Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Dub.2024 - 0:02
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Najednou se bojí...
OdeslatNapsal: 16.Zář.2008 - 18:49 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Zář.2008 - 11:00
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha
Dnes jsme přišli domů z práce a šli se přivítat s kvídem, pustili jsme ho ven z klece ale při jakémkoliv ostřejším zvuku začal utíkát a schovávát se. Nevíte čím by to mohlo být že se tak najednou bojí? Vše je jako obvykle tak nás to trošku překvapivě vyděsilo.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Najednou se bojí...
OdeslatNapsal: 16.Zář.2008 - 20:07 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Hele to uz se stalo s tim gaucem co? to uz asi na tom neco bude.. Takze asi prvotni otazka - kdy naposledy a cim byl ockovany? A pak za dalsi asi bych rovnou bezela na veterinu..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Najednou se bojí...
OdeslatNapsal: 16.Zář.2008 - 20:15 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Zář.2008 - 11:00
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha
Včera si pod gauč začal tahat jídlo ale s námi si normálně hrál. Očkován byl 21.8.2008 a na další jdeme tento pátek. Očkován byl BIOCAN DHPPI. Proč si myslís že by jsme měli jít k veterináři? Máme ho ani ne týden spíše je z nás asi vylekaný.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Najednou se bojí...
OdeslatNapsal: 17.Zář.2008 - 12:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
EvkaH napsal:
Odpovědět s citací
Dnes jsme přišli domů z práce a šli se přivítat s kvídem, pustili jsme ho ven z klece ale při jakémkoliv ostřejším zvuku začal utíkát a schovávát se


No myslela jsem tak, ze by se najednou zacal bat, sycet, nebo treba i vrestet, kdyz na nej promluvite, priblizite se, tak to neni normalni - vetsinou mladata syci, ze si dovoluji, ale ne ze se zacnou bat. A pokud se zacne z nejakeho duvodu fretka moc bat, tak to prave muze byt nejakou poruchou - nemoci.. Pokud reaguje na ostre zvuky z niceho nic, kdyz pred tim ne, prijde mi to proste divne. Takze to bud blbe chapu z tveho popisu a nic se nedeje a nebo deje a proto pisu, ze bych sla na veterinu, protoze to neni podle me normalni.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Najednou se bojí...
OdeslatNapsal: 17.Zář.2008 - 12:50 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Zář.2008 - 11:00
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha
Yasmin, to ze se boji, jsme usoudili z toho, ze pokazde, kdyz uslysel nejaky hlucnejsi zvuk, utekl a mel tendenci se schovavat do sve skryse. Zadny sykot nebo jine zvuky nevydaval. Vecer uz to bylo lepsi...behal, poskakoval a hral si jako o zivot. Napadlo nas, ze treba nekdo pres den delal neco v dome a on se proste jen bal, ze mel toho hluku dost. V patek jedeme na veterinu na ockovani, takze mu pri te prilezitost nechame udelat kompletni prohlidku, at vime, zda je v poradku.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Najednou se bojí...
OdeslatNapsal: 17.Zář.2008 - 16:54 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Opravdu to vypadá, že se bojí. Já mám momentálně stejnej "problém" , ale tohle jsme věděli, že se dít bude. Naše Bělunka se bojí prudkých pohybů a také vysavače (jen když je zapnutý) a jakýchkoliv zvuků, které nezná - což je skoro všechno... Jakmile je něco, co nezná zapnuté, okamžitě se otočí ať je kdekoliv a běží střelhbitě pod skříň... :lol: Takže musím být opatrná, dokonce se bála napít i z vodní fontánky, musela jsem jí k tomu opatrně dát, když tam naše dvě fretky pily a ona viděla, že to nic nedělá a že v tom teče voda a že z toho pijí. Dneska to už bylo v pohodě a už tam sama i chodí. Opravdu to chce čas a klid hlavně pro to zvíře...Ale ještě mi řekni, co je u tebe ostřejší zvuk??


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Najednou se bojí...
OdeslatNapsal: 17.Zář.2008 - 16:57 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Ano, jenze ona mi prave prijde jiny pripad.. Alespon v tom - ze pokud se zezacatku nebal, tak proc najednou ted.. To me prave nejde do hlavy - vetsinou je to naopak jako pripad Belusky..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Najednou se bojí...
OdeslatNapsal: 17.Zář.2008 - 17:13 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
No ještě bych se zeptala jak dlouho u nich je...A jaké zvuky myslí...Protože když u nás byla poprvý Megina, tak týden se nic nedělo, na všechno nezájem a pak jednou sem pustila opět vysavač a začala taky jančit, jak kdyby to u nás nikdy neviděla...Přitom sem před ní několikrát vysávala...Takže nevím, no :roll: Ale pokud mu nic fyzicky není a jen se schovává, pochybuju, že to je zdravotního původu - jedině, pokud by měl něco s ušima (třebas zánět - následně prasklý bubínek...) To by ho myslím bolelo... :?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Najednou se bojí...
OdeslatNapsal: 17.Zář.2008 - 17:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
petulevrtule napsal:
Ale pokud mu nic fyzicky není a jen se schovává, pochybuju, že to je zdravotního původu - jedině, pokud by měl něco s ušima (třebas zánět - následně prasklý bubínek...) To by ho myslím bolelo... :?


No ja nikdy nezapomenu na plac fretulky, ktera dezorientovana nechapala co se deje a bala se.. Na prvni pohled ji taky nic nebylo, az na to, ze se vseho lekala.. :|
Takze jsou pripady, kdy to proste nevidis.. Proto jsem se ptala co a jak - protoze pri prvnim prispevku to na me pusobylo dojmem, ze se boji z niceho nic - ostrych zvuku a pred tim, mel sok z toho gauce, takze nejak mi to prislo divny, co tak najednou.. U nas jsou naopak fretky vyjukane od zacatku a pomalu si zvykaji..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Najednou se bojí...
OdeslatNapsal: 17.Zář.2008 - 17:57 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
S vysavačem je to u nás rozdílné, Bloodik, ten se ho bojí a zaleze někam, nutno podotknout, že má to zoperovaný ouško, tak čert ví jak slyší, ale slyší, pozná když ho volám jménem a někdy i přiběhne :lol:
Šelmák, ten má z vysavače srandu a když vysávám, klidně mi skáče na pohybující si hadici a hubici a bojuje s nima :wink: někdy ho musím zavřít, jinak v klidu nevyluxuju :cheesy:

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Najednou se bojí...
OdeslatNapsal: 17.Zář.2008 - 18:20 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Yasmin: JJ to naprosto chápu. Jen mi to přišlo hnedka stresující pro Evu...psala jsi ("že mu něco určitě je") což takhle podle popisu nepoznáš, že určitě to je něco vážnýho(když nepíše, jak dlouho je u nich doma a chybí i to, co považuje za ostré zvuky...pod tím se dá představit spousty věcí), proto sem se zapojila, aby věděla, že to taky nic bejt nemusí. A když jsdou na veterinu, tak určtě bejt na jejim místě mu nechám skouknout ouška...Každopádně pokud bude mít něco s ouškama, určitě ho nenechávejte naočkovat!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Najednou se bojí...
OdeslatNapsal: 17.Zář.2008 - 20:04 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Zář.2008 - 11:00
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha
Pekny vecer, konecne jsem se dostala k notebooku, abych vam odpovedela. Vsem vam dekuju za postrehy debatu (hlavne Yasmin a Petuli). Co se tyka vasich dotazu:
a) temi ostrejsimi zvuky myslim spachovani zachodu, pusteni sprchy a vrzani dveri
b) Kvido u nas bude zitra tyden.

Dnes uz bylo vse celkem v poradku. Myslim, ze ho muselo neco jen polekat. Budeme na tom stejne jako Petule, protoze dnes jsem vypozorovala, ze se mu moc nelibi prudke pohyby. Jinak je v poradku, cumacek ma vlhky, jak ma mit, nic ho neboli, nesyci nebo neknika bolesi, vesele pri hre poskykuje...ted zrovna haja :). Vycerpalo o hrani s mickem.

Petule: Dekuju moc a upozorneni na ockovani, v pripade, ze by mel nemocna ouska. To jsem vazne netusila, ale jdeme k vetovi, ktereho hodne prazaku doporucuje, tak verim, ze on vi co a jak. Vim, co s musim hlidat, tak snad vse probehne O. K.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Najednou se bojí...
OdeslatNapsal: 18.Zář.2008 - 17:21 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
petulevrtule napsal:
Yasmin: JJ to naprosto chápu. Jen mi to přišlo hnedka stresující pro Evu...psala jsi ("že mu něco určitě je") což takhle podle popisu nepoznáš, že určitě to je něco vážnýho(když nepíše, jak dlouho je u nich doma a chybí i to, co považuje za ostré zvuky...pod tím se dá představit spousty věcí), proto sem se zapojila, aby věděla, že to taky nic bejt nemusí. A když jsdou na veterinu, tak určtě bejt na jejim místě mu nechám skouknout ouška...Každopádně pokud bude mít něco s ouškama, určitě ho nenechávejte naočkovat!


Reagovala jsem tak, protoze mi to tak prislo spravne - ptala jsem se i na chatu a proste nedosla mi orpoved :) ono tech otazek bylo vic, ale chtela jsem to vedet hned - protoze ona otazka NAJEDNOU SE BOJI a pak nekolik dalsich mi prislo docela dost postatcujici a proste jsem chtela vedet vic info - na veta jsem napsala, ze pokud by se me domenky potvrdily,tak aby nahodou nebylo pozde :)
On kazdy zazil jine veci a jine situace a co tebe necha v klidu, tak me nemusi.
Ale teda pokud ti to vadi, ze lekam lidi, tak oki, nemusim :) (muzu si nechat to info pro sebe..)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Najednou se bojí...
OdeslatNapsal: 19.Zář.2008 - 12:49 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Zář.2008 - 11:00
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha
Yasmin, svuj cas se snazim venovat Kvidovi a domacim povinnostem, takze jsem si opravdu nevsimla, ze jsi mi hned nekde neco psala. Pouzivam pouze forum, nikoliv chat a dalsi veci. Zpravy ve schrance nemam zadne.

Dnes jedeme vecer k veterinari, ale myslim, ze musim opravdu souhlasit s petuli: obcas je lepsi nedesit, protoze jsem cely vecer sedela doma a dost se bala, jestli tomu nasemu malemu neco nechybi. Az druhy den jsem se uklidnila, kdyz se zacala chovat normalne. Ted uz je zase vse v poradku, beha, hraje si se mnou i s pritelem. Proste se podle mne jen leka zvuku, ktere nezna. Byl chovan ve venkovni voliere a ted je v byte, kde je spousta novych veci, zvuku a situaci.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Najednou se bojí...
OdeslatNapsal: 19.Zář.2008 - 20:36 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Ono je někdy lepší jít k doktorovi s nějakou hovadinou, než potom koukat na prázdný pelíšek :( :|

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign