Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Bře.2024 - 16:38
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Lymfom
OdeslatNapsal: 11.Kvě.2013 - 16:03 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Srp.2012 - 13:35
Příspěvky: 2
Zdravím,

potřebuju poradit a nevím moc kam se obrátit, tak bych byla vděčná za nějaký názor. Pročetla jsem toho už relativně hodně, i co se psalo na fórech o fretkách i o lidech.

Měla jsem dvě fretky, je to pár týdnů co mi zemřel Fred. Že mě to dost sebralo si asi dovedete představit. Každý den jsem s ním jezdila na Bílou horu, což máme tři hodiny cesty. Pořád přemýšlím, co šlo udělat jinak nebo lépe, jestli ho nevyčerpávaly ty cesty.. to už asi nezjistím. A před týdnem jsem si všimla, že má druhá fretka, Nessie pod pacinkou bouličku. Nemohla jí tam mít déle než tři dny, všimla bych si. Hned v pondělí jsem s ní jela na veterinu, naše paní doktorka tam ráno nebyla ale Ness prohlédl pan doktor Hnízdo s tím, že se jedná o lymfom. Vzal vzorek z bouličky a já se s ním domluvila, že se na to ještě podívá paní doktorka a já si s ní pak zavolám. Diagnózu potvrdila. Rovnou jsem se s ní domluvila, že půjde Ness v úterý (14.5.) na sérii testů a rovnou i na chemoterapii.

Přemýšlím, zda je to moudré. Ness totiž jako malou naočkovali špatnou vakcínou, což mělo za následek, že jí odešla jedna ledvina. Tu jí vyoperovali, když jí byl asi rok. Následně nemohla být ani očkována, protože by to byla zátěž pro zbývající ledvinu. Vyloučeny byly mláďata ale i kastrace, hormonální přípravky jsou také zátěž pro ledvinu, proto jí byl aplikován suprelorin letos na jaře (nemůže to souviset?). Bojím se, aby chemoterapie nebyla příliš velká zátěž pro zbývající ledvinu. Zároveň se strašně bojím, že Ness sice bude žít dál, ale kvalita jejího života se sníží, že jí nebude dobře. A úplně největší strach mám z toho, že teď má před sebou možná 3 měsíce hezkého života ale existuje možnost, že umře už v úterý. Vím že je ta možnost malá, ale každá anestezie je risk, natož chemoterapie, bojím se, že nějakou látku nesnese.

Nemoc evidentně postupuje rychle, dnes ráno měla pod pacinkou bouličky dvě. Přesto je veselá, hodně jí a přibírá na váze, má hezkou srst. Jen stále smutní po Fredym.

Nevím jak se rozhodnout, zda do chemoterapie jít nebo ne. Vím, že je to moje rozhodnutí, ale kdyby měl někdo předchozí zkušenost, kdyby někdo napsal "já do chemoterapie šla a mělo to smysl"... já vím že mi nikdo nemůže slíbit, že zrovna u Ness to bude probíhat dobře. Ale když už s ní mam jezdit tak dlouhou cestu a cpát do ní jedy a jí pak nechat, ať jí je špatně... Nechci se rozhodnout špatně :( Napiště mi prosím někdo něco, cokoli...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lymfom
OdeslatNapsal: 12.Kvě.2013 - 10:52 
 E-mail  Profil

Registrován: 15.Dub.2011 - 22:32
Příspěvky: 10
Ahoj, nemám zkušenosti, tak jen tvůj dotaz kopíruju na facebooku, skupina fretky, podívej se tam na případné odpovědi.

http://www.facebook.com/groups/294836287194799/

A jinak držím palce, Vojta


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign