Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 18.Dub.2024 - 10:39
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Váš názor na chov fretky volně v místnosti? Ano či ne?
Ano 0%  0%  [ 0 ]
Ne 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 0
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Volný chov fretky v jedné místnosti.
OdeslatNapsal: 20.Kvě.2012 - 9:26 
 E-mail  Profil

Registrován: 20.Kvě.2012 - 9:06
Příspěvky: 5
Ahoj všem, :-)
chystám se pořídit si freťáka. Rád bych se zeptal zda by bylo možné ho chovat nějak takto.
Bydlím doma sám o víkendu tu mám přítelkyni. Freťáka bych tu měl jako svého nejlepšího kámoše. Chtěl bych ho chovat volně v jedné místnosti kde trávím většinu času. Je zde pouze velká postel, stůl na kterém stojí počítač, skříň a tři terária, dobře uzavřená. Aby měl nějaký svůj domeček dal bych mu sem klec, která by zůstávala stále otevřená. Ze začátku by nejspíš bylo nutné ho tam přes noc a dobu kdy budu pryč zavírat aby si zvykl, ale poté bych chtěl nechávat klec stále otevřenou.
Rád bych se tedy zeptal zda by to bylo takhle možné a pro něj vyhovující.
Každý den by tu byl nějakou dobu sám, ráno v pět vstávám a vracím se kolem páté hodiny odpoledne, zvládl by to tady?
Samozřejmost je, že by se mu místnost uzpůsobila tak, aby zde nemohl nic vyvést, nebo naopak vyvést nějaké zranění sobě.
Také jsem zapomněl dodat, že hned jak to bude možné bych ho chtěl nechat vykastrovat.
Jaký názor máte na takový chov?

Předem děkuji za odpovědi, s pozdravem Vítek.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Volný chov fretky v jedné místnosti.
OdeslatNapsal: 27.Čer.2012 - 9:23 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Moje fretky mají svojí speciální místnost a naprosto v pohodě :wink: mají tam svojí velkou voliéru kterou mají celý den otevřenou a dělají si co chtějí. Je ale fakt že pokoj je speciálně uzpůsobený aby se jim nic nestalo - nemají se kde zaseknout, kam zalézt apod. Horší to je s pořádkem, nejstarší freťák asi nikdy nepochopí že se venku taky chodí jen do záchodu :evil: a nějaké chození do práce fretce nevadí, stejnak většinu dne prospí :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Volný chov fretky v jedné místnosti.
OdeslatNapsal: 28.Čer.2012 - 13:08 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Pro.2011 - 17:40
Příspěvky: 44
Kodo má u nás počas noci prístup do obývačky, chodby a kuchyne, keď sme doma tak aj celý zvyšok bytu okrem kúpeľne. Jedine na čo sa môžem sťažovať, že keď sa v noci zobudí a chce sa hrať, tak naschvál vŕzga skriňou aby ma zobudil, prípadne mi nechá voňavé prekvapenie pred dverami :) Ale keď sa večer poriadne vybehá, tak prespí celú noc. Ale zas on je veľký, samičku by som si asi takto chovať netrúfla, naozaj si neviem predstaviť ako by som zabezpečila byt, veď aj tento dvojkilový magor sa zmestí do takých malých otvorov, že keby som nevidela na vlastne oči, tak neverím :wink: Takže hlavne odporúčam aby si fretku nechal najprv pod dozorom dôkladne preskúmať izbu, v ktorej má byť na noc pustená - ona sama najlepšie odhalí všetky nedostatky a štrbiny, na ktoré si zabudol :D


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign