Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 19:35
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Prciček
OdeslatNapsal: 24.Čer.2012 - 14:53 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Čer.2012 - 17:34
Příspěvky: 28
Tak a dnes nám konečně dovezou freťátko,malou tchořovitou samičku :) Už dva roky jsem se taťku snažila přesvědčit aby jsme si zas pořídili fretku když nám před dvěma lety odešla na věčnost naše osmiletá Pepina.Letos už to konečně nevydržel :) Bohužel to asi bude frétě z vetšího chovu, od nějakého taťkového známého a kdoví jestli nebude moc mladé a jestli vůbec bude ochočené... Říkala jsem že seženu vymazlené freťátko, ale bylo mi řečeno že se o to nemám starat. Snad to dobře dopadne. I tak se na malou hrozně těším :) Už za pár hodin! Doteď prý nebyla krmena granulemi, myslíte že se na ně snadno naučí?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prciček
OdeslatNapsal: 9.Črc.2012 - 17:23 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Čer.2012 - 17:34
Příspěvky: 28
Prcek už je dávno doma :) Zatím bydlí v koupelně(všechny přípravky a podobné jedovaté věci jsou přestěhovány do metrové a větší výšky), protože vylézala z klece dvoucentimetrovými škvírami mezi mřížemi a ostatní zvířata (kočky,pes) by na ni nemusely reagovat zrovna nejlépe.Špunt se jmenuje Pepina po své předchůdkyni.Bohužel zatím neumí chodit na záchůdek ( občas se jí to povede,ale radši kadí pod nábytek :/ ).
Kouše jak divá,naštěstí si tak jen hraje a není agresivní,na rukou nám od ní zatím žádné viditelné stopy nezůstávají.Miluje když ji do mísy dáme vodu a ona se v ní může cachtat,dnes mi venku vletěla do studeného rybníka :D Vyletěla z něj jako střela :D Odmítá spinkat v pelíšku, zabydlela se v nepoužívané ( a taky nikdy nepoužité) látkové rukavici na čištění autoskel :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prciček
OdeslatNapsal: 9.Črc.2012 - 23:24 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Říj.2010 - 21:08
Příspěvky: 130
Bydliště: Tábor
Tak jeste fotku.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prciček
OdeslatNapsal: 10.Črc.2012 - 6:39 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Čer.2012 - 17:34
Příspěvky: 28
Dom999 napsal:
Tak jeste fotku.

Hned až se mi podaří ji z nového telefonu přetáhnout do pc :D pořád mi to ukazuje že je to foťák a že tam nejsou žádné fotky :/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prciček
OdeslatNapsal: 10.Črc.2012 - 7:01 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Čer.2012 - 17:34
Příspěvky: 28
Prý jsou fotky z foťáku moc velké i po oříznutí tak tu dám fotky zatím touhle formou http://leteckaposta.cz/114161001


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prciček
OdeslatNapsal: 10.Črc.2012 - 7:15 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Čer.2012 - 17:34
Příspěvky: 28
http://leteckaposta.cz/499850306


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prciček
OdeslatNapsal: 10.Črc.2012 - 22:09 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Říj.2010 - 21:08
Příspěvky: 130
Bydliště: Tábor
jo tak ta je fakt hustá :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prciček
OdeslatNapsal: 13.Črc.2012 - 12:04 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Čer.2012 - 17:34
Příspěvky: 28
Dom999 napsal:
jo tak ta je fakt hustá :-)


Hlavně hustě kouše :D dneska sem ji potvůrku z ruky musela sundávat...nemáš nějaký typ jak ji naučit sílu stisku který si může dovolit? Je jak z divokých vajec... A ona snad ani není fretka! :D Ještě sem teda žádnou neviděla se vyšplhat stojícímu člověku po nohavici :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prciček
OdeslatNapsal: 22.Črc.2012 - 18:25 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Říj.2010 - 21:08
Příspěvky: 130
Bydliště: Tábor
Aha tak to bude trochu blazen :-):-):-)
Jinak naucit silu stisku je vcelku jednoduchy ale zdlouhavy a obcas bolestivy staci ji vzdycky kdyz kousne moc zavrit na 10min do klece.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prciček
OdeslatNapsal: 12.Srp.2012 - 17:27 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Úno.2012 - 15:48
Příspěvky: 13
přesně tak takovou dračici jsem měla já kousla mě tak jsem jí zavřela do klece a za týden to byla ta njerozmazlenější fretka kteoru sem si mohla přát :-D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prciček
OdeslatNapsal: 20.Srp.2012 - 8:11 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Čer.2012 - 17:34
Příspěvky: 28
Tak Pepinka už je velká slečna :) Pořád trošku zlobí, snažili jsme se ji skamarádit s našimi koťátky, ale dopadlo to tak že se ji koťata první snažily ulovit, ona se jich bála a utíkala před nimi. Po čase zjistila že má zuby a teď nahání ona je :D Chudáci se teď asi bojí ji, ale dokáží spolu koexistovat :D To naše trdlo miluje když se jde vytírat podlaha. Vždycky se snaží dostat do kýble s vodou a potápět se v něm a nebo aspoň loví mop :D Stále je v koupelně na volno, ještě furt proleze mřížemi :/ Přemýšlím jestli tu klec nemáme potáhnout králíčím pletivem...
Fotka když si ukradla nepoužívanou rukavici na prach :D Dlouho to byl její nejoblíbenější domeček :D

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/563301_3141164301913_388459577_n.jpg


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prciček
OdeslatNapsal: 22.Srp.2012 - 13:11 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Čer.2012 - 17:34
Příspěvky: 28
Pomóc! Ta naše malá potvora už zase absolutně ignoruje záchodek! Týden jsem byla s přítelem na dovolené a tak zůstala doma s taťkou, přijedu domů a záchodek netknutý... Bobky všude možně, hlavně v ruhu za záchodkem... Ne že by to šoupla do něj ale ona ho vždycky odtlačí doprostřed klece a vykadí se za něj. Vzhledem k tomu že má volný přístup k celé koupelně tak si to ještě víc hází kde se ji zachce. Nejraději má roh u dveří, přesně tak aby to člověk hezky rozmáznul když otevře dveře. Zkoušeli jsme všechna místa vydezinfikovat Savem (slyšeli jsme že fretkám smrdí) a ona jen přišla k nám, podívala se co děláme a drze to tam zase položila! Ráno jsem byla v koupelně když se vzbudila a tak jsem kontrolovala kam půjde. Šla pod skříňku a tak jsem ji chytla a dala do klece na záchodek. Podívala se na mě o si to jako dovoluju a zase šla mimo klec. Znovu jsem ji vzala a dala tam a teď začla couvat do rohu vedle záchodku. Opět jsem ji strčila na záchodek a ona teď už jen dělala jakože kadí a pak chtěla zase utéct vykonat potřebu pod skříňku. Asi pětkrát se snažila předstírat že už potřebu vykonala abych ji dala pokoj než to už vážně nevydržela a pustila to tam. Teď jsem šla do koupelny a bobky zas všude! Už vážně nevím co mám dělat, před dovolenou to dělala téměř vždy do záchudku... Prosím poraďte...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prciček
OdeslatNapsal: 18.Zář.2012 - 18:50 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Čer.2012 - 17:34
Příspěvky: 28
Tak stále trošku zlobíme :) Ale už jen trošku :) Po dnešku už jsou v záchodku zase tři bobečky což je úspěch :) Včera se zlobidlo tak pětkrát snažila za pračku odnést papriky, které byly v kuchyni v kýblu co donesla babička :D Jak se vždycky podívala tím ukřivděným pohledem nemělo chybu :D Jinak už ani moc nekouše, jak vyrostla do velikosti dospělé freŤule tak se zklidnila :) Jen občas je asi buď moc rozčerťěná nebo naštvaná a kouše skoro do krve, ale to pak zkončí na trocování v kleci :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prciček
OdeslatNapsal: 29.Říj.2012 - 20:03 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Čer.2012 - 17:34
Příspěvky: 28
Já ji asi přizabiju :D Zkoušeli jste někdy spát v pokoji kde je puštěná fretka? Já dnes v noci bohužel ano a moc příjemné to nebylo :D Normálně bývá v druhé koupelně, ale tam už ji taťka nechce a tak musela jít do mé... problém je v tom že pod dveřmi do mé koupelny je asi 10 cm mezera a ona y klece stále nějak utíká a když už náhodou neuteče tak zůstane hlavou zaklíněná a tak se bojím aby se tam jednou neoběsila. Protože ale do ložnice nemám dveře tak sem fretku měla věčně nasáčkovanou u sebe. První jakože bude spinkat u mě pod dekou. To jsem ji dovolila. Sotva jsem usnula tak mě vzbudila skákáním po obličeji jakože si chce hrát. Když byla z postele vykázána ( položena na zem ) tak zasyčela a zalezla za psací stůl , kde si našla igelitový obal na papíry a ten samozřejmě nemohla nechat ležet ladem... Asi po půl hodině provokace za stolem se rozhodla vrátit ke mně na postel, to jsem ji ale nedovolila ( byla celá od prachu a tak ) a když už si ani na podesáté nedala říct tak jsem byla nucena na ni zasyčet. Zasyčela mi v odpověď a odešla do koupelny aby mohla zase kdovíjak dlouho hrát s napaječkou a pokoušet se přestavět vše co nebylo nijak přišroubované nebo moc těžké. Toaletní papír padl za vlast. Snad desetkrát se za mnou snažila vrátit na postel a vždy když se ji to podařilo tak si zase začala hrát na kousanou s jakoukoli částí mého těla ke které se dostala. Při každém vyhození se jako jediný způsob aby mi dala pokoj alespoň na chvíli osvědčilo zasyčení. Nejspíš se ji to nějak dotklo a tak celé ráno chodila za mnou a když jsem se přiblížila k jejímu ,,domečku" (což bylo časté když je poblíž umyvadla se zrcadlem ) zasyčela. Asi mi chtěla zdělit že když se s ní o postel nechci dělit tak se ona nebude dělit se mnou o svůj pelíšek. Naštěstí o víkendu budeme klec zabezpečovat proti úniku drobným ale pevným pletivem, jak kvůli mému psychickému tak i jejímu fyzickému zdraví :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prciček
OdeslatNapsal: 5.Bře.2013 - 18:58 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Čer.2012 - 17:34
Příspěvky: 28
Ta naše potvora je asi nějaká divná :D Prostě si nepovídá. Bývalá fretka byla neskutečně ukecaná a syčela na nás jen když se lekla. Pepinka II prostě nekomunikuje. Chová se naprosto normálně, je veselá, hraje si, mazlí se, spinká na klíně, ale prostě nekvoká štěstím při hře. Němá není, syčí když ji třeba sebereme nějakou ukradenou věc nebo jdeme někam kde si nepřeje ( když někde něco vyvádí a ví že to dělat nemá :D rozhodně to není tím, že by jsme ji trestali, je to naše zlatíčko a ani chloupek by jsme ji neskřivili :) ), když ji něco bolí (třeba se někde zasekne nebo tak) tak pláče a ze spaní občas zaskuhrá. Zvuky štěstí ale bohužel nikdy neslyšíme :( Jen někdy, třeba když se sveze z opěradla na gauč tak tak trochu jukne nebo když ji pustíme v místnosti, kde moc přístup nemá, ale moc se ji tam líbí ( tahá všechno možné za skříň ) tak taky nějaký vteřinový náznak slyšíme. Máte někdo taky tak tichou fretku?


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign