Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Bře.2024 - 15:27
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Starší fretka kousání
OdeslatNapsal: 15.Pro.2009 - 18:54 
 E-mail  Profil

Registrován: 24.Srp.2009 - 19:23
Příspěvky: 21
Ahoj
Měl jsem jednu fretku od miminka ale bohužel nám umřela. Byli jsme z toho dost špatný tak jsem chtěl hned novou ale bylo to období zimy kdy už miminka od fretky nezískám. Ale co bůh nechtěl ozvala se mi jedna chovatelka fretek že jich už má asi deset a že jednu chce dát pryč ale že jí je už 8měsíců ale že je přátelska. Tak jsem si jí vzali chápali jsme že bude první pár týdnu vystrašena takže jsme chápali že občas kousne nebo něco. Ale už je to dva měsíce a fretka se už tolik nebojí nechá se někdy chytit když jí vyndám z klece je hodna můžem jí nechat v pokoji celý den a nic neudělá. Ale máme jeden problém a to je kousání. Vyndám jí z klece začne lízat ale zničeho nic kousne tak na ní zařvu že to nesmí začne znovu lízat a zas kousne. Ne hodně ale občas to fakt zabolí. Dělám to že když kousne bochnu jí přes hlaičku (né moc) a zavřu jí do klece. Dělám to už měsíc a nepomáhá. Byl bych moc vděčný kdo má stímhle zkušenosti a poradil. Budu velice závázán
Děkuji :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starší fretka kousání
OdeslatNapsal: 15.Pro.2009 - 22:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Prijde mi, ze kdyz fretka napred olize, tak to neni agresivni kousani, ale hrave. Takze mozna jeji styl hry.. Pokud nepusobi tento styl vychovy, bude potreba zkusit jinej.. Treba ji kousnout ;) pripadne jit na to jinak.

O kousani a trestech je tu mnoho, takze staci zkusit procist ty vlakna o kousani..

V 8mi mesicich je to jeste pubertak, asi zkousi co muze.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starší fretka kousání
OdeslatNapsal: 16.Pro.2009 - 10:39 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Ano to dělají kluci taky, napřed si olížou co si chcou zakousnout :lol: Ale chytí jen slaboučce, takže bych to neřešil, až kdyby to bylo moc, tak bych ho třeba plácl, ale ne po hlavičce, to mi přijde :roll: ale třeba po zadku a zavřít do klece, nevšímat si ho.

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starší fretka kousání
OdeslatNapsal: 16.Pro.2009 - 16:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
U nás to občas dělá Chip. Olizuje a pak se zakousne. Dost bolestivě a hlavně nečekaně. Je schopnej to klidně udělat potom co mi hodinu spí na břiše. Přitom moc dobře ví že to nesmí. Ale už jsem si nějak zvykla :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starší fretka kousání
OdeslatNapsal: 18.Pro.2009 - 16:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
To dela ta moje potvora taky a je ji rok a pul :? ,ale nastesti jen pritele :D .Prijde,umeje a pak zakousne :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starší fretka kousání
OdeslatNapsal: 26.Črc.2013 - 11:20 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 16.Kvě.2008 - 12:50
Příspěvky: 50
Bydliště: Most
Mám freťáka 5 let a začal mi to samé dělat nedávno a jen když něco utírám hadrem - začne mě úplně zběsile olizovat a pak začne kousat :) ... není to příjemné, kolikrát mám pocit že mi fakt prokousne ruku, ale není v tom nic agresivního ... prostě jen chce ten hadr a já mu ho nedám :lol:
Ale když jsme u toho kousání, měla bych dotaz:
Byla u mě kamarádka s dvouletým freťákem - pořizovali si ho když mu bylo 1/2 roku a ze zverimexu. Je to vážně zákeřné zvíře - nic takového jsem nikdy neviděla. Ten se zakousne, ale nestačí mu jen držet se zakousnutý, ale začne trhat :( Myslíte, že se to dá v tomto věku ještě zvrátit? Je moc hezký a je mi ho líto, když ho nikdo nemůže pomuckat :(
Nejprve jsem tomu vůbec nechtěla věřit, že je tak agresivní, ale když jsem to pocítila na vlastní kůži, tak jsem natáhla svářecí rukavice a začínám uvažovat i o holínkách :P Poraďte prosím :cry:

_________________
Kami :o))


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign