Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 6.Kvě.2024 - 0:47
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jmeno
OdeslatNapsal: 25.Črc.2008 - 21:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
No vždyť říkám - opět super jméno. :P
Ještě doopravím předchozí svůj výrok : Jěště, že ta naše malá už jméno měla, jednak by mě trefilo vymýšlet jméno, nebo vybírat z tolika možností to pravé, a mě se nejvíc líbi ty jména, která už někomu patří :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jmeno
OdeslatNapsal: 25.Črc.2008 - 22:28 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Já zase ráda dávám jména taková, která nejsou běžná. Nelíbí se mi, když několik lidí na procházce volá třeba na své psy Betinko, Ladynko, Besinko, Ťapko a pod. :D Takže já osobně mám ráda jména, která jsou málo používaná nebo nejsou. Například, když jsem si kdysi dávno vymyslela jméno Jordi, v té době jsem o něm nikde neslyšela, nikde jsem o něm nečetla, prostě to bylo z mé hlavy. Frodo taky není proto, že bych to u fretky někde slyšela. Já mu jméno měla v plánu dát Nor, ale bohužel když jsem na něj koukala, tak to byl Frodo. Medulka jako jediná dostala jméno předem, ještě než jsem ji viděla na vlastní oči. Prostě mě to jednou napadlo, a líbilo se mě to. A když jsem si pro ní šla, tak jsem měla na výběr ze dvou holčiček tak nakonec jsem si nechala tu která na mě usla :lol: Však má taky v posudku na jedné výstavě "příliš klidná" :lol: :P :) :wink: No zlátíčko. :wink: A Elfinora taky není jméno , které bych někde viděla. Max existuje Elfi ale Elfinoru mám, hádám, jen já, nebo o další nevím :) rozhodně je to, ale výtvor z mé hlavy, protože jsem chtěla použít to jméno Nor, které se poprvé minulo. A na Elfi pasovalo. Takže Elfinora je vlastně skřítek norní :) spojením Elfi + Nor/a. :wink: :lol: Apala-Ketaki je spojení dvou indických jmen Apala a Ketaki a znamenají: Apala - nejkrásnější a Ketaki - smetanově zbarvená květina. A Elvina Edina, už je napsaná v deníčku trpitele. Spojení dvou jmen Elvina a Edina. Jméno "Elvina" je anglického původu, odvozena od "Alvina" - znamená "Přítel všech, Ušlechtilý-vznešený přítel, Přítel elfů". Varianty jsou "Elva, Vina" a A druhé jméno "Edina", to dostala od pánečka: Říkám jí "Edina" a čtu to "Jediná". Je to vrh "E", tak by mělo být "E" na začátku, jinak bych jí říkal rovnou "Jediná". Normálně ale "Edina" shodou okolností, má také anglický původ a znamená "Úspěšná-vzkvétající-zdárná pevnost-tvrz".

Tož tak... :wink: :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jmeno
OdeslatNapsal: 25.Črc.2008 - 22:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Je poznat s jakou láskou a chutí si jména vybíráš. Já nechtěla připomínat - Apala-Ketaki je nádherné - mě - neznalci - to jméno zavánělo historií a božstvem. Mám ráda historické romány a procházela jsem knížky a hledala jméno tam. Ono Bertie je skutečné jméno a ve spojení s fretkou to bylo o tom čertíkovi Bertíkovi. :lol: , kočka má jméno od chovatelky Fionka Siringa - takže to mě taky obešlo a psíkovi jsme dali max - byl maličký, tak ať má "velké" jméno :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jmeno
OdeslatNapsal: 26.Črc.2008 - 11:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
clovece, ludkovia, vy mate neuveritelnu fantaziu :-) tie mena su uzasne :-)

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jmeno
OdeslatNapsal: 26.Črc.2008 - 22:04 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
No tak co se tyce toho co znamenaji jmena, tak Piskvorka bylo prote me vymyslene jmeno, ktere jsem strasne chtela sve fretce dat.. Fló znamena islandsky blecha - protoze ona je pytel blech, Tappinka znamena spunt, coz jsem ji nechtela dat, ze bude mala - no a taky ze jo.. :) Xavy se cte Šavy a tohle jmeno jsem slysela a strasne krasne znelo. Flavio mel mit jmeno na F a proste doma zustal - takze uz jsem ho nemenila. Silver je podle barvy (rikala jsem mu i Oliver).. Yume znamena sen a ona byla proste muj sen (sampan panda). Škodík to jmeno me napadlo jako super jméno pro klucika, ze se bude k fretackovi naprosto dokonale hodit, jen kluka jsem uz nechtela - no a tri dny na to melo sveho nositele a ja si vezla domu tretiho kluka. Vanilka - ma jmeni Kanill hnedy rikala jsem ji porad Kanilka Vanilka - az ji to zustalo - ma barvu jako kura Vanilky. Krupicka ma jmeno po otci - Kroupa. Neo dostal jmeno taky podle vrhu a nakonec se ke me vratil.. Wan a Tchien - to je to svetlo a tma :) Dapplet znamena flekaty, coz je presne Dappletka a Chablis - je podle meho milovaneho vina - ktere je jedinecne - stejne jako Chablis v te smecce (jedina angorka). Maledikt podle kousani je jmeno podle upira od Prachetta, pac celkem kousal. Kabultanovi jmeno zustalo od chovatelky - ale teda dodatecne jsem se dozvedela, ze znamena blbe cumi :? - a ja se divila, ze je to takovej nouma :D A Gwendolyn ma taky jmeno z vrhu G a nebyla planovana stejne jako Neo.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jmeno
OdeslatNapsal: 26.Črc.2008 - 22:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Skvělé. A popis Kabultánova jména - se tu válím smíchy :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jmeno
OdeslatNapsal: 27.Črc.2008 - 11:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
tak to by mi tiez nenapadlo :-) Kabultan je skvele meno, hehe.. a pri pomysleni, co znamena :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jmeno
OdeslatNapsal: 6.Srp.2008 - 20:21 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Profil

Registrován: 19.Úno.2008 - 17:01
Příspěvky: 62
Bydliště: RuzomberokSR
My tiez teraz vymyslame mena pre moju odchovanu fretacku
ale tak ma napadlo chcem ist na ten :evil: REDBULL air race :evil: do BA a koli fretkam nemozem
Takto mozno chuda, skonci ako cerveni byk :twisted: . podla brata sa ma volat Nemo alebo Wall pripadne podla tej Kung-fu pandi
No ja neviem uvidime

_________________
ferrets attack more people than grizzly bear


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jmeno
OdeslatNapsal: 8.Zář.2008 - 8:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
:lol: super. já teda nevím co u nás které jméno znamená, já prostě vidím zvíře a dám jméno, které mé napadne. Teda u fretek vymýšlel jsméno přítel. Kača, to je prostě "kača", milášek, Kryšpínek je většinou Krýša, nebo Kryšatý :cheesy:, dostal jméno, tak že jsme přemýšleli nad jménem a přítel mě ho poslal smskou, on to myslel ze srandy, no a mě se to nějak zalíbilo :cheesy: . Potom naší psi mají jména: Můj první pes Viky, jméno měla(brala jsem si jí v roce), ale je to Kikina, Kikuša, Vikuša a děti jí většinou říkaji Miky, Pak máme Boriska, to je prostě náš Méďa, Medvídek, nebo pan Boris , a náš nejmladší je Baryk, nebo také Ujík, Umpa,Umpalaumpa :lol: . Potom jsme měli kocourka (už je v nebíčku,dožil se krásných 16let) Míšu, ten byl mourek a dostal jméno podle M které měl na čele, a jelikoš to byl pan kocour,velice hrdý, tak to byl také don Kočičón :cheesy:

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jméno pro fretku
OdeslatNapsal: 3.Lis.2008 - 2:03 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Napadlo mě, sepsat významy jmen, které svým freťulím dáváme.

Zatím jen jako start:

Fredy - je německého původu, zdomácnělá forma od Frederick, znamená "klidný, mírný panovník, vůdce".

Ferda - je německého původu zdomácnělá forma od Ferdinand, znamená "odvážný, dobrodružný".

Matýsek - je ? původu, zřejmě forma od hebrejského Matthew, znamená "dar od boha"

Monty - je anglického původu zdomácnělá forma od Montgomery, znamená "hora bohatství muže".

Sára (Sara) - hebrejského původu zdomácnělá forma od Sarah, znamená "princezna".

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jméno pro fretku
OdeslatNapsal: 3.Lis.2008 - 9:48 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 2.Lis.2008 - 14:36
Příspěvky: 16
Jo, přesně tak! Chelsea je lepší, než bulbina. Je to originálnější a přesně tak, bublin je hodně.. Já mám teda Čikitku, ale stejně jí říkám berunko, sviňulko - když zlobí. A tak... Čiki jí říkám jen občas :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jméno pro fretku
OdeslatNapsal: 15.Led.2009 - 0:33 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
No, ta moje zveráková se původně jmenovala Lucka. Nechala jsem jí to jméno do očkováku, i když mně osobně přijde lehce impotentní dávat zvířeti takové jméno :frown: . Tak jsem ji volala různě a ona vždycky poznala, že ji volám (Kočko, Smraďochu, Lenochode, jednu dobu jsem zkoušela Nikuško, ale to se nechytlo). Když jsem zjistila, že slyší i na "Debile" (ale to opravdu hodně zlobila), přestala jsem jméno řešit :cheesy: Teď ji stabilně volám Opico, Opiculko apod. a to na ní skvěle sedí. Asi jí to už zůstane, i když v očkováku má úplně jiné jméno :)


Přílohy:
Opica_spinka.jpg
Opica_spinka.jpg [ 10.77 KIB | Zobrazeno 9433 krát ]

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jméno pro fretku
OdeslatNapsal: 15.Led.2009 - 1:48 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
:) je pěkná, taková roztomilá. Má kukuč trošilinku jako moje Elfinora, ale to bude tou náprsenkou. :)

Obrázek

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jméno pro fretku
OdeslatNapsal: 15.Led.2009 - 9:43 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
>Dobré ráno všem:). Tak jsem si pročetla tuto diskuzi a musím napsat,že máte všichni opravdu dobrou fantasii a parádní jména pro miláčky :D . Naše fretule se puvodně jmenovala Tappy,od původního majitele,ale když jsem si ji od něj v 7 měsících brala,neslyšela na to. Mě se to nelíbilo,tak jsem toho využila a začla jsem jí říkat BATY( BUTTERFLY- motýlek). Slyší na to během týdne. Takže: Baty, Batuše, Abatuše,Batule,Batuslava...a moje 3letá dcera jí nejčastěji říká -ty naše nádhejná pjcinko :D . Už ted do budoucna zvažuji chlapečka a jméno už mám vybráno. Bude to Djud Lebowski,podle mého skoro nejoblíbenějšího filmu. Dobrý? :D :D :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jméno pro fretku
OdeslatNapsal: 15.Led.2009 - 15:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Elfi je opravdu nádherná, dělá čest svému jménu :cheesy: Mějte se parádně. Připojuji foto Opiculky, jak loni v květnu pobíhala na paloučku v Mikulově :wink:


Přílohy:
Opica_na_horizontu.jpg
Opica_na_horizontu.jpg [ 5.64 KIB | Zobrazeno 9444 krát ]

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou
Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign