Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 21:16
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 29.Dub.2008 - 20:15 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 28.Dub.2008 - 17:36
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha
Mám 6týdenní fretku ještě není očkovaná, mohu ji už nechat očkovat? Také jsem četla, že čím dříve se seznámí s ostatními zvířátky, které mám doma, tím lépe. Mám pejska a kočičku, ale bojím se zda nemůže něco chytit? už se očuchali, ale asi je nemám enchat si solu zatím hrát, nebo mohu? :wink:
Díky :)

_________________
Xavík, Žófa, Darah, Angebett, Apík :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 29.Dub.2008 - 20:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
taky mám mimčo a doma psa a kočku a leguána. Psa jsem freťuli ukázala hnedle první den, ale opatrně, a druhý den se už oňuchávali a skončili jsme po týdnu u toho, že Bertie(freťulka) měla hlavu v Maxově tlamičce a ožužlávala mu zuby :lol: . Ale pro jistotu je k sobě dávej s největší opatrností, aby třeba pes nechňapl. Jinak naše kočka je příliš velká dáma, aby se nechala upoutat něčím, jako je fretka :mrgreen:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 29.Dub.2008 - 21:15 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 28.Dub.2008 - 17:36
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha
Tak to já mám potkana, celkem se divím, že se ho freťule bál =) plazy chovám taky :lol: a pejsek to strach nemám je hodný na všechny. jen kvůli tomu. očkování. Kočka ta si chce furt hrát. :)

_________________
Xavík, Žófa, Darah, Angebett, Apík :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 30.Dub.2008 - 14:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Podle me jde spis o to, aby pes nedonesl neco domu z venceni (v podstate to muzete i vy).. Jinak nevidim problem se zviraty, ktera jsou doma.
Chcete-li mit jistotu, tak vydrzte tyden po ockovani a je to ;)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 12:25 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 30.Čer.2008 - 11:17
Příspěvky: 286
Bydliště: Prachatice
S tím potkanem bych raději dávala pozor. Potkana mam taky. A fretka se k ní snaží furt dostat. Četla jsem, že potkan pro fretku je zákusek. Všichni hlodavci. To fretky baští nejraději. Ale nevim, co je na tom pravdy.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 15:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Jo hlodavci jsou opravdu dobra vecere.. :) Neriskovala bych daval je k sobe a navic bych ty hlodavce ani nestresovala tim, ze by byl dravec ve stejne mistnosti a nebo nedejboze se k nemu dobival..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 22:41 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
No u nás je náš hlodavec přijmut za fretku albínka :cheesy: Naše Kimi by snad přijmula cokoliv - teda až na myši a pískomily (dohužel se musím přiznat, že jednou skočila díky mě do akvária a než sem tam doběhla, bylo po něm...) Naše Kimča miluje našeho morčouna Unču...Vylizuje mu ušiska...Přikládám fotku, při očuchávání a když mu oblizovala čumák, jen jsem tenkrát nestihla vyfotit ten její jazyk...

PS: teď už je ale raději k sobě nepouštím, tenkrát byla Kimi malá...Nedávno jsem měla Unču dole s klecí, a i tak se snažila mu lízat přes klec ucho...Ale už to raději neriskuju...jeden nikdy neví.. 8)


Přílohy:
pusa.JPG
pusa.JPG [ 47.27 KIB | Zobrazeno 3741 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 14:00 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 28.Dub.2008 - 17:36
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha
Také když byl Xavík maliný jsem ho dávala k potkanovi a oni si hráli a honili se po bytě. Teď se freťule tváří stále jako že nic, ale už mám strach tak jedině rychle očuchat když ji držím :D Ovšem začínají být problémy s kočičkou pěkně ji Xavík terorizuje snad se trochu zklidní :|

_________________
Xavík, Žófa, Darah, Angebett, Apík :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 19.Črc.2008 - 18:05 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Črc.2008 - 17:42
Příspěvky: 7
mám dotaz, mám doma dva psy ( německého ovčáka a králičího jezevčíka) a dvě kočky(pouliční čistokrevné:-)) kočky jsou zvyklé chodit ven a lovit. Fretku bych moc chtěla ale mám strach aby se nestala objektem lovu některého ze zvířat. Pak bych chtěla vědět, jestli je možné nechat fretku volně pobíhat po bytě nebo jetsli jsou spokojenější ve svém pelechu-případně kleci. Fratka je můj veliký sen ale nerada bych aby se u nás doma bála.... Případně pokud bych si ji pořídila je (na výchovu) lepší samec nebo samička. A dále jsou nějaké o moc odlišné věci ve výchově? porovnávám pes a fratka.... nejsme ti co by psy vychovávali na cvičišti, tak normálně. nechci z ní trhače ale mazlíčka. a ještě jeden důležitý dotaz, můj přítel má strach, že bude mít za páníčka mě a na něj že bude útočit, slyšeli jsme že fretka si vybere jednoho jedinného páníčka, je to pravda?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 19.Črc.2008 - 18:32 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
barbora: Fretka je co do porovnání povah blíže kočce. Rozhodně z ní nevycvičíš trhače na povel a ani tě nebude poslouchat, pokud ona sama nebude chtít. Fretku, pokud chceš mít jen v kleci (jako křečka) si raděj nepořizuj. Fretka je kontaktní zvíře a klec má v podstatě jen jako noclehárnu a když nikdo není doma. :wink: Ano, fretka je teritoriální a například často může napadat návštvěvy, zvláště když jsou nefretkařské a bojí se a ječí a poskakují. Je pravda, že fretka má oblíbenou osobu a ostatní toleruje. Ale hodně často toleruje blízkou rodinu žijící v bytě a rodiče, nebo příbuzné už tolik ne. Ale nakonec platí nejvíce, jakou si ji kdo vychová, takovou ji má. :cheesy: :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 19.Črc.2008 - 18:48 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Črc.2008 - 17:42
Příspěvky: 7
já bych jí právě chtěla mít v kleci co nejméně.... mám jen strach z těch ostaních dravců, myslíš, že by s těma kočkama a psy neměl být problém? a existují nějaká centra kde se třeba fretkaři schází?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 20.Črc.2008 - 12:30 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Led.2008 - 18:18
Příspěvky: 99
Bydliště: Ostrava
Barbora: Pokud máš pejsky vychované, měli by fretku tolerovat, každopádně se budou zajímat, co je to za tvora. Fretka dokáže bolestivě kousnot při hře, proto není dobré nechávat psy a fretku o samotě, pes si kousnutí při hře vysvětlí jinak a může na fretku zaútočit. Z mojí zkušenosti se kočky fretek straní, nemusí to tak být vždy, ale mají odlišnou "komunikaci". Fretka se nedá vycvičit jako pes, jediný povel na který moje fretky slyší je "pusť" nebo "fuj" a taky sem tam slyší na jméno :mrgreen: Fretka se dá chovat volně v bytě, ale je třeba byt zabezpečit tak, aby se jí nic nemohlo stát. Klec je vhodná, není to vězení, ale útočiště. Mé fretky mají k dispozici celý byt, ale do klece se vracejí spát, cítí se tam bezpečněji. Na noc nikdy nezůstávají volně po bytě, v posteli nebo venkovních pelíšcích spí jen přes den. Výchova samečka a samičky je individuální, mě dává více zabrat samička, a to z toho důvodu, že je více akční, více zvídavá, sameček je takový líný :D

_________________
Damián , Doruška , Draco a Dixie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 21.Črc.2008 - 14:50 
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Dub.2008 - 8:38
Příspěvky: 28
Ahojky,to mi sme naseho dabla nechali samotneho a uz byl zoborenej v akvarku kde mame tri krecky a jednoho mel v zubech ale dopadlo to dobre krecek zije.Ale furt chodi slidit okolo akvarka. :) :twisted:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 21.Črc.2008 - 14:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
přišla mi úsměvná rovnice : fretka x hlodavec = dobře nažraná fretka :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 21.Črc.2008 - 15:30 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Črc.2008 - 17:42
Příspěvky: 7
já nenám strach že by fretka sežrala nějakého stávajícího miláčka, spíš mám strach aby některý z dosaavdních obyvatel bytu nsežral fretku.... mám z toho tak trochu obavy.... jinak kouše fretka nábytek a tak? já věřím že ne, ale jistota je jistota... a za jak dlouho se dá naučit na záchůdek?


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign