Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 27.Dub.2024 - 21:16
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Krmivo
OdeslatNapsal: 17.Úno.2009 - 22:27 
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Úno.2009 - 22:12
Příspěvky: 3
Ahoj, mám mladou holčičku. Krmím jí kvalitníma granulkama Purina pro plan kitten, Versele laga Complete ferret, Sluis pro fretky. Má ráda sušené kočičí kvalitní maso. Všeho papá dost, ale pořád je strašně hubená. Taková žížalka. O maso nemá zájem, občas si vezme pribiňáčka (ale jen trošku), ale z nabízených laskomin (vařené kuřecí, syrové kuřecí) si nevezme vůbec nic. Je odčervená, zdravá. Je fakt, že má strašně moc pohybu. Zhruba 10 hod lítá se psi a s kočkama. :D Je prostě všude. Neodpočívá. Jen večer, když jí dám do hamaku usne jako zabitá a spí až do dopoledne. Nevím, co mám dělat, aby mi trošku přibrala. Možná se mi to jen zdá, že je hubená. Má 7 měsíců a váží 720g. Můžete mi prosím napsat svoje zkušenosti? Děkuji moc.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Krmivo
OdeslatNapsal: 17.Úno.2009 - 22:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pokud je to její normální váha - neměla víc a nějak razantně nepohubla, tak bych to snad ani neřešila, některé fretky jsou prostě drobné, zvláště pak samičky. jinak fretky se neodčervují - ne každý přípravek zabírá na všechny střevní "breberky" a tak je to jen zbytečná zátěž na organizmus, když chceš mít jistotu, tak nech tak 2x do roka udělat rozbor trusu - pokud tam něco najdou, nasadí vhodnou léčbu...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Krmivo
OdeslatNapsal: 18.Úno.2009 - 14:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Samcky mohou byt i drobnejsi :) Mozna posli fotku, tak se da asi taky dobre posoudit, jestli je hubena, nebo ne..
Kazdopadne ale v 7mi mesicich by mela mit krasny zimni kozisek a byt spis spekatoucka, protoze ted je zima a na tu se vetsina fretat zaobali do speku :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Krmivo
OdeslatNapsal: 18.Úno.2009 - 19:15 
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Úno.2009 - 11:45
Příspěvky: 67
Hmmmm...v tom případě moje dvou měsíční smraďoška je se 400g.své váhy taky ok.. :wink: a co znamená,když mi líže ruku??Nejdřív při hře kouše tak naň sssyknu a začne lízat...jakoby omluva..? :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Krmivo
OdeslatNapsal: 18.Úno.2009 - 21:26 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
vetsinou je to naopak, fretka olize ruku a pak se zahryzne :D

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Krmivo
OdeslatNapsal: 18.Úno.2009 - 22:38 
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Úno.2009 - 22:12
Příspěvky: 3
Ta moje tak vyjadřuje radost. Většinou mi olizuje obličej a pokud jí také nesdílím nebo má pocit, že se jí nevěnuji, tak mě začne kousat.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Krmivo
OdeslatNapsal: 20.Úno.2009 - 15:00 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
No tak ja nemluvila o obliceji, ale ruce :) Pusinky dovedou davat i bez kousnuti ;)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Krmivo
OdeslatNapsal: 2.Bře.2009 - 13:35 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
V Zoocentru jsem zahlídla nové balení Xtravitalu pro fretky?Netuší někdo, jestli se změnilo se složení nebo je to stále stejné krmivo v jiném pytlíku?

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Krmivo
OdeslatNapsal: 18.Kvě.2010 - 11:06 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 16.Kvě.2008 - 12:50
Příspěvky: 50
Bydliště: Most
Ahojky lidičky, můžete mi pls někdo poradit, co dát freťákovi aby přibral? Než šel na kastraci měl téměř 2 kila a po kastraci se úplně změnil. Přestal žrát konzervičky, ani maso od té doby nechce. Po různých experimentech s granulemi, určenými přímo pro fretky (mimochodem hodnotami nestály za nic) jsme už déle jak před půl rokem přešli na granulky Pronature Kitten. Hodnoty podle rad chovatelů mají dobré a obsahují i výtažek z brusinek (na močové cesty) - freťákovi i šmakují. Jako pamlsek mu dávám od Hills granulky na čištění zoubků a multivitamínovou pastu nebo maltsoftku (ty pasty tak nějak střídám). Granule a tyto pamlsky je asitak to jediné co mi zdlábne. Ovoce mu moc nejede. Teď ve 2 letech má pouhých 1,3 kg a je fakt kost a kůže. Vím, že se to nemá, ale sem tam mu dám piškůtek, aby alespoň něco nabral - ale na váze pořád stojí. Je čilý a papá to co jsem psala, ale ta váha ... :cry: Nechutenstvím netrpí. Kolikrát by zdlábnul i psovi granule, pořád šmejdí, co by kde ukradl. Už fakt nevím co mu vecpat, abych mu jen neublížila. Vypadá to spíš, že mu chutná hlavně to, co nesmí.[color=#0000FF][/color] Prosím poraďte. Mám fretku poprvé, takže fakt nevím, jesli je ta váha v normě, ale při pohledu na něj ... zcela určitě není. :cry:

_________________
Kami :o))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Krmivo
OdeslatNapsal: 18.Kvě.2010 - 12:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Ahojky.

V první řadě bych nedávala piškoty. Z toho nepřibere, jen to tělíčkem prolétne. Spíš ten cukr ještě "ukradne" tělu živiny.

Moje freťule miluje tuk. Zkus mu dávat na lžičku a po trošičkách jakýkoliv jedlý tuk (výborný je olivový olej nebo třeba i rybí tuk), ale pozor, ve větším množství bývá projímavý. Raději menší množství častěji.

Osvědčilo se nám na přibrání míchat kašičku Convalescence support od Royal Canine, k dispozici je u veterináře. Míchám ji s kotěcími vločkami od Gimpetu (samotná kašička bez nich je dost drahá a vločky samotné odmítá). Fretkám to velice chutná.

Na fóru se dost často píše o tom, že samci po kastraci dost zhubnou. Nemám s tím osobní zkušenost, takže nevím, jaký pokles váhy je ještě normální. Pokud se ti to nezdá, prohlídka u veterináře nic nepokazí a vyšetření bobku (na parazity apod) je určitě taky doporučitelné.

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Krmivo
OdeslatNapsal: 18.Kvě.2010 - 12:33 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
každé jaro stejný scénář. Mladý samec po kastraci na jaře velmi zhubne, je to uplně normální. Pokud je aktivní, a baští a kadí, není na něm nic nemocného, tak je vše v pořádku. Tím že jste mu nabízeli stále nové a nové krmení, tak jste si ho rozcapili, poznal, kudy na vás...a taky jste mu udělali binec v trávícím traktu.
Doporučuju lososový olej, občas lžičku, těma piškotama si přivodíte jedině záněty střev a hlavně zaděláváte na insulinom!
Nepřehánějte to s žádným masem, vitamínama apod, většina fretek ,co mají pořádné granule maso nežere v dospělosti.Po ovoci a zelenině nikdo nikdy nepřibral, je to jen jako dobrůtka, a nedává se toho víc jak kousek.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Krmivo
OdeslatNapsal: 18.Kvě.2010 - 13:39 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 16.Kvě.2008 - 12:50
Příspěvky: 50
Bydliště: Most
Děkuji moc za odpovědi a rady - piškůtky už můj miláček neuvidí :P Zkusím ten olej a uvidím. Ještě jednou moc díky. :wink:

_________________
Kami :o))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Krmivo
OdeslatNapsal: 31.Kvě.2010 - 18:37 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 3.Zář.2009 - 14:14
Příspěvky: 56
Bydliště: SR,Kopčany,okr. Skalica
Tak to tady čítam a kúpila som freťákovi (kastrát,čo na jar schudol) olivový olej a vôbec ho nechce,asi mu nechutí :| .Tak som začala hladať po nete lososový olej no a ty ceny sú fakt rôzne.Ale narazila som na tútú stránku s rybým olejom http://www.psikseft.cz/cz-detail-309653 ... 250ml.html ,a za tú cenu a to množatvo sa to určite oplatí.
Ale chcem sa opýtať či takýto rybý olej fretka vôbec môže konzumovať? :oops:
Majú v ponuke aj lososový olej, http://www.psikseft.cz/cz-detail-304580 ... j-pes.html ,tiež za super cenu.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Krmivo
OdeslatNapsal: 31.Kvě.2010 - 19:43 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
nevidím význam v tom, vycpávat ted na jaro fretku, v téhle době hubnou VŠECHNY fretky a vykrmování nepomůže - stejně nenaberou, maximálně tak docílíte toho, že budou sice žrát všelijaký mlsky, ale o to méně pak sežerou kvalitních granulí = plnohodnotné vyvážené stravy, takže takové vykrmování by to mohlo spíš ještě zhoršit, než zlepšit. cpát fretce rostliný oleje mi příjde taky celkem nesmyslný, když už, tak ten lososový.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Krmivo
OdeslatNapsal: 11.Čer.2010 - 18:57 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 14.Kvě.2010 - 19:22
Příspěvky: 32
Ahoj,

Mám menší problém. Taťka byl moc aktivní a koupil sadu kapsiček Wiskas pro kočky. Jenže místo pro koťata vzal pro dospělé. Tak teď nevim, jestli bych to fretce mohla dát nebo ne, protože to vlastně nemá správný obsah masa, tuku, atd. Poradíte?


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign