Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Dub.2024 - 10:37
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Řádí v noci POMOC!!!!!!!!!!
OdeslatNapsal: 29.Srp.2008 - 2:10 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
ahojte, mám jedenácti týdenní fretčí slečnu skoro druhý týden doma, sice na začátku to bylo krušné, ale myslím, že si k sobě nacházíme cestu:) jak ona ke mě, tak já k ní. Pravda je,že byt jsme nastidovala hodně informací z knížek, tak rady a typy přímo od chovatelů jsou prostě k nezaplacení. Jen z jedné věcu začínám být zoufalá a dělá mi to ty dva týdny pravidelně. Vždy nad ránem, obvykle kolem jedné se probudí a začne dělat nesnesitelný bodelík a kravál, byt má hodně prostornou klec, tak o to víc, cokoliv může udělat kravál, tak udělá. Zjistila jsem, že si chce prostě hrát, jenže opravdu nad ránem v polospánku by to hraní nedal nikdo. Jenže ona se neuklidní ani po 20 minutách, tak jsem nucena jí vzít, přendat do přepravky a odnést do jiného pokoje. Když jsem jí měla první den, vzbudila mě okolo paté ranní:) což je v poho, ale ty její noční extesy jsou děsný:/ A prý, že fretky strašně moc spí. během dne si třeba schrupne, ale rozhodně se to vleze tak do dvou hodin, déle ne. Zkoušela jsem jí utahat, že jsme jí vyhrala k ztahání, i před spaním jsem jí nechala dovádět, a byt padá únavou, stejně jako by po té půlnoci ožila :| a začne bordelit. Zkoušela jsem jí nechat pobíhat po pokoji, ale tichá nebyla a nedalo se u toho taky usnout. Mám jí v ložnici, protože jsem chtěla být u ní, když je ještě malinká. Ale mít klec v ložnici asi není ideální, že? Já mám totiž pocit, že kdyby byla jinde, bude dělat stejný kravál až sousedy probudí. Existuje něco, nějaká rada nebo tak, aby se zklidnila v noci, a nebo aby spala? :roll: je zlatá, miloučká, hravá ale v noci je to malý satan :evil: asi jí to nejde nějak odnaučit, že to nemá dělat nebo tak? Prostě beru všechny rady a typy jak na to, každá rada je tptiž vážně dobrá a mě straaaaašně moc pomůže :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řádí v noci POMOC!!!!!!!!!!
OdeslatNapsal: 29.Srp.2008 - 7:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 1.Dub.2008 - 14:10
Příspěvky: 153
Bydliště: Trutnov
Tak přesně tohle jsme řešili taky :lol: :lol: :lol: , jenomže my klec nevedem a Šmudla nás prostě budila - lezla nám po obličeji, strkala čumáček do ucha a dělala všechno možný abysme si šli s ní hrát. Takže jsme se s přítelem střídali a i v noci jsme si s ní hráli. Nepomohlo ji večer ani utahat. Snažili jsme se ji co nejdýl držet vzbuzenou a když usínala, tak jsme ji zase šimrali aby se vzbudila. Jednou se nám stalo, že ji únavou spadla hlavička a nic už ji neprobudilo :lol: - spinkala však jenom dvě hoďky a začlo to nanovo :lol: Chce to trpělivost, ono ji to přejde, hlavně vydržte a pevný nervíčky.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řádí v noci POMOC!!!!!!!!!!
OdeslatNapsal: 29.Srp.2008 - 8:26 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
A hlavně, pokud jí budeš vyndavat, když dělá ten bordel, tak si na to zvykne a bude to vyloženě vyžadovat. My máme dvě fretky, sice máme pro ně volieru, takže v ní takovej rachot dělat nemůžou, ale drápkama škrábají o pletivo, který fakt dělá bordel (když chtějí poustit) Ale od začátku jsme jim pořád dokolečka opakovali, že jestli nepřestanou tak je prostě nepustíme (a neboj se, může to vypadat směšně, ale oni vědí moc dobře, co jim říkáš...) Je to malá fretka, musíš jí naučit na nějaký režim. Pokud si zvykne na to vyndavání z klece v jednu ráno, nikdy se toho nezbavíte. Takže pozor na to...Nech jí prostě pár nocí vyvztekat, aby si zvykla, že prostě pouštěná nebude. Vim, že to budou noci, kdy se nevyspíš (přestěhovat do jiného pokoje, to sousedy nevzbudí...) Ona se vyřádí, za pár dní si prostě zvykne, že jí v noci prostě pouštět nebudete...Ale opravdu přestat jí stěhovat a pouštět a věnovat se v noci...
Bohužel, je to jak s dítětem :lol: :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řádí v noci POMOC!!!!!!!!!!
OdeslatNapsal: 29.Srp.2008 - 8:39 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
Tak to jí vystěhuju z ložnice, protože tam ona vítězí a já jsem zoufalá :lol: potvůrka malá. No právě , nechci aby si na to zvykla, bohužel se vzteká tak dlouho, že by mě už asi tekly nervy, kdybych jí nechala v ložnici. Takže říkáš, že si zvykne na režim, dělej kravál ale stejně nikdo nedojde a ona to pochopí a sklidní se. Myslíš, že si jí můžu pak zase nastěhovat do ložnice. :wink: Je fakt, že at jí říkám, co jí říkám, nejsme si nikdy jistá jestli mi rozumí :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řádí v noci POMOC!!!!!!!!!!
OdeslatNapsal: 29.Srp.2008 - 8:57 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Ono na jednu stranu by bylo lepší, kdybys jí udělal prostě svůj koutek a tam by byla napořád i s klecí...Aby si zvykla, že tohle je prostě její místečko, nevím, zda jsi četla náš deníček...Mám tam fotku naší voliery...My klece moc neuznáváme z důvodu, že tam to zvíře nemá prostě takové soukromí a ještě na něj jde vzduch ze všech stran...V kleci podle nás prostě rychle může nastydnout. Chápu, že někteří říkají, že je to praktičtější (hodí dno klece do vany a osprchují ho...) ale já si napustím malý kbelíček a maximálně 1 krát za týden klec vytírám, protože je lino stále čisté, holky ve volieře chodějí 100 % na záchod, takže není třeba nějaké velké mytí...Do doby, kdy byly v kleci, bylo to taky hrozné, ale v tej se moc dlouho neohřáli. Přítel je truhlář a ten měl voliery pro fretku vždycky, jen jsme teď zase vyráběli novou, tak dočasně byli v kleci a taky se jim tam vůbec nelíbilo...Ony ty žbrdlinky přímo navádějí k tomu, o ně ten bordel dělat :D Vrátím se zpět k téj naší volieře...Je v obýváku, který má asi 35 m čtverečních a ten je vlastně celý jakoby holek. Voliera je v rohu v místnosti, kde mají klid. Je to přes celou místnost od televize a DVD, aby je to moc nerušilo, když spějí a my tam i třebas sme a něco děláme. Promyslete nějaké klidnější místo v bytě, kde by mohla stát její klec pořád, aby věděla, že to je její místo a nikdo jí ho brát nebude. Pak začněte s časovým harmonogramem :lol: My to máme pěkně rozvržené. Denně je pouštíme cca na 4 hodinky, záleží na týdnu - chodím na směny. Když mám ranní, jsem doma ve čtyři, tak cca od půl pátý jsou vypuštěné až do devíti, kdy se jdeme koupat :cheesy: Když mám odpolední, ráno v devět vstanu, v půl desátý je pustim a v 11 odcházím, kdy už hajinkají zase v pelíškách. Večer v půl devátý přijdu domů a jsou puštěné do 11.Mezi tím venčením poklidím pelíšky, záchůdky, obývák :cheesy: Takový režim je u nás, takže je třeba si to promyslet, doma to probrat jak a co a pak začít zvířátko učit. Ony rozumí tomu, co jim říkáš, co je učíš a co jim vysvětluješ, za co jim nadáváš :lol: neboj, jsou chytré a tudíž i vych...né :lol: jak mraky, takže učit, uplácet mlskama a jde to jak po másle :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řádí v noci POMOC!!!!!!!!!!
OdeslatNapsal: 29.Srp.2008 - 14:21 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
Asi máš pravdu, prostě jí musím vyhradit jiné místo. Jde o to, že v ložnici jsem měla úplnou jistotu, že se jí nic nestane, když jí tam nechám, i třeba o samotě, ale musí se nějak naučit. S tím bydlením pro fretule je to různé, já slyšela i od majitelů voliér, že stejně lomcují a dělají bordýlek, je asi fakt, že tam není zas tolik možností kousání, ale musím uznat, že mám pro ni opravdu velmi prostornou klec jak na dováděné, odpočívání a vyblbnutí,přítel tomu říká soukromá luxusní vila:D, ale je fakt, že prostě kontakt se mnou a vyblnutím je prostě to pravé a to nenahradí žádná hračka v kleci. Taky se jí snažím pouštět, co nejčastěji jak to jde, aby tam nebyla neustále. Tak jí dnes přestěhujeme:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řádí v noci POMOC!!!!!!!!!!
OdeslatNapsal: 29.Srp.2008 - 17:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Musíš vydržet, ono jí to lomcování přestane bavit, když ne za 20 minut, tak za 40 a nebo hodinu, dlouho to dělat nevydrží, když nebudeš reagovat a budeš jí ignorovat, vzdá to časem. Prostě musíš být nelítostná tvrďačka :mrgreen:
Ale jak říká peťule, pokud jsi jí vyndávala, tak jsi si založila na docela problémy, protože jsou to zvířata hodně chytrá a pochopí, že když lomcuje, tak jí vyndáš, udělá to za tímto účelem zase :wink:

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řádí v noci POMOC!!!!!!!!!!
OdeslatNapsal: 29.Srp.2008 - 18:14 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
mam jí druhý týdenm a skoro každou noc šla do přepravky do jiného pokoje. Ale nevím jestli si v přepravce polepšila :lol: no ale ví, že s evzbudím, zahučím na ní, vezmu jí někdy do náče s nadějí, že se uklidní, ale ona asi tedka ví, že se prostě kvůli ní vzbudím. Takže vydržet jo? Nevšímat si jí, dát polštář na ucho a ignorovat a přejde jí to. jen to nechápu, vím, že fretky ožívají v noci, ale proč vždy nad tím ránem je tak divoká to nechápu. Tak začně ignorace, snad jsem jí tomu za ty dva týdny úplně nenaučila:D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řádí v noci POMOC!!!!!!!!!!
OdeslatNapsal: 29.Srp.2008 - 19:10 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Odanučit se to dá :lol: pár probděných nocí a bude to v cajku :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řádí v noci POMOC!!!!!!!!!!
OdeslatNapsal: 29.Srp.2008 - 20:46 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
[tak mám krásné vyhlídky :lol: na noci, které mě čekají:D už ted jak se kvůli ní budím, jsem stále utahaná a ještě tohle :cheesy:
hele jak poznáte, že fretuli je záchod malý, mám větší trojuhelníkový záchod ale dneska nějak byt byla v tom záchodě, udělala bobečky mimo a vojela ještě klec, myslím, že tam nemá prostor :roll: tak nevím jestli pořídit větší :roll:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řádí v noci POMOC!!!!!!!!!!
OdeslatNapsal: 29.Srp.2008 - 21:45 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Tak, že se do něj pořádně nevleze :lol: my používáme wc nora velikost 3 - je vhodná spíš pro samce - nejdelší strana má, pokud vím, 50 cm...Stojí 195 Kč - roháček...Naše malé holky se do 1 kousku vlezou najednou :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řádí v noci POMOC!!!!!!!!!!
OdeslatNapsal: 29.Srp.2008 - 22:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
No já s tím bojuju už rok :roll: Kača se budí pravidelně 1:15 ráno , lidi ten kravál to je maras a věřte, že jsem chtěla odolat, ono já bych to i vydržela,ale přítel ne. Kača je blázen, jsem to jednou měřila, přesně 45minut vydržela téměř v kuse rvát pletivo, ráno jsem jí jukala na tlapky a měla je rudé!Když byl přítel mimo na služebce, tak jsem to měsíc trpěla každou noc, ráno jsem chodila do práce už jak zombie :cheesy: Takže naše Kača, skrátka tak 4dny v týdnu spí v přenosce v koupelně (bydlíme v garsónce), proto sháním klec, kterou by měla na noc na spaní. my je totiž pouštíme na volno ráno, když mám odpolední a pak večer od sedmi do 23hodiny.V jednu mě teda vzbudí, dám jí do přepravky a ve tři ráno si zaškrábe v přepravce, že chce na záchod a najíst a napít a pak putuje zpátky do přepravky. Taky mě to štve, jsme i skrz to udělali větší klec, nic, Kryšpínek taky nezabírá :roll: :lol: Takže asi tak,Kača nastolila režim nám a né my a pak kdo je paníček :lol: :lol:

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řádí v noci POMOC!!!!!!!!!!
OdeslatNapsal: 30.Srp.2008 - 3:43 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Srp.2008 - 16:22
Příspěvky: 219
treba ma malo pohybu v te kleci

_________________
http://wario.rajce.idnes.cz/Fredy/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řádí v noci POMOC!!!!!!!!!!
OdeslatNapsal: 30.Srp.2008 - 11:29 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
hele to je skoro stejné jak u mě:D jsme s ní tedka u přítele a já bych taky snad zkousla jak dělala kravál ale přítel to už nedal:D když já jí nechci nachystat režim na tvrvalo, že bude spát různě atd....kéž by se naučila pochopit, v noci si musíš vystačit sama :lol: he he


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řádí v noci POMOC!!!!!!!!!!
OdeslatNapsal: 30.Srp.2008 - 11:30 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
zdenka. Klecí to není, má opravdu hodně velkou prostornou klec, pouštím jí na delší dobu venku, a má na vyřáděná i věci v kleci s čím si hrát :o


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign