Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 25.Dub.2024 - 14:50
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: jAK SE SEZNÁMIT?
OdeslatNapsal: 4.Pro.2011 - 17:36 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
Dobrý den mam 9 mesícní fretku (holku)mame ji půl roku před týdnem sme si pořídili další fretečku její necelých 6měsícu.Když jsme si ji přivezli tak sme je nechali se jen očuchávat přes klec 5dní.když ta nová byla puštěná a ta stara byla v kleci ta mala chodil kolem její klece a šuchala a ta stara kousala do klece a vrtěla ocasem.Dnes sme jim dali najíst ze společný misky (vajíčko)obe sme drželi a ani si nevšímali jen ta starší se hrozne klepala.Pak jsem tu mladší pustili a drzela sem tu starší dala jsem je k sobe a ta starší ji vzala za krk nechtela ji pustit,když ji pustila tak na ní strasně syčela.Nemáte nekdo naké rady jak je seznámit aby se nesežrali?Děkuji moc za odpověd


Přílohy:
P1020901.jpg
P1020901.jpg [ 110.71 KIB | Zobrazeno 2128 krát ]
P1020989.jpg
P1020989.jpg [ 207.24 KIB | Zobrazeno 2120 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: jAK SE SEZNÁMIT?
OdeslatNapsal: 4.Pro.2011 - 20:08 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
nikitaxl napsal:
Dobrý den mam 9 mesícní fretku (holku)mame ji půl roku před týdnem sme si pořídili další fretečku její necelých 6měsícu.Když jsme si ji přivezli tak sme je nechali se jen očuchávat přes klec 5dní.když ta nová byla puštěná a ta stara byla v kleci ta mala chodil kolem její klece a šuchala a ta stara kousala do klece a vrtěla ocasem.Dnes sme jim dali najíst ze společný misky (vajíčko)obe sme drželi a ani si nevšímali jen ta starší se hrozne klepala.Pak jsem tu mladší pustili a drzela sem tu starší dala jsem je k sobe a ta starší ji vzala za krk nechtela ji pustit,když ji pustila tak na ní strasně syčela.Nemáte nekdo naké rady jak je seznámit aby se nesežrali?Děkuji moc za odpověd



Dej tomu čas. Když je budeš každý den po chvílích nechávat spolu, určitě si brzo zvyknou. Taky pomáhá prohazovat pelechy, aby si vzájemně zvykaly na pach té druhé. Pokud by se vyloženě nenáviděly, poznáš to. Pokud ji jen nosí, myslím, že to bude brzo OK. Pokud by začaly nějaké velké rvačky, bude to asi trvat dýl, ale věřím, že se seznamování povede. Teď jen nechápe, proč jí do jejího teritoria přišel vetřelec, ale určitě brzo zjistí, že mít kamarádku je fajn. My máme fretky 3, jsou po sobě po roce a soužití je v pohodě :wink: . Držíme tlapky :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: jAK SE SEZNÁMIT?
OdeslatNapsal: 7.Pro.2011 - 19:21 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
dekuji a to je mam pustit k sobe?bojim se aby se nepokousali:)nebo jestli mam jednu drzet a jednu nechat pustenou?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: jAK SE SEZNÁMIT?
OdeslatNapsal: 7.Pro.2011 - 21:40 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
nikitaxl napsal:
dekuji a to je mam pustit k sobe?bojim se aby se nepokousali:)nebo jestli mam jednu drzet a jednu nechat pustenou?



Já bych je zkoušela po chvílích pouštět k sobě. Pokud se budou tahat, ještě to není nic hrozného. Pokud by se do sebe agresivně pustily, budeš je muset odtrhnout a pak by musela přijít pomalejší varianta s vyměňováním pelechů, očicháváním přes klec atd. Nejdřív bych je zkusila pustit, ať víš, na čem jsi. Držím pěsti a dej vědět, jak to postupuje :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: jAK SE SEZNÁMIT?
OdeslatNapsal: 10.Led.2012 - 19:04 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Čer.2011 - 18:36
Příspěvky: 23
Já bych je dal obě nejdříve do klece, nebo do oddělených místností přepážkou, aby k sobě nemohli. Postupně se budou očichávat. Pospolu bych je dal až tehdy, když se utlumí agresivní chování stávající fretky - nebude kousat do klece. Pokud totiž stará fretka doráží, tak může rychle odradit novou fretku k vzájemnému přátelství. Praktickou zkušenost nemám, ale pamatuji si, jak jsem si ochočoval andulku. Každý den za ní musíte chodit, povídat si s ní, dávat jí nažrat, pít, koupat apod. Andulka musí být v místnosti s člověkem. Na ruku si mi sedla až asi po měsíci přibližování mojí ruky s potravou. Proto bude i proces sbližování dvou fretek časově náročný. Zvířata to už tak v sobě mají.

_________________
Mým velkým zájmem je živá strava, která dělá opravdu zázraky a mast z konopí, která pomáhá i na opravdu bolestivé nemoci.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign