Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Bře.2024 - 13:03
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: První říje
OdeslatNapsal: 3.Úno.2011 - 0:04 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Led.2011 - 17:54
Příspěvky: 37
Bydliště: Bratislava
néééé, jésus mária! skúšať to nebudem!!! nemám záujem mojej Daisy ublížiť. dal som to sem len ako "zaujímavosť", niečo čo ma dnes šokovalo. ja viem, že príroda je tvrdá, veterinári vedia veci, o ktorých sa mne ani nezdá. ale ja nemám fretku na pokusy, ale ako spoločníka, miláčika, tvora, ktorý mi prináša radosť. takže možno to bude pre ňu horšie, ale ukončovať ruju budem hormonálkou!!!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První říje
OdeslatNapsal: 3.Úno.2011 - 12:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Ano, to same jsem uz slysela s teplomerem :roll: ale takovym zpusobem bych to stejne nikdy nedelala. Clovek muze nadelat vice skody, nez uzitku.

Zkopiruju co mam na strankach, at to neopisuju znova :-) "Ovulace u fretek je provokovaná, což znamená, že pokud se nespáří, tak se ve většině případů neuvolní vajičko z vejcovodů - tzn. přetrvává říje, čemuž se říká hyperestrogenismus. Při říji trvající déle než měsíc musí chovatel nechat říji fretce ukončit u veterináře hormonální injekcí (např. HCG, Pregnyl nebo Receptal). HCG vyvolává ovulaci, čímž organismus přestane produkovat ty hormony - estrogeny, které při dlouhodobém působení fretku ohrožují – vyvolávají depresi kostní dřeně – která vede k chudokrevnosti. A proto se stává, že se po téhle hormonální injekci objeví falešná březost, organismus si "myslí", že když je vajíčko mimo vaječník, došlo k nakrytí."

Pregnyl a Receptal jsou uz ozkousene a fretkam zabiraji a zanety po aplikaci nejsou zname.. Zato jsou jine podobne pripravky, ktere uz vhodne nejsou Depopromone a jine podobne. Covinan, ten prave po aplikaci zpusobi zanet (i u fen).

U kocek co jsem zaslechla jsou pripravky jine.. Ale nejsem majitelem kocky a ani veterinar :-) Ale zrovna vcera jsme slyseli dost historek o ukoncovani rije u kocky :-)

A take bych rekla, ze faleska u fretky prijde na 99.9% po jakemkoli ukonceni rije - at uz prejde sama, nebo samcem, nebo injekci.. Proste vzdy po ukonceni rije prijde falesna brezost :wink:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První říje
OdeslatNapsal: 3.Úno.2011 - 16:12 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Led.2011 - 17:54
Příspěvky: 37
Bydliště: Bratislava
tak prvý pregnyl pichnutý, za týždeň mám prísť na druhú injekciu.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První říje
OdeslatNapsal: 3.Úno.2011 - 16:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Většinou zabere ta první, případně se da druhá a přejde to :) Teda takové jsou mé zkušenosti.. :-)

Ještě dodám pro info:

davkování:
Receptal u fretek například půdobí až po 4 - 5té dávce a má specifické opakování dávek - cca po třech dnech.
Pregnyl se opakuje po týdnu.

pokud dávkujete dobře a máte i správný přípravek a i přesto fretečce říje neodchází, pak může mít fretečka zdravotní problémy - například cystu - zde nepomůže ani ukončení říje freťákem.. Proto je dobré pokud se ukončuje po několikáté, udělat vyšetření.

Měla jsem i opačný problém - samička byla se samcem (s vasektomií) dlouhou dobu - nakryl jí několikrát, ale říje přes to nepřešla.. Takže musela na ukončení injekcí - které zabralo vpodstatě hned. Druhou dávku (pregnyl) jsem dávala už pro jistotu..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První říje
OdeslatNapsal: 4.Úno.2011 - 0:50 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Led.2011 - 17:54
Příspěvky: 37
Bydliště: Bratislava
dnes som Daisy vážil. je menšieho vzrastu, žiadna obryňa, ale mala už 880 g a dnes 800g. To vážila v oktobri, čiže říjnu. môže to byť tou rujou? aj prestala brať také chuťovečky, čo sa predtým kvoli nim šla potrhať. normálne granulky žerie, množstvo sa mi zdá rovnaké, ale schudla ...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První říje
OdeslatNapsal: 4.Úno.2011 - 13:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
ano to je říjí

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První říje
OdeslatNapsal: 17.Úno.2011 - 14:00 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 6.Črc.2010 - 7:55
Příspěvky: 106
Ahojte,pročetla jsem všechny vlákna o říji,ale stejně se ještě chci ujistit,jestli jsem to všechno pochopila dobře :wink:
Takže naše Lady má 9 měsíců,od ledna začala lehce hubnout a ted v neděli ji začala napuchat vulva.Takže to hubnutí bylo kvůlu říji??
A ted ji mám hlídat a až bude napuchlá uplně nejvíc,tak za týden by měla říje přejít sama a začít zase splaskávat,ale pokud ne,nechat Lady v říji ještě 2 týdny a zajít na ukončovačku?? a po ukončovačce za 2-3 týdny na kastraci?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První říje
OdeslatNapsal: 17.Úno.2011 - 19:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Kačka byla na ukončení receptalem a zabral napoprvé (ale asi vyjímka), jinak jsem ukončila i zatemňováním a teďka Nonečce říji ukončil Kryšpín i přesto, že je skoro dva roky po kastraci :cheesy: (kanec)

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První říje
OdeslatNapsal: 17.Úno.2011 - 22:33 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 6.Črc.2010 - 7:55
Příspěvky: 106
a ještě se chci zeptat,jestli fretkám v říji dělá dobře když jezdí zadečkem po zemi.Lady si zadek normálně utře po vylezení ze záchodku,ale od včerejška pozoruji sáňkování ikdyž v záchodě nebyla...nesvědí ji nějak vulva?nebo to s říjí nic nemá společného?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První říje
OdeslatNapsal: 19.Úno.2011 - 1:28 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Romanius napsal:
tak ho mám nahradiť ja! :shock: takže vatovú tyčinku namočiť do olejíčka, samicu chytiť, a poriadne "vyšúchať". aby sa skrátka ten "pocit" dostavil a ruja ukončila!!! že vraj je to bežná vec u mačiek.
no tak som teraz zvedavý na vaše reakcie ..., ja som bol dosť v šoku, odchádzal som od neho taký znechutený. ale asi má v niečom pravdu. tak čo? počuli ste už niekedy niečo takéto?


Mám kamarádky ze střední veteriny a tam je normálně učili že se říje fretkám ukončuje zavedením skleněné trubičky... A u fretek spouštění ovulace začíná díky tlaku na děložní čípek takže podle mě na tom něco pravdy určitě bude


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První říje
OdeslatNapsal: 22.Úno.2011 - 1:10 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
takze zacneme ukoncovat sklenenyma trubickama?! :roll:

jasne neco logickeho na tom bude, kdyz ma fretka PROVOKOVANOU OVULACI. Ale nemyslim si, ze je to dobry napad to zkouset :roll:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První říje
OdeslatNapsal: 22.Úno.2011 - 21:07 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Já neříkám že to hodlám dělat :roll: Jen říkám že už jsem to párkrát slyšela...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První říje
OdeslatNapsal: 23.Úno.2011 - 0:43 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Led.2011 - 17:54
Příspěvky: 37
Bydliště: Bratislava
no veterinár si to dovolí, ja teda určite nie. aj keby na tom niečo bolo ...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První říje
OdeslatNapsal: 28.Dub.2011 - 11:37 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 15.Říj.2010 - 0:18
Příspěvky: 7
Naše desítiměsíční samička je taky poprvé v říji, ale už pátý týden. Když jsem se k tomu včera dopočítala, začala jsem panikařit a před chvílí jsem volala na kliniku. Když jsem se ptala na ukončení říje injekcí, sestřička neměla páru o co jde a předala mi doktorku. Ta nevěděla taky :!: a že se podívá a zavolá mi zpátky. Jak řekla, tak učinila, ale začala mě strašit, že injekce je nebezpečná, protože po ní často vznikají cysty a záněty dělohy, a proto bude třeba freťuli po injekci co nejdřív vykastrovat. To jako fakt? Máme totiž i samečka a aspoň jeden vrh bychom chtěli odchovat, takže o kastraci ještě neuvažujeme.
Tak jak, můžete mi poradit? Mám vzít malou na injekci na tuhle kliniku nebo zkusit jiného veterináře? Podotýkám, že ta klinika je tu nejlepší ve městě. :shock: Začínám o tom pochybovat, i když s králíčky tam chodíme zatím bez problémů...

_________________
If hope is the engine of the soul, then duty is the navigator and love is the fuel...
Spokojená panička jeden a půl letého freťáka Itachiho a stejně staré freťulky Ichigo. :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První říje
OdeslatNapsal: 28.Dub.2011 - 11:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Takove problemy se vyskytuji u psu u Covinanu.
Pro fretky je potreba pouzit Pregnyl, nebo Receptal. V delsi riji doporucuju spis Pregnyl, protoze Receptal se musi davkovat vicekrat, nez zapusobi.
U tech neni problem s cystama a zanety :-)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign