Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 25.Dub.2024 - 19:22
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: potrebujem poradit so "smradom" frety (5 mesacna)
OdeslatNapsal: 6.Črc.2012 - 0:01 
 E-mail  Profil

Registrován: 5.Čer.2012 - 23:10
Příspěvky: 5
ahojte. mam taky problem ze som teraz v zahranici na par mesiacov a dala som fretku ocinovi(ktori nezije s mamou) a teraz som s mamou volala cez skype a oznamila mi ze uz nechcu navrat fretky domov lebo ze po mojom odchode mi vyriadili izbu a vsetko vydrhli a odisli na dva tyzdne prec a prisli domov a ze je tam stale smrad mne to nevadi mne vonia milujem ju najviac na svete a nechcem ju dat prec ale oni ze bud sa zbavim smradu alebo mam smolu za dalsie kebyze odidem z domu tak mi ani podnajom nebudu chciet dat koli smradu riadim jej kazdy den dva razy za tyzden jej vzdy vydrhnem pelisek v ktorom spi kupem ju 3 krat do tyzdna aj ke treba tak aj viac stale jej vsetko cistim co sa len da aj ked sa v mojej izbe niekde vypotrebuje tak to hned dezinfikujem a vydrhnem ale stale je tam smrad podla nich a ze aj ked navsteva pride ze to hrozne citia a ze to uz nepovazuju za domov kde byvaju, neviem ci pomoze ked ju dam vykastrovat neviem co mam robit. proste som si ju zobrala na starost a nemozem tuto starost len tak "zahodit" a ak by som ju dala do ineho domova tak nikdy nebudem mat istotu ci budu ti ludia dobri na nu :-( prosim cim najskor sa ozvyte kludne na email do6661@centrum.sk mobil teraz nemam aktivny mam na nom anglicku simku, uz vopred dakujem majte sa


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: potrebujem poradit so "smradom" frety (5 mesacna)
OdeslatNapsal: 6.Črc.2012 - 9:04 
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Dub.2012 - 19:02
Příspěvky: 1
A je to samička nebo samec? Tím, že fretku budeš koupat 3x týdně jí nepomůžeš, ba naopak. Začně tvořít víc kožního mazu.
Jsem pro kastraci, ale v pěti měsících mi příde ještě brzy.

_________________
Rodney ♥♥


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: potrebujem poradit so "smradom" frety (5 mesacna)
OdeslatNapsal: 6.Črc.2012 - 10:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
tím, že ho budeš koupat 3x a vícekrát do týdne ho smradu rozhodně nezbavíš, naopak po koupeli smrdí ještě daleko víc a jestli se vytírá do koberců nebo jiných tkanin v bytě, tím víc se to tam "zažere". navíc mu častym koupáním vysušuješ srst a kůži. od pachu pomůže kastrace, ale na tu je ještě mladej..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: potrebujem poradit so "smradom" frety (5 mesacna)
OdeslatNapsal: 10.Črc.2012 - 18:30 
 E-mail  Profil

Registrován: 5.Čer.2012 - 23:10
Příspěvky: 5
oki dobre dakujem za radu,takze menej kupele, a ked ju dam vykastrovat tak ju to urcite zbavi "smradu" ? ach strasne som chcela aby mala malicke ale rozhodne chcem viac ju mat doma a nedavat ju k cudzim ludom.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: potrebujem poradit so "smradom" frety (5 mesacna)
OdeslatNapsal: 11.Črc.2012 - 8:37 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Pro.2011 - 17:40
Příspěvky: 44
nechápem, ako môžu niekomu fretky tak smrdieť... podľa mňa si to tí ľudia len namýšľajú

my sme raz návštevu zaviedli do obývačky na gauč, za ktorým spáva Kodo, a oni celú dobu nič necítili, zostali prekvapení keď sa mi zrazu spomedzi nôh vynorila fretka.. ale veľmi sa čudovali, mysleli si že fretka smrdí a že by ju ako prvú zacítili :lol:
taktiež sa každého známeho, koho zavediem do bytu pýtam, či necítia Koda, a zatiaľ ho necítil nikto.... iba keď sa naklonia ponad gauč :wink:

ale keď sme ho raz vykúpali, a následne dostal čistý voňavý pelíšek, tak bol naozaj ako pohyblivý osviežovač vzduchu :lol:
skúšala si už aj suché šampóny? tie môžeš používať aj častejšie (ale určite nie viac ako raz za dva týždne), fretke podľa mojích skúsenosti nevadia (neváľa sa po nich po kobercoch a pod.) a vydrží voňavá aj 3 dni ... beaphar vyrába niečo také pre mačky :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: potrebujem poradit so "smradom" frety (5 mesacna)
OdeslatNapsal: 11.Črc.2012 - 21:54 
 E-mail  Profil

Registrován: 5.Čer.2012 - 23:10
Příspěvky: 5
fiha to je zaujimave :) ked som na forkach citala tak niektori hovoria ze navstevi nemozu vydrzat niektori ze nic necitia ale u nas je to asi citit no bo kazdy sa stazuje na smrad ide hlavne ja o to ze oni ju nechcu a preto si ani nechcu zvyknut na jej vonu, skusim kupit ten sampon teda skor objednat cez net a dufam ze to pomoze :) a ta kastracia teda? co si myslite zabere? lebo ak by to nepomohlo tak by ma to dost zamrzelo bo som chcela mladatka preto som kupila samicku.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: potrebujem poradit so "smradom" frety (5 mesacna)
OdeslatNapsal: 11.Črc.2012 - 22:26 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pokud oni nechtějí doma ani jednu fretku, je dost nezodpovědný tu jednou ještě množit, protože jak jsem psla v jiném tématu - fretat může být i víc než 12 a zájem o ně zdaleka už není jako dřív, takže snesli by vaši doma dalších třeba 7 fretek navíc? nebo ty, co se nepodaří udat v 8 mi týdnech odneseš do zveráče, vyhodíš? fretka v říji bude smrdět ještě víc než smrdí ted, o případných mládatach ani nemluvě... kastrace pach omezí, u samců je ta změna výraznější než u samic..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: potrebujem poradit so "smradom" frety (5 mesacna)
OdeslatNapsal: 19.Črc.2012 - 1:18 
 E-mail  Profil

Registrován: 5.Čer.2012 - 23:10
Příspěvky: 5
nene to v ziadnom pripade niesom clovek co sa zbavuje zvierat, sama som uz nasla tolko zvierat od psov az po morcata a vsetkym som nasla pekny domov takze s predajom fretiek by som nemala urcite problem, sama som zhanala fretku 2 mesiace a kolko som videla tych inzeratov. kamoska mala fretku jednu a musela ju dat prec ( v tom obdobi ako som uz ja davno fretku mala ) a asi 5 ludia sa mi ozvali len z okolia mojho byvania, ale bohuzel uz mlade nebude mat pretoze mala ruju v tomto mesiaci co som prec takze rok nemozeme cakat koli "smradu" a musim ju dat teda vykastrovat. uvidime ako sa to vyvinie po case no.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign