Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 3.Kvě.2024 - 0:54
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Zachod
OdeslatNapsal: 23.Říj.2011 - 12:59 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2011 - 12:43
Příspěvky: 29
Ahoj jsem tu novy a chtel bych se zeptat jak nejlepe naucit moji fretu na zachod?

Koupili jsme si fretku samicku a druhy den i zachod, dali jsme ji ho tam a ona si tam hned udelala bobek :lol: z cehoz jsem mel velikou radost ze to okamzite pochopila.

Potom ale zacala kadit do jineho rohu, tak jsem ji dal zachod do jineho rohu a zacala kadit tam.

Jenze ted se rozhodla ze uz do zachodu kadit nechce a potrebu dela vsude kolem jen ne do zachodu :( ten je uplne cisty a jinak cela klec spinava. Ma 3 patra a chodi do kazdeho delat svoji potrebu. Do zachodu jsem daval i jeden bobek aby to pochopila ze ma chodit tam ale nic nepomaha. Vcera jsem ji sledoval a asi 10x vzal do ruky a daval na zachod, protoze jsem ji videl jak je ve 3-tim patre a couva do rohu. Nakonec jsem to vzdal a za 2minuty se na to misto vykadila :evil: Je to temer kazdy den co musim celou klec umyvat. A zachod je uplne cisty. Nechapu jak je mozne ze nejdriv se tam naucila uplne sama a najednou se ji tam vubec nechce chodit.
Pokud mate nejake rady co poro to muzu udelat budu nesmirne rad. Vsem dekuji.

Jinak kdyz je venku tak ji vetsinou hlidame a to neudela nic ale jakmile se ji na chvili prestaneme venovat hned nekde udela bobek ale to me tak netrapi nejdrive bych chtel vyresit aby chodila aspon ve sve kleci tam kam ma.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zachod
OdeslatNapsal: 23.Říj.2011 - 16:41 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Smoulinka napsal:
Ahoj jsem tu novy a chtel bych se zeptat jak nejlepe naucit moji fretu na zachod?

Koupili jsme si fretku samicku a druhy den i zachod, dali jsme ji ho tam a ona si tam hned udelala bobek :lol: z cehoz jsem mel velikou radost ze to okamzite pochopila.

Potom ale zacala kadit do jineho rohu, tak jsem ji dal zachod do jineho rohu a zacala kadit tam.

Jenze ted se rozhodla ze uz do zachodu kadit nechce a potrebu dela vsude kolem jen ne do zachodu :( ten je uplne cisty a jinak cela klec spinava. Ma 3 patra a chodi do kazdeho delat svoji potrebu. Do zachodu jsem daval i jeden bobek aby to pochopila ze ma chodit tam ale nic nepomaha. Vcera jsem ji sledoval a asi 10x vzal do ruky a daval na zachod, protoze jsem ji videl jak je ve 3-tim patre a couva do rohu. Nakonec jsem to vzdal a za 2minuty se na to misto vykadila :evil: Je to temer kazdy den co musim celou klec umyvat. A zachod je uplne cisty. Nechapu jak je mozne ze nejdriv se tam naucila uplne sama a najednou se ji tam vubec nechce chodit.
Pokud mate nejake rady co poro to muzu udelat budu nesmirne rad. Vsem dekuji.

Jinak kdyz je venku tak ji vetsinou hlidame a to neudela nic ale jakmile se ji na chvili prestaneme venovat hned nekde udela bobek ale to me tak netrapi nejdrive bych chtel vyresit aby chodila aspon ve sve kleci tam kam ma.



No nejdřív bych asi začala tím, že bych dala záchod do každého patra klece. Fretky jsou lenoši a rozespalá určitě dolu na záchod nepůjde :). Jinak po bytě bych taky nějaký ten záchod dala. My máme 4 pokojový byt a v každém pokoji je záchod. Nemáte náhodou trojúhelníkový záchod? Spoustu fretek na něj prostě chodit odmítá, lepší jsou prostorné obdélníkové záchody :). Jinak fretka je paličák a nebude nic dělat jen tak, za všechno čeká odměnu :D. Takže hlídat, hlídat a hlídat a když se začne chystat, hned ji šoupnout na záchod. když to uděláš víckrát, freťa to nakonec nevydrží a pokadí se do záchodu. No a za to hned musí následovat nějaká dobrota, aby věděla, že když jde tam, kam má, je to pro ni výhodné :D. No a nakonec to prostě začne dělat automaticky. Chce to spoustu trpělivosti, ale nakonec to určitě zvládne :). Držím pěsti :wink:

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zachod
OdeslatNapsal: 23.Říj.2011 - 19:49 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2011 - 12:43
Příspěvky: 29
Ano spravne mame trojuhelnikovy zachod, ktery je bezne ke koupi k obchode se zviraty. No ja jsem premyslel ze bych ji nejaky vyrobil ale ted jsem si prave rikal ze je to dost zbytecne kdyz tam nechodi.
Jen mi proste prijde dost divne ze hned jak jsme ji ho tam dali tak se do nej vykadila a ted i v tom patre kde je zachod umisteny, dela potrebu vedle zachodu (ten je naprosto cisty).

Zkusim tedy v praci neco vytvorit a umistim do kazdeho rohu, jak to bude pokracovat dam vedet.

S tim ze by chodila nekam v byte nemam zatim vetsi problem jelikoz kdyz je venku tak ji hlidame (vetsinou).


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zachod
OdeslatNapsal: 23.Říj.2011 - 20:00 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
chodit tam ted nechce, protože je jí záchod prostě malej a nepohodlnej. klasickej obdélník pro kočky se dá sehnat okolo 70kč a fretka s tím žádný problémy nemívá.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zachod
OdeslatNapsal: 23.Říj.2011 - 20:03 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2011 - 12:43
Příspěvky: 29
A mohl bych poprosit o link na nejaky ten zachudek pro kocky? Nevim ted jestli si rozumime, ale chtel bych mit zachod uvnitr klece a nevim jestli se tam zachod pro kocky vejde?

Kocku mame a zachod pro ni mame ale je teda dost veliky a ten se do nasi klece nevejde.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zachod
OdeslatNapsal: 23.Říj.2011 - 20:23 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
je to úplně obyčejná plastová miska http://www.zbozi.cz/vyrobek/savic-toaleta-litter-1ks/ , kterou mají v každym zverimexu a ve vetšině supermarketů v oddělení pro zvířata..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zachod
OdeslatNapsal: 23.Říj.2011 - 22:10 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2011 - 12:43
Příspěvky: 29
Ta velikost co byla na odkazu mi ale zabere pulku patra, prave toho jsem se docela obaval.
Aby tam potom mela jeste nejake misto na hrani atd. Jde mi o to aby tam nemela potom malo mista a nevadilo to me fretce.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zachod
OdeslatNapsal: 23.Říj.2011 - 22:21 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2011 - 12:43
Příspěvky: 29
Mame presne tuto toaletu akorat modrou :wink: a nejdriv chodila bez problemu a ted ne :( Jak je mozne ze ji nejdrive byla dobra a najednou ji muze byt mala?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zachod
OdeslatNapsal: 23.Říj.2011 - 22:52 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
tak máte tu co jsem na ní dávala odkaz - obdélníková miska, nebo trojúhelník, co byl zmíněný výše? protože jestli trojúhelník, pak je problém právě ve velikosti.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zachod
OdeslatNapsal: 23.Říj.2011 - 23:08 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2011 - 12:43
Příspěvky: 29
Aha :oops: ja zapomel dat odkaz.
Kód:
http://ostatni-hlodavci.heureka.cz/savic-toaleta-pro-fretky-rohova-36x28x15cm/


No zitra tedy zkusime koupit nekde jinou toaletu a uvidime co se bude dit, na internetu jsem nasel nejake alternativy sice to neni levna zalezitost ale pokud to pomuze tak to neni zadny problem.
Kód:
http://www.obchudekumajdy.cz/?p=productsMore&iProduct=109&sName=z%E1ch%F9dek-marshall

Kód:
http://www.obchudekumajdy.cz/?p=productsMore&iProduct=174&sName=wc-koba-s-v%FD%F8ezem

Kód:
http://www.obchudekumajdy.cz/?p=productsMore&iProduct=174&sName=wc-koba-s-v%FD%F8ezem


Osobne se mi nejvice libi 1.odkaz ale ten je vazne drahy potom 3. vypada taky dobre a ten je i za prijatelnou cenu. No uvidim co najdu zitra v obchode potom teprve budu obednavat pres internet pokud nic nesezenu.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zachod
OdeslatNapsal: 23.Říj.2011 - 23:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pro fretku úplně v pohodě stačí běžný obdélník pro kočky nebo jiná podobná nádoba, nepotřebuje spešl fretčí za několik stovek, ono to ve finále poslouží úplně stejně - bud na něj chodit bude a nebo ne..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zachod
OdeslatNapsal: 24.Říj.2011 - 19:51 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2011 - 12:43
Příspěvky: 29
Takze dnes jsem ve zverimexu nic nesehnal, doma najdu nejakou nadobu a uvidim co se bude dit. A potom obednam na internetu.
Ale jak pises bud do nej bude chodit a nebo ne, tak co bych mel delat kdyz do nej chodit nebude?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zachod
OdeslatNapsal: 24.Říj.2011 - 21:51 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2011 - 12:43
Příspěvky: 29
Prozatim jsem to vyresil krabici od bot nez mi prijde co jsem obednal na internetu. Do klece jsem dal 2 krabice jednu dolu a jednu nahoru. Samozrejmne zacala krabice okamzite cupovat (s tim ze dlouho nevydrzi pocitam)
Jak jsem dal Smoulinku do voliery posadil jsem ji do jednoho ze zachodu a hned tam udelala bobek coz je urcite dobre ale uvidime zitra rano.
Po chvili cupovani zacala z vrchniho vyhazovat celou podestylku nevim co tim che rici?
A ceho jsem si vsiml je ze kdyz ji dam do tlamicky granuli odnese si ji schovat nekam do rohu to taky nevim proc dela ale na tom by nebylo nic tak divneho ale ona si tu granuli obcas schova i do zachodu :( coz asi neni moc dobre??? :(
Co by to mohlo znamenat?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zachod
OdeslatNapsal: 24.Říj.2011 - 23:08 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
hmm, tak nevím, v jakym zverimexu si byl a co si hledal, ale u nás ty "kočičí" obdélníky mají v každých chovatelských potřebách a to i v těch malých, mají je například i ve sparu, v obi a podobných marketech v oddělení pro zvířata... že nemají snížený vstup fretce v používání vůbec nebrání, naopak WC s odnímatelným okrajem je dobrý proti vyhrabávání steliva...
nechce tím říct nic, vyhrabávání steliva z WC je super zábava, zvlášt pokud je tam vyšší, čerstvě nasypaná vrstva..
že si odnáší jídlo je taky úplně normální, fretka se nepřežírá a pokud zrovna nemá hlad/chut, tak si to prostě odloží "na potom", granule si často schovávají hlavně fretky, kterým se přístup ke krmení nenechává nepřetržitě, ale krmení se jim dává třeba jen 1-2x denně, což je špatně.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zachod
OdeslatNapsal: 25.Říj.2011 - 17:18 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Naše fretky mají přístup k jídlu neustále a stejně je občas chytí amok a začnou odnášet granule různě po bytě :D. Jinak my jsme zkusili k rodičům koupit obdélníkový záchod s tím okrajem a fretky mi na něj odmítají chodit. Pořád se snažili okraj oddělat a pak šli prostě vedle. Takže se mi fakt nejvíc osvědčil klasický obdélník za pár korun. Jo a to, že máš strach, že záchod zabere hodně místa, to je sice pravda, ale zase na druhou stranu pokud je fretka volně, když jsi doma, tak v kleci stejně většinu času spí a nepotřebuje žádnej extra výběh :). My máme ve dvoupatrové Towerce fretky 3, v každém patře velký obdélníkový záchod a bohatě jim prostor stačí :wink:

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign