Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Dub.2024 - 15:41
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 23.Kvě.2008 - 12:17 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
No ,tak dik za rady! Tak snad raz mozno vyda aspon jeden zvuk... :lol: O druhej fretke ani nerozmyslame,tato vyvadza akurat dost a este k tomu sa nam za mesiac narodi miminko,takze toho bude uz aj tak dost.Ale na Vianoce chceme ist domov,tak mozno tam stretneme dakeho fretaka :) Inak,nemoze to suvisiet aj s tym,ze sme ju este ako malu,este predtym,nez mala prvu ruju,dali vykastrovat?Nezda sa mi to,ale uz spekulujem nad vselicim. :|


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 23.Kvě.2008 - 12:23 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Ne tím to není, ale proč jste ji, proboha,dali kastrovat před první říjí???


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 23.Kvě.2008 - 13:06 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
No,pravdupovediac,ako sme si ju doniesli,skoro nic sme o chove nevedeli a hrozne sme sa zlakli,ze bude okolo ruje hrozne vyvadzat,hryzt/lebo zo zaciatku skusala co moze a trpeli tym hlavne muzove palce na nohach.. :D /,ale taktiez aby nam neuhynula/vies,ked ma premnozene tie hormony/.No,jedno s druhym.Ale uz je tak,tak snad jej to neuskodi.Niekde som citala,ze ked ju das vykastrovat pred rujov,ze ju mozes zakrpatit,ale nic vaznejsieho.Tak neviem.Co myslis?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 23.Kvě.2008 - 14:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
reana, u předčasně kastrovaných fretek se mohou vyskytovat zdravotní problémy (onemocnění nadledvin a pod.)

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 23.Kvě.2008 - 14:25 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
ano,pred chvilou mi to tu niekto napisal.Hmmm,len skoda,ze sa clovek dozvie veci uz ked je neskoro :evil: Ja hodne studujem o fretkach vsademozne,ale to ste prvi,co pisu mozne nasledky!!! Preco sa to neuvadza bezne :evil: No,uz je neskoro,tak snad len dufat,ze bude vsetko ok.Inak je perfektne zdrava.Ale co viem,fretky mozu dostat aj ine problemy na ktore hynu,takze este jedna sterilizacia-ani ta dobra-nezarucuje,ze bude cely zivot zdrava.Takze uz len dufame a milujeme ju :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 24.Kvě.2008 - 12:05 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
reana napsal:
ano,pred chvilou mi to tu niekto napisal.Hmmm,len skoda,ze sa clovek dozvie veci uz ked je neskoro :evil: Ja hodne studujem o fretkach vsademozne,ale to ste prvi,co pisu mozne nasledky!!! Preco sa to neuvadza bezne :evil: No,uz je neskoro,tak snad len dufat,ze bude vsetko ok.Inak je perfektne zdrava.Ale co viem,fretky mozu dostat aj ine problemy na ktore hynu,takze este jedna sterilizacia-ani ta dobra-nezarucuje,ze bude cely zivot zdrava.Takze uz len dufame a milujeme ju :D



Prosím tě, kolik měsíců jí bylo, když jste jí nechali kastrovat? Ono to zase tak strašné být nemusí...Jsem ted dost v práci, takže to tu nesleduju...Někde jsem četla, že je možné fretky kastrovat (na fretka cz, myslím i že to tam psala dokonce Petra Neraždičová) že je možné fretky před první říjí vykastrovat - kolem devátého měsíce...Takže bych zase moc neplašila...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 24.Kvě.2008 - 18:30 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
No,lenze mi sme ju dali kastrovat vo stvrtom,ak je to ovsem jej pravy vek,lebo mame ju od farmara a povedal,ze mala 3 mesiace ked sme si ju brali.Dnes som ale niekde citala,ze to ochorenie postihuje starsie fretky a mlade ak sa dali kastrovat tak okolo 2-3 tyzdnov.No,vsak pozri,ak ma byt raz chora,prirode nezabranis a moze to byt na cokolvek,takze sa uz s tymito dohadmi asi ani nema zmysel zatazovat.Je krasna,zdrava,ziva,takze dufame,ze sa jej nic nestane. :D :D A ty mas aku staru fretulu?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 24.Kvě.2008 - 19:46 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 27.Úno.2008 - 16:56
Příspěvky: 79
Bydliště: Česká Kamenice
Reano, podle mě je ve čtvrtém měsíci na kastraci opravdu velice brzy, já tě tu nechci strašit, to ne, ale určitče bych jí teda hlídala. Je asi fakt že se tahle nemoc vyskytuje spíš u starších fretek, ale my máma doma 10 měsíční ferťuli a ta měla na vaječníku útvar velkej jak vejce.. Neslyšela sem že by bylo možné kastrovat fretky kolem 2 až 3 týdnů, ale tys patrně myslela měsíců, ale i tak je to maso :evil: . Tak ať je freťulka zdravá a dělá vám jen radost :wink: .


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 24.Kvě.2008 - 21:39 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
reana napsal:
No,lenze mi sme ju dali kastrovat vo stvrtom,ak je to ovsem jej pravy vek,lebo mame ju od farmara a povedal,ze mala 3 mesiace ked sme si ju brali.Dnes som ale niekde citala,ze to ochorenie postihuje starsie fretky a mlade ak sa dali kastrovat tak okolo 2-3 tyzdnov.No,vsak pozri,ak ma byt raz chora,prirode nezabranis a moze to byt na cokolvek,takze sa uz s tymito dohadmi asi ani nema zmysel zatazovat.Je krasna,zdrava,ziva,takze dufame,ze sa jej nic nestane. :D :D A ty mas aku staru fretulu?



My máme dvě fretule :-) obě jsou odloženci jejich fotky jsou buď v galerii a nebo zde: http://www.chsoaza.estranky.cz jsou to dvě fretčí cca roční holčičky. Obě jsou kastrované. Je to cca 3 měsíce.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 25.Kvě.2008 - 11:50 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
Jeeej,tie su krasne!!!! :D To musi byt doma radosti.My cakame za mesiac malicke babo,tak som zvedava,ako ho ta nasa potvorka prijme :D :D Inak,to s tou Zofinkou je tak smutne.... :( Skoda jej,chudatka jedneho. Ozaj a kolko vazia tie vase fretule?Nasa ma rok,je strasne malicka a vazi tak 500g.Krmena je dobre,tak neviem.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 25.Kvě.2008 - 20:38 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Kimi má asi kilo a Meguš 1,20. Každopádně to bude nejspíš tou předčasnou kastrací nedospělosti....Tím vlastně zastavíš vývin zvířete (si myslím...) Na tohle by mohla odpovědět třeba Boža...Ale záleží na tom jak je veliká a jakou má stavbu těla...Každé zvíře je jiné, ale přikláním se k té první variantě - předčasná kastrace a zastavení vývinu zvířete...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 26.Kvě.2008 - 10:13 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
petulevrtule: jo já si taky myslím že to bude mít nějaký následek, ale i když třeba Vanilka od Mirim je taky maličká a má se čile k světu... jenže byla kastrovaná po říji...

Moje holky jsme taky nechali kastrovat po říji, není přece problém říji ukončit hormonálně, jsem toho názoru, že jednou by si tím měla projít každá opička... :-)

reana:teď už pozdě bycha honiti, hlavu ti za to neurveme a nevrátíš to. Jen ti přeji, aby se měla fretka dobře a bábetko a ty byli zdraví :-))
My krmíme Totally Ferret a holky váží i po kastraci Jenny 1kg a Zuza 1200g :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 26.Kvě.2008 - 10:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
Hmmmm :( Asi mozno ano,to som aj niekde citala.Ale uz ked sme si ju brali,tak bola malicka a chuducka. Problem je v tom,ze tu kupit fretku je vlastne problemom.Ziaden chovatel fretiek tu vlastne nie je,fretku mozes kupit tak vo zverimexe alebo u farmara.Takze ani poradit ti nema kto,veterinar o tom skor vedie ako o farmarskom zvierati a internet sme zial v tej dobe nemali,lebo sme sa stahovali.No a v knihach nic konkretneho nepisu :evil: Kazdopadne je rozkosna a plna zivota,takze sme aj po tejto hluposti radi,ze ju mame a je zdravucka.Ale hodnekrat moc dakujem,tieto skusenosti sa mi dobre zidu,urcite neostaneme len pri jednej fretke v zivote :D :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 27.Kvě.2008 - 5:48 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
JJ přesně, taky bych nikoho nehonila :lol: Holt aspoň teď už víte, jak to je a příště, až budete mít další freťulku, tak to uděláte už správně ;-) Jinak my jsme taky museli přistoupit u jedné fretky ke kastraci v říji, ale naštěstí jsme byli u odborníků a je v pořádku. A i ta druhá - kastorvali jsme je najednou ... A čím svou fretku krmíš? My jim dáváme Ferret complet ...Dáváš jí nějaké maso? Po hovězím se pěkně přibírá - pokud by to baštila, mohlo by jí to pomoct...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2008 - 10:19 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
No,krmim ju fretcimi granulami,znacku neviem,obal som uz vyhodila a aj tak zijem v skotsku,takze to bude iny nazov krmiva.Tu maju totizto len 2 druhy a aj to kazdy jeden v inom obchode.. :D :D Ale chuti jej.No,hovadzim ju nekrmim,vraj sa to nema,ze len kuracie,ale dala som jej surove a odmietla.Tak neviem.Myslis,ze jej to hovadzie neuskodi?A ake by malo byt,surove,ci varene?


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign