Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 20:00
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 13.Srp.2011 - 17:36 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
jaj ja jsem ji dala cely a hnedka ho mela v sobe..ubec ji ale nechutná sirové maso dneska jsem ji dala syrový kuřeci najemno nakrejeny skusila jsem ji to dat a ona si to veme do pusy a jenom si to nekam schová jde si pro dalsi a zase si to schová.Tyjo rano byla taková hodnejsi a tedka me zase pohryzala jak blazen.Myslím si ze je asi v puberte:(jak dlouho taková puberta trvá?Vcera jsem ji daala zachudek s kočkolitem a deku a ona celej ten kockolit vysypala ale uplne celej ten zachudek ma jen jako hracku :(ubec nevim jak udelat aby ho nevysipa protoze pak jak ho vysype tak kadí stejne mimo a mam pak od toho celou deku :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 13.Srp.2011 - 17:50 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Kvě.2011 - 16:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha
Tak jí tam nedávej deku. Plastové dno klece se umývá lépe, nebo kup takovy dětský podložky, je to pro mimina na prebalovani, jedna strana je igelitová a druhá saje. Kdyz se ti tam vycura nebo vykaka prostě to jenom vyhodis. Kdyz uvidíš že záchodek vysypává tak jí za to potrestej. Taky jí musís pozorovat. Kdykoliv uvidis ze si couva ze bude kakat tak ji seber a dej na zachodek. I kdyz utece tak kdyz to udelas po btreti nebo poctvrty tak uz to nevydrzi a vykaka se na zachodek. V tom okamziku ji dej hned odmenu. Aby pochopila ze za zachudek je odmena. Pak ti tam uz bude chodit sama. vsude kam se vykaka jinam, ocisti poctovou vodou aby to prebilo jeji pach, aby se tam nevracela. Taky mi pomohlo kdyz hodili káko jinam vzit ho (curani nasat do ubrousku) a dát jim to do záchodku. Onon je to tam pak táhlo ten jejich smrad. A za kazdy bobek do zachodku chvalit a odmenovat!!! Halvne ji proste pozoruj. My sme treba vykoukali ze nasi kluci chodi na zachod hned jak se vzbudi tak kdyz sme videli ze se vzbudi tak jsme je hlidali a hned davali na zachod.
To vajicko opravdu jen zloutek, bilek ne, to jen pro priste. Ale vic jak jednou tydne ne, mozna i min. Moji kluci taky nejdriv nechteli syrovy maso ale nejak tomu prisli na chut. Zkus ji to maso uvarit jestli to nebude lepci. Ale kdyz si maso shcovava je to dobry znameni. My uz davame maso jen do zavrene klece ptz Marley si to maso taky sysli aby mel co nejvic apak si ho casem hleda a ji. Takze si ho jen shcovala, casem si k nemu dojde a sni to, neboj ;)
Hlavně necekej uspechy hned, vsehcno je na dlouho. Musis byt trpeliva, mit na fretku cas, venovat se ji a nenechat se odradit neuspecehm. Je to jako maly dite, i kdyz treba pochopi co po ni chces tak zkousi co vsehcno si muze dovolit!! ;);)

_________________
Bob&Marley


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 13.Srp.2011 - 18:01 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
no já ji hlídám a jak ji dám do záchodku tak si tam akorát lehne:-/me se i zda ze moje fretecka je hodne agresivní protoze kdyz si sni chci hrat dam ji hracku tak ona ji zahodi a zahryzne se do me cetla sem na ínternetu ze ji mam kousnout taky tak jsem ji kousla taky a ona se dome zahryzla jeste vic a opakovane vzdycky se rozebehne a zautoci proste jako had nebo kdyz ji za to zavru do klece tak proste nic nedela lehne si a kouká obcas jen pobíha a kdyz ji vytáhnu tak hnedka zautočí.hlavne kdyz je venku a sem tam i já tak nedela uz nic jinýho nez me hryže a hryže jen do krve jeste se nestalo ze by me kousla tak aby to nebylo do krve:-/ve zverimexu me rekli ze jsi jsou 2 mesice a jak bych jí teda řekla víc že ji jsou aspon 3-5 mesicu:)tak jestli fakt neni v puberte a jestli je ma cenu ji to ucit na zachodek kdyz stejne v puberte dela naschváli nebo pockat az ji prejde puberta?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 13.Srp.2011 - 18:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
hygienický podložky bych jí do klece určitě nedávala, může je rozkousat a sežrat, ucpat si střeva.
s výchovou bys ale měla určitě začít co nejdřív, pes si taky prochází období puberty a určitě kvůli tomu výcvik nezačneš až po pubertě. jinak to, že kouše, vyhazuje stelivo ze záchodu a je nečistotná rozhodně není znakem puberty, ale toho, že je blbost kupovat si fretku ve zverimexu, kde jsou mládata nezvyklá na ruku a neznají hygienické návyky. navíc kousání je u fretek způsob hry a komunikace, stejný je to i u psů nebo koček. stejně tak je oblíbená zábava hrabání v čemkoliv - stelivo, hlína, kamení... fretka, zvlášt mládě, taky potřebuje hodně prostoru a pohybu, pokud to nemá, pak se zabaví sama - viz třeba hrabání v záchodě a po vypuštění prostě bude divoká.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 13.Srp.2011 - 18:19 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
ja ji mam pustenou furt kdyz jsem doma:)asi byla blbost kupovat ve zverimeu ale to já jsem nevedela protoze mam fretku poprví pro priste uz to vedet budu:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 13.Srp.2011 - 18:24 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
a kuli tomu ze je ze zverimexu myslite ze se nebude dat vychovat ?ja bych chtela aspon jo at kouse ale ne do krve ona to jinak nez do krve neumí:(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 13.Srp.2011 - 18:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
no jestli jí pouštíš několikrát denně po půl hodině, jak si psala na chatu, tak to k jejímu vyběhání a unavení opravdu nestačí. mládata jsou schopná běhat a hrát si i několik hodin.
odnaučit se to dá, ale rozhodně nečekej, že to bude během týdne, může to trvat i několik měsíců, záleží na věku a na tom, co všechno si prožila, což těžko můžeš u zverimexáka vědět..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 13.Srp.2011 - 18:48 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
ne poustím ji uz furt co vstanu tak ji pustim treba i na 6 hodin nechájm ji pelisek a kdyz je unavena tak se prospí a pak zase líta


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 15.Srp.2011 - 13:33 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Kvě.2011 - 16:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha
Taky máme prvního kluka ze zverimexu, taky kousal. Musis se mu rposte venovat. Hrat si s nim, utahat a pka mazlit mazlit a mazlit. ale stejne tak ho musis i vychovavat. sledovat ten zachodek. Nesmis to brat tak ze si tam lehne tak ze s tim teda nic nenadelas.. fretka jenom ceka na vhodnou prilezitost kdy ti muze zahcodek vysypat. Taky bych ji koupila poradnej zachodek , ne krabici od nanuka. Malé fretky mají opravdu hodne energie, s tim se musí pocitat.
Hlavně jestli píšeš že je to tvoje prvni fretka, tak sama prece nepoznas jestli ji jsou dva mesice nebo 5 mesicu a je v puberte. Myslim ze jeji chovani je opravdu zpusobeno tim ze neni zvykla na lidskou ruku, nema zakladni socialni navyky ani cit ve skusu. zkus vzit fretecku k veterinari (beztak potrebuje ockování - psinku a vzteklinu) a zeptej se veterináre jak by asi mohla byt stara, dobry veterinar by mel odhadnout alespon priblizny vek mláděte.
Jeste, Jaké má tvoje fretka granule? a má k nim neustálý přístup, pořád plnou mističku? často bývá kousání způsobeno i hladem...

_________________
Bob&Marley


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 15.Srp.2011 - 16:53 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
ano má granule a vodu ma furt přístup taky ji dáván maso ale do nechce jist vodu ma taky furt pouštím ji tedka na 7 hodin denně a když he rozespala tak se sní mazlím chodím sní i obcas ven:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 15.Srp.2011 - 17:01 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
myslím že otázka byla "jaké máš granule" ne jestli nějaké máš...:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 15.Srp.2011 - 17:07 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
no dali pro ni whiskas a první očkování uz má zasebou:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 15.Srp.2011 - 17:36 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Kvě.2011 - 16:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha
Whiskas jsou granule nevhodné i pro kocky natozpak pro fretky. Je mozné ze i presto ze je ji tak má hlad ptz nemají zádnou výzivovou hodnotu jako tvoje fretka (a kazda jina) potrebuje. je mozné ze práve proto te kouse. Kup jí kvalitní granule (jo tsojí to o dost vic nez whiskas, s tim si ale musela pocitat) např: Totally Ferret Baby, Ferret Complete, ZuPreem Ferret. Ne vše co ti řeknou ve zverimexu je pravda, oni chteji hlavne prodat.
Kdyztak se koukni na stranku fretka.cz tam je tabulka vhodných fretcich granulí. Nenech se zlakat ani tím že je na granulích napsané že jsou pro fretky. Ne všechny granule pro fretky jsou pro fretky vhodne. Jde hlavně o slozeni!!!
Az prestane mít tvoje fretka hlad, tak mozná bude kousat méne. Granule ti doporucuji koupit jeste dnes, nejpozdeji zitra. Kazdy den na whiskasu je fretku silne nevhodný (obsahuje samo obili, fretky potrebují bílkoviny tzn. vysoký obsah masa!). Pokud u vás ve zverimexu nemaji nějaké z vhodných granulí pro mladé fretečky tak než nějaké objednáš, můžeš jí mezitím koupit Beaphar+ Ferret nebo Vitakraft Menu pro fretky. Uvidíš že fretka bude kousat mín a i když ty granule jsou drazsi vydrzí ti dýl ptz jich fretka nebude mít potrebu snist tolik když pro ni budou dostatecně výživné ;)

_________________
Bob&Marley


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 15.Srp.2011 - 17:40 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
kazdej den dostavá i konzervy nebo paštiky pro fretky...jiný granule ji zamozdrejmě koupíme stím sem pocítala ale bude muset jeste chvilku pockat do výplaty pak ji je hned koupíme protoze ted nemáme peníze :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 15.Srp.2011 - 17:40 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Kvě.2011 - 16:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha
A opravdu ti doporučuji si pořádně pročíst stránky http://www.fretka.cz kde je všechno napsané jak o výchově, tak i krmení, bydlení, nemocech i vhodných veterinách. Prostě vše co si měla přečíst ještě předtím než sis fretku vůbec koupila.

_________________
Bob&Marley


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign