Na posílení samičky při porodu je možné podat ji bílý tvaroh se lžičkou medu, nebo s Glukopurem. Glukopur je možné podat i ve vodě - dodá samičce energii, je-li vyčerpaná. Samičky bývají zpravidla druhý - třetí den podrážděnější. A správně, by neměly mít mladé víc jak jednou za rok. Samička často přijde do druhé říje i po porodu, ta ale často ustoupí sama, pokud by s sní ale byl samec, mohl by ji nakrýt a to by pro samičku nebylo vůbec dobré, takže i to je důvod, proč je spolu nenechávat.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign