Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Bře.2024 - 9:53
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Burza plazů - Fretečka
OdeslatNapsal: 24.Bře.2009 - 22:01 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 14.Srp.2008 - 11:37
Příspěvky: 12
Ahoj, nevím kam tohle napsat,ale někam musím. To, co jsem viděla bylo něco otřesného. Byla jsem v sobotu 21.3. na burze plazů v Domě kultůry Ostrava. Narazili jsme tam na jednoho prodejce, který prodával spoustu různých zvířátek a krom nich tam taky byla jedna fretečka. Prvně sem užasla, že ji tam vidím, ale když sem se podívala blíž, tak jsem se zděsila. O podestýlce nemluvím, to byla úplně maličkost oproti tomu, v jakém stavu byla ona. Krom toho, že byla vyhublá a špinavá, tak měla taky okousané uši, a poloviční, no to možná ani ne, ocásek. Prstíky měla takové nějaké roztáhlé. No, prostě hrůza. Šla jsem okamžitě za tím prodejcem a vyzvídala odkud jí má a proč je v tak hrozném stavu. Pán byl velmi zaskočen tím, co jsem všechno na něj vyhrkla a začal blekotat něco o tom, že jí má z olomouce od nějakého pána, jméno raději zapomněl, a že jich měl několik a nestihl si je prohlídnout v jakém stavu jsou. Jo a aby toho nebylo málo, tak ji chtěl prodat za 1000 Kč. A aby toho ještě nebylo málo, tak když sem se podrobněji podívala na ostatní zvířata, tak měl mezi křečkama mrtvé křečíky, ostatní po nich šlapali, pak i u gekonků byla mrtvolka, činčily měl špatně pojmenované, no prostě nemám slov. Uvažovala jsem, že bych napsala nějakému spolku na ochranu zvířat, aby se tam příště zašli podívat. Kdyby jste někdo měli nějaký nápad jestli by se proti tomuhle svinstvu dalo nějak bojovat, tak sem s ním.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Burza plazů - Fretečka
OdeslatNapsal: 25.Bře.2009 - 9:15 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Určitě můžeš napsat na veterinární správu danného kraje, aby to při příští výstavě prověřili (pokud možno se jménem vystavujícího prodejce) jenže potíž je v tom, že tam také nemusí být...

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Burza plazů - Fretečka
OdeslatNapsal: 23.Kvě.2009 - 15:48 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 6.Lis.2008 - 11:00
Příspěvky: 14
Bydliště: Ostrava
Dnes jsem navštívila stejnou akci jak zde kolegyňe a musím souhlasit, v některých případech to byl děs.Dnes tam byly také fretky vypadaly sice zdravě, ale bylo vidět, že se majitel o ně moc nestará. Nejenže tam byly na pilinách, bez vody a bez jídla také bez záchodku a navíc byly dány tak, že nebylo ani poznat majitele....a to nemluvím ani o křečcích a potkanech opravdu by chtělo stím začít něco dělat.Bohužel na stránkách organizatorů nemají žádné fórum kde by se účastník vyjádřil.Je tam pouze e-mail, ale pochybuju, že na něj bude někdo reagovat.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Burza plazů - Fretečka
OdeslatNapsal: 25.Čer.2009 - 7:20 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 24.Čer.2009 - 22:41
Příspěvky: 8
Bydliště: Frýdek-Místek
andris napsal:
Dnes jsem navštívila stejnou akci jak zde kolegyňe a musím souhlasit, v některých případech to byl děs.Dnes tam byly také fretky vypadaly sice zdravě, ale bylo vidět, že se majitel o ně moc nestará. Nejenže tam byly na pilinách, bez vody a bez jídla také bez záchodku a navíc byly dány tak, že nebylo ani poznat majitele....a to nemluvím ani o křečcích a potkanech opravdu by chtělo stím začít něco dělat.Bohužel na stránkách organizatorů nemají žádné fórum kde by se účastník vyjádřil.Je tam pouze e-mail, ale pochybuju, že na něj bude někdo reagovat.



No já tam taky byla, protože jsem tam minule viděla tu chudinku,tak , že kouknu jestli tam nebudou jiné a zrovna žádnou jsem tam neviděla. :frown: Asi slepota


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign