Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Dub.2024 - 16:33
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Čipování - diskuze
OdeslatNapsal: 22.Úno.2009 - 22:01 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
adelaida, můžu se zeptat proč jsi odpůrcem čipů? já mám čipovaný všechny tři své fretky a pokud budeme mít mimča, tak chci čipovat i je. už jen z toho důvodu, že bych chtěla mít alespon malou šanci, že by se mi podařilo je dopátrat, pokud by někomu uteklo, prodali ho a podobně, tak prostě že budu mít jistotu, že je to opravdu moje a ne jen odhadovat ano, mohlo by být moje, ale... určitě je to na zodpovědnost každého, ale myslím, že k nehodě, kdy fretka uteče, může dojít vždycky - i když si člověk dává velký pozor... myslím, že čipy jsou v tomhle celkem přínosem a bylo by fajn, kdyby svá zvířata čipovalo víc chovatelů a také aby veterináři a útulky zvířata čtečkou opravdu kontrolovali, bohužel ne vždy tomu tak je :(

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chovatelské stanice
OdeslatNapsal: 22.Úno.2009 - 22:13 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Srp.2008 - 12:32
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava
Jsem odpůrce protože - čipovali jsme štěňata a to velkého plemene a jedno štěně zemřelo, čip se nějak proputoval do krevního oběhu. Můžete říkat, že to byla jen špatná aplikace. Ale pro mně hrozný zážitek. Nám pak na to vet řekl, že se to prostě občas stává. Když chtěli majitelé našeho štěněte - malé plemeno čipovat řekl jim vet že pod půl kila nečipuje nic, že je to nebezpečné a to je i můj názor. Přílišná zátěž pro organismus, velké místo vpichu, hrozba zánětu, alergické reakce, putování čipu. Nehledě na to, že ne všechny čtečky přečtou všechny typy čipu.

A prostě je to zásah do organismu - nerada kastruju, své štěňata nekupíruju a nečipuju.

Fretčí mimino chci od své kamarádky ta bude mít neustálý přehled o mláděti. Žádný následný prodej nehrozí. Jedině útěk. A to je opravdu myslím jen moje zodpovědnost.


Pro mně to je jako kdybych chtěla štěně s ocasem a chovatel mi řekl ne - já prostě kupíruju.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chovatelské stanice
OdeslatNapsal: 22.Úno.2009 - 22:42 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Adelaido, já s tebou plně souhlasím, myslím, že toto by mělo zůstat na člověku, který si zvíře pořídí, jestli ho chce čipovat nebo ne...Já sice namám důvody jako ty, ale stačilo mi vidět jak je to velké a našim fretkách bych to prostě píchnout nenechala, protože to musí být neskutečná bolest a stres pro to zvíře...Samozřejmě se tu teď rozběhne diskuze, proč čipovat a proč ne, ale každý má právo na to, mít nějaký názor.

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chovatelské stanice
OdeslatNapsal: 22.Úno.2009 - 22:57 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Srp.2008 - 12:32
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava
Nechci diskutovat o výhodách a nevýhodách čipů. Já prostě nechci čipovanou fretku. A chci fretku z určitého spojení od určitého chovatele a bez čipu!!! A nechci ay s tím mněl chovatel jakékoliv problémy. Nešlo by teda při schvalování povinnosti čipovat zanést vyjímku - když si nový majitel fretky nebude přát mládě čipovat aby prostě nemusel? Nějaký formulář a je to. Třeba ze zdravotních důvodů, nebo tak. Myslíte, že to stojí za úvahu? Protože já si opravdu čipovanou fretku koupit nechci.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chovatelské stanice
OdeslatNapsal: 22.Úno.2009 - 23:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
ale stačilo mi vidět jak je to velké a našim fretkách bych to prostě píchnout nenechala, protože to musí být neskutečná bolest a stres pro to zvíře

Souhlas. A ač mám kladný přístup k modrení technice, tohle otrocké značkování jako dobrý nápad neshledávám. Potom už jen krok, aby se čipovali i lidi při narození :roll:

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chovatelské stanice
OdeslatNapsal: 22.Úno.2009 - 23:28 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jen mě zajímalo, jaké jsou důvody k takovému odmítání čipů, nechci nikoho odsuzovat ani nic podobného, je to každého věc. to s tím prodejem bylo myšleno obecně, těžko asi početnější vrh rozdáme mezi lidi které známe a kterým můžeme opravdu věřit :wink:
jinak jsem si všechny 3 fretky dala očipovat sama a nepřišlo mi, že by jim to vadilo víc než tenká jehla při očkování...

pokud se klub (?) rozhodl pro čipování, tak k tomu asi nějaké důvody má a nevím, jestli by se to dalo nějak obejít, aby toho zas nezneužívali chovatelé, co do mladých nechtějí moc investovat a ZoP chtějí jen pro lepší prodej mláděte, případně aby mládě prodali za vyšší cenu... ale do toho nevidím a určitě se vyjátří někdo z klubu :wink:

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chovatelské stanice
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 11:13 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Adel, já Tě chápu, ale myslím si, že si budeš muset pořídit mládě odjinud. Nejsem sice ryzím odpůrcem čipů, ale přijdou mi zbytečné u fretek. Čip má význam pouze v případě, že se fretka najde... a to je podle mě asi ten nevětší problém, když se ztratí. My máme na postroji adresáře a pokud by se ztratila vycházky mohou posloužit stejně dobře jako čip.A doufám, že doma se prostě neztratí :evil:
Ale pokud je čipování podmínkou CHS, pak by byla hloupost udělovat vyjímky. Stejně jako, když chceš jezdit, potřebuješ řidičák a názory nektěrých, že řidičák je na nic, protože říení mají v krvi :roll: no... prostě takové jsou podmínky a každý se s tím musí poprat sám :wink:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chovatelské stanice
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 14:29 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Já věřím, že úmrtí štěněte je stejně nepříjemné jako úmrtí mlaďunké fretky na nezhoubný nádor. Nevidím důvod proč hned čip odsuzovat a mláďátko si nevzít. Stejně tak ti může umřít mládě fretky na cokoliv jiného než na čip a úmrtí fretky na příčinu čipování jsem ještě neslyšela, že by se to stalo.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chovatelské stanice
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 15:15 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Srp.2008 - 12:32
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava
U mně to už je prostě princip, nekoupím si kupírované štěně, nenosím kožichy, nečipuju. Teda zatím nevím co budu dělat až to bude ze zákona povinné a hlídané. Já už víc pochopím tetování než čip. Já neříkám, že čipy jsou špatné, že po nich fretky hromadně hynou. Nic takového. Je to můj osobní boj. Nemám ráda čipy, nechci zvíře s čipem. Takže kvůli téhle zásadě budu prostě muset ustoupit a mláďata z CHS si prostě odpustit! Anebo při nátlaku - dejte mi do ruky mimino a už bez něj neodejdu. Odejdu domů s fretkou i s čipem. Což se mi nezdá pravděpodobné.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chovatelské stanice
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 15:20 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
taky myslím, že fretka častěji uhyne na jinou příčinu (nemoc, nehoda) než na špatný píchnutí nebo cestování čipu. takže pokud bych to zvíře opravdu chtěla, tak bych ho neodmítla jen kvůli tomu, že má čip... tetování mi tedy příjde daleko bolestivější než čipování..

My máme na postroji adresáře a pokud by se ztratila vycházky mohou posloužit stejně dobře jako čip
bohužel myslím, že pokud fretku venku nepustíš z vodítka, tak že se jí podaří utéct pouze když se z postoje vyvlíkne, takže tam je jí adresář asi k ničemu, páč ten ti zůstane spolu s kšírkama připlej na vodítku... ...nebo pak taky se může odepnout vodítko, kdy by na fretce postroj zůstal, ale i tak se může cestou z postrojku vyvlíknout... jinak na postrojku máme adresář taky, ale moc se na to nespoléhám..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chovatelské stanice
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 15:24 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Tetování je právě to, co u fretky udělat nejde a podle mého názoru je víc bolestivé než jedno píchnutí. A srovnávat to s kupírováním je docela nefér, to už kupírování = odstranění pachových žláz ano, to srovnat jde, ale čip a kupírování je nesrovnatelné. Pokud to je tvůj osobní boj, tak s tím nikdo jiný než ty, nic nenadělá.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chovatelské stanice
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 16:10 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Srp.2008 - 12:32
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava
Můj osobní boj jsem řekla proto aby to nevypadalo, že chci někoho hecovat proti čipům. Jen jsem se slušně zeptala zda by prostě nešla udělat nějaká vyjímka. Když nepůjde, nepůjde. Nesrovnávám kupírování s čipem co se bolestivosti týče, ale co se týče principu. Proč zvířatům usekávat ocasy? A proč do zvířat vrážet čipy?A jen tak pro zajímavost znáte někoho v okolí kdo našel svou fretku díky čipu? ŽE BY MU ZAVOLALI NAŠLI JSME VAŠI FRETKU...... Když se najde fretka většinou se to vypíše na net k vetům a nebo jde do útulku. Pokud sleduji nabídky útulků - nebo si je obvolám s tím, že se mi ztratila fretka a budu sledovat internet myslím, že mám skoro stejnou šanci s čipem a ibez čipu. Až mi řeknou, že díky čipu najdu fretku přes satelit pak to budu považovat za super věc a začnu o tom uvažovat jinak


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chovatelské stanice
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 16:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Ja si myslim, ze ale i pro chovatelku bude cip zarukou toho, ze pokud se mlade dostane jinam, pak proste bude vedet, ze je jeji..

Dalsi vec - cip se picha pod kuzi - proto nejak nechapu, jak by se dostal do krevniho obehu. Dalsi vec, jehla je velka, to ano - ale cipovani mladat jsem jiz zazila a proste to 5ti sekund to to mlade nevi. Navic me prijde cipovani jako pichnuti piercingu - jen s tim, ze se ranka hned uzavre a nehnisa to a nedeje se s tim nic.

A souhlasim s tim, ze ti frete muze opravdu umrit na neco jineho :(

A co se tyce hledani - ja jako chovatel jsem uz zazila, ze fretata odemne se dostala jinam - zjistila jsem to nahodou a overit to, jestli je to opravdu me mlade (protoze kuprikladu nedostali ani ockovak, ci rodokmen), pak proste je to na cisle cipu.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chovatelské stanice
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 16:21 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
navíc je tetování dost nespolehlivá identifikace. my si kdysi koupili basetku s tetováním v uchu, několik týdnů měla ucho hodně citlivý, po roce už bylo tetování nečitělný a do dvou let se "vstřebalo" úplně, prostě žádná známka toho, že někdy tetovaná byla, takže to bylo úplně zbytečný trápení... u tetování se tohle stává dost často, že po nějaké době je prostě nepoužitelný a možná i proto se přešlo k čipování. s čipováním jsme žádný problémy neměli, zvířata po pár minutách ani nevěděli, že se s nima něco dělo, rána se zachvilku stáhla a do 2 dnů už místo vpichu nabylo znát... stejně tak jako může zvíře zabít čip, tak ho může zabít i očkování a myslím, že u očkování je to riziko větší a přesto svá zvířata očkujeme...
a jak píše Jordi, nesrovnála bych to s kupírováním, od kterého se poslední dobou upouští a tuším, že už ani na výstavách nemají kupírovaní psi šanci a dává se přednost "přírodnímu" vzhledu.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Chovatelské stanice
OdeslatNapsal: 23.Úno.2009 - 18:48 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Srp.2008 - 12:32
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava
Já vám prostě nedokážu dost dobře vysvětlit svůj postoj. Tato debata mi připomíná granule vs vařená strava. Nebo bez PP? či s PP? Každý má prostě svůj názor a za tím si bude stát. Pokud svůj postoj k čipům nezměním pak nebudu moct mít mládě z CHS. Ještě jednou si zajdu za svým veterinářem a proberu s ním tuhle problematiku - jinak dneska už existují čipy s nějakou hlavičkou, která brání putování v těle. Takže když už čipovat tak třeba takovým čipem i když ten je zase dražší.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign