Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 25.Dub.2024 - 18:07
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: mám nové mimuško fretka a nevím si rady
OdeslatNapsal: 6.Čer.2012 - 21:22 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Čer.2012 - 20:59
Příspěvky: 1
dobrý den, neplánovaně máme od včerejška mládě fretky , asi 3 měsíční , byla jsem s manželem a dětma na jedné vesnici a tam jsme se zatoulali na farmu,kde jsme narazili na fretku s mladýma , no a jedno mládě máme teď doma :mrgreen: v minulosti jsem už měla dvě freťulky a vše v pohodě paráda,asi jsem měla štěstí , jenže teď s toutou nevím co dělat :( je to jak malej satánek :twisted: jen co ji pustím s klece jen hledá jak by se do mě zakousla ,hrozně pořád syčí , nekouše jen tak jak při hře ,ale fest se zakousne a nechce pustit, pouštím ji pokaždé co se vyspinká,aby se proběhla , navlíknu mikinu,holínky,rukavice a jdu ji venčit :cheesy: a teď nevím je to normální ? jak mám rozlyšit kdy si hraje a kdy je třeba agresivní ? myslíte,že se uklidní časem ? je jak neřízená střela a nějak ani neregisruje moji osobu, jen moje nohy a ruce , byla bych ráda za odpověď , třeba jen jestli je to normální a zlepší se to :o))) děkuji :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám nové mimuško fretka a nevím si rady
OdeslatNapsal: 8.Čer.2012 - 14:33 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
v první řadě byla pořádná hovadina brát si fretku z farmy, kde jí měli určitě v králíkárně na seně a nikdy nikdo se jí nevěnoval, lidský kontakt zná maximálně tak když jí tam jednou za den (jestli vůbec) strčí misku se žrádlem a vodou. takže ano, takové chovaní je u takových fretek úplně normální a bude trvat hodně dlouho, než se srovná.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám nové mimuško fretka a nevím si rady
OdeslatNapsal: 9.Čer.2012 - 19:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
No už mají fretku doma a chtějí radu ne sjet že udělali hovadinu :roll:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám nové mimuško fretka a nevím si rady
OdeslatNapsal: 19.Čer.2012 - 11:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 31.Led.2012 - 12:37
Příspěvky: 17
Bydliště: Karlovy Vary
Ahoj, taky jsme měli problém když jsme si pořídili mládě, že hrozně kousala ...U nás to nebylo tím že by se fretě bálo. Hrála si,ale kousala do krve a šíleně. Denně prokouslý prst. Musíš jí naučit to, aby začala svoje zoubky ovládat a tím pádem aby kontrolovala svůj stisk když si spolu hrajete. Vím že se to píše lehce,ale musíš s ní mít pořád fyzický kontakt, musíš jí mazlit a mazlit. My jsme si na ní brali třeba kožené rukavice,ale moc chytré to nebylo. 1) Rukavici hned prokousla 2) Přišlo mi že ta rukavice jí ještě víc provokovala k tomu,aby kousla..... Tak jsem se obrnila a šla jsem na ní vždy s holýma rukama a s dekou :) Zabalila jsem jí do deky a mazlila a mazlila... Samozřejmě když chtěla kousnout, dala jsem ruku pryč... A pokud se pak takhle nebo i při hraní zakousla fakt hodně, tak jsem jí dala za trest do klece. Budeš to takhle sice dělat každých 5 minut, že jí budeš do té klece dávat,ale ona si to časem uvědomí. Takhle to u nás trvalo asi 2-3 měsíce než se naučila ovládat stisk ....Pak jsem si ji postupně vymazlila a je z ní úžasná hodná fretečka s dobrou povahou. Takže hlavně trpělivost a přeji hodně štěstí :)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign