Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Bře.2024 - 10:16
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 20.Lis.2008 - 12:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Nic na toto téma jsem tu nenašla.proto jsem udělala toto vlákno.
Právě seznamuji moji Sašu s Betty zatím jsme jen u očuchávání a výměny pelíšku.Určitě jste taky někdy seznamovaly a máte rady,tipy triky jak na to.nebude se to hodit jen mě ale i ostatním.Podělte se jak to bylo u vás a jak dlouho to trvala a jak to nakonec dopadlo


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 20.Lis.2008 - 12:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
to je dobré vlákno :wink:
podělím se se svojí zkušeností a třeba to někomu pomůže. Já vlastně holky nechtěla seznamovat, protože u nás Terezka neměl být původně nastálo.Ale kdykoliv viděla Toníka alespoň z dálky nebo ho slyšela za dveřma, začala srdcervoucně plakat...takhle jsem ještě fretku plakat neslyšela.. a Toníka to nevzrušovalo, takže jsem si řekla, proč ne? No nejprve byl Toník v přepravce a Terezka volně.Ta plakala, běhala okolo přepravky a vrtěla ocáskem...tak jsme Toníkovi otevřeli..ten pomalu vylezl, ale pak se přímo surově vrhnul na Terez, chytil ji tak, jak mu zrovna padla do hubičky a táhnul ji pryč :shock: Terezka brečela pořád, tentokrát nejspíš ne stezkem, takže jsem je oddělila :| no a zkoušeli jsme to přes klec. Toník se jí snažil chytit a bylo mu jedno jestli za krkem nebo za ucho. Nevypadalo to hezky a tak se mi do toho nechtělo. O výměně pelíšků jsem nečetla a ani mě to nenapadlo :oops: takže nakonec jsme to zvlásli bez toho.
S taťkou jsme udělali dozorčí četu a holky pustili k sobě do peřin.Byl to strašnej humbuk. Ale tentokrát spíš v dobrym. Honili se pod dekou a v povlečení. Kolikrát někdo zakníkal, ale rozhodli jsme se, že dokud neteče krev, je to jejich věc na vyřizování a čekali. přiznávám, že jsem na to nemohla koukat a o obě se bála, ale nakonec vzal Tonda Terez k sobě do klece nahamat a večer už spinkali spolu v domečku.
Teď je to Terezka, která tahá Toníka z domečku surovým způsobem, když uzná za vhodný, že si chce hrát. Takže v rámci dobrého spánku je někdy třeba je na noc oddělit, ale přes den jsou spolu pořád.
Nám tedy osobně nejvíc pomohla moje rozestlaná postel, kde si holky zadováděli a měli se i kam shovat :wink:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 20.Lis.2008 - 14:37 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
:mrgreen: ahojky,,mno mi js¨me seznamovali kluky venku a to Zuzíka a Kubíčka trvalo to měsíc :roll:
ale na konec se také podařilo a jak říká Mamutík:) i mi jsme je nechali i když kvičeli, ale pokud krev neteče je to dobrý,,oni si to prostě vyříkat musí a hold slapší ustoupí..u nás jsme čekala že ten silnější je Kubíček a zuzík je takové malé chudě, ale jak naopak,,Kubíček po chvilce utíkal a zuzík mu v patach:)....a to že to trvalo měsíc , bylo tím, že Kubíčkovi končila říje,,šel na kastraci, jelikož mě uháněl všude kam jsme se hla :roll: ...miloval mě jako blázen :? :wink: ....
Pak jsme čekali na uzdravení..a pouštěli jsme je k sobě jen přez klec,,jen kovokali..Kubíček porád couval jak rak :mrgreen: a zuzík se v kleci moch zbláznit..a pak na opak Kubíček když byl v kleci , tak zuzík mu porád lez na horu na klec a kolikrád ho Kubíček chyt za packu bo za ocas a hned pustil..myslím, že jsme měli štestí, že to tak dopadlo,,,seznamovat dva samce, není snadný, ale nám se to zdařilo....mnoo a ten třetí pipin byl malý škvrně,,,,a vědela jsme že by mu ti naši neublížili, byl tak malinký,,za to ted je to buřt velkej tank :lol: ....říje ho tejprve čeká tak se uvidí... :mrgreen:


gallery/viewpic.php?pic_id=209


gallery/viewpic.php?pic_id=195 a takhle byli rozdělení :)

z doby seznamování :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 20.Lis.2008 - 20:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 13.Kvě.2008 - 18:16
Příspěvky: 56
Bydliště: Prostějov
Ahojky, já měla ze seznamování Chiquittky s Kesseykou hrůzu :shock: Když sme Kess dovezli, nechali sme ji v přepravce a Chika se k ní pomalu přibližovala, vždycky čichla a zdrhla pod gauč - tohle udělala několikrát :) Potom sme Kess pustili ven, Chika si ji očuchávala a pořád utíkala pod gauč :!: Přes noc byla Kess v přepravce, spolu bych si je hned netroufla dát dohromady a taky sme čekali na furret tower, aby měli holky dostatek místa :) Když sem je na druhý den pustila, tak se do ní Chika začala pěkně zakousávat a to se mi samozřejmě vůbec nelíbilo, Kesseyka byla malinká a nedokázala se ubránit :( a tak sme to zkoušeli pořád, vždycky sem je oddělila :roll: Když přišla klec tak sem jim ju nechala neprůchozí,nějak sem se bála aby se něco nestalo!Tak po týdnu mě to přestalo bavit a tak sem holky nechala spolu lítat, ze začátku se mi to vůbec nelíbilo a nejen mě, přítel byl snad víc hysterickej než já :lol: :D, vypadalo to hrozně, ale ony se srovnali, nakonec sem zjistila, že to jejich kousání nic neobnáší ani na jedné nebyla známka pokousání :D a tak si na sebe pořád zvykali a den ode dne to bylo lepší, teď jsou nerozlučná dvojka :) Spinkají spolu pořád, málokdy spí odděleně a dokonce sem je viděla pít zároveň z jedné napaječky, sem myslela,že to nejde, ale ono jde :lol: Jsou to naše milovaný holčičky :) :)

_________________
http://rozarie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 20.Lis.2008 - 21:00 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Jj jde to :) u nás se musí nejenom najednou jíst, ale i pít, takže to opravdu jde.A ještě jim to společný pití sluší :mrgreen:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 25.Lis.2008 - 0:28 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 17.Lis.2008 - 1:09
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno
Tak to nase dve fretky se zatim seznamuji. Meggie jsme privezli vcera, Benji u nas bydli uz pres 2 mesice. Kazdej ma svoji klec, takze problem se spanim ani s jidlem neni, kazdej ma svoji. Meggie je sice asi o mesic starsi, ale 2x mensi nez Benji.

Noa ti dva kdyz jsou oba pusteni, tak to vypada jako hon kocky s mysi. Meggie utika jak zbesila a Benji ji jako zbesilej honi. Kdyz ji dostihne, tak ji drzi zezadu za boky a kouse do zad. Ona teda po nem na pohovce dnes 2x stekla, ale chvilka odstaveni od sebe a zase se vse vratilo do normalu. Zkousel jsem zatim je krmit vitaminovou pastou spolu a to jim nevadilo. Ikdyz Meggie mela pri tom zavreny oci :lol:

Pokracovani v seznamovani zitra...
Jinak jakekoliv vitany :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 29.Lis.2008 - 13:22 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 17.Lis.2008 - 1:09
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno
Tak vcera jsem je odstehoval do jedne klece. Te jeji, protoze byla vetsi, nez jeho. Chvili se rvali, ale pak si nasli kazdej svoje a sli spat. Nebudu vam popisovat, co za randal se delo v noci, ale rano si zase kazdej sam spkojene spal. Mam pocit, ze on ji nenecha, ikdyz ona se za nim priijde pritulit. Tak ji proste vystipe. Jinak se v te kleci spis obchazeji. A venku probiha ono uz osvedcene honeni kocky s mysi. Zadna zmena...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 11.Čer.2009 - 8:20 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 6.Led.2009 - 22:30
Příspěvky: 45
Zdravim,
někteří z Vás už poradili ale přesto více názorům uvítám -
potřebuji poradit ohledně chování mé fretky Máji ,,k mláděti" ,
které jsem si přivezla 25.5. k večeru a její nepřiměřenou reakcí a chování v posledních dnech.
Nevím zda je to obvyklé ale dle mého názoru pro mě abnormální chování nebo nenávist či pouze jenom velký strach?
když jsem si prcka ,,kluka" dovezla domů, bylo již hodně pozdě večer,ale syn měl Máju doma puštěnou a tak jsem si řekla
že zkusíme seznámit.syn přinesl na chodbu před byt máju aby koukla na kulíška a zjistila jsem že to jednoduché
jen tak nebude- mája jak ho ucítila či uviděla okamžitě otočila hlavu a zasyčela ani se na něj nekoukla.Tak jak jsme
rychle začali tak jsme rychle skončili,byla velice rozrušená a dělala že ho nevidí,celá se třásla a byla jak v tranzu
prostě jeden velký strach.má v kleci dva hamaky a nikdy podotýkám nikdy tam nespí,celou první noc spala pouze tam
jestli se to dá nazvat spaním,myslím že ani nespala celou dobu totiž pořád po něm pokukovala,dala jsem jim klece naproti sobě
aby na sebe viděli a lépe si zvykali.no a začali nám doma všední i nevšední starosti.Druhý den chodila po místnosti
jako kdyby jsme měli doma nášlapný mini,tak legračně ty tlapky zvedala a pomalu došlapovala,fakt komedie.začla jsem pouštět
fretky na střídačku,když je puštěný prcek, tak mája dělá naschvály- vysypává záchod ,odstraňuje v kleci schůdky dřevěné,vzteky do nich kouše a skotačí v kleci jak zběsilá.prcek je naprosto v pohodě.pak pouštím máju a ta jak šílená všude lítá a kvoká a kvoká
a kvoká, všude musí být kde byl on a vše musí dokonale očuchat a zanadávat,pořád se třese asi jak je ztoho na nervy,
zapoměla jsem napsat že je pořád na prvním místě takže pamlsky a všechny dobrůtky co miluje musí mít,aby se necítila odstrčená,
také hrátky s paničkou jsou na denním pořádku.stačila mě vzteky 2x chytit za pysk,1x přes klec jsem mu zachránila čumák tak do prstu
a vícekrát do rukou,je to potvora,bylo to vždy když jsem ji držela v rukách a prcek běhal prostě mi dala najevo že takhle né,jde po něm
jak slepice po flusu a já nevím zda by mu mohla hodně ublížit? Jednou se jí povedlo v mé ruce ho chytit za pysk,prokouslý a nateklý celý den!prcek se ztoho strachy pokakal a počůral.nevím zda se její chování zlepší ale zlepšilo se to v jediném -nedělá výpady s křekem,neježí se a ani už nesyčí.jo a už chodí do záchůdku kam šel i on,takže tot vše,více ani tuk. pořád se třese , dělá výpady a připadá mi že po něm uplně šílí jako kdyby ho chtěla lovit.připomínám že mé Máje jsou 2roky,nikdy neměla možnost se seznámit s jinou fretkou a je kastrovaná.
Prosím všechny kdo máte zkušenosti s přivykáním ,tak napište svůj názor,budu hrozně moc ráda anebo bych byla radši kdyby jste si někdo chtěl udělat výlet a přijet se na to chování podívat a říct ano půjde to -chce to jen čas, nebo né - nemá to smysl, stresuješ Máju - nikdy ho nepřijme.vím že je tu spoustu z Vás co máte fretky a některé musejí být odděleně ale pro mě tato představa je nemožná a opravdu mě to hodně trápí.Mája je moje zlato a nechtěla bych, aby strádala psych.vypětím. Díky všem za odpoveď.
M.

_________________
Můj manžel mi dal na vybranou - buďto on nebo fretka. Občas se mi po něm stýská....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 4.Črc.2009 - 10:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 6.Led.2009 - 22:30
Příspěvky: 45
kdo mi pomůže seznámit moji fretku s mládětem? nabízím 2-3000kč tomu, kdo mi fretulky spřátelí,nabídka platí pro vážné zájemce a né začátečníkům,hodně mi na tom záleží,je potřeba -neutrálního území!! veškeré info na mailu marnelbar@seznam.cz

_________________
Můj manžel mi dal na vybranou - buďto on nebo fretka. Občas se mi po něm stýská....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 4.Črc.2009 - 10:47 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
marnelbar, pokud samička nebyla zvyklá na jiné fretky, bude to asi problém, mám doma taky samičku, která sice jiný fretky znala, ale prostě byla rváč už od mala, snesla jen nekastrovaný samce. když jí byli 2 roky, tak jsem si pořídila 8mi měsíčního samce, strčila jsem jí ho do klece a tím to haslo, spali spolu v pelechu a byl klid. jen pak jsem je musela v době jeho říje oddělovat, protože ten rok na podzim šla na kastraci a on jak byl v říji, tak by jí pořád tahal, takže ona by byla pokousaná. spolu jsou zas až letos (samice 5 let, samec 4 roky) a v pohodě. loni jsem si k nim pořídila samičku, mládě a dodnes jí musím mít samotnou, protože starší jí nebere a samec jí chce znásilnit (což mi u starý už nedělá), její reakci na druhýho samce (jejího vnuka) jsem ještě nezkoušela, páč ten by mi skočil až na hlavu, když mám v ruce některou z holek, takže počkám až ho říje přejde.

zkoušeli jste vyměnovat pelechy? případně bych je nechala at si to prostě vyříkají, sameček už ted bude větší a mohl by se ubránit... myslím, že je úplně jedno, jestli jsou doma a nebo na neutrál území - moje holky se řežou stejně a napadají i jiné fretky na srazech, zvlášt ta starší...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 4.Črc.2009 - 11:30 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 6.Led.2009 - 22:30
Příspěvky: 45
jo holka,to víš co tu vše bylo popsáno atd.jsem dělala-pelechy měnila a měním doted,rve ho jak zběsilá ale pak dá na chvíli pokoj ,prckovi jsou 3měsíce a nemá na to aby se jí ubránil-je to moula ,který to neumí,hned si lehá na záda-neumí se prát jako fretka ,je zvyklý na nás na naše hry a kočkování a tý mojí rebece je uplně jedno že je větší a těžší,dala jsem nabídku proto , protože bych to chtěla zkusit někde jinde na neutrálu no,ale jak píšeš ,tak možná že to ani nemá smysl ale vykoušet bych měla všechno,ta má je kastrovaná a 2letá,nikdy s žádnou fretulí do kontaktu nepřišla-má chyba,ted už vím ,ale zase si myslím že u nás nějaké ty příznivé signály jsou -nebo si to namlouvám,nevím :| ze začátku se ho hrozně bála byla ve stresu to ted zjevně není naopak se těší že může prolítat cely byt a onuchat všude kde byl pak se válí, hopká,blázní tak mi někdy i přijde jako když ho hledá a chce snim dovádět pak si veme svýho oblíbenýho plyšáka a stim se jakoby páří ,to taky nechápu ale tohle dělá už dlouho má ho jako partáka na dlouhý dny :lol: asi ,jinak díky M.

_________________
Můj manžel mi dal na vybranou - buďto on nebo fretka. Občas se mi po něm stýská....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 4.Črc.2009 - 11:35 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pokud není pokousanej do krve a ona ho už i nechává být, tak bych to zkoušela dál. sameček zachvíli bude větší než ona a neměl by pro něj být problém se ubránit..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 4.Črc.2009 - 12:21 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 6.Led.2009 - 22:30
Příspěvky: 45
otázka co je do krve ? když má šrámy od zubů i tupky po celym zadku,drbala ho cca.15min,pak už asi nemohla tak si dala voraz a polehávala,pak šla zkontrolovat kde všude asi byl,mezitim jsem ji dala namku kterou si dala a před ním ji zblajzla, malej nechtěl byl schovaný koukal na ní a brečel,syčel kdykoliv se na něj jukla,pak si usmyslela že na něj znova vyrazí to jsem ji okřikla bylo to asi3x a vždy udělala otočku ,polehávala a přitom ho nezpustila z očí,pak si usmyslela že mě neposlechne a šla na něj znovu,pomalu klidně odvracela hlavu od něj a pak mu šla opět po prdeli-jeho slabé místo :( , ječel a jí to evidentně bavilo zase že ho jako dostala,vše trvalo tak hodku a le je fakt že už u toho potvora nepušila,to předtím ano a hodně ,jen jsem ji tenkrát nenechala ho dýl trápit,tohle je z minulého týdne a šrámy má vidět ještě ted -zahojený :( ted pušil jen on a bojím se -už jen na to koukat jak mu vždy nandá a spokojeně odkráčí nemám na to nervy to zkoušet denně hrozně mě to rozčiluje jak je sebevědomá asi by potřebovala taky nějakou nakládačku ale malej toho neni schopnej,je sice 2xtak velkej jako ona ale nic platný-mazánek medvídkovatej který se neumí rvát,chjo

_________________
Můj manžel mi dal na vybranou - buďto on nebo fretka. Občas se mi po něm stýská....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 4.Črc.2009 - 12:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
tak pokud ho po okřiknutí nechá, tak bych jí zkusila od něj prostě odtrhávat a nenechávat jí ho rvát, ale pouštět je spolu, případně jim zkoušet dávattřeba lízat pastu z jedný tuby a tak.jinak až začne samec říjit, tak jí to vrátí :)

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 4.Črc.2009 - 23:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 6.Led.2009 - 22:30
Příspěvky: 45
no víš -to bylo ted naposled,že ho nechala a ,,poslechla" (byla unavená z bitky) ? předtim když jsem ji odtrhávala
tak do dneška mám ještě vidět její zuby na mé noze,také jsem to schytala do brady a mé pysky byly už
2xkouslé od upíra,řikám - až moooc sebevědomá a to i na mě zasyčí jak není po jejim rozmazlenec :oops:
a nechat je lízat z tuby pastu ted není možné ,nebot prcek se k ní nepřiblíží pokud mu zdrbe kožich :(
je to vážně těžké a proto má zoufalost mě dohnala abych dala nabídku kdo by mi je seznámil na neutrálu
i v případě pokud by to nevyšlo,jsem ochotná to vše postoupit a půjčit tomu (znalému) kdo by měl čas
si je vzít i na týden dle situce a říci svůj názor :oops:

_________________
Můj manžel mi dal na vybranou - buďto on nebo fretka. Občas se mi po něm stýská....


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign