Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Dub.2024 - 7:15
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 1.Led.2010 - 11:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 8.Srp.2009 - 13:57
Příspěvky: 236
Si vzpomínám, když byla naše čuba štěně, tak jsme jí měli doma, no to bylo taky všude. Dostal jí otec k svátku. No a jednoho dne šel večer spát a tto miloučký štěňátko se dostalo do pokoje, kde tenkrát s přítelákem spali. Před každou postelí jeden smrdící lívanec a jako bonus ještě jeden uprostřed pokoje :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 2.Led.2010 - 13:44 
 E-mail  Profil

Registrován: 21.Srp.2009 - 20:55
Příspěvky: 70
Ahoj, prosím Vás, máme dotaz. Sme v říji 14 dní, smrdíme, očůráváme a vůbec se chováme jak pako :lol: Určitě bysme chtěli kastrovat a to co nejdříve. Narodili jsme se 18.4., takže nám je 8 a půl měsíce asi. Kdy mu (a sobě taky) můžeme to "trápení" ukončit? :roll: Chtěli jsme čekat do dubna až mu bude rok, ale 5 měsíců říje... neradi bychom, aby byl tou říjí vyčerpanej jak je výše psáno... Na druhou stranu chceme, aby byl vyvinutej a narostlej... takže do kdy s tím máme počkat? Děkujeme


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 2.Led.2010 - 15:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 6.Led.2009 - 22:30
Příspěvky: 45
Svato,tak to jsme na tom uplně stejně,taky by mě zajímalo kdy je ta ,,nejvhodnější" doba na kastraci,můj magůrek je uplně šílenej,je víc smutný,moc si nehraje,jen polehává pokud nehoní a netahá spolubydlící to ho sakra baví ale není mu přáno :wink: se značkováním jsme začli doma před vánoci,venku už dříve :-), jsme také narozený v dubnu a vážíme 2,20kg to bylo na začátku prosince -jsme jedna tlustá smradlavá koule se kterou to šije,děs,běs a přijde mi že je na to ještě nějak brzy,jako že mají první říji a není třeba úplně rozjetá atd...třeba také záleží na velikosti ehm kulek,hi ale zkušenější určitě napíšou a poradí :mrgreen:

_________________
Můj manžel mi dal na vybranou - buďto on nebo fretka. Občas se mi po něm stýská....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 2.Led.2010 - 23:57 
 E-mail  Profil

Registrován: 21.Srp.2009 - 20:55
Příspěvky: 70
Můj manžel mi dal na vybranou - buďto on nebo fretka. Občas se mi po něm stýská....

Máš krásnej "status" :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 3.Led.2010 - 3:10 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Svata: az do dubna cekat nemusite, ale zase 14 dni je teda fakt kratka doba ;) Taky si to chvili uzijte, ne? :twisted:

Co by jste damy delaly, kdyby jste mely doma dva rijnaky rok :idea: :lol: :lol: Fretacek trochu zasmrdi a vy uz ho chcete pripravit o kulky :lol: :roll:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 3.Led.2010 - 10:54 
 E-mail  Profil

Registrován: 21.Srp.2009 - 20:55
Příspěvky: 70
yasmin: a co třeba v únoru? to je za měsíc...?Fakt nemám odhad,kdy už by to šlo. Bylo mi jasný, že HNED mi to neprojde :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 3.Led.2010 - 14:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 6.Led.2009 - 22:30
Příspěvky: 45
yasmin - to není tak ,jako že zasmrdí a chcem už , už dát kastrovat :( , mě ta moje smradlavá koule nevadí ,voní takhle už déle :D naopak mám ráda smradochy :cheesy: .... je mi jen líto že si nehraje a je smutný- není to prostě on..... jestli máš doma dva říjný rok tak víš asi proč,ale ti co nechtějí mít třeba potomky, tak se jenom ptají kdy je ta nejvhodnější doba,jestli jak Jordi píše v roce :?: protože každý má na to svůj názor ....začátek říje....nebo......plně rozjetá říje...atd

svato - díky za uznání statusu :cheesy: stručné,výstižné a pravdivé !!! manža byl ten, kdo chtěl fretku,teda hlavně syn....pak mu prý fretka změnila život....byl to prý jeho životní omyl.........a tak šel....a máme klid......a s fretulema si to doma sakra užíváme :mrgreen:

_________________
Můj manžel mi dal na vybranou - buďto on nebo fretka. Občas se mi po něm stýská....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 3.Led.2010 - 17:35 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 8.Srp.2009 - 13:57
Příspěvky: 236
Můj přítelák s příchodem fretky souhlasil, nejdřív ho jako by ignoroval, než si na něj tak nějak zvykl, ale ten smrad mu vadí, i když uznává, že Bohouš za to nemůže. Toho chudáka teď nikdo ani pochovat nechce, tak přijde za mnou k počítači, motá se tu a kouká, jestli jsem si ho všimla, je tak rád, když si ho vezmu na ruku :wink:no a pak všem smrdim i já :roll:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 3.Led.2010 - 17:47 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Každý říká něco jiného. Měla jsem možnost vidět jak vypadají samečci kastrovaní brzo i později. Nejhorší je, když jsou kastrovaní brzo. Jsou potom malí, bez samčích proporcí a v neposlední řadě to může v pozdějším věku přinést různé zdravotní komplikace. Nejlepší je samozřejmě, když si sameček projde říjí a opět nabere síly, takže v zimě, kdy je v plné kondici. Ale pochopitelně to ne každý chce, anebo může vydržet tak dlouho. Takže já bych minimálně počkala ty 3 měsíce než se rou
rozříjí. Ale ne tak dlouho, aby příliš zhubl.

My jsme Froda kastrovali, když měl rok a byl cca 3 měsíce v říji.

Ale každý samec, jakož i fretka je jiný a některý je cvalík a jiný ne, a některý je velký kolem 2,5 kg a jiný zase drobnější kolem 1,5 kg. Některý se rozříjí hned a jinému to trvá déle. Některý začně už v 6-ti měsících jiný až v 9-ti.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 3.Led.2010 - 19:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 6.Led.2009 - 22:30
Příspěvky: 45
Jordi,děkujem za příspěvek a objasnění pro a proti....spousta z nás netuší a nemá možnost se na danou věc dívat trochu objektivně tak jako Vy , my - jako třeba já :oops: máme samce poprvé a vydrželi by jsme i dlouho, možná bych ho ani nechtěla kastrovat,bo je moc pěkný cvalda ale má druhá fretí láska by mooc trpěla už takhle mi doma hysterčí a je z něj na prášky a stresovat jeho že nemůže chtíčem a jí dlouho taky nejde už takhle mi holčina zhubla je jak nudle a schovávat jí před ním nejde do nekonečna,furt ji hledá a kvoká a ona jeho taky i když potom před nim zdrhá :cheesy:
takže ještě jednou díky


Přílohy:
moje zlato.JPG
moje zlato.JPG [ 63.72 KIB | Zobrazeno 1819 krát ]

_________________
Můj manžel mi dal na vybranou - buďto on nebo fretka. Občas se mi po něm stýská....
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 3.Led.2010 - 20:47 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Ještě přidám pár postřehů.

Někdy i kastrovaný samec může mít přetrvávající chutě na samičku. Frodo do tří let byl v pohodě a potom jak když zblbne, tak začal hlavně holky v říji tahat a kousat. Ne, že by se chtěl pářit, to ne, ale brutálně je hryzal za krkem. Hlavně teda Elfinoru, hádám, jeho favoritka.

V minimálním procentu můžou značkovat.

Jinak to má klady.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 4.Led.2010 - 15:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
marnelbar: ja to hlavne vse myslela s nadsazkou :lol: :lol:

Ja bych udelala to stejne co Jordi. :) Ted chci kastrovat Nea - cekam az bude v riji, aby jeste nakryl samicku, ale nechci cekat dlouho, protoze ted na zimu je poradny macek :) ma ted 2,5kg
On je prave ten typ, ktereho rije spis trapi :( Je mu smutno a chtel by byt s nekym, ale v riji se s klukama rve a holcicky znasilnuje..
Tak udela posledni miminka a muze do postele :lol: :cheesy:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 4.Led.2010 - 18:13 
 E-mail  Profil

Registrován: 21.Srp.2009 - 20:55
Příspěvky: 70
Já bych neřekla, že mu je v té říji nějak špatně. Jen že nevyžaduje takovou pozornost jako před tim, je nejšťastnější když tu může běhat jak šílenec se "Snoopim" v tlamě, zalejzat s nim do hadrů nebo do tašek a kvokat u toho jak blázen :lol: Ani neni kousavější, jen víc provokuje no, víc smrdí a víc prdí...a hodně spí. Takže počkáme do toho dubna no a pak uvidíme co bude, možná počkáme na zimu, aby to byl pořádnejch kus - jako je ted :wink: Ještě uvidíme podle situace 8) Díky za rady :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 4.Led.2010 - 23:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Svata: ono to fakt uvidis casem.. Ted bych opravdu nesilela ;) Ale on se muze bud jeste zhorsit a nebo naopak se uklidnit :) Tak ho setrete do jara pro samicku at si taky uzije :lol: :lol: :-X jinak v breznu uz klido muzes, zase do toho dubna uz bych necekala, to uz zacne podle me hubnout.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 5.Led.2010 - 2:35 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 6.Led.2009 - 22:30
Příspěvky: 45
yasmin : pochopila jsem, že v tom je lehký humor :wink:

svata : to je dobře ,že tvýmu to tolik nevadí , možná proto, že mu doma neběhá nějaká fešanda :lol:

to bys potom měla doma smutnýho fretáka,tak jako já,nebo jak píše Yasmin,jenom znásilnuje! a když nemůže , tak ho nezajímá nic,hračky atd....obávám se i toho,že to u nás nepřestane ani po kastraci ,jak psala Jordi :( - protože je násilník už od malého mimi - své sourozence už v pelechu neustále obtěžoval byl fakt chlípník už u chovatelky a doma tuplovanej
mě tu moji rebeku znásilnoval nepřetržitě ale ted už jde fakt do tuhého,můj také není kousavý,ani zlý,občas si mě něžně chce odnést do pelechu chytne mě zoubkama za prstík a lehce táhne,na mě je hodný ale když ho to chytne a chvíli jsou spolu byl by jí schopný snad zlomit páteř !!!nebo nějak ublížit ...no chlap když neni po jeho,no :frown: no bylo by to na román,my kastraci asi uskutečníme v polovině února ....přijde mi ,že začal méně jíst a to je u něj divné !!!!! a neobvyklé a dnes jsem snim musela absolvovat půlnoční výšlap kolem baráku,byl jak šílenej furt lítal ke dveřím koukal na mě jako že tak jdem,nebo co,tak jsem musela,no a už je zas tolik hodin,hlavně že fretmen je spokojený ,mohl se plazit a zanechat své značky ve sněhu !!!!furt jenom prudí a spát se mu rozhodně nechce :frown: chjo

_________________
Můj manžel mi dal na vybranou - buďto on nebo fretka. Občas se mi po něm stýská....


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign