Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Dub.2024 - 1:55
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 3.Črc.2009 - 7:45 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Pavla Z napsal:
Jo a vidíš Peťul a to mi vůbec nedošlo! Moji oba dva mrňousci (5 a 6 let - 950 a 800g) mají kyrdiomyopatii... souvislost tam nebude s tím sezóním hubnutím. Oni hubli postupně v podstatě leta, tahle sezónní hubenost je jasně jarní typická. Ale souvislost s kardiomyopatií a inzulinomem v podobě progresivnějšího dlouhodobého hubnutí prokázána byla.



JJ právě, tolik hubená je právě kvůli tomu :-( Ona nebyla medvěd snad nikdy :-( Maximálně přibere těch 20 g...Jen tu první zimu vlastně přibrala, když byla ještě mládě....ale tuhle zimu už vůbec...ani deko...pořád je jak tintítko...

jinak u Běluš mám na kardiomyopatii taky podezření, příští měsíc se pokusím vzít všechny na kompletní prohlídku...Jediná Megina si myslím, že je v naprostým pořádku...ale neříkej hop...uvidíme... 8)
Bělča má něco kolem 800 g a Megina tak to 1 kg.

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 3.Črc.2009 - 8:19 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Led.2008 - 18:18
Příspěvky: 99
Bydliště: Ostrava
Petul, já abych pravdu řekla, tak jakmile se dozvím o nějakém problému, který je rozšířený, mám pocit, že ho nutně musí mít i všechny moje fretky.. Jsem na to dost citlivá a veterinář si musí myslet, že snad nemám na práci nic jiného, než zjišťovat, zda jsou moje fretky opravdu v pořádku, nicméně si myslím, že je to lepší, než cokoliv zanedbat. My zřejmě pojedeme do Brna taky, kvůli Dracovi a jeho očičku (vrůstání řas), náš vet doporučil chirurgickou úpravu víčka a myslím, že v Brně by mohli tento zákrok provést. Náš vet je dle mého a nejen mého názoru dobrý operatér, ale v tomto nevím nevím.. Při té příležitosti bych chtěla nechat důkladněji prohlédnout Damiána (2,5 roku), ten sice s váhou nikdy problémy neměl (první zima 2,6kg, jaro 1,5kg, druhá zima 2,2kg - po kastraci - a jaro opět 1,5kg), ale je "jiný" než ostatní fretky, je hodně citlivý, na jakoukoliv změnu reaguje průjmem, musím ho s sebou brát všude, kde jsem déle než jeden den, jinak mám zaručené, že doma najdu vystresované průjmující zvíře :( Poslední dobou při jakémkoliv vypětí začne cokoliv olizovat. Dělal to vždycky u veterináře, chytne mi ruku a začne ji zuřivě olizovat a nepřestane dokud nejsme " v bezpečí". Pokud si ho nevšímám, je schopný mi i půl hodiny v kuse olizovat kotník, nebo cokoliv, na co dosáhne. Včera jsem ho viděla, jak si pořád dokola olizuje pacičku, nevím, co si o tom mám myslet. Vím, že to sem nepatří, ale když už jsem tu začala psát, nemohla by se, prosím, vyjádřit Pavla Z?

_________________
Damián , Doruška , Draco a Dixie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 3.Črc.2009 - 15:54 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Haňul, Pavla moc na fora nemá čas, písni jí spíš na maila :-) Tam ti zaručeně rychle odpoví :-)
pavla.zemanova@email.cz

Jinak já si nemyslím u všech nemocí, že to mé fretky mají...Ale Bělča má podobné příznaky a podobně se jako Kimča chová v situacích, kdy je na její tělo vyvíjena větší zátěž, co se týká kondice. Navíc přibrala jen trošku po tom, co se vzpamatovala z těch šílených podmínek a nyní je z ní o trošku větší drobátko než Kimča. Mám s čím srovnávat...Ale nechci to přivolávat :lol: :lol: :lol: Doufám, že budeme zdraví...Ale po zážitku s Kimčou nevím :roll: Veti tu tvrdili, že je zdravá a v Brně mi hnedka tvrzení Českolipských veterinářů vyvrátili :D :lol:

A jinak to co já si tu vymýšlím na naše veterináře :lol: :lol: Myslím, že nepřeháníš...Pokud je bereš jako děti (jako já) tak si to dokážu hravě představit :lol: Chceš pro ně to nejlepší, což je pochopitelné...Každopádně doporučuju fakt to Brno, připadala jsem si tam jak v nemocnici pro lidi a u doktora Hauseho :mrgreen: :mrgreen: ...Mají tam úplně jinej přístup k těm zvířatům...

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 3.Črc.2009 - 17:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
hanulka napsal:
....... Při té příležitosti bych chtěla nechat důkladněji prohlédnout Damiána (2,5 roku), ten sice s váhou nikdy problémy neměl (první zima 2,6kg, jaro 1,5kg, druhá zima 2,2kg - po kastraci - a jaro opět 1,5kg), ale je "jiný" než ostatní fretky, je hodně citlivý, na jakoukoliv změnu reaguje průjmem, musím ho s sebou brát všude, kde jsem déle než jeden den, jinak mám zaručené, že doma najdu vystresované průjmující zvíře :( Poslední dobou při jakémkoliv vypětí začne cokoliv olizovat. Dělal to vždycky u veterináře, chytne mi ruku a začne ji zuřivě olizovat a nepřestane dokud nejsme " v bezpečí". Pokud si ho nevšímám, je schopný mi i půl hodiny v kuse olizovat kotník, nebo cokoliv, na co dosáhne. Včera jsem ho viděla, jak si pořád dokola olizuje pacičku, nevím, co si o tom mám myslet. Vím, že to sem nepatří, ale když už jsem tu začala psát, nemohla by se, prosím, vyjádřit Pavla Z?


Damian byl dlouhou dobu jedinacek - je vice zvykly na tebe, nez jine fretky. Rekla bych, ze trochu "rozmazleny" (nemyslim to ve zlem). Proto si myslim, ze prujmem reaguje na stres, znam nekolik takovych jedinacku - jen to, ze vidi novou fretku je vykoleji. Hlidani na delsi dobu jinde nez u nich doma, je problem a pod. Takze si myslim, ze tohle bude i pripad Damianka.. To olizovani tlapicek, teba a pod - potrebuje kontakt.. Flo sice neni az takova, ale je videt, ze proste kontakt s clovekem je pro ni vetsi radost nez s fretkou - tu nesnese. Panicku olize a je spokojena - nastesti neni ale takovej "stresator" :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 3.Črc.2009 - 21:02 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Led.2008 - 18:18
Příspěvky: 99
Bydliště: Ostrava
Yasmin, klidně to tu vykřič, že je rozmazlenej, já se za to nestydim :mrgreen: Já právě moc "jedináčků" neznám, momentálně je asi trendy mít vícero fretek než jednu nebo co :lol: Každopádně Damián ve společnosti ostatních fretek spíše trpí než si to užívá.. Zato lidi miluje.. Cizí fretky nemusí, většinou před nimi utíká nebo je ignoruje, ono je taky problém, že on chvilku řádí a pak zaujímá pozorovací a odpočívací polohu a nepřeje si být rušen :D Jediný, koho fakt miluje, jsem já a Doruška, na tu nedá dopustit.
Petul, mít možnost, tak do toho Brna fakt jezdím.. Bohužel si nemůžu dovolit s nimi cestovat z Ostravy, jelikož Damián má panickou hrůzu z vlaků už odmalička a nemám se tam jak dostat.. S akutními případy ale nejspíš budu shánět někoho, kdo mě tam odveze :roll:

_________________
Damián , Doruška , Draco a Dixie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 9.Črc.2009 - 23:06 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Pro.2008 - 14:46
Příspěvky: 2
Zdravím, nejsem v chování fretek zrovna zběhlý a tak se chci zeptat zkušenějších. Máme freťáka Eddieho, stáří kolem jednoho roku a měl dobrou váhu i srst, do doby než jsme asi před měsícem jeli na dovolenou. Byli jsme pryč dva týdny. Fretku i se psem nám pohlídali sousedi, kteří je každý den pouštěli chvíli na dvůr. Když jsme se vrátili, byl Eddie úplně chudý, dost opelichal a má černý ocásek. Taky se často škrábe. Hravý je ale stejně, aktivní taky a žere dostatečně. Vzali jsme ho k veterináři a ten říkal, že má nějákého parazita a vetřel mu něco do srsti na zádech a ještě jsme dostali antibiotika, které jsme mu dali do vody. Říkal, že máme dojít zase za měsíc. Nicméně Eddie ani po týdnu nepřibírá a srst se taky nezlepšuje. Jí jen granulky značky Premium Menu od Vitacraft a občas mu koupím nějákou kočičí konzervu. Nevíte, jak bych mu mohl pomoci?

Díky


Přílohy:
IMG_2502.JPG
IMG_2502.JPG [ 109.44 KIB | Zobrazeno 2162 krát ]
IMG_2507.JPG
IMG_2507.JPG [ 98.95 KIB | Zobrazeno 2139 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 10.Črc.2009 - 0:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
já to typuju na říjnýho samce co se rozhodl schodit zimní kožich. samci v říji bývají hodně pohublí, v zimní srsti to není tolik vidět, ale když jí schodí, jsou kost a kůže. říjní samci mívají tu letní srst i dost zničenou, polámanou a prostě takovou "nekvalitní". z čeho veterinář usoudil že má parazity?

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 10.Črc.2009 - 10:48 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Pro.2008 - 14:46
Příspěvky: 2
Náš pes měl nějákého parazita, pravděbodobně svrab a tak asi automaticky předpokládal, že to bude mít i on...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 10.Črc.2009 - 15:24 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Ono spis jste vychytali dovolenou v dobe kdy prelinal, proto ta srst, lepsi bude az znova prelina na zimu. A pokud je v riji, tak i ta pohublost sedi..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 10.Črc.2009 - 19:51 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 0:50
Příspěvky: 43
Bydliště: Nitra
eddie, môže to byť aj presrstením a rujou. foto 1: náš rujný samec takto vyzeral koncom zimy. mal okolo 2400g foto 2: dnešné foto, teraz je vypĺznutý a schudnutý. aj chvost má holý a váži 1400g.
Obrázek Obrázek

hrá sa, jesť mu chutí, čúra kde ho napadne.

_________________
http://picasaweb.google.cz/amberanr


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 10.Črc.2009 - 22:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
heh, ked sa bavime o vahach - nasa Labka je taky maly, chudy sliz.. ma 1 rok a 3 mesiace a vazi 660g!!! Ale je zdrava :-)

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 10.Črc.2009 - 23:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 7.Dub.2009 - 13:07
Příspěvky: 320
Bydliště: Slovensko Kopčany ( kúsok od Hodonína)
Jeej Adelka :shock: dnes som vážila freťuliny a Kikinka má tiež 660g ( pribrala ! :wink: ) . Pred faloškou mala 700g cez falošku 900g ( toľko nemá ani Ferdinko :roll: ) a keď "porodila vážila 600g .....ale zase pribrala a teraz má 660g a Ferdík 880g :roll:
Ferdík je podľa krvných testov zdravý .Kikinka neviem ,no dúfam ,že tiež :wink: Kikinka má 2 roky , Ferda má 3 roky.

_________________
FERDÍK a KIKINKA & FREDÁNEK a JESSIENKA
http://adrianavalachovicova.rajce.idnes.cz/
http://fretihafi.estranky.cz/
http://www.youtube.com/user/adina936


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 11.Črc.2009 - 20:30 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
Moje Kyttinka 1rok taky ted zhubla mela pres 800g a ted ma meco malo pres 600g a basti TFaktiv a jeste k tomu dostava rozmackany banan s vlockama pro kotata/to miluje/ :)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign