Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 1:10
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Péče o uši
OdeslatNapsal: 16.Úno.2011 - 21:37 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Zadny ster nedelal, jenom se na to mrkl okem a diagnostikoval, ze to muze byt asi svrab. Namichal nam nejake kapky, ze mame jednou denne kapat. Jak mu ouska vycistim, tak se mu to tam do druheho dne udela znovu. Nevim, co je to za kapky, ale jsou hodne citit a jsou malinko olejoveho slozeni. Tak uz mu tam kapat nebudu, hodne me reakce kapek vystrasila. Kapala jsem mu tam asi 7dni 1x denne.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Péče o uši
OdeslatNapsal: 16.Úno.2011 - 21:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
tím, že se na ucho koukne okem nepozná vůbec nic a určitě bych zvažovala změnu veta, protože jestli tímhle způsobem bude řešit i vážnější problém, nemusí ti fretka vydržet moc dlouho... to, že se maz po čištění ucha udělá znovu je normální.. je to přirozená "obrana" ucha a čím víc mu v tom budeš nípat, tím víc se mu ten maz bude dělat..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Péče o uši
OdeslatNapsal: 16.Úno.2011 - 21:48 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
ŽoFiRo napsal:
tím, že se na ucho koukne okem nepozná vůbec nic a určitě bych zvažovala změnu veta, protože jestli tímhle způsobem bude řešit i vážnější problém, nemusí ti fretka vydržet moc dlouho...


Budem muset nejspis zmenit veterinare. Je to divne urcit diagnozu pouhym okem, zvlast, kdyz se jedna o vnitrek ucha.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Péče o uši
OdeslatNapsal: 16.Úno.2011 - 22:48 
 E-mail  Profil

Registrován: 7.Led.2009 - 14:27
Příspěvky: 90
Dobrý den Beruško můžu se na něco zeptat?? Nemáte náhodou tu fretku od p. Řeháčka? Včera jsem koukala na inzerci a všimla jsem si že má všude inzeráty na malé fretky a veverky už teď v tuto dobu takže bych ho typla na množitele. Jestli né tak se omlouvám za svou zvědavost jen mě to tak napadlo když jste psala že byla v kontaktu s veverkama a ještě i jinou zvířenou. :?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Péče o uši
OdeslatNapsal: 16.Úno.2011 - 23:05 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Rubi6 napsal:
Dobrý den Beruško můžu se na něco zeptat?? Nemáte náhodou tu fretku od p. Řeháčka? Včera jsem koukala na inzerci a všimla jsem si že má všude inzeráty na malé fretky a veverky už teď v tuto dobu takže bych ho typla na množitele. Jestli né tak se omlouvám za svou zvědavost jen mě to tak napadlo když jste psala že byla v kontaktu s veverkama a ještě i jinou zvířenou. :?


Nene, mam ho od jedne pani ze Zlina :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Péče o uši
OdeslatNapsal: 16.Úno.2011 - 23:14 
 E-mail  Profil

Registrován: 7.Led.2009 - 14:27
Příspěvky: 90
děkuji za odpověď a přeji vám se "" smraďoškem"" co nejvíce krásných zážitků :) jestli se chcete kouknout na naše smroďošky tak máme deníček: náš Matýsek nebo taky Mates právě jsem tam dala nové foto


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Péče o uši
OdeslatNapsal: 17.Úno.2011 - 20:28 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Rubi6 napsal:
děkuji za odpověď a přeji vám se "" smraďoškem"" co nejvíce krásných zážitků :) jestli se chcete kouknout na naše smroďošky tak máme deníček: náš Matýsek nebo taky Mates právě jsem tam dala nové foto


Zdravim, koukala jsem se na vase "smradosky" jsou nadherni. My mame Ferdu tchorovite barvy, ma 11 tydnu a mezi jeho nejoblibenejsi cinnost patri vytahovani kolíků z kosiku :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Péče o uši
OdeslatNapsal: 17.Úno.2011 - 20:34 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
ŽoFiRo napsal:
tím, že se na ucho koukne okem nepozná vůbec nic a určitě bych zvažovala změnu veta, protože jestli tímhle způsobem bude řešit i vážnější problém, nemusí ti fretka vydržet moc dlouho... to, že se maz po čištění ucha udělá znovu je normální.. je to přirozená "obrana" ucha a čím víc mu v tom budeš nípat, tím víc se mu ten maz bude dělat..


Uz 3 dny jsem mu tam nekapala. Jinak ousko vypada na prvni pohled normalne. Za par dnu jdeme na ockovani, tak pozadam o rozbor pod mikroskopem.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Péče o uši
OdeslatNapsal: 21.Bře.2011 - 12:23 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Ahoj, máme nové kapky do uší. Otifree ( nevím přesně, jak se to píše). Ještě jsme nečistili, tak se chci radši předem zeptat, jestli s nima někdo nemáte zkušenost. Často se teď objevují různá "upadávání" boltců, tak se radši ptám, ať nepoužiju něco, co je nevhodné. Díky za odpověď :wink:

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Péče o uši
OdeslatNapsal: 21.Bře.2011 - 20:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Odpadavani boltcu zpusobuje Otospectrine. Otifree jsou kapicky dobre a nasledky nemaji zadne, neni to lek, ale jen na cisteni, narozdil od Otospectrinu :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Péče o uši
OdeslatNapsal: 22.Bře.2011 - 12:02 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Ok, tak to jsem ráda. Jen jsem se chtěla ujistit, děkuji za odpověď. 8)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Péče o uši
OdeslatNapsal: 17.Čer.2011 - 13:11 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Dneska jsem byla u veterinare pro Otifree, protoze nasemu Fífovi vycistit usi je nadlidsky vykon. Pri strihani drapku spi a nevadi mu to, ale jakmile dobehnu s vatovou tycinkou, tak uz je v pozoru a sijou s nim vsichni certi. Doporucil nam Clorexyderm Oto ICF 50ml za cenu 70 Kc. Kapnu i kocourovi a psum - ti by tam mohli sazet brambory :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Péče o uši
OdeslatNapsal: 1.Úno.2012 - 20:35 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Máme úspěšně vyléčený svrab v uších. Dneska jsem Ferdovi čistila uši a má hnědo-červený maz v ouškách. Může se to dělat ještě po léčbě kapkami? Dostali jsme takové jakoby olejové - smrdí. Jsou namíchané přímo od veta. A ještě jsem se chtěla zeptat, zda se kapkami Otifree apod. nenarušuje ušní prostředí - jestli pak ouška nejsou na nemoci více náchylné. Děkuji za odpověď


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Péče o uši
OdeslatNapsal: 29.Kvě.2013 - 14:38 
 E-mail  Profil

Registrován: 29.Kvě.2013 - 14:03
Příspěvky: 1
Dobrý den, mohli byste poradit, jak postupovat dál, když už třetím měsícem neúspěšně léčíme svrab u našich 3 fretek? Máte s tím někdo podobné zkušenosti? První měsíc jsme podávali kapky do uší Otopet, a druhý a třetí měsíc léčíme Strongholdem, ale ani to nepomáhá. Nevíme, co dál, aby se fretky uzdravily. Děkuji. Katka


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign