Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Bře.2024 - 15:45
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2008 - 10:26 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Hovězí by ji uškodit nemělo, samozřejmě tchoř v přírodě si krávu neuloví na to nemá předdispozice, tak možná proto se to říká, ale nemělo by ji to nijak ublížit a samozřejmě to není hlavní zdroj potravy. Přikrmují se jím i mláďátka. A myslím, že je doporučováno i u některých onemocněních. Drůbeží maso je samozřejmě přirozenější. Může být i syrové i vařené. Ono to je zase o názoru ale hlavně o kvalitě zkrmovaného masa. Syrové může obsahovat nějaké zárodky bakterií. Vařené zase ztrácí živiny, tak si vyber :roll: :wink: :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2008 - 11:35 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
No prave,ale co si ja navyberam,ze?,ked havny konzumator je nas drobcek :D :D Surove kuracie si uschovala do tasky kde byva a potom som ho nasla prihnite,takze sa jej uz bojim davat surove.No,kazdopadne dik za radu,idem kupit maso na svieckovu,takze sa jej iste ujde trosku,ale asi jej ho uvarim.Ozaj,kolko zltka moze spapat na posedenie?Zalezi to od jej vekosti? Nasa Daninka je drobna,aj ked uz ma skoro rok,ale mne sa zda dat jej cele zltko trosku privela.Mohla by si mi prosim ta napisat,zhruba,co vastne vsetko moze papat,lebo mame fretku prvy raz a nazory chovatelov,vetosov a rady z kniziek sa lisia.Viem,ze kazda ma iste ine chute,ale tak snad si este vyberie daco z toho.Vdaka :D :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2008 - 12:01 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Fretka NESMÍ vepřové maso (možná nákaza), dále vnitřnosti jako jsou žaludky, děloha a pod. (obsahují škodliviny a hormony). Může jakoukoliv drůbež, hlodavce (králíčí maso), hovězí maso, a uvádí se že je pro ně velmi vhodné koňské maso (ale to se mě třeba zrovna příčí, takže to my nekupujeme). Žloutek může klidně celý, jestli se ti zdá moc, dávej ji třeba jen kousek od vaření. Uvádí se, že fretka by měla jíst pouze žloutek bez bílku. V době nemoci, nebo rekonvalescence, je možné podávat žloutek 1 na den, ale v době, kdy je fretka zdravá, bych častěji jak 1 týdně, žloutek asi nedávala. Já ho dávám, nepravidelně, když si vzpomenu.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2008 - 14:01 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
Diky,diky moc,pomohla si mi hodne.Zapamatam si to a budeme nieco z toho podavat.Vareny zltok nechcela,ale surovy zdlabala s chutou,len ten je problem oddelit :D No,vsak skusi,ked bude mat dost,tak necha v miske.Som ju akurat vazila,tak ma 600g,ale ona je celkovo drobnucka.Nasadime to varene masko,snad trosku co-to priberie.Este raz vdaka moc za radu!!!! :D :D :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 4.Čer.2008 - 18:27 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
Ahojky :) ..asi vam muj problem prijde smesny ale ja uz si s moji fretou opravdu nevim rady :( a musim se s nim podelit..moje fretulka je na me asi moc vazana nebo neumim si to jinak vysvetlit..vubec nechce spinkat v kleci ani nikde jinde..jenom u me na brisku...a kdyz se mi ji konecne podari uspat v pelisku (a to tak ze ji musim celou dobu v kleci hladit a mluvit k ni) tak se hnedka po 5min probudi a zacne histercit..kdyz ji tam opet strcim ruku zacne strasne nahlas a dlouho kvokat..pak za mnou beha jako ocasek..nosi mi hracky a granule..a porad jenom kvoka..vubec se ode me nehne..kamkoliv du..na zachod do koupelny..vsude!!..kdyz se koupu..zacne se capat do vany (ruku k ni raci nedavam..zahryzne se mi mezi palcem a ukazovackem a zacne me od tama surove vytahovat) ..kdyz ji to prestane bavit..lehne si na podlahu a je tam tak dlouho dokud se nevykoupu..kdyz vylezu opet zacne strasne silene kvokat...pokazde kdyz odchazim pryc..dam ji do klece..vzdycky zacne vsechno trhat hryzat a rozhazovat granulky..a lozit po mrizich..a celou dobu co sem pryc se ani jednou nedotkne papanicka..a to ji davam vsechny mozny dobrutky...az teprve kdyz prijdu zacne radosti blaznit a s chuti se pusti do jidla..vubec nemuzu nikam na delsi dobu..a nikoho jinyho netoleruje..neji nepije a nespi dokud neprijedu..proste jenom lezi a kouka..nezabere ani jeji oblibena pasta a meloun..se kterymi se moje rodice u ni chteli splhnout..nerekla bych primo ze je na moje blizke vztekla..to ne..rada se s nima pomazli..ale jakmile udelam nejaky nepatrny hluk (upadne mi lzicka...zavrzam s postelou..nahlas se zasmeji..)..hnedka za mnou pribehne a zacne splhat po noze do naruce a pritom kvokat..vubec si s tim nevim rady :( ..potrebuji NUTNE za 14dnu odjet se skolou do terenu..a vubec nevim jak to moje fretulka zvladne..tyden bez jidla a piti prece nemuze vydrzet :cry: ..a zvirata s sebou vzit nemohu..uz sem se ptala :cry: ..pokud si myslite ze je v riji..tak neni..a pokud si myslite ze ma falesku..tak tu taky 100% ne...PORADTE mi prosim jak ji mam naucit aby na me nebyla tolik zavisla..nemam s timto vubec zadne zkusenosti jelikoz NIKDY ke me tolik ZADNE zvire nebylo nakloneno..a vubec si neuvedomuji ze bych ji rozmazlovala..to spis moje mamka..ta z ni pomalu dela domaci mazlokocku..ne ze by mi to vadilo..to ne ale taky bych se chtela obcas dostat z baraku a tzv. se vyvencit..mam ji uz rok a pul a NIKDY tohle nedelala je to opravdu tak ty posledni 3mesice..snazim se od ni nejak distancovat jenze ono to nejak nejde kdyz na vas kouka s tema svyma krasnyma ocickama..musim ji hnedka capnou a pekne si vyblbnout :) ..dekuji za odpoved..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 4.Čer.2008 - 18:56 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Tak pokud to opravdu není falešná březost, tak mě už teda nic nenapadá. Protože tohle je výstižné právě pro to falešné, ale i pravé mateřství. Což mám teď doma. Miminko ji nestačí a chce mě také do pelíšku :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 4.Čer.2008 - 19:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
Jéjej, to je fretka závislák... tak jí zkus dát nějaký svoje starý tričko do pelechu, aby cítila tvůj pach... nebo jí pořiď kamarádku na hraní a třeba jí to pustí... zabaví se jinak a na tebe zapomene... to je teda oříšek.. každopádně ti určo zaviděj ti, co jejich fretky jsou jak pominutý a na klíně spinkat nechtěj :-)
Držím palečky, aby se vše unormálnilo...

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 4.Čer.2008 - 21:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Fakt to neni faleska?? :shock:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 5.Čer.2008 - 9:24 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Mno tak to je vážně oříšek... typické příznaky (jak už všichni psali) falešky...
Ale myslím že Kamča měla dobrý nápad dát jí do pelechu nošené tričko a nebo bych fakt přibrala fretčí kamarádku :-))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 5.Čer.2008 - 9:28 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
8) Ahojky já mám sice doma dva kluky takže nějaká faleška a březost mi nic neříká, ale jak ¨jsem tu dlouho na foru tak jsem tu vyčetla spoustu věcí,,,já si také myslím, že je to bud faleška , jelikož říkáš že ji máš rok a pul a začala bláznit až ted......jak víš, že to není faleška oubec?! :wink: ..já osobně bych to asi nepoznala...mnoo nevim,,,nikdy jsem se s tím nesetkala.....ale podel fora bych to určitě vystihla v čas :wink: Je to tu všechno popsaný i chování fretulek při březosti....každopádně držim palečky,,,,a pořídit mu kamaráda je také velice dobrý nápad :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 5.Čer.2008 - 13:49 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
No rekl mi to doktor..skoda ze ten muj doktor ke kterymu jsem chodila sel do duchodu :( ..tedka tam misto neho ordinuje nejaky pan vtipnej :( ..no je pravda ze nejak pred 4-5mesicama byla v riji...ale myslite si ze by faleska trvala 3mesice a jeste dyl????? :shock:to neni mozny... :shock: :shock: ..to tricko sem ji zkusila dat..nedela nic jinyho nez se v nem muchla a kvoka :) a kdyz nekdo od nas natahne ruku tak pekne kouse :D ..ale uz se od toho tricka pomalu ani nehne..a postel mam plnou granuli :D ..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 5.Čer.2008 - 14:07 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
Juuu, tak to jsem ráda, že tričko zabralo, ale to kousání je blbý... ale aspoň na těch 14 dní to zabere :-) takže triček to chce hromadu, aby náhodou nevyčichly :-D
Jinak postel plnou granulí nezávidim, asi ti připravuje svačinu na cesty :-) Stačí sesypat do pytlíku a máš na výjezdu co baštit :-) a nebo že by to balila pro sebe??? ;-)

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 5.Čer.2008 - 19:18 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
No sice ono je opravdu divné, že 3 měsíce, ale neprodělala třeba v nedávné době tak pět 6 týdnů nazpátek třeba kastraci? Ono totiž faleška bývá u samiček i po kastraci. :roll: A ty granulky, to dělá pro tebe abys měla co papat :wink: ale tohle taky dělají fretčí mámy. Medulka také zrovna začala nosit granulky miminku do pelíšku. :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 8.Čer.2008 - 11:06 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Zhana: No víš co? Naše Jenny měla fal mateřskou taky skoro 3 měsíce! Takže ono asi tak nereálné to asi nebude... přešlo ji to až teď asi minulý týden...A na kastraci jsem s ní byla v březnu...nějak počátkem...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kvokání
OdeslatNapsal: 28.Srp.2008 - 22:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 30.Čer.2008 - 11:17
Příspěvky: 286
Bydliště: Prachatice
Ta moje potvůrka kvoká stále dokola. Takže stále o ní vim a je zdravá :)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign