Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 25.Dub.2024 - 4:05
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Kdy fretky dospívají?
OdeslatNapsal: 7.Úno.2008 - 16:55 
 Profil

Registrován: 7.Úno.2008 - 16:49
Příspěvky: 7
Ahoj všichni, mohl byste mi někdo napsat základní informace o fretkách? Jsem chovatel začátečník, na konci července jsem koupila tříměsíčního freťáka Kubu a přivezla ho domů. Vím samozřejmě, čím ho krmit, jak se o něj starat. Ale nikde jsem nenašla, kdy fretka začíná dospívat, kdy je v pubertě a kdy budeme mít to nejhorší za sebou. Je to kousavec, krom mě a dětí piokouše každého včetně manžela. To by ale tolik nevadilo, protože on k těmhle zvířatům tolik netíhne a mimo to je doma jen málo. V poslední době ale začal kousat i nás, tak nevím, jestli je to pubertou, říjí nebo chutí si hrát. Poradíte mi? Dík.

_________________
Zuzka


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 7.Úno.2008 - 18:11 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 16:36
Příspěvky: 59
Bydliště: Děčín
Vytáhla jsem moudrou knihu a v té se píše, že...okolo 5-6 měsíců začínají fretky pohlavně dospívat což se projevuje změnou chování a mládě, které už začínalo být přítulné najednou kouše a zkouší, co si může dovolit.Většinu freteček jsme dostali až v pozdějším věku, ale Kubu a Emu máme od mimin a u každého z nich to je úplně jinak...Kubík byl od mala mazel, ale asi tak v 8 měsících začal být agresivní a to tak, že po nás skákal a hledal místo kam kousnout a někdy byl jak šílenej, vydrželi jsme to asi 3 měsíce a pak chudík putoval na kastraci a od té doby je zlatíčko.Ema je v pubertě teď nebo se do ní dostává a tolik nás nekouše, skoro vůbec :roll: spíš na nás syčí při každý příležitosti a trochu víc skáče na kytky a parapet a tak vůbec je živější :D i když ona byla živel od mala :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 7.Úno.2008 - 18:28 
 Profil

Registrován: 7.Úno.2008 - 16:49
Příspěvky: 7
Děkuju moc. To by vlastně souhlasilo, Kubíkovi je devět a půl měsíce. Hryže nás tak ten měsíc. No jsem zvědavá, jestli se nám ho podaří tuhle zálibu odnaučit. On má potvůrka zoubky jako jehličky. Ještě jsem se chtěla zeptat, je možný, že by kousal víc, když cítí z rukou nějakou mňamku? A jak poznám, že je v říji, jen podle chování?

_________________
Zuzka


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 7.Úno.2008 - 18:29 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 16:36
Příspěvky: 59
Bydliště: Děčín
našemu Kubovi tak nějak narostly kouličky :wink: s tou mlskou nevim...nás hryzal pořád a někdy mě koušou když mám mokrý ruce nebo nohy


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 7.Úno.2008 - 18:38 
 Profil

Registrován: 7.Úno.2008 - 16:49
Příspěvky: 7
Tak s těma mokrýma rukama to máme stejný. On Kuboušek většinou jen tak laškuje, zoubkama chytí a kouká, co my na to. Nebo stiskne prst za špičáky, drží a myslí asi, jak to báječně zařídil. Nepřijde trest a přesto vyhrává. Ale čím dál častěji má chování šílence, jak jsi hezky napsala. Nerada bych, aby došlo na kastraci, my chtěli smraďocha.

_________________
Zuzka


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 7.Úno.2008 - 18:39 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 16:36
Příspěvky: 59
Bydliště: Děčín
tak jsem zase nahlédla a píše se tu, že když kousne nemáte se bránit,ale nechat ruku v klidu a druhou ho odpáčit, ale třeba náš pan Arnošt je vždycky hrozně vytočenej když se nebránim a hryže o to víc jako by si řikal "nabolí? přidam" nevim noo jestli je to přejde, my to museli ukončit až tou kastrací, protože jsme byli orvaní jak 5 samic :lol: zkušenější s puberťákama asi budou vědět víc...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 7.Úno.2008 - 18:41 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 16:36
Příspěvky: 59
Bydliště: Děčín
my taky chtěli Kubu nekastrovat, ale už to bylo nesnesitelný a začínali jsme se ho bát...nemohli jsme ho pomalu ani pouštět, protože na nás pořád útočil :( asi to taky bude u každýho jiný... :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 7.Úno.2008 - 18:44 
 Profil

Registrován: 7.Úno.2008 - 16:49
Příspěvky: 7
My se nebráníme a páčíme. A jeho snad vytáčí, že jsme mu zkazili zábavu a hryže jak divej, ohání se po nás jako pes. To pak nezbývá nic jiného, než ho chytit "za límec" za krkem a vykázat k němu domů. Transport musí probíhat tímhle způsobem a hlavně rychle, aby se nám Kuboušek nezačal vztekat jako před tím.

_________________
Zuzka


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 7.Úno.2008 - 18:45 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 16:36
Příspěvky: 59
Bydliště: Děčín
no jo to znám...Emu tak transportujem nejčastěji letecky za flígr :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 7.Úno.2008 - 18:50 
 Profil

Registrován: 7.Úno.2008 - 16:49
Příspěvky: 7
Přiznávám, že se taky někdy začínám bát... :( No když to nepůjde jinak, bude kastrace. :( Náš Kubík má totiž povolání odhaněče myší. Bydlí na půdě, kde má pro sebe prostor tak sedmdesát metrů čtverečných a v něm byt asi metr na metr, kde má vše, co potřebuje, jen hračky jsou všude. Ráno dostává krmení a pomazlení, no a odpoledne je asi ode dvou hodin do sedmi s námi doma. Proto jsme kastraci nechtěli, aby těm myškám pěkně smrděl. V bytě si po něm vyvětrám, nevadí mi to. Kvůli tomu bude kastrace až to krajní řešení. Snad to nějak zvládneme. :wink:

_________________
Zuzka


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 7.Úno.2008 - 18:55 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 16:36
Příspěvky: 59
Bydliště: Děčín
Snad to nebude nutné, ale myšům by asi měl smrdět i tak...nebo je hold zahryže :( nejdůležitější je, aby se to s nim dalo vydržet...náš pan Arnošt i rok a půl po kastraci trochu zavání...víc než holky, ty už nepuší, jenom když se dlouho nemyjou, takže asi jako psi nebo kóči :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 7.Úno.2008 - 19:00 
 Profil

Registrován: 7.Úno.2008 - 16:49
Příspěvky: 7
Tak tím jsi mě uklidnila :wink: . Přestávám se kastrace obávat, ale stejně bych raději, kdyby se nám Kuboušova výchova vydařila. To on ty myšáky chytá, a myslím, že i baští, protože jsme ho nejednou objevili s myškou v tlamičce, ale tělíčko nikdy nikde. A ten smrádek určitě odrazuje další myší zájemce od nastěhování. Kuba je holt tchoř.

_________________
Zuzka


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 7.Úno.2008 - 19:05 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 16:36
Příspěvky: 59
Bydliště: Děčín
Určitě se ozve někdo, kdo má zkušenost s neksatrovanými samci a s jejich výchovou :roll:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21.Úno.2008 - 17:30 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 4.Úno.2008 - 17:09
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Zuzka,
já bych se trochu obávala těch myší. Bohužel mám nepříjemnou zkušenost s tím, že naše kočka kdysi ráda lovila myši (nejedla je), jen je ale zakousla a přinesla do prostřed místnosti na ukázku. Na tom by nic špatného nebylo, ale zřejmě se jednou dali lidi do hubení myší, nastražili jedy a naše kočička asi takovou jednu myš zakousla a bohužel i ona umřela na otravu, selhali jí játra. :cry:
A zkusenosti s nekastrovanýma samcema mám všeho typu. První sameček byl v říji doslova upír, když mi pak jednoho dne kousnul do tepny na rukou, tak to měl spočítané. No měl i tak, chtěli jsme samičku a on by ji v té říji dával asi dost zabrat. Tak šel pod kudličku a pak byl náš mazlíček nejvymazlenější. :)
Další samec je v říji hrozně mazlivý, ale zase dělá všude bobky a loužičky kde nemá.
Třetí samec je taky mazel, trošku žárlí na soudesa v kleci, ale na to, že jsou oba v říji si stále moc hezky spolu hrají, jen musí být oddělené bydlení.
Čtvrtý byl v říji, relativně hodný, sem tam chtěl dělat upíra, ale ze zdravotních důvodů musel na kastraci a ted je klidas a ani mu nevadí, že ho naše samička v říji šikanuje :D

_________________
Leyla


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21.Úno.2008 - 17:52 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Leylo???? Kde to bereš???? Nějak jsem ztratila přehled o počtu tvejch fretek :)))

_________________
http://www.fretici.websnadno.cz


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign