Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Bře.2024 - 12:04
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje a spánek
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 0:07 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
říje samce trvá přibližně 3/4 roku - od jara (konce zimy) do podzimu (konce léta)

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje a spánek
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 0:15 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Zhruba od jara do podzimu. V poslední době, od zimy do konce léta.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje a spánek
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 11:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Chjo tak se jdu ptát i já :| . naše Podzule je jiná :cheesy: Ještě sní nemám už velkou "ženu" ale je to jinší fretulka.Jak jsem psala do deníčku(spratek).zhačala strašně smrdět a to až "hořce"jinak to neumím popsat.Nemá smysl ji koupat..smrat je na druhý den zase zpět :D Taky začala být kousavá.Do noh kousala i dřív ale né tak moc.Manžu např.nekousla vůbec a ted mu doslova vysí na noze a on ji může i tahat a ona se nepustí :? . Taky nikdy nekadila nikde po bytě a najednou během dne 3x na samé místo a to po celím bytě :x .V pohodě,to se umije. Bude mít holka naše už 9 měsíců.Myslíte že to může mít něco společného z říjí?? Pipina je malinká..(už jsem se tak trochu radila přes skype ale ještě bych chtěla znát váš názor na to).Chvilkama mě příjde jako by sní začala mlet puberta,chvíli léce ale už né jak před tím..ted se vyběhá a raději spí :P .Nechá se uspat i na rukou,což je u ní velký pokrok.Žel přes ten její účasný smrádek ji tak moc nemuckám..stačí ji opravdu jen pohladit a ruka smrdí jak das.Dřív jsem se po mazlení sní vůbec nemyla,ale ted fakt jdu(prosím nejsem fiflena.. ale tohle je něco)z mojí krásně voňavé medové holčičky se stala smradlavá potrvůrka :D .Dřív než ji vidíme ji cítíme..

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje a spánek
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 14:54 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Puberťák a smraďoch dohromady :lol: Nejlepší kombinace :mrgreen: :mrgreen:

Jak jsem ti psala, tohle jsme měli s Kimi před kastrací, než na ní přišla říje - cca po měsíci, co začala smrdět přišla říje, to smrděla pak ještě o píď víc :x :x :lol: :lol: Těšila sem se na kastraci jako malá :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje a spánek
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 15:07 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 20.Srp.2008 - 13:05
Příspěvky: 77
Bydliště: Kuřim
Petulevrtule: Peti my jsme začaly říjit právě před pár dny a ten zápach je opravdu výraznější. Jak tu píšou holky, je cítit na sto honů. Je to způsobeno právě tou říjí a po kastraci se to zase upraví do normy? Protože před tím nebyla cítit téměř vůbec. Teď jsem jí vydrhla celou voliéru, všechno dala vyprat a Jessie jsem vykoupala, ale do druhého dne je to zpátky.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje a spánek
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 15:09 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jo, po kastraci nebo po skončení říje smrdět přestane..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje a spánek
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 15:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
petulevrtule napsal:
Puberťák a smraďoch dohromady :lol: Nejlepší kombinace :mrgreen: :mrgreen:

Jak jsem ti psala, tohle jsme měli s Kimi před kastrací, než na ní přišla říje - cca po měsíci, co začala smrdět přišla říje, to smrděla pak ještě o píď víc :x :x :lol: :lol: Těšila sem se na kastraci jako malá :mrgreen: :mrgreen:

Petuli :opravdu super kombinace :cheesy: To mám za to jak sjem ji pořád chválila.Dobře mě tak :twisted:

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje a spánek
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 15:35 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Jenny napsal:
Petulevrtule: Peti my jsme začaly říjit právě před pár dny a ten zápach je opravdu výraznější. Jak tu píšou holky, je cítit na sto honů. Je to způsobeno právě tou říjí a po kastraci se to zase upraví do normy? Protože před tím nebyla cítit téměř vůbec. Teď jsem jí vydrhla celou voliéru, všechno dala vyprat a Jessie jsem vykoupala, ale do druhého dne je to zpátky.


No právě proto už ji ani nekoupu,jen jí vyměním zhruba po 3 dnech deky co má pelíšek.No byla to vonavá holčička a ted je to smradošek :cheesy: Moje mamka jí říkala meduňka ted je to smradlavá tchořice :lol:

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje a spánek
OdeslatNapsal: 25.Úno.2009 - 15:01 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 20.Srp.2008 - 13:05
Příspěvky: 77
Bydliště: Kuřim
Petule: díky moc, docela se mi ulevilo :D
Navis: Mamka taky brblá, že je to hrůza a jestli to takhle bude pokračovat tak ji přestěhujeme ven :( ale po kastraci to snad bude ok :)
No hold radši nebudu ty tři týdny zvát nikoho na návštěvu :D Zaplať pánbůh, mám přítele dosloval se svatozáří na hlavě. Ten se mi směje a říká, že mu to nijak extra nevadí :) ale myslím, že po kastraci si přece jen všichni oddychneme... nebo spíš konečně pořádně nadechneme :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje a spánek
OdeslatNapsal: 26.Úno.2009 - 13:54 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Úno.2009 - 12:41
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Ahojky, mela bych taky jeden dotazek, co se tyka rije. Mame samicku, ktera se narodila loni v breznu, takze ted je ji 11 mesicu a rije stale nikde. Jsem z toho ted docela nervozni, protoze vy tu vsichni pisete o riji u fretulek v 8. - 9. mesici. Nevite jestli je to zatim normalni? Po puberte uz asi jsme, protoze nejvetsi rostactvi ji preslo a ted je linejsi a porad chodi a olizuje mi a okusuje ruce :lol: K tomu jsem se taky chtela zeptat, jestli je normalni to olizovani, je fakt neodbytna :lol: Kdyz si lehnu na postel tak po me zacne splhat, olizovat, sem tam mirne okusovat a kdyz na ni sahnu tak potichu kvoka, ale hrat si nechce :roll: Dekuju moc za vase rady a nazory :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje a spánek
OdeslatNapsal: 26.Úno.2009 - 14:50 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 20.Srp.2008 - 13:05
Příspěvky: 77
Bydliště: Kuřim
Tamulko podle toho, co jsem o říji zjišťovala, tak freťulky první říji dostávají většinou nějak z jara, tohle je podle mého teprve "první várka smraďochů". Třeba to za pár týdnů přijde taky. Třeba napíšou ještě zkušenější holky.
Spíš jsem chtěla napsat k tomu olizování. Taky máme doma takové lízátko, když ji chytne amok, tak kouše jako najatá a z toho mě olizuje třeba i tvář nebo krk, ale v tu chvíli by ji kousnout ani nenapadlo. Asi je to projev přízně. Dlouho jsme to řešili i u morčat, protože ta to taky dělají. Nikdo neví přesně proč, ale normální to určitě je :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje a spánek
OdeslatNapsal: 26.Úno.2009 - 15:19 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Úno.2009 - 12:41
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Jenny dik moc za odpoved :lol: tak to je super, ze neni jedina ujeta na olizovani :lol: taky jsem si myslela ze je to projev prizne, ale pak jsem si rikala ze to by bylo te prizne obcas trochu moc na ni :lol: ale asi jo teda :oops: no s tou riji, ted jsem cetla ze prave podle toho v jakym obdobi se fretka narodi muze mit riji i ve dvou letech, takze se asi teda nenecham znepokojovat tema 11 mesicema 8) snad to brzo prijde a bude to mit normalni prubeh a tak :roll: pak bych ji chtela nechat vykastrovat, z cehoz mam dost strach podle toho, co vsude ctu :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje a spánek
OdeslatNapsal: 26.Úno.2009 - 15:30 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 20.Srp.2008 - 13:05
Příspěvky: 77
Bydliště: Kuřim
tamule to mi povídej, nás to čeká za tři týdny a taky se bojím, ale snad všechno dobře dopadne. Zase si musíme uvědomit, že zrovna u samiček nemáme na výběr, pokud nechceme miminka ... kdybys ji nenakryla a ani nevykastrovala, téměř jistě by to nedopadlo dobře, kastrace je jediná naděje, ale holky to zvládnou neboj se :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje a spánek
OdeslatNapsal: 26.Úno.2009 - 16:02 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Úno.2009 - 12:41
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Jenny: No prave ze nemame... my jsme jeste uvazovali jestli ji nenechame jednou nakryt a mit mimisky, ale nevim, nevim jestli se cejtim na to mit doma spoustu tehle malejch zraloku :D jedna obcas staci az, az... :D tak snad to dopadne dobre :lol: my vam budeme drzet moc moc palecky a tlapicky az pujdete za ty tri tydny :lol: jeste ze odbocim jsem se chtela zeptat jestli nemas zkusenost kdyz je vic fretecek spolu? Ta nase je u nas jako jedinacek, ale kdyz byla mensi byli u nas znami s fretulkou, ktera byla asi o mesic mladsi nez ta nase a ta nase potvora ji furt kousala a terorizovala, mozna ze si jen hrali, ale me to prislo jako dost brutalni hra :roll: pani doktorka nam teda uz pri ockovani rikala, ze je pekne dominantni :oops: tak nevim co to na tu malou zkousela... :evil:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje a spánek
OdeslatNapsal: 26.Úno.2009 - 20:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
ono si některé fretky taky brání to své teritorium.Je možné že tvoje freťulka jen hold bránila to sví před druhou fretkou.byl to pro ni jiný pach a tak jen dávala najevo kdo je tam pánem a majitelem.A taky je možné že se sní taky tak hrála..ono taky záleží jak moc na ni dorážela.Jestli ta druhá fretečka utěkala a plakala a nebo sní řádila taky tak. :wink: Dělají to i jiní domácí mazlíci..

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign