Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Dub.2024 - 11:28
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: POMOC JAK ODNAUČIT CHODIT NA TOTEŽ MÍSTO
OdeslatNapsal: 6.Dub.2009 - 13:23 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
Ahoj, jsem už docela zoufalá a potřebuju poradit, nebo aspon typ, co by mohlo pomoci. Mám jedenaměsíční fretečku, milá, hodná, bezproblémová, jenže mi v kleci, která je dvoupatrová neustále chodí kále do rohu vedle záchodu. Začala to dělat asi před 3 měsíci. Kdyby nechodila na záchod, tak bych ji ho posunula na ten prolémový roh a bylo by to. Jenže ona si chodí jak na záchod tam ale i na druhý záchod. Snažila jsem se na to přijít. jestli třeba záchudek není pro ni špinavý a ona prostě než by tam šla, jde to udělat do vedlejšího rohu. Bohužel tím to nebylo. Problém je, že ona chodí na obě místa, jak se jí chce. Měla jsem rady od chovatelky. vyzkoušet místo omýt octem, to nepomohlo, pak třeba nějaké hadry, dala jsem jí tam polštářky, nu bohužel se mi do nich několikrát udělala. Poslední je vyzkoušet prý na to místo dát misku s jídlem. Ale nevím, kdyby nic nepomháhalo, budu muset být donucena to udělat ale misky má v druhém patře, kde je zvyklá jest a netahat to dole. Kámoška mi radial at ji tam do toho rohu dám pepř. Že to na jejich kočky pomáhalo, ale mo si to technicky nedokážu představit a fretka není kočka. Mám obavu, když ten záchod dám na druhou sranu, tedy do rohu, kde stále kalí, že jak je zvyklá, půjde to dělat do druhého rohu, protože byla zvyklá, že tam je záchod. Už nevím jak jí to odnaučit. Dostala jsme radu, že mám si na ní sednou jeden den a prostějí pozorovat a ž to pujde dělat, dat ji na zachod a pamlsek. jenze prostě casově fakt nemuzu u ní prosedět 24 hodin až se uráčí jít na záchod:D což se když jsem jí učila aby nekálela pokoji dalo, am jsem si to ohlídala ale v té kleci je to těžké. Beru každou radu, co by mohlo zabrat. Nebo m napadlo jí pořídit velký záchod, který bude zasahovat do oou rohu:D. tent co mám není malý a myslím, že je dobrý a prostorný, ale mám strach aby si pak neoblíbila další roh. Prostě du moc vděčná za pomoc, protože poslední dobou to dělá do rohu furt, dřív to bylo tak jednou za tři dny ale ted je to každý den. :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: POMOC JAK ODNAUČIT CHODIT NA TOTEŽ MÍSTO
OdeslatNapsal: 6.Dub.2009 - 13:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Tak jediné věci co mě napadají je opravdu velikost záchoda... zda není moc malý, jestli se do něj v pohodě vejde celá... potom jestli jste třeba neměnili podestýlku (kočkolit), že by jí třeba ten nový neseděl a jako řešení bych viděla pořídit ještě jeden a dát ho do rohu kam chodí, budeš mít snazší manipulaci než kdyby si pořídila velký, který by byl přes oba rohy. A navíc, když si to fretuška rozmyslí a začala by chodit do jiného rohu, může její původní WC zůstat na místě a tohle nové "stěhovavé" přizpůsobit.... a co třeba ji zkusit hlídat alespoň o víkendu?

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: POMOC JAK ODNAUČIT CHODIT NA TOTEŽ MÍSTO
OdeslatNapsal: 6.Dub.2009 - 13:37 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2008 - 13:11
Příspěvky: 47
Máme stejný problém. Do vypuknutí říje velice čistotná fréťa teď chodí na 2 místa - do záchodu a těsně vedle, bobky na obě místa spravedlivě rozděluje, nedá se říct že by měla jedno oblíbenější. Myslela jsem že s ukončením říje ji to zase přejde, ale zatím nic...
Taktéž budu ráda za jakoukoliv fintu.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: POMOC JAK ODNAUČIT CHODIT NA TOTEŽ MÍSTO
OdeslatNapsal: 6.Dub.2009 - 14:06 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
řeknu to takhle...a natvrdo...fretka prostě není cvičené zvíře, kdysi jsem chození do wc řešila stejně jako VY...Ale prostě fretku nikdy nenaučíte chodit 100 % do wc. Fretka je paličaté svérázné zvíře, které si prostě bude dělat co bude chtít a vy s tím absolutně nic neuděláte. Pokud se s tím nesmíříte, pořiďte si psa a nebo kočku. Za roky, co přítel chová fretky (já teprve 3 rok) má zkušenosti, že fretka se prostě musí do záchodku odnést, kdykoliv vidíte, že to chce udělat jinam. Natvrdo stát u ní dokud to tam neudělá a pak jí odměnit. Ale i když máme fretky naučené na záchodek a když jsme s nima v pokoji a do wc vždy chodí, stačí je nechat chvilku bez dozoru a už je bobek prostě mimo záchůdek. Dost udělá stelivo! Je třeba vyzkoušet, které stelivo zvířeti nejvíc vyhovuje. Setkala jsem se už s fretkama, kterým klasické stelivo formy písek nevyhovuje!!!
Ve volieře jsme to vyřešili pomocí přípravku savo glanc - není to toxické a fretkám to voní. Tím vymýváme podlahu a od té doby nám ve volieře kadí tam, kam mají. Je také třeba rozlišovat přípravky na vymývání WC a podlahy ve volieře. Jamilke se vymývá WC a podlaha stejným přípravkem, zákonitě bude kadit VŠUDE. Ještě nám pomohlo přehodit nějaké pelechy a záchodky ve volieře. Asi se jim nelíbilo, jak to tam mají uspořádané. Teď už jen vyměnit v obýváku koberec za podlahu a budu spokojená :D Tam si můžou kadit kde budou chtít a řešit to nijak nebudu :cheesy: :cheesy:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: POMOC JAK ODNAUČIT CHODIT NA TOTEŽ MÍSTO
OdeslatNapsal: 6.Dub.2009 - 14:08 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
no asi kdyz ti to tak moc vadi, tak tam dej proste dalsi zachod.. Klidne bych zkusila premistit puvodni, pokud bude chodit i tam kde byl, pak holt druhy..
Moje Flo ted taky zacala chodit mimo zachod :( Proste nekdy jde do zachodku a dva bobky hodi doprostred klece - hotl proste klec neustale umyvam..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: POMOC JAK ODNAUČIT CHODIT NA TOTEŽ MÍSTO
OdeslatNapsal: 6.Dub.2009 - 14:11 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Přesně, holt se to prostě umyje, vo co gou :lol: :lol: po sobě taky uklízíme :lol: :lol:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: POMOC JAK ODNAUČIT CHODIT NA TOTEŽ MÍSTO
OdeslatNapsal: 6.Dub.2009 - 16:34 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2008 - 13:11
Příspěvky: 47
Ale jo, smířit se s tím dá, jen mi bylo divné, že přestala dělat to, co bez problémů zvládala sama od sebe (a to je původem zverimexová!). Nezkušený člověk pak neví, v čem všem může být chyba. Že je to normálka, to se v příručce nedočtete, to vám může říct jedině ten, kdo o tom něco ví z vlastní zkušenosti. Mě například nenapadlo, že bych měla zkusit mýt záchod a podlahu různými prostředky :shock: .


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: POMOC JAK ODNAUČIT CHODIT NA TOTEŽ MÍSTO
OdeslatNapsal: 6.Dub.2009 - 16:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Tak u nás holky chodí poctivě na WC, Terez nikdy neudělala bobek vedle a Tonda pravidelně cca 2ks, než začne říjit, takže alespoň poznám, že už to přijde :oops: Opravdu jsem za svoje "vycvičený" holky ráda a doufám, že jim to vydrží... opravdu zkuste vyzkoušet všechno doporučované a uvidíte, jestli to bude mít nějaké výsledky :wink:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: POMOC JAK ODNAUČIT CHODIT NA TOTEŽ MÍSTO
OdeslatNapsal: 6.Dub.2009 - 19:10 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
No zkusit nezkusit...Tak jde o zápach záchodku, který má být jednotný - spíš vymývám záchodek jen vodou, aby to nepřehlušilo pachy...A pokud volieru a záchodek umýváš jedním prostředkem, spojí si to se záchodkem a prostě to tam hodí ;-)
každopádně spousty fretek zkouší časem, co si může dovolit - přichází puberta, tak potřebuje vyzkoušet, co si může u tebe dovolit :lol: :lol: To je celá jejeich povaha... :mrgreen:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: POMOC JAK ODNAUČIT CHODIT NA TOTEŽ MÍSTO
OdeslatNapsal: 6.Dub.2009 - 21:03 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
[Tak vidím, že asi vyzkouším přikoupit ndalší záchudek a dát ho vedle toho mého. Sice záchod a klec nemyju stejnym prostředkem ale asi zkusím to vymýt tím savem nebo tak.
Nechci po ní aby byla jako kčoka nebo pes. teda spíše pes, rptože i kočky kadí velmi rádi mimo záchod. CHápu, že to je temrperamtní zvířátko a né hezká ozdoba do pokoje. Jen s tím nemám zkušenosti a proto se ptám. Lepší je se zepat než dělat jak všechno vím a třeba nějak škodit zvířátku nebo fakt něco dělat blbě. Moc děkuju za všechny rady určitě je využiji:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: POMOC JAK ODNAUČIT CHODIT NA TOTEŽ MÍSTO
OdeslatNapsal: 6.Dub.2009 - 21:16 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
JJ s tím souhlasím, jen sem popsala mé zkušenosti :-) A dojmy... Je lepší právě začínající fretkaře infomovat, že to nejsou psi a kočky :lol: bohužel dost veterinářů je k sobě přirovnává :frown: Takže proto sem to podotkla... 8) Nebylo to myšleno nijak proti tobě...Jen jsem konstatovala...Doufám, že se ti to podaří, je to docela těžké přijít na to, jak tomu kakání zabránit a na každou freťuli platí něco jiného...Ony se i tím snaží něco říct...Nám zase Kimi po každém příchodu nové fretky kajdila po celém bytě...Prostě se snažila na sebe upoutat pozornost, jakmile sme se jí o to víc začali věnovat, je klid...(někdy :mrgreen: :mrgreen: ) :lol: :lol:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: POMOC JAK ODNAUČIT CHODIT NA TOTEŽ MÍSTO
OdeslatNapsal: 6.Dub.2009 - 21:47 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
A taky záleží, jestli to nedělá na truc. Fretky jsou někdy dost urážlivé. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: POMOC JAK ODNAUČIT CHODIT NA TOTEŽ MÍSTO
OdeslatNapsal: 7.Dub.2009 - 17:42 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Tak nám začal broblém s házením bobků mimo wc, taky v říjí, jak u Kačky, tak Kryšpína. Navíc pro Kryšína, byl rohový malý, tak jsem koupila obdelníkový pro koťata. Když začal říjit, chodil srajdit taky do dalšího rohu, takže jsem koupila ten sam ještě jeden a je klid, sice tak jednou do týdne hodí bobka i v patře, ale co :) Jinak co se týka saponátu souhlasím s Peťulí, já taky myju wc jen vodou a voliéru savem, když jsem vytírám "slimáky" po Kryšpínovi (každý večer) tak mám vlhčené ubrousky pro zvířata, tím mu první přejedu bříško :cheesy: a pak i klec 8) Korát v pokoji kadí ke dveřím, ale to jsou hovína trucovní :? Takže to zbírám každý večer, když jdou spát.

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: POMOC JAK ODNAUČIT CHODIT NA TOTEŽ MÍSTO
OdeslatNapsal: 10.Čer.2009 - 11:14 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Čer.2009 - 10:44
Příspěvky: 1
Mám doma dvě rošťandy a taky proplémy se záchůdkem.Od malička jsem je učila chodit na záchůdek, což se mi první měsíce i vedlo, ale pak najednou z ničeho nic se milé dámy rozhodly, že vedle záchodku se jim potřeba bude vykonávat lépe..nepomohly ani tresty, napomínání prostě nic.Vždycky, když jsem viděla náznak toho, že potřebují na záchod, vzala je, dala na kočkolit a nepustila je od tud, dokud tam něco neudělaly..mršky rychle pochopily a vymyslely si na mě fintu, do záchůdku se přede mnou jen vyčůraly, následovala pochvala a odměna, a když jsem odešla udělali hovínko hned vedle záchodku. Nakonec mi došla už síla a záchůdek jsem vyměnila za noviny..je to celkem v pořádku, noviny ale musím tak 4x denně vyměňovat.. :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: POMOC JAK ODNAUČIT CHODIT NA TOTEŽ MÍSTO
OdeslatNapsal: 10.Čer.2009 - 11:37 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
:) puberta.. asi ...a nebo mě tak napadlo, umyt pořádně octem místo vedle záchůdku kam chodí...a vystlat jim kolem záchudku ručníkem,,bo něčim po čem voní jejich pachem...jelikož je známo, že fretky si do pelíšku nekadí :wink: i když musím,,přiznat u našeho prvního kluka to nezabíralo,,,ten v puberte si do pelechu kadil mno :oops: ale pak z ničeho nic přestal,,,a zas začal poslušně chodit do záchůdku :)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign