Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 12:58
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 240 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: registr
OdeslatNapsal: 12.Zář.2008 - 1:53 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Tak je to tam :wink: :)

na úkor těch co byli před... :|

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: registr
OdeslatNapsal: 12.Zář.2008 - 8:11 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 24.Srp.2008 - 16:58
Příspěvky: 37
Bydliště: ostrava
Ahoj to je sice pěkné že už jsou tam zařazeni, ale já jsem si posílala formulář sama za Jasmínu a měla jsem tam napsaného něco jiné. Jasmína má napsané jméno jak jí říkáme doma ne jak měla být v registru a taky jsem tam uvedlá své nové jméno, protože jsem už vdaná. Tu přihlášku jsem posílala ve stejné dobe jak atalanta. Byla bych ráda kdyby se to opravilo. Pak by to nemělo cenu se přihlašovat do registru....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: registr
OdeslatNapsal: 12.Zář.2008 - 12:55 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Pro.2007 - 23:45
Příspěvky: 521
janinka napsal:
Ahoj to je sice pěkné že už jsou tam zařazeni, ale já jsem si posílala formulář sama za Jasmínu a měla jsem tam napsaného něco jiné. Jasmína má napsané jméno jak jí říkáme doma ne jak měla být v registru a taky jsem tam uvedlá své nové jméno, protože jsem už vdaná. Tu přihlášku jsem posílala ve stejné dobe jak atalanta. Byla bych ráda kdyby se to opravilo. Pak by to nemělo cenu se přihlašovat do registru....


To se samozřejmě opraví a přišlo by se na to i samo, až by došla řada na tu druhou přihlášku stejné fretky.

Jordi se stará o registr sama (s fotkama jí pomáhá Hena), po nocích, několik hodin denně. Registr je již rozsáhlý a navíc je zde nával jarních mláďat, což komplikuje práci s registrem. Není v silách jednoho člověka odhalit v tom návalu přihlášek, že jednu fretku přihlásilo víc lidí.

Pomoc se samozřejmě hodí. Momentálně by nám u registru pomohlo, kdyby někdo vytvořil php aplikaci, která by umožňovala, aby na něm mohlo pracovat více administrátorů. Případně, kdyby se našel sponzor, který by dal cca 70 tis. na výrobu takové aplikace.

_________________
Barvajz Trpitel - nejlepší fretka je plyšová a ryšavá.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: registr
OdeslatNapsal: 12.Zář.2008 - 17:47 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 24.Srp.2008 - 16:58
Příspěvky: 37
Bydliště: ostrava
Já to chápu, jen jsem na to upozornila.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: registr
OdeslatNapsal: 12.Zář.2008 - 17:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
janinka napsal:
Já to chápu, jen jsem na to upozornila.

ale trochu vic drsne.. :(

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: registr
OdeslatNapsal: 12.Zář.2008 - 17:53 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 24.Srp.2008 - 16:58
Příspěvky: 37
Bydliště: ostrava
to nebylo drsně, záleží jak se na to kdo dívá....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: registr
OdeslatNapsal: 12.Zář.2008 - 18:39 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Ano to je pravda.. Me staci osobne toto:
janinka napsal:
Ahoj to je sice pěkné ...
.... Pak by to nemělo cenu se přihlašovat do registru....

:(

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: registr
OdeslatNapsal: 12.Zář.2008 - 19:48 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 24.Srp.2008 - 16:58
Příspěvky: 37
Bydliště: ostrava
Nebylo na tom nic špatného, že jsem na to upozornila, kdyby se to stalo Vám taky se ozvete, aby pak došlo k nápravě. nepsala jsem nic o tom že to musí být hned.....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: registr
OdeslatNapsal: 13.Zář.2008 - 1:45 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 21:15
Příspěvky: 224
Bydliště: Ostrava nebo Stará ves u Bílovce
Ahoj, dík, že už to tam je, jen mě mrzí, že kvůli toho vznikly nějaké spory či snad naštvání. :roll: Na obranu Janinky, ale musím podotknout, že v mailíku, kde jsem psala podrobnosti o malých jsem u Jasmínky i "ztraceného" Bambína psala "prý již poslána registrace novým majitelem, nevím co uvedl" a u Bambína byly informace doplněny i podle majitele, ale u Jasmínky ne.

Věřím, že s registrem je již hodně práce, ale bohužel na něm není poznat (krom nových záznamů či data aktualizace) jak často a jak dlouho se na něm pracuje. Proto možná také pořád dokola ty, asi i otravné, dotazy, kdy už to bude...

Co se týče té zmiňované aplikace... Já ani přítel bohužel v php neumíme, ale možná by se dalo nahradit vytvoření aplikace pro více administrátorů sdílením jednoho administrátora více uživateli (buď najednou nebo postupně, podle možností registru). To by se dalo udělat buď pomocí vzdálené plochy, což je součást windows (xp professional a vista home premium a vyšší) nebo programy vzdálenou plochu nahrazující u jiných verzí windows. Vzdálená plocha umožňuje připojení se k počítači a využívání aplikací na něm běžících z jiného počítače přes internet po zadání uživatelského jména a hesla. Pokud tuto možnost znáte a byla již zamítnuta, tak se omlouvám za zbytečné vysvětlování...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: registr
OdeslatNapsal: 13.Zář.2008 - 7:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Pro.2007 - 23:45
Příspěvky: 521
On je problém v tom, že na to teď žádná aplikace není :| Jordi to dělá tak, že přímo vkládá data do databáze přes takové rozhraní, které se k tomu používá. Pro znalce to je phpMyadmin. Teoreticky by bylo možné dát k tomu někomu přístup, ale prakticky to znamená, že ten člověk by měl přístup úplně ke všem datům a všem funkcím, které s tím jdou dělat. Tzn., že by i například mohl omylem něco smazat, nebo změnit tak, že už by to nešlo vrátit. Takový člověk by se musel pořádně zaškolit a to přes net nejde. Jordi s tím také začínala tak, že se mě každou chvíli ptala: "Můžu udělat tohle a tohle?" atd.

Nějakou aplikaci už máme zčásti vyvinutou, ale zatím je ještě ve vývoji a není nasazená na webu. A moc času ani prostředků na její vývoj není. Já jsem to nejdřív J. slíbil, že až tam bude mít 100 fretek, tak jí nějakou aplikaci udělám. Přiznávám, že jsem nevěřil tomu, že jich tam tolik bude někdy mít :-) a myslel jsem, že se tím toho úkolu zbavím :-) Jenže ono to dlouho netrvalo a stovka tam byla :shock: Tak jsem to ukecal na 200, pak na 300 :| No a pak na tisíc :shock: :| :frown: A teď už raději nic neříkám :D

Ale pracuje se na tom a jednou to bude. Koneckonců už jsme s tím docela daleko. Snad to vyjde ještě letos, koncem roku.

Ale ono nejde jen o tu aplikaci. Jde taky o to, že Jordi u každého nového majitele i nové fretky hledá, jestli už v registru nejsou. A to není tak banální. Někdo může poprvé uvést adresu jako Jan Novotný, Karolíny Světlé 14, zatímco podruhé může uvést Honza Novotny, K. Světlé 3565/14 a ve třetím případě Novotný J., K. Světlé 3565. U Fretek se také běžně vyskytují různá jména, viz. například ta fretečka, o které je řeč. Stává se opravdu docela často, že někdo zadá stejnou fretku znovu. A Jordi chce holt zabránit tomu, aby byla jedna fretka nebo jeden majitel v registru víckrát. Proto každý záznam nejprve důkladně kontroluje, jestli už tam není, přičemž zkouší hledat podle jména, adresy, emailu, telefonu atd. A to vše ručně - v tom smyslu, že ručně napíše to hledané slovo do políčka v různých tvarech a dá vyhledat. K mému úžasu někdy pozná i podle fotky fretky, že už asi v registru je a proto ji hledá tak dlouho dokud ji nenajde. To já někdy nerozeznám ani ty fretky co máme doma :-) nejen na fotkách, ale i na živo někdy musím hodně dlouho přemýšlet jestli koukám na Froda nebo na Elfinu :-) Teď se mi do toho bude ještě plést Jediná :roll:

Takže jeden fretčí záznam znamená: provést tuhletu kontrolu na duplicitu, ověřit data přes email, upravit fotky, zadat do databáze ručně majitele, zapamatovat si jeho id, zadat fretku ručně do databáze a přiřadit k ní id majitele, nahrát fotky na server. Plus k tomu všemu ručně sestavuje rodokmeny tam kde to jde a ručně dělá html tabulku s rodokmenem, kterou vkládá k fretce do databáze. Čili není to taková sranda jak to na první pohled vypadá, je s tím hodně práce a díky tomu vzniká určitá kvalita. Například to, že se dělá maximum pro zabránění duplicit přidává registru velkou hodnotu, která není na první pohled vidět.

A teď si vemte, že bychom do toho pustili někoho, kdo neprovede tak důkladné kontroly. Díky čemuž vloží nějaké duplicitní fretky. Nebo udělá při vkládání nějakou neúmyslnou chybu, která znehodnotí jiná data. Například chybný údaj o rodiči jedné fretky povede k chybnému údaji o prarodiči jiných fretek. A tím by se znehodnotila všechna ta práce, kterou tomu J. dosud věnovala. Čemuž přirozeně chceme zabránit. Protože, vím že se opakuji, ale já se opakovat chci :-), Jordi se registru opravdu věnuje několik hodin denně, po dobu několika let. Já jsem z ní někdy pěkně na nervy. Jak by se Vám líbilo, když večer jdete spinušinkat sami, zatímco vaše polovička buší do klávesnice a když se jí zeptáte co dělá, tak 3 roky slyšíte pořád stejnou odpověď: registr. V poslední době došlo k tomu, že je Jordi hodně pracovně vytížená, nosí si práci domů a dělá po večerech pracovní záležitosti. A proto teď nemá na registr tolik času jako dřív a když se to ještě zkombinuje s těmi mláďaty, tak je to tak jak to je. Ale to se časem spraví, něco vymyslíme.

Takže základní požadavek na tu aplikaci pro správu registru je, aby uměl rozlišit uživatele. A aby evidoval u každého vloženého záznamu a u každé změny, kdo ji provedl. Aby bylo možné, pokud by se zjistilo, že někdo například dělal nějakou systematickou chybu, tak aby bylo možné to zpětně vystopovat a opravit. Tohle zatím nemáme a to je hlavní důvod, proč tu práci momentálně nemůžeme sdílet.

Je smutné, že jsem majitelem webdesignerské firmy, která dělá poměrně vychytané aplikace pro zákazníky, zatímco moje přítelkyně má aplikaci, o kterou se stará tak, jak se to dělalo koncem minulého století :roll: Ale to je holt o tom, že právě ta kovářova kobyla chodí bosa :-) Protože kovář maká, aby okul cizí kobyly a na vlastní nemá čas. A kdyby se staral o vlastní kobylu, tak by zas neměl z čeho žít, protože za to mu nikdo nezaplatí. Stejně to bylo s eshopem. J. měla všechno připravené rok a půl před jeho zhotovením. Během té doby vznikly dva jiné eshopy a hned nám někdo musel vmést do očí, že se po někom opičíme :cry: Přitom to tak vůbec nebylo. Ale co už :(

_________________
Barvajz Trpitel - nejlepší fretka je plyšová a ryšavá.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: registr
OdeslatNapsal: 13.Zář.2008 - 9:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pokud by se ty tabulky - rodokmeny dali dělat tak, že by se sestrojil ten html kod a vyplnili se tam fretky a pak se to jordi poslalo třeba jen ke zkopčení do té karty fretky, tak bych to mola zkusit...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: registr
OdeslatNapsal: 13.Zář.2008 - 10:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 21:15
Příspěvky: 224
Bydliště: Ostrava nebo Stará ves u Bílovce
No, podobnou situaci znám docela dobře. Přítel je servisní technik a spolumajitel jedné firmy poskytujíci internet a po večerech buď stále pracuje nebo programuje nějaké vychytávky ... Já mám už pekelně dlouho připravené nové materiály na naše webové stránky, ale v takové podobě v jaké stránky jsou, tam ty věci nedám tak, jak bych chtěla. Takže se pomalu smiřuju s tím, že to udělám jako doposud: vymyslím si to nějak v html a to vložím přímo do tabulek databáze, protože taky nevedem nějakou aplikaci či jen přátelštější rozhraní :roll: :lol: :oops:
Takže Barvajz šup šup a udělej k tomu Jordi aspoň nějakou pomůcku, ať jí to jde od ruky 8) :oops: :lol: Nebo jí s tím třeba můžeš po večerech pomoct 8) :lol:
Takže přeju více času vám oběma, ať stíháte a radost z toho máme nakonec všichni :wink:

A s tím kopírováním, jak říká ŽoFiRo, by to podle mě jít mohlo. A možná nejen u rodokmenů. Třeba by šlo někomu poslat vybrané maily nebo informace, ten by je nějak setřídil (třeba do nějaké tabulky podle struktury registru, ať se to Jordi líp kopíruje) nebo ručně dohledal v registru (google zvládne hodně :lol: ) a poslal zpátky ke zkontrolování a zkopírování do registru...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: registr
OdeslatNapsal: 14.Zář.2008 - 2:55 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
ŽoFiRo: Poslala jsem ti na zkoušku jednogenerační prázdný rodokmen v html, můžeš jej zkusit doplnit :wink: Když to bude ok, pošlu ti potom 3.generační a 4.generační.
děkuji za případnou pomoc :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: registr
OdeslatNapsal: 14.Zář.2008 - 16:10 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
Jordi, tak rodokmen jsem ti poslala zpět, jen jsem tedy nevěděla, jestli mám ty "kolonky" číslo PK, odkaz na FRK a pod., pokud není fretka zapsaná, odmazat a nebo nechat, tak jsem to nechala jak to bylo a jen doplnila jména, majitele a pod., u toho dalšího bych to tedy kdyžtak ještě doupravila :wink:

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: registr
OdeslatNapsal: 13.Říj.2008 - 19:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 22:06
Příspěvky: 154
Bydliště: Nýřany
Dobrý večer, mam jeno malinkou otázečku, 1.7.08 jsem zasílala registrační fomulář i mailem, kde byly fotky na našeho Lukyho, ale zatím není zaregistrován.Minulý týden jsem posílala ještě jeden mail s dalšíma fotkama.Tak jenom dotaz, došel ten formulář nebo ho mám poslat znovu? Vím že toho máte moc.Díky


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 240 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign