Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Bře.2024 - 22:39
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Čiki a její boj
OdeslatNapsal: 19.Črc.2008 - 21:09 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Ahoj tak vás zdravím jmenuji se ČIKI narodila jsem se 18:05:2008
Jsem tchořovitá šelmička ale asi víte vlastně kdo jsem.Tak a tady je můj příběh jak jsem se zabydlela u moji paničky jejich dvou děti a jejich páníčka oni mu říkají tatka.07.07 si mě koupily a odvezly mě od moji maminky.No koupila bylo to spíšit z nutnosti abych nebyla u takového pána a s tak škaredím domečkem i když ta sláma my bude možná chybět docela šustila ale my jí měly počuranou a hodně pokakanou to my ani trochu chybět nebude.Moje nová panička si řekla o granulky ale ten pán co nám dával piškoty a cosi bílého co vypadalo jako tvaroh jí to chtěl dát ona ale že my koupí.Je budu mít svoji vlastní baštu.Dovezly mě do nového domečku jak oni říkají a docela se my tu líbí je tu čistí pelíšek ,nějaká miska a v ní to vypadá jako na piskovyšti tak to jdu zkusit vykakám se tam.Je a koukejme panička s toho má radost a tak my něco strká pod nos voní to ale co neznám to nebaštím.Račy si zalezu do pelíšku a celj den prospím pořád na mě někdo chodí koukat ale neva docela se my to líbí pokaždé mě podrbou je to příjemné.Je tu neděle sem tam kouknu do misky ale moc se my nechce tak nic jdu do hajan zase spinkám a je tu večer je jsem někde jinde jak v tom mojem domečku je tu koberec a nikdo mě nehoní tolik místečka na běháni to je žužo prozkoumávám vše kam se můžu dostat ale žádná díra na zalezení tu není no nic neva jdu račy spinkat.Panička soci mrmlá že nějak moc spinkám a že jsem nic nespapala.. A je tu pondělí to bude ale den pro paničku sice to ještě neví ale moc nadšená nebude.Mám jakési suché patvary v misce prej granule to neznám nebaštím.Dává my cosi kolem krku neva mně to neškrtí uvidíme co se bude dít.Je šup a už jsem v kabelce je tu můj ručníček a houpe se to , dírkou vydim že někam jdem.A je to tu zip se rozepíná a na mě kouká jakémsi pán ale paniček to není má bílí plášt a bere si mě zkoumá mě dává my něco na bříško a ono to studí a poslouchá jak my to škrundá v bříšku,dal mě na misku a říká něco nesrozumitelného nějaká čísla nač jim to sakra je.Pak my kouká do oušek fuj co to dělá on my tam něco hledá co s tím bude asi dělat,je on to namatlal na něco jako je sklíčko a kouká na to přes nějakou trubičku.Pak říká že tam mám vajíčka ale nic živého přej je to svrab fuj už jen to jméno zní škaredě.Než se nadějí něco my teče po krku a prej mě nemají hladit než to zaschne och už aby to bylo.Škrábu se na paničku jenže to jsem nemela dělat už mě drží a stříhají my drápky ješiš nechte my tam něco.Tak už my nemáte co udělat.snad už budu mít klid panička si sedá a já se jí uvelebím na klíně.Ten pán kouká do jakési knížečky prej je to očkovací průkaz,najednou se začne tvářit divně vyptává se na ně odkud jsem a tak furt listuje je jakejsi zděšenej i panička mě začala trošku nervózně drbat a ted to přijde pán začne mluvit na paničku ta se dovídá že mám něco co bych mít neměla tak jak mám nemám nechápu.Panička se dovídá že jsem prej naočkovaná že mám vše co bych měla mít ale né tak brzo.Pan v bílém plášti je zděšen kouká na mě do knížky a nevěří svým očím prej je div že jsem to přežila nechápu je pak tam diskutují jestli je to pravda nebo ne a jak to zjistit ale já jim to bohužel nepovím.Tak nic jdem dom.Večer sedí panička u takového placatého co bliká a jsou tam i obrázky a spoustu tlačítek prej notas co to ješiš je zase novinka pro mě.Sem tam to zapípá a ona zase těma Svejma packama do toho tuká jdu to taky vyzkoušet a ouha toto nesmím vždyť jsem to jen přeběhla ale veva jdu alespoň očuchávat.Celej týden dělám paničce samou radost naučila jsem se po dvou dnech hladovění že je i jiná mamka jak piškoty a tvaroh ,piškot jsem už dlouho neviděla už my ho nedávají ale zato ty kapsičky s mím obrázkem ty my chutnají jak zašustí sáček vím kam běžet kdo my dá jsem prostě holka chytrá.Jo a taky chodím pořád na ten písek je to bezva já tam udělám potřebu a za chvilku je to pryč, tak mám v domečku dost místečka a nemusím přeskakovat svoje hovínka.A tejden utekl jak voda .V uterý jsem si večer blinkla ale panička se dovedla že to nic bít nemusí že to mohlo bít po tom co jsem se nebaštila a tak moc blbla.A tím začal náš další problém.Ve středu jsem si po baště šla schrupnout pak jsem se po hodince vzbudila a zase jsem blinkala ale moc.Panička mě honem vzala a jely jsme zase za tím pánem, už vím že je to doktor pro zvířátka pan veterinář.Zase my poslouchal bříško a pak mačkal a nakonej jsem zjistila co je to injekce.Jeli jsme dom a já šla hajat na cestu jsme dostaly konzervu bašty.Doma to začalo byla jsem hrozně unavená a byla jsem jako tělo bez duše prej jako kus hadru hlavička my padala na všechny strany a bylo to jako hejhat s mrtvolkou.Panička byla hodná uvařila my dobrou vodičku prej vývar s kuřátka a to my celou noc po chvilkách dávala do pusinky tou stříkačkou už to nebolelo jen jsem si sem tam občas lízla a tak to bylo celou noc.Nad ránem jsem byla už trošičku lepší začla jsem i trošku baštit tu konzervu co jsme dostaly.jenže lidičky to bylo tak strašně málo že jsem kousala do všeho co se jen pohlo .No a nejvíc se híbala ruka paničky ta ju měla dokousanou ahch jo asi půjdu z domu pryč.Druhý den my už panička mohla po kontrole u toho pana vet zase dávat po malých kouskách moji mnanku.A tak jsme s toho nejhoršího byly venku a máme to za sebou ted jsem holka taková jako jsem byla předtím jsem hodná nekoušu a s mou paničku si zase pěkně hraju a abych nezapomněla nikam nepůjdu moji paničce olizuji to co jsem jí na té její tlapce udělala a ona mě za to pěkně hladí takže zůstávám a prý možná budu mít kamaráda ale to se ještě uvidí.Tak se zatím lidičky mějte a zase vám napíšu co je u mě nového a přidám i fotečku tak můžete kouknout.Pá pá a tchořímu smrádku zdar.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Čiki a její boj
OdeslatNapsal: 19.Črc.2008 - 21:16 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Ahojky, vítej mezi fretkami :-) Koukáme, že jsi měla podobné páníčky jako my dvě :-( ještě že jsi už u někoho, kdo se o tebe správně postará...
Tapkejšns Meguš a Kimi


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Čiki a její boj
OdeslatNapsal: 20.Črc.2008 - 13:58 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Ahoj Čiki, zdraví tě karvinský pelíšek Zuzanky, Jennynky, Vikouška a Míši, všichni ti posíláme polízání a už se neboj, panička je určitě hodná a do ruky ji, prosím, nekousej, ono časem zjistíš, že ta ruka krmí a hraje si. Nekousej paničku, není to dobré. Pěkně papej a uvidíš, všechno bude fajn :-))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Čiki a její boj
OdeslatNapsal: 20.Črc.2008 - 19:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Tak jsem tu zase a co je nového.Lidičky budete se divit.Krom toho že my panička říká buřtík a taky má důvod proč.No konečně mám napapané bříško.Tak jak my slybovala že až budu velká že i do obyváku budu moct.Stačí fretčí hohled a je to moje.Panička podlehla a pustila mě no sice remcala když musela zadělávat stěnu abych se jí tam neschovala ale vyšlo to ted je my líp lítám jako bláááázen.Tak ahoj a zase pisnu až zvítezím zase nad paničkou .Tak pá


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Čiki a její boj
OdeslatNapsal: 21.Črc.2008 - 13:32 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 10.Led.2008 - 15:42
Příspěvky: 92
Ahojky! Sice jsem celým jménem Čikitka,ale taky mi říkají Čiki. :lol: Tak tě moc moc zdravím a přeju hodně legrace u nových páníčků. :twisted:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Čiki a její boj
OdeslatNapsal: 28.Črc.2008 - 11:02 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Tak se tu zase hlásím.Musím vám zdělit drby z mého života.Tak krom toho že paničce dělám bobiša vedle záchodku když jsem venku jsou tu další informace.Panička věsila prádlo z okna balkon nenáme.To koukala jak jsem jí rychle vyšplhala až na hlavu.No jak jinak musím kouknout jak to s toho okna vypadá a taky jestli to dělá pořádně no néé.A mazlačka no to nemyslí vážně že mám čas se mazlit nejsem stará babka ale aby neřekla tak se na chvilku pomazlit nechám a šup a jsem zase v tahu a dělám lumpárny.Ale dneska to bylo i panička hleděla srděla po rybě dělala jí na stole a co myslíte šup a měla ně na záděch ale mrška nedala.Tak jsem skusila fintu že bych se nechala pomazlit a díl ale ono nic.Tak jsem koukala.No neboj paničko však já ti to vrátím.Jenže ted zase něco kuchtí a voní to jako kuřátko tvrdí že je pro mě tak uvidíme s pomstou počkám.No a jasmě dám vám vědět jak to dopadlo.Tak páček a smrádku zdar.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Čiki a její boj
OdeslatNapsal: 29.Črc.2008 - 13:33 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Tak jsem tu zase.
Znáte hru najdi bobika.My jí dneska vyskoušely a dopadlo to 1"o pro paničku sakra.Našla jsem si takové krásné mystečko pod lavicí v kuchyni tmavej koutek.Panička seděla v obyváku a koukala na telku a pila si kafíčko.Tak proč to neskusit.Šla jsem se na ní podívat jestli náhodou už nezačla hrát.A ouha začla najednou se zvedla a po čtyřech začla lozit a čuchat no přece jen jí to docela šlo.Aby si nemyslela že to bude bez boje kousala jsem jí do nožky ale jak zamířila do kuchyne vzala jsem raději kramle k páníčkovy pod stůl.Tak a ted hledej šmudlo.Panička ve dveřích a sněje se my že jsem buřtík chytrej a že tam by to nečekala.No vyhrála ale neboj příště to bude jinde a to už nenajdeš.Jo a samo že mě nepochválila ani mlsku nedala.Třeba příště.Tak zatím ahojky.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Čiki a její boj
OdeslatNapsal: 29.Črc.2008 - 22:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
A už tu zase smrdím.Dneska mě vzala panička za novíma kamarádama.Pomlouvala mě jak mě bude muset nosit a nakonec koukala jak jsem to nandala všem.Kluky jsem pozlobyla a paničku překvapila jak umím běhat.Tak a ted du do hajan tak krásné sny.Pá pá


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Čiki a její boj
OdeslatNapsal: 8.Srp.2008 - 8:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Tak vás zase zdravím.Jsem tu jen na skok ale novinek mám dost.Tak ta první včera jsem byla u veti koukal my do oušek jako by my tam něco hledal.Pak koukal na to co my tam našel a paničce řekl že tam žádné broučky nemám.No věřily by jste tomu on si snad myslel že tam něco budu mít to je ale jelito.A další novinka panička my řekla že od nědělu budu mít kamarádku,to se ještě uvidí no ale co bude víc srandy a taky víc toho smrádku.Pak vám dám vědět jak to dopadlo.No a ta poslední je že za mnou běhá pořád nějakej malej človíček bud my nosí granulky nebo pamlsky.Panička jí občas nadává ale mě to nevadí co je divné je že ono se to nebojí že je kousnu.Ale já jsem ráda s těma Malenka capartama je docela sranda když jim můžeš vylézt až na hlavu a není to tak těžké.Tak se tu opatrujte a po neděli dám vědět co se to k nám stěhuje.Tak pá


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Čiki a její boj
OdeslatNapsal: 13.Srp.2008 - 22:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Ahojky tchoříci.
Tak jsem tu zase a mám spoustu novinek.Tak jak bych měla začít.Snad to že se my daří vyzrát na paničku a pokud ně vypustí udělám jí bobika vedle venkovních záchůdku.To je ale psina jak se rozčiluje.Jinakk jsem hodná moc nazlení neprožíván ale občas jim to dopřeju.Ty naše mrnata my furt něco nosí ale jen to co smím a já jsem holka vychovaná a beru si to s citen a nekoušu je.Nejraději mám tu malou občas voní jako já.Pak jí ale panička vene a smrádek je prič a to je pak škoda když ono se tak dobře vozí na té pleně.Pak je tu jedna smutná novinka ale to vám panička už napsala.A ta další to budete koukat mám kamoše.Je to 3 kluk je kastrovanej a jmenuje se Monty.Zakládáme si rychlou rotu.Páníček má přezdívku Zip já měla bejt Čip ale dali rači Čiki a ted máme Montyho a kamarádku Gedgitku.Tak už chybí jen Deil.No a co o Montíkovy panička ho drbe na zádech a pusinkuje a já to zdárně okoukávám a dneska jsem jí taky jednu dala.Jen se s Montym ještě nekamarádíme zatím ně che přes klec kousnout když k němu nakukuji a když jsem doma já tak kolem mě projde a nevšimne si mě.Nebojte já mu to spočítám jedna dvě ale jo budu na něj hodná.Tak já letím a zase pisnu tak se tu mějte.A pá pá


Přílohy:
montula.jpg
montula.jpg [ 104.35 KIB | Zobrazeno 4098 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Čiki a její boj
OdeslatNapsal: 13.Říj.2008 - 16:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Tak jsem zase tady panička to tu fláká takže to ted musí dohnat.Jak jistě víte kámoš Monty je pryč no pryč je u bratra paničky,takže je vlastně furt s Nána.
Pak jsem ještě dostala kamarádku Sašenu a s tou ted žiji v jedné moc fajn kleci.Jako správné fretky rošťačíme ,děláme neplechu a občas si i pšoukneme.To by asi nebylo ono kdybychom byly hodné.Zato ted paničce dělám moc velké starosti jsem nemocná což už asi víte.proto to tu panička dává dohromady a další info o mém stavu bude už jen zde.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Čiki a její boj
OdeslatNapsal: 13.Říj.2008 - 16:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Takže poslední dnešní info o čiki.Druhý rentgen nic nepotvrdil jen že bříško se vyprazdňuje což je dobrá správa.Taky začala víc baštit a je čilejší.Jinak je stále na atb.Pokud bude zejtra v pohodě a bude se to zlepšovat tak ve středu jí máme konečně doma.Což bude ten nejkrásnější dárek k narozeninám jaký ten den dostanu.Tak držte dál palečky


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Čiki a její boj
OdeslatNapsal: 14.Říj.2008 - 8:37 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
Ahoj, myslíme na tebe s klukama a na Čiki. Určitě to dopadne dobře!!

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Čiki a její boj
OdeslatNapsal: 14.Říj.2008 - 11:45 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Už jedeme domů hurááááááááááááááááááááá


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Čiki a její boj
OdeslatNapsal: 14.Říj.2008 - 11:50 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Blahopřejem...tak ať už je vám jehom líp a můžete zase brzo lumpačit :wink:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign