Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 24.Dub.2024 - 8:58
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: V čem nosíme freťulky???
OdeslatNapsal: 12.Lis.2008 - 18:20 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Napadlo mě nové vlákýnko :-) Jelikož každý máme jiné zkušenosti, takže ráda bych se s Vámi o tomto pobavila :-) V čem freťule nosíte. Tady je můj vzor, jak bych si cca představovala Vaše příspěvky, díky moc za pomoc (každému z nás vyhovuje něco jiného a mě zajímá, co převažuje)

Pokud jdu krátkou vzdálenost na autobus a v zimě, vyzkoušela jsem tašku přes rameno - se zipsem na vrchu. Pokud nechci, aby vylézala ven a nebo spí, tak je napůl zapnutá. Freťulce se to moc líbilo, chvíli koukala ven a potom si sama uvnitř hrála a pak šla odpočívat - ale většinu času kukala ven.
Pro - do tašky nejde studený vzduch, nejsou v ní otvory jako v přepravce, tudíž na freťuli netáhne - podle mě dobrý nápad pro lidi, co nemají auto a přepravují se autobusy a vlaky. Uvnitř tašky je totiž teplo a freťule se v ní ohřeje.Další dobrou věcí je, že na tašce jsou dvě kapsičky, kam si může člověk dát peněženku, klíče a popřípadě vodítko. Na popruhu je i kapsa na mobilní telefon.

Obrázek

Obrázek


Další věc, co používáme, je přepravka - tu používáme na delší vzdálenosti při jízdě autem. Fretečky se tam uvelebí, nemůžou z ní vylézat. Jediná nevýhoda, oproti té tašce je právě to, že do ní proudí tolik vzduch - v zimě a není v ní žádný úložný prostor na věci, co táhne člověk s sebou.

Obrázek

A také tu máme ještě jednu tašku, ta je vhodná ale jen pro převoz jedné freťule :-) Je šitá pro jednu :-)
Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: V čem nosíme freťulky???
OdeslatNapsal: 13.Lis.2008 - 8:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 30.Čer.2008 - 11:17
Příspěvky: 286
Bydliště: Prachatice
Tak my převážně chodíme ven s batůžkem. gallery/viewpic.php?pic_id=713
Moc se jí tam líbí a když chce ven, tak tam má ještě jednu kapsu na vodítku a dem s vodítkem. Tak my máme zatim vyzkoušený jen tohle... Ale budem zkoušet dál. :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: V čem nosíme freťulky???
OdeslatNapsal: 18.Lis.2008 - 11:33 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Tak my začali s přenoskou, jenže ta je hodně nepraktická, třeba v zimě, takže jsem koupila břišní batoh a fretky v zimě mám v něm a pod bundou, takže jim trčí jen hlavy, já vypadám jak těhotná a je nám všem teplo. Jinak na hezké počasí jsem koupila takovou tašku přes rameno(pro psi a kočky), nahoře zips a na bocích kapsy,ale ještě jsme jí nepoužili ani jednou :)

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: V čem nosíme freťulky???
OdeslatNapsal: 18.Lis.2008 - 12:43 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 18.Říj.2008 - 21:26
Příspěvky: 16
Bydliště: Benešov u Prahy
No já mám holčinu v tašce na břicho a tam moc ráda chrní, když jdeme z procházky. Ale jinak miluje kapsy a různé kapsy v bundě.

Mám i na ní přenosku, ale tu beru jen na dlouhé výlety, třeba když spolu jedeme třeba 4 hodky, má tam klid a i možnost se najíst, napít, vyspat i malý záchůdek. ^^ takže u nás to záleží na cestě a jak daleko cestujeme ^^ :mrgreen:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: V čem nosíme freťulky???
OdeslatNapsal: 18.Lis.2008 - 13:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
nejčastěji cestujeme, teda Tonda, jen tak pod mikinou :) to se mu líbí. Jinak máme přepravku, kterou holky zdědili po panu králíkovi :oops: tak cestujeme na veterinu, atd. no a když jedou obě, jen na krátkou trasu, půjčujeme si tašku od Montíka(tu přes rameno, nahoře na zip a vepředu s otvorem).jinak teď dostaneme od našich k Vánocům batůžek,klokánek, takže přibude další zavazadlo :wink:

Obrázek
Tonda nemá mikinu, kterou by preferoval

Obrázek
přepravka po Robčovi

Obrázek
Monťova taška

Obrázek
doplňuju foto našeho batůžku... velikostě je vybrán tak, aby se tam vešli obě holky (popř. i třetí fretka..kdyby náhodou, časem) nebo náš Monty :) takže klokánek je víceúčelový :wink:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Naposledy upravil oldmamut dne 11.Úno.2009 - 12:12, celkově upraveno 4

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: V čem nosíme freťulky???
OdeslatNapsal: 19.Lis.2008 - 23:24 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 31.Srp.2008 - 22:34
Příspěvky: 22
Bydliště: Brno
V klokance pro stenata (maskacove barvy :) ). Spokojene z ni koukame ale za postrojek neprivazujeme, protoze pri toceni pak hrozi ze se zamotame. Takze mam porad jednu ruku na Misakovi a drzim ho a drbu. Ale teplo nam je. V prepravce je to ted pro vyhublou fretku o zivot. Brrrr.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: V čem nosíme freťulky???
OdeslatNapsal: 20.Lis.2008 - 10:00 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Děkuju všem za příspěvky, mohli by jste do nich ještě vložit fotky vašich baťůžků apod.??? Jde o to, že jsem zde chtěla udělat vlákno, pro inspiraci začátečníkům, aby viděli, že je spousty možností, jak fretky nosit...DĚKUJU :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: V čem nosíme freťulky???
OdeslatNapsal: 11.Úno.2009 - 11:26 
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Úno.2009 - 11:45
Příspěvky: 67
Oldmamut: když si ji jen tak nosíš pod trikem,nehrozí že tě pokálí?? Ptám se,protože tak bych ji taky nejradši nosila,ale z tohohle důvodu máme přepravku.. zn.:jsem začátečník :?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: V čem nosíme freťulky???
OdeslatNapsal: 11.Úno.2009 - 11:35 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Akina: Ani náhodou. Pod mikinou můžu (musim, protože navrchu se nosit nenechá :twisted: ) Tondu. U Terez bych si to neriskla, protože bych pak s největší pravděpodobností vypadala jako cedník. Ale Tonda je zlatíčko a nošení pod mikinou miluje, na jaře, v létě i na podzim (já v létě míň :lol: ) a většinu času prospí nebo kouká výstřihem ven. A jelikož náš Tonda venku zásadně nekaká (ani v přepravce), musí bejt výlet uspořádán tak, aby v čas stihnul dojet domů do klece na WC a nebo popř. nějakou papírovou krabičku položit někam do klidu 8) on prostě nemůže s**t kdekoliv :lol:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: V čem nosíme freťulky???
OdeslatNapsal: 11.Úno.2009 - 12:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Moja Opica má svoje specifické zavazadlo. Je to stará "armytorna" kde jsou i další kapsičky na peněženku, klíče a jiné drobnosti. Má tam i karabinku na připnutí, ale tu používám málokdy. Má v tom vždycky "výstelku", dala jsem jí tam vlastnoručně ušitý fleecový pytlík, který jsem připevnila patentky. Armytorna je z fretkoodolného materiálu, patentky na něm moc nedrží. Musím koupit větší a dát do toho větší ránu kladivem :cheesy: . Přepravku nenosím ani na veterinu, zatím jsme neměli tu potřebu. Při jízdě autem nebo vlakem na větší vzdálenosti cestuje na klíně nebo když ji vezu sama autem je na zemi připnutá k armytorně. Při cestách v MHD používám libovolný batoh, podle účelu cestování. Buď větší, který nosím do školy, tam má "svou" kapsu nebo malinký na nejrůznější výlety. V krosně měla taky svou kapsičku, úplně nahoře, ale od té doby, co máme šerpu na nošení krosny ji beru výhradně v armytorně.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: V čem nosíme freťulky???
OdeslatNapsal: 12.Úno.2009 - 15:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 1.Dub.2008 - 14:10
Příspěvky: 153
Bydliště: Trutnov
My dlouhé cesty nepodnikáme, takže ji nosím pod bundou, když je teď zima, tak jí kouká jenom hlavička (musí mít přehled, co se kolem děje), v létě ji na střídačku chvíli nesu v ruce a pak ťape sama a nebo jezdíme v autě a to jí mám v ruce, protože se moc ráda dívá z okna :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: V čem nosíme freťulky???
OdeslatNapsal: 12.Úno.2009 - 23:24 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Jo tak pokud jdu nekam na navstevu, tak beru taky jen "klokanku". V zime ji mivam pod bundou, takze me pak obcas pousti i sednout v metru, kdyz fretule prave spi a nekouka z pod bundy :lol:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: V čem nosíme freťulky???
OdeslatNapsal: 12.Úno.2009 - 23:28 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
:lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: Yasmin, teď sem se musela smát...Vím, že nechodíš se všema fretkama najednou, ale při té představě...Se všema fretkama pod bundou bys čekala osmerčata, nééé :lol:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: V čem nosíme freťulky???
OdeslatNapsal: 12.Úno.2009 - 23:50 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jo, když cestuju s fretkou pod bundou, tak mě taky pouští sednout :) jednou jsem takhle jela se Žofkou do UL na veterinu vlakem a tak jsem potom musela přestupovat na MHD, který bylo plný a tak mě nějaká babča chtěla pustit sednout, jenže jsem nechtěla a tak jsem tam stála, no a zachvilku se Žofka chtěla podrbat, tak mi z podbundy vyběhla (vykoukla "z výstřihu") a babču málem trefilo :lol: ..po zbytek cesty házela dost znechucený pohledy :lol:

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: V čem nosíme freťulky???
OdeslatNapsal: 12.Úno.2009 - 23:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Hmm holky tak to se máte!Naše podzule mě spává pod bundou zásadně na zádech nad zadkem :D Kdybych sebou luskla tak sní asi nic nezůstane :( Chodím jako blbka s hrben bad prdelí a ocasem co mě vysí u zadku :D .Ale na druhou stranu je to super živý ledvinák :cheesy: :cheesy:

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign